Mrazničky sa radia medzi dôležité spotrebiče, ktoré by nám nemali doma určite chýbať. Vďaka nim totižto vieme veľmi jednoducho a rýchlo zamraziť všetky druhy pokrmov, ktoré potrebujeme a nie je nikdy problém nakúpiť do domácnosti aj do zásoby.  Či už plánujete kúpu veľkej alebo malej, do domu sa jednoducho mraznička vždy musí zakúpiť. Skladovanie potravín vďaka týmto spotrebičom je omnoho jednoduchšie a nikdy sa nestane, že by ste svoje potraviny nemali kde dať. Ak si zakladáte domácnosť a potrebujete novú mrazničku alebo len meníte starú za novú, mali by ste si nájsť presne takú, ktorá spĺňa vaše potreby a mala by mať všetky funkcie, po ktorých budete túžiť. Ak žijete v malom byte, určite si nekúpite veľký spotrebič, ktorý by sa vám do kuchyne alebo inej miestnosti, kde ho chcete umiestniť, nezmestil. Určite v takom prípade stavíte na mrazničku, ktorá bude vnútri dostatočne veľká, no rovnako ušetrí miesto všade naokolo. Naopak, ak bývate vo väčšom dome a máte veľkú rodinu, väčšia mraznička je výhodou. Práve to je dôvod, prečo by ste si na začiatok mali spísať zoznam, do ktorého si spíšete všetky funkcie, ktoré mraznička musí mať. Podľa toho si môžete vybrať presne ten výrobok, ktorý sa vám páči a nielen to. Bude takisto spĺňať všetky vaše požiadavky, ktoré sú pre vás alfou a omegou, pretože pri výbere spotrebiču nie je dôležitý len výzor, ale takisto aj funkcie.

Máte radi zmrzlinu, nanuky alebo si radi mrazíte nejaké potraviny, ktoré potrebujete dobre uskladniť? Presne pre vás sa hodia mrazničky, ktoré sú nielen dostatočne veľké, ale takisto aj výkonné a dokážu spraviť veľkú časť práce za vás. Pri vysokom výkone mnohých napadajú aj také myšlienky, ako je napríklad vysoká cena za energie. Toho sa však nemusíte báť, pretože vďaka tomu, že mnohé spotrebiče patria do vysokých energetických tried, nemáte žiaden dôvod, platiť vysoké čiastky za faktúry. Práve mrazničky sú spotrebičom, ktorý mnohí ľudia majú doma a potrebujú ho na uskladnenie viacerých vecí. Mrazničky, ktoré majú ľudia v domácnostiach sú väčšinou veľké, aby dokázali zamraziť všetko, čo je potrebné. Takisto však musíte uznať, že len malá časť, ktorá sa “dostáva” k chladničkám, akou je výparník, nestačí na to, aby ste si zamrazili úplne všetko, čo potrebujete. Nestačí to určite jednej veľkej rodine, ktorá má veľa jedla a potrebuje si ho uskladniť na dlhšiu dobu, než len na niekoľko dní do chladničky. Ak máte väčšiu rodinu, o ktorú sa musíte postarať, je dôležité, aby ste mali dostatočne veľkú mrazničku, v ktorej budete mať uložený úplne každý jeden kúsok jedla alebo nejakého nápoja. Pri výbere tak treba dbať nielen na spomínaný výzor, ale najmä na spotrebu, funkcie, ktoré vám ponúka a rôzne iné maličkosti a detaily podľa ktorých zistíte, či sa mraznička do vašej domácnosti hodí alebo by ste mali radšej pozrieť niečo nové, čo by bolo pre vás ešte lepšie.

Známa značka Electrolux už veľmi dlho predáva kvalitné výrobky, ktoré sa vám budú určite páčiť a nikdy ich nebudete chcieť zameniť. Táto švédska značka sa na našom trhu objavila už pred dlhými rokmi, no stále patrí medzi tie najlepšie, ktoré ponúkajú kvalitné výrobky. Mnohí spotrebitelia stavia práve na túto značku vďaka kvalitným spotrebičom, skvelým recenziám a jednoduchému ovládaniu v kombinácií s kvalitnými funkciami. Toto všetko a omnoho viac tak nájdete v jednom výrobku, ako napríklad v mrazničke. Práve mrazničky vyrába Electrolux naozaj veľmi kvalitné a dobré, vďaka čomu sa nemusíte báť, že by ste po kúpe niečo ľutovali. Všetko toto a omnoho viac získate v jednom výrobku, ktorý vám dnes aj predstavíme. Je ním mraznička Electrolux EC5231AOW, ktorá vás prekvapí hneď niekoľkými prednosťami a zamilujete si ju už na prvý pohľad nielen vďaka výzoru, ale aj funkciám.

