Kúpa nového mobilného telefónu je dnes omnoho ťažšia, ako si môže človek myslieť. Vybrať si ten najlepší mobil, ktorý bude mať všetky funkcie a bude stíhať robiť všetku prácu za vás, no takisto bude aj za skvelú cenu, je veľkým orieškom pre mnohých, pretože na trhu nájdete nespočetné množstvo mnohých výrobkov. V minulosti to bolo ľahšie, keďže ste na trhu našli jeden, možno dva mobily, z ktorých ste si jednoducho vybrať nejako nemohli. Mobil ste tak mali, no funkcií veľa na to, aby vám uľahčil nejako život nemal.  To je aj dôvod, prečo by ste si pred kúpou mali vy sami určiť podmienky, vďaka ktorým sa vyhnete kúpe mobilu, ktorý je pre vás zbytočný, nevhodný alebo príliš drahý. Myslite na to, čo sa nachádza vo vnútri mobilu a čo ho vlastne poháňa, ako výzor mobilného telefónu, štýl či mnoho iného, čo vám môže mobil ponúknuť. Samozrejme, aj dizajn je dôležitý, no ten prichádza až po tom, ako mobil splní úplne všetko, čo ste od neho očakávali dovtedy. Ak totižto chcete kvalitnú elektroniku, je dôležité vyberať dlhšie ako len pár minút alebo jeden deň. Musíte si spraviť na to čas a všetky mobilné telefóny poriadne porovnať. Vyberajte si presne taký mobil, ktorý vám váš život uľahčí, zjednoduší a bude sa vám s výrobkom veľmi dobre pracovať, pretože práve komfort pri používaní je niečo dôležité, čo by vám chýbať určite nemalo.

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, ako by vyzeral váš život bez mobilného telefónu? Mnohí asi nie. Pri predstave, že by sa vám ten váš pokazil a museli by ste byť bez neho niekoľko dní a možno aj týždňov nabehujú mnohým zimomriavky. Dôvod je najmä ten, že dnes máme v mobiloch všetko. Kalendár plný rôznych pripomienok na akcie, stretávky, meetingy či prácu a školu, aplikácie, ktoré nám pomáhajú organizovať si deň, aby sme so sebou nemuseli všade nosiť naše diáre, telefónne čísla na dôležitých ľudí a ľudí z rodiny a takisto aj dôležité správy či poznámky, o ktoré jednoducho nechceme prísť. Práve preto je aj dôležité mať na takéto veci kvalitný mobilný telefón, ktorý vám zaručí, že sa vám nepokazí v tú nesprávnu chvíľu a všetky vaše dáta a dôležité veci, ktoré v ňom máte, len tak nestratíte. Spoľahnúť sa dnes na elektroniku je pre mnohých úplne bežnou vecou. Niektorí ľudia si iný spôsob uchovávania alebo spracovávania vecí nevedia predstaviť, iní sú zas veľmi radi, keď si môžu naplánovať veci radšej do svojho diára. Aj napriek tomu je však dnes všetko o elektronike, a preto je dôležité pracovať s takými výrobkami, ktoré sú kvalitné a môžete sa na ne spoľahnúť aj bez toho, aby ste sa museli báť o to, že o niečo prídete alebo to stratíte. Mobil by mal mať však aj istú výdrž batérie, ktorá vám zaistí bezproblémový chod. Mnohokrát je to však najväčším kameňom úrazu, pretože aj tie najlepšie mobily na trhu majú mnohokrát batériu slabú a nevydržia celý deň.

O značke

Značka Nokia patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Je to značka, ktorú sme ako prví používali s mobilmi. Mnohí zákazníci poznajú značku Nokiu najmä podľa prvých mobilných telefónov, ktoré tu boli s nami hneď na začiatku a stále s nami aj sú. Značka sa zaoberá najmä výrobou mobilných telefónov, ktoré sú perfektné a môžete ich používať každý jeden deň bez veľkých problémov. Všetky tieto výrobky sú precízne spravené, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vždy vydržia naozaj veľmi dlho a nemusíte sa báť, že by sa vám po nejakej krátkej dobe pokazili.  Ak teda aj vy zvažujete, aký mobilný telefón si kúpiť, možno by ste mali vziať do povedomia aj mobilný telefón Nokia 3.1 Dual SIM, ktorý vás prekvapí hneď vo viacerých smeroch.

