Potrebujete novú mrazničku a premýšľate nad tým, ktorú zvoliť? Na trhu dnes nájdete veľké množstvo rôznych modelov. Odlišujú sa od seba veľkosťou, spotrebou, výkonom či spracovaním. Každá má taktiež iné funkcie. Na aké parametre sa zamerať a čo sledovať?

Pri nákupe mrazničiek je potrebné zamerať sa na dva najdôležitejšie parametre – spotrebu a veľkosť. Spotrebu zistíte podľa toho, do akej energetickej triedy je model zaradený. Veľkosť zas podľa litrov. To však, samozrejme, nie je všetko. Pre uľahčenie výberu sme pre vás vybrali jednu z mrazničiek, ktorá stojí za zváženie.

Rýchly náhľad

V prípade že hľadáte stredne veľkú mrazničku vhodnú do akejkoľvek miestnosti, práve ste ju našli. Je ňou ETA 136890000 odetá do minimalistického dizajnu s príjemnými rozmermi a ešte lepším výkonom.

Samostatne stojaca mraznička ETA 136890000 má kapacitu 194 litrov, vďaka čomu sa hodí do stredne veľkých rodín. Má taktiež veľké množstvo funkcií, jednoduché ovládanie a príjemnú spotrebu. To však stále nie je úplne všetko. Vyberte si túto mrazničku aj vy a uskladnite v nej mäso, ovocie, zeleninu, ryby či bylinky.

Spotreba 

Najhlavnejším parametrom každej mrazničky je spotreba. Podľa nej by ste si mali jednotlivé modely vyberať. Spotreba sa označuje energetickými triedami a hviezdičkami. Najlepšia je A+++, no pomerne nízku spotrebu poskytujú aj spotrebiče v triede A++, A+ alebo A. Iným triedam sa snažte vyhnúť. Vysoká spotreba by vám mohla robiť neskôr problémy.

Mraznička ETA 136890000 sa radí do energetickej triedy A+. Ide teda o model s priemernou spotrebou. Príliš vašu peňaženku nezaťaží, no nemôžeme hovoriť o tom, že na trhu lepší model nenájdete.

Netreba zabúdať ani na to, že mraznička patrí do klimatickej triedy T a N, čo označuje možnosť používať ju aj pri vyššej teplote. Najlepšou klimatickou triedou je síce SN, ktorá dovoľuje používanie výrobku až do teploty 43 °C, no ani T a N nie je zlá.

Práve naopak. Poskytuje možnosť používania mrazničky do teploty 32 °C. Dobré je, ak ju máte v pivnici alebo v miestnosti, kde počas leta nie je príliš vysoká teplota.

Výkon

Výkon mrazničiek zistíte veľmi jednoducho a to pomocou informácie, za aký čas vie zamraziť určitý objem potravín. Niektoré mrazničky majú vysoký výkon a dokážu mraziť kilogramy potravín. Iné presne naopak, majú výkon nižší. Preto je dobré, ak do nich potraviny ukladáte postupne.

ETA 136890000 má príjemný výkon, ktorým sa doťahuje na množstvo profesionálnych modelov. Za 24 hodín dokáže zamraziť až 16 kilogramov potravín.

Takúto možnosť určite využijú všetky stredne veľké aj väčšie rodiny. Pokojne do mrazničky vložte všetky potraviny z nákupu.

Dizajn 

Mrazničky sa často nachádzajú v miestnosti, kde ich nie je vidno. Mnohí ľudia ich majú v pivniciach alebo v špajziach. V prípade, že by ste ju mali na očiach, by ste mali sledovať aj jej dizajn. Svojím výzorom by sa mala hodiť do kuchyne a mala by zapadnúť. Výhodou je, že dnešné mrazničky majú minimalistický biely výzor. Ako je na tom model ETA 136890000?

Ako väčšina mrazničiek, aj ETA 136890000 má príjemný minimalistický dizajn. Odetá je do bielej farby. Na vrchnej časti dvierok nájdete menšie strieborné logo ETA. To celý dizajn krásne dopĺňa a podtrhuje štýlovosť.

Nehovoriac o rúčke. Tá je, rovnako ako logo, veľmi pekným doplnkom. Je ergonomicky tvarovaná, takže sa pri otváraní aj veľmi dobre drží.

