Žijeme v modernej dobe, kde človek neprežije jediný deň bez pripojenia na internet, telefonovania, posielania SMS alebo jednoducho povedané, bez mobilných telefónov. Samozrejme, ak ste si povedali, že deň či dva vydržíte bez sociálnych sietí alebo ste išli na dovolenku, kde internet výlučne nepoužívate a snažíte sa mu vyhnúť míľovými krokmi, je to iné. V bežnom živote sme však doslova závislí od novej techniky, medzi ktorú sa radia aj mobilné telefóny. Určite si viete predstaviť sami situáciu, keď vám mobil zamrzne alebo len tak vypne a nejde zapnúť. Celý deň ste akoby bez jednej ruky či nohy a na všetko sa potrebujete pýtať ostatných. Či už sa to týka času, počasia, aké má byť alebo telefonovania. Mobilné telefóny sú jednoducho v dnešnej dobe zariadením, ktoré nechýba nikomu. Dokonca aj vek detí, ktoré dostávajú svoj prvý mobilný telefón sa neustále znižuje. Pamätáte sa, kedy ste dostali svoj prvý mobil vy? Asi to nebolo v šiestich či siedmich rokoch. Väčšina dnešných detí však pri nástupe do prvého ročníka na základnej škole už mobil dávno má.

Mobilné telefóny dnes spĺňajú omnoho viac funkcií, ako sa vám na prvý pohľad môže zdať. Ich vymoženosti siahajú naozaj ďaleko a niet sa ani čomu čudovať, že po nich túži naozaj každý. Technologický pokrok je nezastaviteľný a my napredujeme veľmi rýchlym tempom. Na trhu tak môžete nájsť obrovské mobily, ktorých displej vás určite nadchne, alebo menšie prevedenie mobilov, ktoré sa hodí ľuďom s menšími rukami, kabelkami či na situácie, kedy jednoducho veľký mobil pri sebe mať nemôžete. Výhodou mobilov v dnešnej dobe je najmä to, že vám ponúkajú kvalitné fotografie a vy sa tak môžete pochváliť naozaj perfektnými zábermi, ktoré vás určite očaria. Mnohí ľudia stavia na značkové mobily, ktoré sú však vo vysokej cenovej kategórií a zaplatia najmä na značku. Ak túžite po kvalitnom mobile, mali by ste sa pozerať aj na menej známe značky, ktoré však ponúkajú rovnako kvalitné výrobky.

Značka Xiaomi na našom trhu už dávno nie je nováčikom. Ľudia si zamilovali jej výrobky nielen kvôli pekným dizajnom a takisto výkonným mobilom, ale aj vďaka tomu, že ich mobilné telefóny majú nízke ceny aj napriek vysokému výkonu a kvalitnému spracovaniu. Len málokto však vie, že značka funguje už niekoľko dlhých rokov. Na náš trh sa však dostala len pred pár rokmi. Dôvod bol ten, že čoraz viac slovenských spotrebiteľov túžilo po lacnejších, no takisto výkonných a kvalitných mobiloch. Dnes na trhu tak nájdete úplne všetko, vrátane značky Xiaomi, ktorá vám ponúka všetko, čo potrebujete. Stavte aj vy na mobilné telefóny, ktoré vyzerajú naozaj príťažlivo a lákavo, majú veľké displeje, nízku hmotnosť a skvelú výdrž. Jeden z nich je aj mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 5, ktorý vás prekvapí hneď v niekoľkých smeroch.

Hľadáte spoľahlivého a multifunkčného pomocníka, ktorý je za dostupnú cenu a pomôže vám so všetkým, čo budete potrebovať? Presne na toto vám poslúži mobilný telefón, ktorý je hneď aj smartfónom, Xiaomi Redmi Note 5! Okrem výkonu vám ponúka aj jeho neskjutočne príťažlivý vzhľad, na ktorý spoločnosť stavila. Značka však nerobí len pekný dizajn, ale takisto aj kvalitné vnútro, vďaka ktorému je mobil výkonný a pomôže vo všetkom, čo budete potrebovať. Ponúka vám nielen dokonalú plynulosť, ale takisto aj rýchlosť. O tieto dva parametre sa vám postará až osem jadrový procesor s frekvenciou 1600 MHz. Pomáhať mu bude najmä pamäť RAM, ktorej je kapacita až 4GB.

