Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, ako by vyzeral váš život bez mobilného telefónu? Mnohí asi nie. Dôvod je najmä ten, že dnes máme v mobiloch všetko. Kalendár plný rôznych pripomienok na akcie, stretávky, meetingy či prácu a školu, aplikácie, ktoré nám pomáhajú organizovať si deň, aby sme so sebou nemuseli všade nosiť naše diáre, telefónne čísla na dôležitých ľudí a ľudí z rodiny a takisto aj dôležité správy či poznámky, o ktoré jednoducho nechceme prísť. Práve preto je aj dôležité mať na takéto veci kvalitný mobilný telefón, ktorý vám zaručí, že sa vám nepokazí v tú nesprávnu chvíľu. Mobil by mal mať aj istú výdrž batérie, ktorá vám zaistí bezproblémový chod. Mnohokrát je to však najväčším kameňom úrazu, pretože aj tie najlepšie mobily na trhu neposkytujú tak dobrý výkon a nevydržia celý deň.

Mobilné telefóny dnes spĺňajú omnoho viac funkcií, ako sa vám na prvý pohľad môže zdať. Ich vymoženosti siahajú naozaj ďaleko a niet sa ani čomu čudovať. Technologický pokrok je nezastaviteľný a my napredujeme veľmi rýchlym tempom. Na trhu tak môžete nájsť obrovské mobily, ktorých displej vás určite nadchne, alebo menšie prevedenie mobilov, ktoré sa hodí ľuďom s menšími rukami, kabelkami či na situácie, kedy jednoducho veľký mobil pri sebe mať nemôžete. Výhodou mobilov v dnešnej dobe je najmä to, že vám ponúkajú kvalitné fotografie a vy sa tak môžete pochváliť naozaj perfektnými zábermi, ktoré vás určite očaria. Ak túžite po kvalitnom mobile stavte na mobilný telefón Samsung Galaxy S20 Ultra, ktorý práve teraz patrí medzi hviezdy na trhu.

Rýchly náhľad

Samsung Galaxy S20 Ultra je najväčším mobilným telefónom s operačným systémom Android. Poskytuje tie najlepšie parametre ako najvyspelejšiu 5G sieť, výkonný fotoaparát a skvelé jadro.

Samsung Galaxy S20 Ultra je navrhnutý pre začiatočníkov. Má masívny 6,9-palcový displej s tými najnovšími technológiami, päť kamier na zachytenie 108 MPx a 40 MPx fotografií a videa a 5G sieť so špičkovou rýchlosťou. Je 66-krát rýchlejšia ako 4G LTE.

Kamera, ktorú nájdete na mobilnom telefóne Samsung Galaxy S20 Ultra je omnoho lepšia ako model Galaxy S10 alebo S10 Plus, hoci problémy s nekonzistentným automatickým zaostrovaním bránia fotoaparátu Ultra, aby bol najlepším telefónom s fotoaparátom, ktorý spoločnosť Samsung vydal.

Teleobjektív s rozlíšením 48 MP umožňuje priblížiť všetky vzdialené objekty vďaka pôsobivej škále objektívov so zoomom. Zďaleka tak prevyšuje 2x optický a 10x digitálny zoom predchádzajúcich telefónov Samsung a 8x digitálny zoom na zariadení Google Pixel 4.

Displej a veľkosť

6,9-palcový displej spoločnosti Samsung posúva hranice všetkých mobilov. Aj napriek takejto veľkosti sa však displej nebude zdať oveľa väčší ako na modeli S10 Plus – jeho šírka je v skutočnosti o niečo menšia ako 6,8-palcový mobil.

Galaxy S20 Ultra je výrazne vyšší, nie širší a rozširuje sa na pomer strán 20: 9. Stále ho tak môžete chytiť jednou rukou a strčiť si ho do dostatočne hlbokého vrecka v džínsoch. Dvomi rukami ho budete musieť ovládať vtedy, aby ste sa pohodlne dotkli všetkých rohov displeja.

Displej Super AMOLED je jasný a plný pixelov. Poskytuje rozlíšenie QHD 3 200 x 1440 pixelov. Vyzerá taktiež veľmi dobre pri predvolenom rozlíšení Full HD +. Nižšie rozlíšenie šetrí životnosť batérie a je to jediné rozlíšenie, pri ktorom môžete zažiť obnovovaciu frekvenciu obrazovky 120 Hz.

