Mobilné telefóny patria k elektronike, ktorú používame každý deň. Niet sa ani čomu čudovať. Mnohí si bez telefónov dnes život predstaviť nevedia. Sú to pomocníci, ktorí sú neustále pri nás a okrem toho, že prostredníctvom nich môžeme telefonovať, môžeme takisto aj surfovať po internete, sledovať celosvetové dianie, hrať hry či dokonca pracovať z akéhokoľvek miesta, kde sa práve nachádzate. Mnohé mobilné telefóny však stoja veľmi nepríjemné a vysoké čiastky peňazí a niektorí nie sú ochotní dať toľko za jeden malý mobil. Pri mobiloch je to však mnohokrát tak, že si zaplatíte nielen za kvalitu, ale aj značku, ktorá ho ponúka. Ak je táto značka známa po celom svete, je jasné, že si zaplatíte omnoho viac, ako napríklad pri rovnakom mobile od inej značky. Za kvalitu sa síce oplatí zaplatiť aj viac, no určite by ste si mali kúpu mobilného telefónu poriadne premyslieť a staviť na taký, ktorý vám ponúkne úplne všetko aj bez toho, aby ste za neho dali nehorázne čiastky.

Okrem toho, že na prácu môžeme využívať notebooky, počítače alebo dnes už aj tablety, pomaly sa k nim radia aj mobilné telefóny, ktoré sú často výkonnejšie, ako samotné počítače. Počtom jadier a procesorom sa jednoducho vyrovnajú klasickému notebooku, ktorý máte doma. Vďaka rýchlemu reagovaniu, jednoduchému ovládaniu a malým rozmerom sa vám mobil zmestí úplne všade, kde potrebujete, môžete ho mať pri sebe neustále a vždy sa naň môžete spoľahnúť bez väčších problémov. Práve vďaka mobilom môžete čítať knihy bez toho, aby ste vláčili ťažké knihy so sebou úplne všade, môžete pracovať aj v aute či v autobuse bez toho, aby ste so sebou museli brať veľký notebook. Vďaka mobilom je náš život jednoducho omnoho praktickejší, rýchlejší a máme vďaka nim omnoho viac času na všetky ostatné aktivity.

Značka Lenovo patrí medzi najlepšie značky, ktoré ponúkajú veľmi dobré a kvalitné výrobky. Od notebookov cez počítače až k mobilným telefónom, ktoré sú výkonné, perfektne sa dajú ovládať a vy budete na nich pracovať naozaj veľmi efektívne. Ich mobilné zariadenia sú veľmi výkonné a takisto aj odolné vočí pádom či iným nepríjemnostiam. Môžete si byť tak istí, že máte v ruke kvalitný mobil. Najväčšou výhodou je snáď to, že ich modely nestoja príliš veľké čiastky a vy si tak môžete užívať kvalitný mobilný telefón bez toho, aby ste zaplatili veľmi vysoké sumy. Mobily od Lenova sú veľmi dobre spracované a dnes máme pre vás recenziu na mobilný telefón Lenovo K5 Dual SIM, ktorý vám používa naozaj perfektný užívateľský komfort.

Ste nadšenci modernej technológie a každý nový mobil, ktorý vyjde musíte mať, vyskúšať alebo si ho aspoň pozrieť a prečítať o ňom? Doma vám určite na stole vedľa vás leží dobrý smartfón, ktorý ste si poriadne a starostlivo vybrali. Možno vám už dosluhuje alebo chcete zmenu, a preto pozeráte po niečom inom. Po inom mobilnom telefóne, ktorý by mohol byť súčasťou vašeho života. Ak radi objavujete a oceňujete prvotriednu výbavu s dôrazom na veľmi dobrý a kvalitný zvuk, určite by ste mali venovať omnoho viac pozornosti mobilnému telefeónu Lenovo K5 Dual SIM, ktorý vám toho ponúka viac než dosť. Okrem výkonného procesoru vám ponúka profesionálny fotoaparát na krásne fotografie, selfies alebo videá či stereo reproduktory, vďaka ktorým budete mať mimoriadny hudobný zážitok, o ktorom sa vám ani len nesnívalo. Na prvý pohľad to znie naozaj dobre a lákavo, že? Poďme sa pozrieť na mobil zblízka.

