Mobilné telefóny sú už bežnou súčasťou našich životov. Nevieme si bez nich predstaviť naše bežné fungovanie. Sú to naši pomocníci v práci, no taktiež v osobnom živote. Nájsť ten najlepší mobil môže byť občas naozaj ťažké. Predsa len, na trhu, kde sa ich nachádza veľké množstvo, sa orientuje omnoho ťažšie. Preto, ak hľadáte nejaký nový mobil, no neviete, po ktorom by ste sa pozreli, máme pre vás jeden tip.

Týmto tipom je mobilný telefón Samsung Galaxy S20 , ktorý patrí k novinkám na trhu. Vyníma sa rôznymi novými funkciami, zaujímavým dizajnom a štýlovým prevedením. Poskytuje vysoký výkon a omnoho viac. Je to jednoducho mobil ako stvorený do každej mužskej či ženskej ruky. Jeho dizajn vás ohromí a iný model už ani nebudete chcieť.

Značka Samsung patrí k tým značkám, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie. Sú vhodné pre tých, ktorí sú ochotní priplatiť si za daný model. Vysoká cena je však v porovnaní s výkonom a všetkým, čo mobilný telefón poskytuje, dostačujúca. Práve preto, ak hľadáte aj vy kvalitný a dobrý mobil, ktorý by rozhodne stál za to, máme pre vás recenziu na jeden z najnovších z dielne Samsungu. Model Galaxy S20 poskytuje vysoký výkon, štýlový dizajn a plynulý chod.

Rýchly náhľad

Spoločnosť Samsung doslova preskočila niekoľko čísel a za svoj najnovší model nepredviedla kúsok s číslicou 11, ale s číslicou 20. Žezlo nového modelu tak preberá práve tento kúsok, ktorý vyzerá skvelo, predstavuje obrovský posun vpred a využíva 5G sieť.

Galaxy S20 je lacnejší model, s ktorým sa manipuluje omnoho ľahšie, ako s modelmi Galaxy S20 Plus či Galaxy S20 Ultra. Neznamená to však, že sa jedná o lacné a bezvýkonné zariadenie. Práve naopak. Mobil poskytuje skvelé vymoženosti, ktoré rozhodne ocení úplne každý milovník dobrých mobilov.

To, čo získate pri mobilnom telefóne Galaxy S20 je priam špičkové. Medzi hlavné funkcie sa radí: 6,2-palcová obrazovka s rýchlou obnovovacou frekvenciou 120 Hz, rýchlosť sťahovania 5G (ak je k dispozícii), vysokokvalitné fotoaparáty na oboch stranách telefónu a veľká batéria s vysokou výdržou.

A presne toto je telefón, ktorý chcete rozhodne vyskúšať aj vy, ak chcete na vlastných rukách cítiť novú technológiu, ktorú spoločnosť Samsung ponúka, ale v peňaženke nechcete mať veľký telefón. Ak chcete viac úložiska alebo 108MP fotoaparát, môžete vyskúšať model Ultra, ale pre každodenné použitie bude S20 tou najlepšou voľbou pre väčšinu ľudí.

Displej

Samsung Galaxy S20 má 6,2-palcový displej, ktorý ponúka presne o 0,1 palca viac miesta ako 6,1-palcový displej S10 z roku 2019. Displej však výrazne nemení celkovú veľkosť telefónu a jeho maximálne rozlíšenie zostáva rovnaké ako v prípade najnovších modelov Samsung Galaxy S na WQHD + (3040 x 1440).

Spoločnosť Samsung stále ponúka predvolené rozlíšenie Full HD + (2220 x 1080), ktoré bude pre väčšinu úloh postačujúce.

Veľkou aktualizáciou pre Galaxy S20 je maximálna rýchlosť obnovenia 120 Hz. To je dvojnásobok rýchlosti, akou sa displej obnovuje na väčšine telefónov vrátane predchádzajúcich zariadení Samsung. A čo to znamená v praxi? Omnoho hladšie a jednoduchšie posúvanie všetkého, čo sa deje na displeji a lepšie zobrazovanie animácií.

Toto je obzvlášť relevantné, keď hráte mobilné hry alebo často sledujete filmy a seriály. Zo všetkého máte omnoho pôsobivejší zážitok. Dokonca, displej vám môže poskytnúť výhodu oproti súperovi. Pri bežných úkonoch, ktoré robíte pravidelne, ako napríklad scrollovanie na sociálnych sieťach, si moc túto funkciu nevšimnete.

Nová obnovovacia frekvencia 120 Hz nie je kompatibilná so štandardom WQHD +, čo znamená, že si musíte vybrať, či chcete zobrazenie s vyšším rozlíšením alebo rýchlejšie načítanie obrázka.