Ďalšími veľmi dôležitými parametrami je nielen veľkosť displeja, ktorá je naozaj úžasná, ale takisto aj operačný systém, ktorý je srdcom smartfónu Xiaomi Redmi Note 5. Mobil je poháňaný operačným systémom Android 8.1 Oreo, ktorý sa radí medzi najnovšie a vy budete mať pod palcom úplne celý operačný systém telefónu. Androidy sú dnes veľmi obľúbené mobilné telefóny, ktoré sú rozšírené po celom svete a nájdete do nich perfektné aplikácie, ktoré sa vám budú hodiť na zjednodušenie vášho života, na relax či zábavu a na mnoho iných vecí, ktoré určite potrebujete. Smartfóny sú tu dnes od toho, aby vám zjednodušili život.

Vráťme sa však k tomuto perfektnému displeju, ktorý vás určite zaujme. Ako magnet na všetky dotyky a pohľady funguje aj tento displej, ktorého uhlopriečka sa vyšplhala na neskutočných 5,99 palca. Jedná sa o IPS LCD technológiou displeja, ktorá sprostredkováva vysoký pozorovací uhol a skvalitňuje reprodukciu za pomocou 16,7 miliónov farieb. Podporu získalo aj rozlíšenie, ktoré dosahuje neuveriteľných 2160×1080 bodov. Pri mnohých displejoch si povieme, aké s krásne, veľké a ako všetko na nich dobre vidíme. Pri mobilnom telefóne Xiaomi Redmi Note 5 sa však naň nebudete vedieť vynadívať. Tak krásne prevedenie farieb a veľkosť displeja sú smrteľnou kombináciou pre úplne každého. V dnešnej dobe mobil s malým displejom neboduje a to vie aj samotná značka. Práve to bol aj dôvod, prečo stavila na veľký a najmä úžasný displej, ktorý vám ihneď udrie do očí.

Veľmi dôležitým parametrom je aj fotoaparát. Či už chcete vyfotiť svoju rodinu predným fotoaparátom alebo chcete spraviť selfie s priateľmi či sami, určite potrebujete kvalitný fotoaparát, ktorý vám mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 5 ponúka. Hlavný fotoaparát ponúka rozlíšenie 12 Mpx, ktorému dopomáha ešte svetelnosť f/2, automatické ostrenie a integrovaný blesk. A na krásne selfies vás čaká ešte lepší predný fotoaparát, ktorý má 13 Mpx. Následné úložisko pre fotky vám ponúka 64GB miesta a takisto máte aj vstup na microSD karty, takže si úložisko môžete ešte zväčšiť. V dnešnej dobe sa snaží každý ušetriť financie, a preto nechce investovať ďalšie peniaze do zrkadlovky alebo nejakého digitálneho kompaktu, ktorý by bol síce skvelý, no aj napriek tomu by ste ho toľko nevyužili. Mobilný telefón Xiaomi Redmi Note 5 vám vďaka skvelému fotoaparátu ponúka naozaj veľkú kvalitu, ktorú si okamžite zamilujete.

Pri zdieľaní fotiek alebo iných súborov si môžete vybrať hneď z niekoľkých spôsobov. Pripojenie na internet vám umožňuje funkcia Wi-FI či 3G, 4G a LTE sieť. Ďalšími cestami bude napríklad funkcia Bluetooth, USB port či 3,5 mm Jack na slúchdlá. Na cestách vám pomôže GPS navigácia, FM rádio alebo kapacita Li-Pol akumulátoru vo veľkosti 4000 mAh. A takisto ako na väčšine mobilov, tak ani na mobile Xiaomi Redmi Note 5 nechýba čítačka odtlačkov prstov. Pomocou čítačky odtlačkov prstov je váš mobil perfektne uzamknutý a nedostane sa doň nikto, kto by nemal. Slovné heslá, kódy alebo iné druhy hesiel sú dnes veľmi jednoducho uhádnuteľné, a preto je omnoho lepšie, ak stavíte na niečo, čo máte na celom svete iba vy sami. A tým je odtlačok.