Výber mrazničky je niekedy omnoho ťažší, ako si jeden človek môže myslieť. Práve to je dôvod, prečo by ste si predtým, ako pôjdete do obchodu, mali zistiť, na aké parametre je dôležité pozerať a čo by ste si mali všímať v informačnom liste. Medzi veľmi základné a dôležité parametre totižto nepatrí len dizajn, ktorý je v mnohých smeroch dôležitý. To najdôležitejšie, čo by vás, ako laikov mohlo zaujímať, je kapacita. Treba vziať do úvahy nielen počet osôb v domácnosti, ale takisto aj to, aké sú u vás doma stravovacie návyky a životný štýl. Ak ste vášnivý záhradkár, asi budete potrebovať o niečo väčšiu mrazničku na všetko ovocie a zeleninu, ktorú budete chcieť skladovať v mraze, ako človek, ktorý býva v meste. Rovnako si zvoľte aj to, aké rozmery by mraznička mala mať. Predsa len, musíte vedieť, či sa vám do miestnosti, kde ju chcete mať, zmestí. Energetická trieda vám zas povie, koľko mraznička spotrebuje a koľko financií by ste si mali vyčleniť na jej prevádzku. Na trhu dnes síce nájdete mrazničky, ktoré nespotrebujú toľko energie, no vždy sa na to pre istotu pýtajte alebo zisťujte túto informáciu. Je to veľmi dôležité najmä z toho dôvodu, že trieda A++ je vždy lepšia ako trieda A. Na výber máte hneď z niekoľkých, veľmi zaujímavých typov ako zásuvkový, pre niekoho známy skriňový, typ mrazničky alebo pultový, inak známy pod názvom trhulicový. Zásuvkový je prehľadnejší, no pultový má omnoho väčšiu kapacitu v mnohých ohľadoch. Nezabúdajte ani na také veci, ako to, že kapacita mrazničky sa udáva v litroch a na osobu sa ráta zhruba 40-50 litrov. To teda vynásobte počtom osôb a následne vyberajte.

Každý z nás určite veľmi dobre vie, ako je taká mraznička v domácnosti dôležitá. Nie každý však vie, čo predchádza jej výberu. Na trhu nájdete nespočetne mnoho druhov, z ktorých je občas veľmi ťažké vybrať si. Predsa len, na ktorú značku treba staviť? Ktorá mraznička vám ponúkne presne to, čo od nej požadujete? Výber a kúpa spotrebičov je ťažká, no dá sa zvládnuť s dostatočnými informáciami. Dnes vám predstavíme mrazničku Electrolux EUF1900AOW, ktorá sa vďaka svojim funkciám a spotrebe dostala medzi top mrazničky, ktoré by nemali chýbať ani vám doma.

Povedzme si úprimne, spotrebič ako mrazničku nevyberáte každý deň. Za život si človek takýchto spotrebičov vyberá len málo, a preto je dôležité vybrať si tú správnu, ktorá vám bude slúžiť aj niekoľko rokov. Medzi takéto mrazničky sa radí aj mraznička Electrolux EUF1900AOW, ktorý má veľmi príjemný tvar a skvelé vnútorné rozloženie, ktoré vám zaistí, že všetko budete mať usporiadané v mrazničke správne a nikdy nebudete hľadať nejakú potravinu príliš dlho.

Veľká kapacita

Aj napriek tomu, že mraznička na prvý pohľad vyzerá menšia, prekvapí vás obrovskou vnútornou kapacitou, vďaka ktorej do nej vložíte úplne všetky potraviny, ktoré potrebujete. Nebudete tak zbytočne vyhadzovať niektoré veci, ktoré by ste inak zamrazili, len preto, lebo sa vám do mrazničky nezmestia. Medzi takéto potraviny sa často radia sezónne plodiny, ktoré ľudia vypestujú a často mrazia, aby mali aj počas zimného obdobia nejaké tie vitamíny. S mrazničkou Electrolux EUF1900AOW môžete mraziť úplne všetko.

Mnoho mrazničiek má jeden problém, ktorým je to, že sú veľké a často sa v nich zamrazené potraviny jednoducho stratia. Pri mrazničke Electrolux EUF1900AOW však takýto problém mať nebudete pretože aj napriek tomu, že má 168 litrov, ponúka vám vnútorné policové usporiadanie. Inak povedané, vo vnútri vyzerá veľmi podobne ako chladnička.

