Mobilné telefóny sú už bežnou súčasťou našich životov. Nevieme si bez nich predstaviť naše bežné fungovanie. Sú to naši pomocníci v práci, no taktiež v osobnom živote. Nájsť ten najlepší mobil môže byť občas naozaj ťažké. Predsa len, na trhu, kde sa ich nachádza veľké množstvo, sa orientuje omnoho ťažšie. Preto, ak hľadáte nejaký nový mobil, no neviete, po ktorom by ste sa pozreli, máme pre vás jeden tip.

Týmto tipom je mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 8 Pro, ktorý patrí k novinkám na trhu. Vyníma sa rôznymi novými funkciami, zaujímavým dizajnom a štýlovým prevedením. Poskytuje vysoký výkon a omnoho viac. Je to jednoducho mobil ako stvorený do každej mužskej či ženskej ruky. Jeho dizajn vás ohromí a iný model už ani nebudete chcieť.

Značka Xiaomi je pre každého, kto netúži utratiť tisícky eur za mobilný telefón, no vyžaduje, aby mal aspoň nejakú kvalitu a poskytoval čo najvyšší a najlepší výkon. A my vás môžeme viac ako uistiť, že Xiaomi Redmi Note 8 Pro to poskytuje. Bez toho, aby ste zaň dali obrovské sumy, si môžete užiť to najlepšie, čo potrebujete – veľký displej, vysoký výkon, perfektnú kameru a plynulý chod.

Rýchly náhľad

Redmi je prémiový názov mobilných telefónov, ktoré vyrába značka Xiaomi. A aj napriek tomu, že ide o unikátne kúsky s veľmi pekným dizajnom, stále sa predávajú za pôsobivo nízke ceny. Pri nízkej cene si však stále zachovávajú veľmi dobré funkcie a výborný výkon. Xiaomi Redmi Note 8 Pro je jedným z najlepších príkladov.

Redmi Note 8 Pro predstavuje jeden z viacerých mobilov série Redmi Note 8. Tento model patrí medzi najvýkonnejšie z tejto série, no aj napriek tomu je stále rozhodne cenovo dostupný a kvalitný.

Redmi Note 8 Pro má obrovské množstvo funkcií, ktoré by ste u tohto cenovo dostupného telefónu neočakávali – k dispozícii je hlavný fotoaparát s rozlíšením 64 MP s tromi ďalšími šošovkami, veľký displej s plným rozlíšením Full HD +, veľká a výkonná batéria a slušná čipová sada. Telefón má teda veľa aspektov, ktoré by ste vzhľadom na cenu neočakávali. Aký je teda v skutočnosti mobilný telefón Redmi Note 8 Pro?

Dizajn

Xiaomi Redmi Note 8 Pro vyzerá veľmi podobne ako Realme X2 Pro. Ak ste teda videli tento mobilný telefón, alebo ste ho dokonca držali či vlastnili, je to pomerne to isté. Redmi Note 8 Pro je celkom ťažký. V tomto prípade to však nie je ani taká nevýhoda, pretože sa zdá masívny, mohutný a odolný.

Na zadnej strane sa nachádza vertikálny otvor kamery, ktorý poskytuje aj snímač odtlačkov prstov (ktorý na prvý pohľad vyzerá ako jeden z objektívov). Na strane je tiež ďalšia šošovka. Tlačidlo na ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania sú umiestnené na pravom okraji zariadenia a na spodnej strane je port USB-C a 3,5 mm konektor pre slúchadlá. To znamená, že ak máte radi klasiku vo forme káblových slúchadiel, rozhodne si prídete na svoje.

Chrbát mobilného zariadenia je vytvorený zo skla, čo je v tejto cenovej kategórií dosť zriedkavé. Väčšina telefónov má plastové zadné kryty, ktoré sú lacnejšie.

Displej

Redmi Note 8 Pro je dosť robustný, a to čiastočne vďaka 6,53-palcovej obrazovke. Jedná sa o LCD displej s rozlíšením 1080 x 2340, čo je technológia, ktorá sa dá očakávať o mobilu s takouto cenou, hoci farby sú možno trochu podpriemerné.