Štýlový dizajn

Pri mobiloch je veľmi dôležitá rovnováha medzi dizajnom a výkonom. Dizajn je niečo, čo vám okamžite padne do oka a výkon je niečo, čo vám bude slúžiť vždy, keď si budete chcieť otvoriť nejakú aplikáciu, hrať hru či fotiť fotografie. Presne takúto rovnováhu vám ponúka aj mobilný telefón Nokia 3.1 Dual SIM, ktorý je na trhu už nejakú tú dobu, no nie každý si ho všimol. S pomocou týchto mobilných telefónov vstupujete do novej éry, ktorá sa vám bude r’určite páčiť. Do detailu tu máte prepracovaný krásny hliníkový dizajn. A čo ten tvar? Presne taký, ktorý vám padne do ruky a bude sa vám s ním veľmi príjemne pracovať. Vysokú odolnosť vám takisto zaručuje aj displej, ktorý je vytvorený pomocou skla Corning Gorilla, čo je jedno z najpevnejších skiel. A toto všetko spomenuté je len na začiatok.

Výkonný procesor

Na to, aby ste v mobile mohli spúšťať niekoľko aplikácií naraz, hrať hry a pritom počúvať aj hudbu, výrobcovia v Nokii si pre vás pripravili osemjadrový procesor, ktorý potiahne aj tie graficky najprepracovanejšie hry, ktoré by vám iný mobil nepotiahol. Operačná pamäť RAM s kapacitou 2 GB vám len so všetkým pomôže. Tento tandém je ešte doplňovaný novým operačným systémom Android 8.0 Oreo. Budete si tak môcť dopriať v mobile úplne všetko – náročné hry či aplikácie, ktoré sa dočkajú ten najväčšej možnej kvalite.

Veľký displej s vysokým rozlíšením

Veľmi dôležitou súčasťou mobilných telefónov je aj displej, na ktorý pozeráte neustále. Pri mobilnom telefóne Nokia 3.1 Dual SIM si budete užívať každý jeden pohľad, pretože vám ponúka IPS LCD displej, ktorý je skvelým spôsobom zväčšiť pozorovací uhol a vie takisto perfektne vyberať zo škály 16,7 miliónov farebných odtieňov. Uhlopriečka tohto mobilu dosahuje až do 5,2 palca, čo znamená, že je dostatočne veľký a všetko potrebné na ňom uvidíte. Pomer strán sa dočkal skvelých 18:9 a vy si tak môžete užívať HD+ kvalitu displeja. Všetko uvidíte v maximálne možnej kvalite.

Kvalitný fotoaparát

Veľkej podpory sa u tohto modelu mobilu dočkali aj fotoaparáty, ktoré sú v týchto mobiloch naozaj veľmi kvalitné a dobré. Tak ako predné, tak aj zadné fotoaparáty sú veľmi kvalitné a dobré. Hlavný fotoaparát má 13 Mpx, ktorému pomáha LED blesk, automatické ostrenie a svetelnosť f/2. Vďaka tomu sa fotografie dočkajú skoro až neuveriteľnej ostrosti a vierohodnosti. O fotenie stále populárnych selfies sa postará zase predná kamera, ktorá má 8 Mpx. Nebude nikdy problém, keď sa vyfotíte nielen vy, ale takisto aj vy s priateľmi.

Spolupráca s Googlom je naozaj veľmi jednoduchá. Tieto dve značky totižto úzko medzi sebou spolupracujú, a preto sa nový mobil Nokia 3.1 Dual SIM dočkal najnovšieho Androidu. Užívatelia si môžu byť istí, že im neujde ani jedna aktualizácia. Okrem širokej škály aplikácií, ktoré môžete využívať, na vás čaká aj bezplatné úložisko Fotky Google, rozšírený Gmail a takisto aj Obchod Play.