Výhodou je, že spoločnosť Samsung našla spôsob, ako vyrobiť menší otvor pre predný fotoaparát, ktorý sa nachádza v strede obrazovky. Selfies teraz vyzerajú lepšie ako predtým.

Ohromení budete pomerom obrazovky k telu, úrovňou jasu a podporou štandardu displeja, ako je HDR10 +, čo kompenzuje ťažkopádne zaobchádzanie s týmto masívnym telefónom.

Dizajn

Samsung Galaxy S20 Ultra je vyrobený zo skla a hliníka. Tento rok nie je k dispozícii keramická verzia. Je dodávaný v dvoch farbách: Cosmic Grey a Cosmic Black. Farba Cloud Blue je exkluzívna pre modely S20 a S20 Plus, zatiaľ čo Cloud Pink je možnosť len pre menšiu veľkosť S20.

Mobilný telefón je zaoblený. V porovnaní s predchádzajúcimi telefónmi S je však zaoblenie menej výrazné. Mínusom je, že aj keď je mobil menej zaoblený, neznižuje to počet náhodných stlačení obrazovky. Spoločnosť Samsung stále nemá vynikajúci softvér na odstraňovanie týchto chýb, takže keď sa dotýkate hrán môžete spustiť rôzne aplikácie.

Hovorili sme o vysokých a nie širokých rozmeroch (166,9 mm x 76 mm), takže teraz si povedzme o obvode a hmotnosti. Pri 8,8 mm je model Ultra zreteľne hrubší ako ostatné telefóny S20 a všetky telefóny S10.

Model je však ťažší. Má 220 g. Ale opäť, je to úplne priaznivý kompromis vzhľadom na rýchlu technológiu 5G mmWave, kameru s rozlíšením 108 MP a batériu 5 000 mAh, ktoré sú súčasťou tohto špičkového smartfónu.

5G sieť

Galaxy S20 Ultra je takmer určite prvým 5G telefónom pre veľa ľudí – iba 1% telefónov, ktoré boli dodané v roku 2019 mali 5G, takže je to stále veľmi nová technológia.

Rovnako ako S20 Plus, Ultra kombinuje technológiu mmWave a sub-6 a ponúka najrýchlejšiu rýchlosť sťahovania (mmWave) a najširší rozsah (sub-6).

Aké rýchle je pripojenie 5G na S20 Ultra? Presne 66krát rýchlejšie ako 4G LTE iPhone 11 Pro Max.

Faktom je, že 5G je v niektorých regiónoch ešte stále “v plienkach”. Nie je taká rozšírená.

Batéria

Ak použijete režim šetrenia batérie, pri kapacite 5 000 mAh vám aj pri používaní 5G siete vydrží mobil celý deň.

Na mobile S20 Ultra je taktiež rýchle nabíjanie. V balení nájdete aj nabíjačku, ktorou rýchle nabíjanie môžete vyskúšať.

Napriek veľkej veľkosti batérie dokážete nabíjať telefón na 31% za 15 minút a 63% za 30 minút pomocou nabíjačky 25 W.

Veľkosť a výkon

Všetky ostatné interné špecifikácie sú špičkové: čipová sada 7nm (Snapdragon 865 v Qualcomm v USA alebo Exynos 990 vo Veľkej Británii a Európe), 12 GB alebo 16 GB RAM, 128 GB alebo 512 GB internej pamäte a slot na kartu microSD pre rozšíriteľné úložisko.

Softvér One UI 2.0 od spoločnosti Samsung dodáva Androidu 10 rozloženie s jednoduchou obsluhou a v dolnej polovici obrazovky máte veľké množstvo ponúk, ktoré môžete využiť.

Ďalším novým softvérovým doplnkom je Quick Share. Tá umožňuje zdieľať súbory s viacerými ľuďmi, nielen s jednou osobou, bez toho, aby ste sa museli pripájať k Bluetooth alebo sa do niečoho prihlásiť. Táto funkcia je však zatiaľ exkluzívna a má spoločnosť ju plánuje nainštalovať aj do starších zariadení.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.