V rámci dizajnu nesmieme zabudnúť ani na rozmery. Tie sú dôležité najmä vtedy, keď chcete zmerať miesto, kam mraznička pôjde. To, či sa vám do kuchyne alebo inej miestnosti zmestí zistíte podľa týchto rozmerov:

  • šírka: 59,5 cm
  • výška: 155,5 cm
  • hĺbka: 59,5 cm
  • hmotnosť: 62,0 kg

Objem mrazničky 

Objem mrazničky je dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali pri kúpe pozerať. Odvíja sa od veľkosti vašej rodiny. Čím viac členov rodina má, tým väčšiu mrazničku si budete musieť zaobstarať. Objem sa udáva v litroch.

Mraznička ETA 136890000 je vhodná pre stredne veľké rodiny. Má totižto objem skvelých 194 litrov.

Samozrejme, na to, aby ste mohli objem využiť, potrebujete správne rozloženie jednotlivých boxov. Tento model poskytuje šesť transparentných priehradok. Jednoducho sa v mrazničke pri vyberaní potravín orientujete.

Pri otvorených dvierkach nezostanete príliš dlho. Interiér sa tak neotepľuje a mraznička nezvyšuje spotrebu na to, aby vyrovnala teplotu.

Pomocou šiestich zásuviek viete jednotlivé potraviny rozdeliť napríklad podľa typu alebo podľa dátumu vloženia. Všetky zásuvky sa dajú jednoducho vyťahovať.

Funkcie 

Každá mraznička má iné funkcie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ponuka sa mení v závislosti od modelu, značky či od cenovej relácie. Ako je na tom model ETA 136890000?

Jednou z najlepších funkcií je No Frost. Táto funkcia sa dnes nachádza v takmer každej modernej chladničke alebo mrazničke. Pomocou nej nenamŕzajú steny a nevytvára sa hrubá vrstva ľadu. Vy nemáte veľa práce s čistením a mraznička nemá vyššiu spotrebu.

LED displej umiestnený v hornej časti vás bude informovať o všetkých dôležitých veciach, ako napríklad teplota vo vnútri spotrebiča.

Prednastavené programy pomáhajú optimalizovať výkon a tým šetriť energie. Mrazničke tieto funkcie pomáhajú v práci a vám pri šetrení financií.

Super Mrazenie je funkcia, ktorá sa postará o to, aby sa čerstvé potraviny zamrazili veľmi rýchlo. Nestratia tak svoju charakteristickú arómu, farbu a chuť. Po aktivácii tejto funkcie sa mraznička o všetko sama postará. Program taktiež automaticky vypne.

Režim ECO pomáha šetriť spotrebu. Optimalizuje výkon.

Plus, v prípade, že by sa mraznička pokazila alebo vám vypadol prúd, sa o svoje mrazené potraviny nemusíte báť. Zostanú plne zamrazené po dobu 10 hodín. V porovnaní s inými modelmi je to však pomerne krátky čas. Väčšina mrazničiek poskytuje minimálne 24 hodín.

Hlučnosť

Mraznička je spotrebič, ktorý sa často nachádza v kuchyni. Na to, aby vás nijakým spôsobom nevyrušoval potrebujete, aby mal nízku hlučnosť. Ako je na tom ETA 136890000?

Hlučnosť mrazničky je veľmi nízka. Dosahuje len 43 dB, čo znamená, že pri nej môžete pozerať filmy, počúvať hudbu alebo konverzovať s priateľmi.

Prémiový servis od ETA

Po kúpe spotrebiču od značky ETA získavate prémiový servis. V rámci neho je predĺžená záruka až na 5 rokov, zákaznícka linka aktívna 7 dní v týždni a zrýchlený servis.

V prípade akéhokoľvek problému sa nebojte servis kontaktovať. Určený je na hlásenie reklamácii, technickú podporu alebo pre pomoc s registráciou predĺženej záruky.

Zrýchlený servis zas funguje tak, že už do dvoch dní by mal byť výrobok opravený a pripravený na vyzdvihnutie.

O značke

ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj zákazníci z celého sveta. Spotrebiče sú spravidla za príjemné ceny, vďaka čomu si ich môže dovoliť takmer každý. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.