Obrazovka má taktiež zvýšenú citlivosť na dotyk. To znamená, že displej reaguje omnoho lepšie a rýchlejšie. Nie je to však niečo, čo by ste si všimli pri bežnom používaní telefónu.

Galaxy S20 má v súčasnosti jednu z najlepších obrazoviek, ktoré sú k dispozícii na smartfónoch.

Dizajn

Dizajn modelu je veľmi štýlový a pekný. Zadná aj predná časť je vytvorená zo skla – takúto možnosť si dovoľujú najmä drahšie modely telefónov. Tentokrát ju však môžete mať aj vy. Zvyšok modelu je zasadený do hliníkového rámu.

Na pravom a ľavom okraji obrazovky je stále krivka, ale nie je tak výrazná ako na S10. To znamená, že by mohlo byť omnoho menej náhodných stlačení, ktoré sa stávali v minulosti.

Telefóny S20 sú prvé v rade S, ktoré nemajú 3,5 mm konektor pre slúchadlá. To znamená, že budete musieť použiť adaptér (ktorý nie je súčasťou balenia) s vašimi súčasnými 3,5 mm káblovými slúchadlami, alebo získať pár s pripojením USB-C. Poprípade využívať slúchadlá s možnosťou pripojenia cez bluetooth.

Kamera

Spoločnosť Samsung urobila niekoľko dôležitých krokov vpred s nastavením fotoaparátu na Galaxy S20.

Hlavná kamera, ktorá má 12 MP, má clonu f / 1,8. Tá sa mení tak, aby vyhovovala svetelným podmienkam. Vie taktiež nasnímať viac svetla, aby sa zlepšili snímky pri slabom osvetlení.

Spoločnosť Samsung však zvýšila veľkosť jednotlivých pixelov, z 1,4 mikrónu na 1,8 mikrónu. V kombinácii s väčším senzorom by ste mali byť schopní zachytiť viac detailov a viac svetla.

K dispozícii je tiež nový teleobjektív s rozlíšením 64MP, ktorý je veľkým krokom vpred oproti minulému roku s 12 megapixelovým fotoaparátom.

Kamera na tomto modeli je tak skvelým kúskom, ktorý ocení úplne každý. Snímače taktiež poskytujú 3x bezstratové priblíženie, ktoré je to najlepšie v terajších smartfónoch. K dispozícii je tiež 30-násobný digitálny zoom.

Výkon

Galaxy S20 je poháňaný jedným z dvoch rôznych chipsetov a to, ktorý v mobile máte záleží od krajiny, kde ste mobil kupovali. Ak ste v USA, získate čipovú sadu špičkových snímačov Snapdragon 865 od spoločnosti Qualcomm, zatiaľ čo pre zákazníkov po celom svete je k dispozícii špičkový model Exynos 990 od spoločnosti Samsung.

Pokiaľ ide o model S20 s napájaním Exynos 990, môžete očakávať naozaj vynikajúci výkon. Je dostatočne výkonný na to, aby urobil všetko, čo potrebujete, či už ide o hranie hier alebo rýchle načítanie aplikácií.

Existujú taktiež dva varianty a to 5G a 4G. 5G variant telefónu sa dodáva s 12 GB pamäte RAM. Môže sa stať, že niektoré úlohy budú vo verzii 4G fungovať trochu pomalšie, pretože obsahuje iba 8 GB pamäte RAM. Netreba sa však ničoho báť. Veľké rozdiely tam nie sú.

Galaxy S20 používa Android 10, najnovšiu a najväčšiu verziu operačného systému Google.

Spoločnosť Samsung poskytuje v zariadení veľa vlastných aplikácií, ale ak ich na svojom telefóne nechcete, môžete väčšinu z nich odstrániť a držať sa vlastných predinštalovaných možností spoločnosti Google.

Na Galaxy S20 ste obmedzení iba na 128 GB úložného priestoru. Neexistuje väčšia možnosť. 128 GB je však pomerne dosť a malo by to stačiť úplne každému. Ak však plánujete natáčať veľa 4K videí, pravdepodobne budete musieť využiť slot na kartu microSD.

Galaxy S20 podporuje karty až do 1 TB – ak potrebujete ešte viac interného úložiska, budete sa musieť rozhodnúť pre modely Galaxy S20 Ultra alebo Galaxy S20 Plus, ktoré ponúkajú možnosti 256 GB a 512 GB. 1 TB úložiska je však viac ako dosť pre bežného používateľa.

Batéria

Model Galaxy S20 prišiel s naozaj perfektnou kapacitou batérie, ktorá dosahuje 4 000 mAh. Táto kapacita predstavuje výrazné zvýšenie kapacity v porovnaní s predchádzajúcim modelom S10, ktorý mal len 3 400 mAh.

Určite sa to vyplatilo, pretože Galaxy S20 má solídnu výdrž. Batéria vás ľahko udrží aktívnych po celý deň typického používania.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.