Chcete si do domácnosti zaobstarať novú mrazničku? Či už sa vám tá stará pokazila, alebo hľadáte do nového príbytku aj nový spotrebič, výber bude náročný a zdĺhavý. Na trhu sa stretnete s desiatkami modelov. Niektoré sú výkonné viac, iné menej. Dôležité je jednotlivé modely medzi sebou porovnávať.

Pri nákupe mrazničiek je potrebné zamerať sa na dva najdôležitejšie parametre – spotrebu a veľkosť. Spotrebu zistíte podľa toho, do akej energetickej triedy je model zaradený. Veľkosť zas podľa litrov. To však, samozrejme, nie je všetko. Pre uľahčenie výberu sme pre vás vybrali jednu z mrazničiek, ktorá stojí za zváženie.

Rýchly náhľad

Voľne stojaca mraznička Bosch GSN36VL3P patrí k veľmi zaujímavým kúskom na trhu. Okrem nízkej spotreby a veľkého objemu má aj pekný dizajn. Ten sa bude páčiť najmä milovníkom štýlových a trendy doplnkov. Samozrejmosťou sú aj desiatky funkcií a nízka spotreba.

Mraznička Bosch GSN36VL3P sa radí do energeticky úspornej triedy A++, poskytuje možnosť zmeny otvárania dverí, čím sa vám vie úplne prispôsobiť, a má jednoduché intuitívne ovládanie. Stále sme vás nepresvedčili o tom, aby ste si mrazničku kúpili? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Spotreba 

Najhlavnejším parametrom každej mrazničky je spotreba. Podľa nej by ste si mali jednotlivé modely vyberať. Spotreba sa označuje energetickými triedami a hviezdičkami. Najlepšia je A+++, no pomerne nízku spotrebu poskytujú aj spotrebiče v triede A++, A+ alebo A. Iným triedam sa snažte vyhnúť. Vysoká spotreba by vám mohla robiť neskôr problémy.

Mraznička Bosch GSN36VL3P sa zaraďuje do úspornej energetickej triedy A++. Spotreba tak predstavuje 237 kWh na rok. Odhadované náklady mrazenia za jeden rok sú len 50 €. Za 5 rokov 249 € a za 10 rokov 498 €.

A ako je na tom klimatická trieda? Veľmi podobne ako tá energetická. Model má označenie SN-T, čo znamená, že pracuje spoľahlivo aj pri vyššej teplote prostredia od +10 do +43 °C. Pokojne ju tak môžete mať v kuchyni.

Výkon

Výkon mrazničiek zistíte veľmi jednoducho a to pomocou informácie, za aký čas vie zamraziť určitý objem potravín. Niektoré mrazničky majú vysoký výkon a dokážu mraziť kilogramy potravín. Iné presne naopak, majú výkon nižší. Preto je dobré, ak do nich potraviny ukladáte postupne.

Mraziaci výkon mrazničky Bosch GSN36VL3P je 20 kilogramov potravín za 24 hodín. To znamená, že sa hodí ako do stredne veľkých, tak aj do veľkých rodín. Veľmi jednoducho sa vám postará o všetko, čo do nej vložíte.

Mraznička si vie poradiť aj s problémom ako napríklad porucha. Potraviny dokáže v prípade výpadku prúdu alebo iného poškodenia udržať v chlade až 25 hodín. Pokojne tak vyriešte to, čo potrebujete, bez toho, aby ste sa báli o svoje jedlo.

Dizajn 

Mrazničky sa často nachádzajú v miestnosti, kde ich nie je vidno. Mnohí ľudia ich majú v pivniciach alebo v špajziach. V prípade, že by ste ju mali na očiach, by ste mali sledovať aj jej dizajn. Svojím výzorom by sa mala hodiť do kuchyne a mala by zapadnúť. Výhodou je, že dnešné mrazničky majú minimalistický biely výzor. Ako je na tom model Bosch GSN36VL3P?

