Niektorí hovoria, že sa im viac páčil svet vtedy, keď nás toľko technológie a nové výdobytky tejto doby “neobťažovali”, iní zas tvrdia, že mobilné telefóny, notebooky, počítače a mnohé iné výrobky nám práve naopak, pomáhajú zvládať každodenné situácie. Každý z tejto skupiny má v niečom pravdu, no práve skupina, ktorá elektroniku preferuje aj vyhráva. Dôvod je najmä ten, že ľudia sú dnes online neustále a to nielen vo svojom voľnom čase, kedy komunikujú so svojimi priateľmi, ale takisto aj počas pracovnej doby, kedy musia komunikovať so svojimi nadriadenými či podriadenými, vybavovať maily a telefonáty a robiť naozaj mnoho vecí, ktoré sú s online svetom a so svetom technológií spojené. Nemôžeme sa preto čudovať, že ľudia si neustále vyberajú stále drahšie a drahšie mobilné telefóny a preferujú rýchle procesory, veľké pamäte a mnoho ďalšieho, vďaka čomu sú vo svojej práci rýchlejší, precíznejší a lepší. Nájsť však dobrý mobil, ktorý bude spĺňať úplne všetko je mnohokrát ťažšie, ako si človek môže myslieť, pretože na trhu nájdete naozaj nespočetné množstvo rôznych výrobkov, ktoré sa javia ako dobré, no vám vyhovovať nemusia. Pri výbere by ste sa mali riadiť najmä recenziami, radami odborníkov alebo ľuďmi, ktorí už skúsenosti s rovnakým modelom mobilného telefónu, ktorý chcete vy, už majú. Najlepšie je však, keď si vyberiete len pár modelov, ktoré medzi sebou omnoho jednoduchšie porovnáte.

Mobilné telefóny dnes spĺňajú omnoho viac funkcií, ako sa vám na prvý pohľad môže zdať. Ich vymoženosti siahajú naozaj ďaleko a niet sa ani čomu čudovať, že po nich túži naozaj každý. Technologický pokrok je nezastaviteľný a my napredujeme veľmi rýchlym tempom. Na trhu tak môžete nájsť obrovské mobily, ktorých displej vás určite nadchne, alebo menšie prevedenie mobilov, ktoré sa hodí ľuďom s menšími rukami, kabelkami či na situácie, kedy jednoducho veľký mobil pri sebe mať nemôžete. Aj napriek tomu však, že sú menšie mobily omnoho výhodnejšie, ľudia siahajú skôr po tých väčších, ktoré majú perfektne veľké displeje a jednoducho sa s nimi pracuje. Výhodou mobilov v dnešnej dobe je najmä to, že vám ponúkajú kvalitné fotografie a vy sa tak môžete pochváliť naozaj perfektnými zábermi, ktoré vás určite očaria. Mnohí ľudia stavia na značkové mobily, ktoré sú však vo vysokej cenovej kategórií a zaplatia najmä na značku. Ak túžite po kvalitnom mobile, mali by ste sa pozerať aj na menej známe značky, ktoré však ponúkajú rovnako kvalitné výrobky. Mnohé mobilné telefóny sú totižto perfektné aj bez toho, aby mali skvelú značku. Niekedy však práve značka zaváži a pomôže pri výbere omnoho viac ako len samotný mobilný telefón.

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov, ktoré vlastní niekoľko miliónov ľudí po celom svete. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spravené, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vždy vydržia naozaj veľmi dlho a nemusíte sa báť, že by sa vám po nejakej krátkej dobe pokazili.  Ak teda aj vy zvažujete, aký mobilný telefón si kúpiť, možno by ste mali vziať do povedomia aj smartfón Samsung Galaxy J3, ktorý vás prekvapí hneď vo viacerých smeroch.

Smartfóny sú veľmi obľúbené medzi mnohými ľuďmi a o ich výhodách sa netreba ani rozprávať. Na rozdiel od tlačidlových variant mobilných telefónov sú vybavené perfektnými funkciami a majú skvelé možnosti, ako ich používať. Medzi tieto funkcie patrí napríklad rosiahla pamäť, Wi-Fi technológia, Bluetooth technológia, 4G či LTE sieť alebo perfektný snímač a fotoaparát, vďaka ktorému si nemusíte kupovať ani zrkadlovku či digitálne kompakty. Takáto alternatíva fotoaparátu je omnoho lacnejšia a takisto veľmi kvalitná. Tieto skvelé funkcie vám ponúka aj mobilný telefón Samsung Galaxy J3, ktorý takisto aj vyzerá veľmi dobre. Jeho schopnosti uspokoja aj najnáročnejších užívateľov, ktorí potrebujú veľmi výkonné mobilné telefóny a pracujú na nich každý jeden deň. Naviac je odetý aj v elegantnom kovovom dizajne a celkové prevedenie je odolnejšie ako kedykoľvek predtým. Nikdy sa nebudete musieť báť, že by vám mobil padol.