Aj keď veľký displej je vhodný na prezeranie obsahu, sociálnych médií a ďalších vecí, telefón je pravdepodobne príliš veľký. Ľudia s menšími rukami môžu mať problém dosiahnuť na skener odtlačkov prstov alebo na určité časti na displeji.

Výkon

Xiaomi Redmi Note 8 Pro síce model predáva so základným Android 9 Pie, ale veľmi jednoducho môže byť upgradovaný na Android 10 a MIUI 11 Xiaomi, vďaka čomu vám poskytuje ten najlepší výkon.

Pri MIUI 11 ide najmä o estetickú zmenu, ale stojí za zmienku, že telefón je dodávaný s veľkým množstvom aplikácií od vývojárov, ktoré môžete okamžite odstrániť, napríklad Opera, webový prehliadač, ktorý je nadbytočný, keď máte prehliadač Chrome, a Mi Community a Mi Store aplikácie, ktoré pravdepodobne nebudete používať.

Čipová súprava, ktorá sa v tomto modeli nachádza, je MediaTek Helio G90T, čo nie je zrovna ten najkvalitnejší typ. Pri tejto nízke cene za mobilný telefón je to však stále dobré.

Prekvapujúcou špecifikáciou vzhľadom na nízku cenu je skutočnosť, že sa v mobile nachádza 6 GB pamäte RAM. Väčšina mobilných telefónoch v tejto cenovej kategórií by poskytovala iba 4 GB.

Pri prepínaní medzi obrazovkami a ponukami je telefón pomerne rýchly Hranie hier je taktiež pohodlné a grafika je v poriadku.

Kamera

Xiaomi Redmi Note 8 Pro má 64MP hlavný fotoaparát, ultraširoký 8MP, 2MP makro a hĺbkový snímač 2MP. Ide tak o veľmi peknú a kvalitnú kombináciu štyroch rôznych fotoaparátov.

Fotoaparát s rozlíšením 64 MP sníma veľmi pekne vyzerajúce fotografie. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď ho používate v dobre osvetlenom prostredí. Ak máte radi fotografie z prírodného prostredia alebo vonku, fotoaparát tohto mobilu by pre vás mohol byť tým pravým. Bohužiaľ, veľkosť pixelov je dosť malá pri snímaní za zlého svetla. Nepomáha ani nočný režim.

Ultraširoký objektív sníma fotografie dobre. Obrázky vyzerajú kvalitne, ale zdá sa, že na okrajoch je vidieť trochu skreslenie. Dokonca viac ako na iných telefónoch, ktoré majú softvér na potlačenie skreslenia.

Ako môžete očakávať od snímačov 2MP, kamery s makro a hĺbkovým snímaním, tie sa nezdajú byť veľmi užitočné. Makro obrázky sú v dosť nízkej kvalite. Majú však celkom vysoký jas, vďaka čomu si nemusíte nízku kvalitu všimnúť hneď.

Na prednej strane je 20 MP fotoaparát, čo je dosť vysoké rozlíšenie pre predný fotoaparát. Fotografie nasnímané týmto objektívom sú kvalitné a vyzerajú dobre.

Batéria

Batéria v zariadení Redmi Note 8 Pro poskytuje 4 500 mAh. Ide o dobrú veľkosť, ktorú však lacnejšie modely väčšinou poskytujú taktiež.

Životnosť batérie je celkom dobrá. Môžete si byť istí, že deň používania mobilný telefón vydrží. Dokonca môžete využívať aj niekoľko aplikácií naraz, sledovať videá či hrať hry.

Keď už hovoríme o batérií, je dobré spomenúť, že Redmi Note 8 Pro podporuje 18W rýchle nabíjanie. Jednoducho si tak nabijete vybitý mobil bez toho, aby ste museli čakať dlhé hodiny.

O značke

Xiaomi je čínska spoločnosť, ktorá navrhuje, vyvíja a predáva smartfóny, aplikácie a spotrebnú elektroniku. Od vydania svojho prvého smarfónu v auguste 2011 získali podiel na trhu v Číne a rozšírili sortiment o širšie spektrum spotrebnej elektroniky. Cieľom Xiaomi je udržať vysokú kvalitu a nízke ceny. Dnes má spoločnosť viac ako tri tisícky zamestnancov a jej hodnota sa odhaduje na 10 miliárd dolárov, čo ju stavia na rovnakú úroveň ako Lenovo,