Vnútorné usporiadanie

Jej vnútorné usporiadanie je viac ako perfektné. Mraznička disponuje piatimi veľmi prehľadnými a priestornými zásuvkami z priehľadného plastu, vďaka čomu už na prvý pohľad uvidíte, čo sa v mrazničke skrýva. Nemusíte nič zdĺhavo zhľadávať. Zásuvky sa takisto veľmi jednoducho vyťahujú a udržujú sa v čistote.

Aj napriek tomu, že mraznička značky Electrolux vyzerá na prvý pohľad veľmi skladne a niektorí si môžu myslieť, že je vhodná len do malých bytov pre jednu, maximálne dve osoby. Nie je to však pravda. Mraznička Electrolux EUF1900AOW je vhodná aj pre menšie rodiny, ktorých počet členov sú traja či štyria. Je najvhodnejšia pre ľudí, ktorí bývajú v bytoch a potrebujú ušetriť čo najviac miesta. Je úžasne skladná a pritom sa do nej vojde takmer všetko, čo potrebujete. Má takisto aj nastaviteľné nôžky a pánty dvierok, ktoré si môžete prispôsobiť. Mraznička sa tak otvára buď doľava alebo doprava.

Inovatívne funkcie

Samozrejmosťou sú aj rôzne inovatívne funkcie, ktoré majú najnovšie mrazničky. Takéto niečo neobišlo aj mrazničku Electrolux EUF1900AOW, ktorá ponúka napríklad funkciu rýchleho mrazenia, vďaka ktorému si potraviny dlhodobo zachovajú svoj vzhľad, chuť a takisto aj vitamíny, ktoré sú veľmi dôležité a často sa tepelnou úpravou či mrazom z potraviny stratia.

Spotreba

A ako je to so spotrebou? Túto otázku si kladie mnoho ľudí ako prvú, keď si kupujú nový spotrebič. Robia aj dobre, pretože mnohé spotrebiče aj v dnešnej dobe stále ponúkajú síce výrobky, ktoré skvelo vyzerajú a takisto majú rôzne funkcie, no problém s nimi je najmä ten, že ich spotreba je vysoká. Mraznička Electrolux EUF1900AOW sa však radí k spotrebičom, ktoré sa nachádzajú v energetickej triede A+, čo označuje jej vysokú energetickú úspornosť. Jej hodinová spotreba sa pohybuje okolo 0,63 W a jej ročná spotreba je zhruba 240 kWh. Nemusíte sa tak obávať vysokých účtov za energie.

Značka Electrolux myslí úplne na všetko. Mraznička Electrolux EUF1900AOW dokáže udržať potraviny v chlade aj pri takej situácií ako je napríklad výpadok energie alebo porucha. Vaše potraviny ostanú zmrazené dlhých 18 hodín, vďaka čomu máte veľmi veľa času na to, aby ste vyriešili všetky problémy.

Nechali ste dvierka do mrazničky pootvorené alebo sa niečo deje a mraznička má príliš vysokú teplotu vo vnútri? Tento spotrebič vás veľmi rád sám upozorní automatickým vizuálnym a takisto aj akustickým signálom.

Tichý chod

Veľkou výhodou je aj tichý chod, vďaka čomu sa nikdy nestane, že by vás mraznička nejako rušila pri sledovaní televízie alebo iných činnostiach. Vysoká hlučnosť by bola problémom najmä v menších bytoch, kde je počuť takmer všetko. Práve to je dôvod, prečo sa mraznička Electrolux EUF1900AOW hodí najmä pre ľudí žijúcich v bytoch.

O značke

Na koniec by sme vám radi predstavili značku Electrolux. Táto značka je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče a nie je asi človek, ktorý by ju nepoznal alebo na našom trhu ešte nevidel. Jej výrobky sú kvalitné, štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek alebo aj práčok. Všetky tieto výrobky vyrába švédska značka Electrolux s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov a niet sa ani čomu čudovať. Spotrebiče, ktoré vyrába, a ktoré si zákazníci veľmi radi kupujú, vydržia veľmi dlho a ich výkon je viac ako uspokojivý.