Bosch GSN36VL3P má minimalistický, no pritom veľmi štýlový dizajn. Odetá je totižto do strieborného prevedenia. Hodí sa tak do každej jednej miestnosti vo vašej domácnosti. Plus, vďaka tomu, že nie je truhlicová, ale skriňová, ju môžete pokojne postaviť k chladničke. Vytvoria spolu štýlovú súhru.

Ako sme vyššie spomenuli, mrazničku Bosch GSN36VL3P si viete upraviť presne podľa seba. Sami si vyberáte smer otvárania dverí.

V prípade mrazničiek sú často dôležité aj samotné rozmery. Dopredu musíte vedieť, či sa vám do kuchyne, alebo inej miestnosti spotrebič zmestí. Aké rozmery má mraznička Bosch GSN36VL3P?

  • šírka: 60,0 cm 
  • výška: 186,4 cm
  • hĺbka: 65,0 cm
  • hmotnosť: 73,7 kg

Objem mrazničky 

Objem mrazničky je dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali pri kúpe pozerať. Odvíja sa od veľkosti vašej rodiny. Čím viac členov rodina má, tým väčšiu mrazničku si budete musieť zaobstarať. Objem sa udáva v litroch.

Mraznička je vďaka objemu 242 litrov vhodná do stredne veľkých a veľkých rodín. Poskytuje veľké množstvo miesta, v ktorom môžete potraviny jednoducho mraziť.

Problém s veľkými mrazničkami je často v tom, že je v nich chaos. To však nie je problémom modelu Bosch GSN36VL3P. Ten má až sedem oddelených priestorov.

Tieto oddelené priestory sú vo forme transparentných úložných boxov. Jednoducho do nich vidíte aj bez toho, aby ste ich vyťahovali. Po otvorení mrazničky nájdete všetko rýchlo a jednoducho. Nemusíte tak do interiéru pozerať príliš dlho.

Vy ušetríte čas pri prezeraní jednotlivých boxov a mraznička zas nebude mať toľko práce s tým, aby vyrovnala vnútornú teplotu po tom, ako bola otvorená.

Funkcie 

Každá mraznička má iné funkcie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ponuka sa mení v závislosti od modelu, značky či od cenovej relácie. Ako je na tom Bosch GSN36VL3P?

Prvou, a veľmi praktickou, funkciou je akustický signál. Ten vás vždy informuje o tom, ak je mraznička príliš dlho otvorená alebo ak ste zabudli zatvoriť dvierka.

Samozrejmosťou je aj No Frost funkcia. Tá sa postará o to, aby ste mrazničku nemuseli už nikdy ručne odmrazovať. Túto funkciu má dnes väčšina moderných mrazničiek a chladničiek.

No Frost zaisťuje, že vlhkosť vzduchu sa zhromažďuje v centrálnom výparníku a odmrazovanie tak prebieha automaticky, v pravidelných intervaloch. Vzniknutý kondenzát následne odteká kanálikom preč.

Big Box zásuvky potešia každého, kto pravidelne v mrazničke skladuje väčšie potraviny. Jednotlivé zásuvky viete úplne vytiahnuť a preorganizovať, takže potraviny s veľkým objemom, ako pizza alebo torta, nebudete mať nikdy problém skladovať.

Plus, všetky poličky nachádzajúce sa vo vnútri mrazničky, sú vyrobené z bezpečnostného skla, ktoré sa len tak nepoškodí. Odpadá tak riziko poranenia.

Poličky môžete, rovnako ako boxy, vyťahovať a ľubovoľne vracať späť.

Hlučnosť

Mraznička je spotrebič, ktorý sa často nachádza v kuchyni. Na to, aby vás nijakým spôsobom nevyrušovala potrebujete, aby mala nízku hlučnosť. Ako je na tom tento model mrazničky?

Mraznička Bosch GSN36VL3P dosahuje hlučnosť len 42 dB, čo je doslova zanedbateľné množstvo. Pokojne v jej blízkosti počúvajte hudbu, pozerajte seriál alebo sa rozprávajte s blízkymi. Spotrebič vás nebude nikdy vyrušovať.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.