Na trhu nenájdete žiadny mobil, ktorý by vám pomohol tak, ako mobilný telefón Samsung Galaxy J3. Tento mobil vám ponúka skvelé funkcie a takisto aj atraktívny dizajn a vzhľad, ktorým to však nekončí. Mobil v sebe ukrýva zaujímavé jadro, ktorým je štvorjadrový procesor 1,4 GHz a 2GB RAM pamäťou. Všetko toto vám zaisťujú nevídaný užívateľský komfort, ktorý vás nenechá čakať vo fronte úloh. Rovnako nemusíte čakať ani na pomalú odozvu alebo na zadávanie príkazov, ktoré by bolo príliš zložité. Nikdy sa nič také totižto nestane. Obzvlášť skvelý základ má mobil pre nadšencov grafiky náročnejších hier alebo filmových fanúšikov, využívajúcich každú voľnú chvíľku pre najnovšie akčné trháky. Ako reprezentant smartfónov vám mobil ponúka dokonale ovládateľný displej, ktorý ovládate jedným jediným dotykom. Všetko toto vám umožňuje maximalizovať veľkosť displeja.

A aký displej vám teda mobilný telefón Samsung Galaxy J3? V ponuke tak máte TFT LCD Super AMOLED displej s uhlopriečkou 5 palcov a s rozlíšením 1280 x 720 bodov. Môžete sa takisto tešiť aj na bohaté spektrum farieb, ktorým nechýba vôbec nič. Sýtosť a presvedčivosť je niečo, čo vám určite chýbať nebude. Rovnako ide aj o prirodzené prechody medzi tmavými a svetlými časťami obrazu. Pretože ide o TFT displej, máte v ponuke využívané aj podsvietenie zariadenia. Jeho výhodou je stabilný obraz a svojim spôsobom aj vynikajúcu skladnosť. Telefón Samsung Galaxy J3 je veľmi tenučký, a preto sa nemusíte báť, že by vám niekde zavadzal. Jeho celkové rozmery sú 143,2 x 70,3 x 9,2 mm.

Vnútro mobilného telefónu Samsung Galaxy J3 dopĺňa aj operačný systém Android 7.0 Nougat, s ktorým vlastnosti displeja posúvate na vyšší level. Čo všetko pomocou tohto Androidu získate? Napríklad vylepšené notifikácie, intuitívnejšie ikony rýchleho spúšťania alebo zobrazenie dvoch aplikácií naraz, tzv. multitasking. Túto funkciu určite ocení mnoho ľudí, ktorí jednoducho potrebujú neustále pracovať a nepotrebujú sa stále preklikávať z jednej aplikácie do druhej.

Pri každom kvalitnom mobilnom telefóne nesmie chýbať Wi-Fi technológia a 4G LTE pokrytie nie je ani výnimkou. K internetu sa dnes tak pripojíte úplne vždy, keď budete potrebovať a získate tak prístup ku všetkým dokumentom, fotografiám či iným dôležitým súborom, ktoré potrebujete. Chcete svojim priateľom poslať fotky alebo s nimi niečo zdieľať? Určite vás poteší aj Bluetooth technológia.

Fotografovať môžete príležitostne, často alebo takmer neustále. Mobilný telefón Samsung Galaxy J3 je skôr mobilom na prácu a telefonovanie, no takisto vám ponúka aj kvalitný snímač. Vďaka integrovanému duálnemu fotoaparátu máte snímky naozaj perfektné. Solídne parametre vám ponúka aj predný snímač s 5 MPx rozlíšením. Ten uplatníte napríklad aj ako alternatívu webkamery.

Hlavný fotoaparát 13 MPx je štartovnou čiarou pre fotografie, ktoré majú perfektné výsledky. Integrovaný blesk a automatické ostrenie zaistí, že vám nikdy nič neunikne. Ani ten najrýchlejší okamih. Ak chcete mať namiesto fotiek zas videozáznam, ani tu vám nebude mobil zaostávať. Práve naopak. Získavate Full HD rozlíšenie, ktorého výsledok bude vyzerať perfektne aj pri premietaní v televízií.

Či už sťahujete aplikácie, fotíte fotografie alebo vytvárate videá, nemusíte sa obávať, že by ich objem presiahol úložný priestor. Zatiaľ čo integrovaný pamäť disponuje voľným priestorom s kapacitou 16 GB, slot na pamäťové karty micro SD vám ponúka rozšírenie až na závratných 256 GB.

Okrem tohto si môžete byť istí, že doplnkové funkcie vám ponúkajú lepšiu orientáciu v neznámom prostredí. Je to napríklad GPS modul alebo akcelerometer, ktorý prispôsobuje obraz podľa natočenia displeja, senzor priblíženia pre zmenu rozpozná, kedy telefón priložíte k uchu, uzamkne displej, aby nedošlo k nechcenému ukončeniu.

Možnosti tohto mobilu od značky Samsung vás neprestanú prekvapovať. Keďže mobil používa funkciu Dual SIM, môžete do neho vložiť dve SIM karty. Máte chuť počúvať svoju obľúbenú FM stanicu? Vstavané rádio vám ju veľmi jednoducho a rýchlo vyhľadá. K dispozícií máte takisto aj veľké množstvo funkcií spojených s aplikáciou Galaxy Apps a platformu Samsugn Knox. Mobil je poháňaný 2400 mAh dobíjajúcim akumulátorom s predĺženou dobou výdrže.

Na pôsobivom kovovom tele nechýbajú ani konektory, ktoré sú veľmi dôležité pre externé zariadenia a bezchybnú funkciu. Predovšetkým tu nájdete vstup pre pamäťové zariadenie USB 2.0 slúžiaci pre dobíjanie a presun dát, spomínanú podporu pamäťových kariet micro SD a 3,5 mm konektor pre slúchadlá. Telefón má hmotnosť necelých 400 gramov.