Určite máte doma kombinovanú chladničku s mrazničkou, ako väčšina domácností. Pravdou však je, že takáto mraznička nie je dostatočne veľká a dôležité potraviny do nej nezmestíte. Ak ste zistili, že vám tento priestor nestačí a nevyhovuje alebo len potrebujete zamraziť väčšie množstvo potravín ako je mäso, zverinu, mrazené polotovary, huby či ovocie v sezóne, mali by ste staviť na vhodné riešenie, ktorým bude voľne stojaci spotrebič ako pultová mraznička Electrolux EC5231AOW. Presne táto mraznička sa vám bude určite páčiť a do domu vám sadne.

Výhoda truhlicovej mrazničky s horným otváraním má veľký objem a takisto aj skvelú izoláciu, vďaka ktorej má tento prístroj nižšiu spotrebu energie a veľmi tuchý chod. Mraznička Electrolux EC5231AOW má príkon 140 W a spadá tak do energetickej kategórie A+, kde máte odhadovanú ročnú spotrebu 390 kWh. Mraznička Electrolux EC5231AOW má naozaj krásny, jednoduchý biely dizajn v bielej farbe. Má príjemné rozmery, vďaka ktorým sa vám zmestí úplne všade , aj do menších bytov alebo domov. Manipuláciu vám takisto uľahčia aj kolieska a spotrebič disponuje elektro – mechanickým ovládaním pomocou tlačidiel a gombíkov a takisto aj kontrolným panelom s tromi svetelnými indikátormi. Tie slúžia tak ako ku kontrole, tak aj k zaisteniu správnej činnosti mrazničky a k regulácií teploty. Vyrovnávací ventil podtlaku vo vnútri mrazničky vám zaistí jednoduchšie otváranie, ako kedykoľvek inokedy.

Mraznička Electrolux EC5231AOW vám ponúka aj veľmi veľký úložný priestor a úžitkový objem je tak až neskutočných 495 litrov! Do takéhoto priestoru dáte úplne všetko, čo potrebujete. Vo vnútri truhlicovej mrazničky môžete mať úplne voľný priestor alebo si ho rozdelíte na menšie časti pomocou štyroch drôtených závesných košov. S ich pomocou si zaistíte prehľadnosť v uskladnených potravinách. Mraznička Electrolux EC5231AOW vás takisto nadchne svojím jedinečným skrytým kondenzátorom Space Plus, vďaka ktorému môžete maximálne využiť vnútorný priestor. Je až o 30 cm užší bez toho, aby to negatívne ovplyvnilo vnútornú kapacitu.

Zaručene vás takisto poteší aj ušetrený čas za nepríjemné odmrazovanie mrazničky, vďaka zabudovanému systému Low Frost. Tento inteligentný systém obmedzuje tvorbu námrazy, ktorá je znážená o viac ako 80%. S prítomnosťou tohto systému sa netvorí žiaden ľad na vnútorných stenách mraziaceho priestoru, potraviny sú chránené pred nánosmi ľadu a spotreba energie je stále konštantná. Nemusíte zápasiť s odstraňovaním námrazy a môžete plne využiť úložnú kapacitu. Mraznička sa radí do klimatickej triedy SN-N-ST-T, čo znamená, že prístroj môže pracovať pri okolitých teplotách v rozsahu všetkých tried, čo znamená od 10 do 43 stupňov Celzia. Platí takisto aj to, že čím vyššia je teplota, tým vyššia je aj spotreba energie. Táto mraznička sa pýši svojim mraziacim výkonom. Dokáže kvalitne zamraziť až 20 kilogramov potravín behom 24 hodín, takže sa môžete pustiť do veľkého nákupu.

Stalo sa vám už niekedy, že prišiel výpadok prúdu a vy ste sa báli o všetko, čo máte v mrazničke? Pri mrazničke Electrolux EC5231AOW sa toho báť nemusíte, pretože disponuje akumulačnou dobou až 31 hodín. Vaše potraviny tak zostanú úplne zamrazené po celú túto dobu. Mraznička Electrolux EC5231AOW takisto disponuje funkciou Superfrost, alebo presnejšie Super mrazenie. Po zapnutí sa prudko zníži teplota v mrazničke, čím sa výrazne zníži doba potrebná pre zamrazenie v normálnom mraziacom výkone. Funkcia tak zabraňuje rozmrazovaniu už zamrazených potravín.

Pri mrazničke od značky Electrolux máte zaistené aj pokročilé funkcie a vychytávky. Patrí sem napríklad zvukový a vizuálny alarm pri vysokej teplote. Ten vás upozorní na to, že ste nechali mrazničku otvorenú dlhšie, ako je vhodné, prípadne, že ste po doplnení potravín zle zatvorili dvere a teplota sa zvýšila nad danú hranicu vo vnútri mrazničky. Určite takisto oceníte aj uzamykateľné veko a vnútorné osvetlenie.