Smartfóny sú dnes veľmi obľúbené elektrospotrebiče, ktoré majú veľmi veľa plusov, vďaka ktorým patria medzi veľmi obľúbené  výrobky, na ktoré staví skoro každý. Mobilný telefón Lenovo K5 Dual SIM vám ponúka veľmi príjemné rozmery, vďaka čomu nie je príliš veľký a hodí sa nielen do pánskej, čiže väčšej ruky, ale takisto aj do tej dámskej. Rovnako vám sadne aj do menšieho vrecka na nohaviciach alebo sa vám zmestí do menšej kabelky, ktorú nosíte. O atraktivitu pracovnej plochy sa vám zas podarí prepracovaný päťpalcový displej LCD, ktorý vám ponúka krásne rozlíšenie 1280 x 720 bodov. Toto rozlíšenie vám ponúka až 16 miliónov farebných odtieňov, vďaka čomu na displeji uvidíte všetko, čo potrebujete a v plnej svojej kráse. Rovnako je zaujímavosťou aj IPS technológia, ktorá slúži k rozšíreniu pozorovacieho uhlu a to až na 180 stupňov. A toto všetko bez strany na kvalite zobrazenia!

Chcete si zahrať hru, sledovať videá alebo filmy vo vysokom rozlíšení alebo si len chcete prezrieť vaše fotografie? Rovnako môžete pri surfovaní po internete počúvať v pozadí vašu obľúbenú hudbu! Všetko toto aj pri prezeraní sociálnych sietí môžete na mobilnom telefóne Lenovo K5 Dual SIM, ktorý vám ponúka aj omnoho viac. Ponúka vám napríklad výkonný, osem jadrový procesor s názvom Qualcomm Snapdragon 415, ktorý spolu s 2 GB RAM pamäťou a integrovanou grafickou kartou Adreno 405 GPU dokáže doslova a do písmena zázraky. Užívateľské prostredie je veľmi príjemné a jednoducho sa ovládajú. Mobilný telefón Lenovo K5 Dual SIM vám ponúka intuitívne a jednoduché ovládanie, vďaka ktorému sa vám bude mobil používať omnoho lepšie, ako inokedy. Pri tomto modeli môžete používať naraz dve SIM karty, vďaka čomu nemusíte mať pri sebe ďalší mobil, ak máte náhodou dva. Operačný systém, ktorý sa nachádza v srdci tohto mobilu je Android 5.1 Lollipop, ktorý sa vyznačuje mnohými novými funkciami.

Z online prostredia si môžete uložiť čokoľvek do svojho mobilného telefónu Lenovo K5 Dual SIM, ktorý vám ponúka až 16 GB priestoru. Vďaka slotu na microSD karty je pamäť rozšíriteľná až na 32 GB, vďaka čomu sa vám bude pracovať s mobilom veľmi jednoducho. Nemusíte si tak spraviť starosti s tým, že by ste do mobilu nezmestili váš obľúbený film alebo seriál.

Radi fotografujete a chcete máť pri sebe dobrý a kvalitný fotoaparát? Mali by ste staviť na mobilný telefón Lenovo K5 Dual SIM, ktorý má v sebe perfektné a profesionálny fotoaparát. Mobil je vybavený dvoma fotoaparátmi – hlavný dosahuje až 13 MPx rozlíšenie a predný 5 MPx, vďaka ktorému budete mať tie najlepšie selfies, ktoré dáte na sociálne siete ako napríklad Facebook alebo Instagram. Takisto nechýba ani integrovaný blesk, automatické ostrenie, LED prisvetlenie alebo funkcia HDR. Fotoaparát zvládne aj videá vo FUll HD rozlíšení, ktoré sa budú perfektne vynímať na veľkej TV obrazovke.

Rovnako ako kvalitný fotoaparát, tak isto aj reproduktory a zvuk je pri tomto mobile veľmi dobrý. Práve výkon integrovaných stereo reproduktorov ide ruka v ruke s výkonnou a kvalitnou technológiou Dolby Atmos, ktorá si kladie za ciel vyšperkovať zvuk na úroveň priestorového efektu pri zachovaní čistoty všetkých detailov. Neveríte tomu? vyskúšajte to aj vy sami pri mobilnom telefóne Lenovo K5 Dual SIM. Okrem toho vynikajúci zvuk vám ponúka aj Bluetooth modul, s ktorým spárujete všetko, čo potrebujete a máte tak istotu toho najlepšieho zvuku.

Pomocou Wi-Fi technológie sa pripojíte na vysokorýchlostný internet a rovnako môžete využívať aj dáta vo forme LTE alebo 4G siete. Pri tomto mobile vás nezstaví nič a vy budete chcieť stále viac a viac. S internetom spolupracuje aj GPS modul, ktorý vám pomôže v každej jednej situácií. Nechýba ani senzor priblíženia, svetelné čidlo alebo akcelometer, ktorý prispôsobuje obraz aktuálnemu natočeniu displeja a vy na ňom uvidíte úplne všetko, čo potrebujete.

Nechýba ani potrebná funkcia FM rádia či dual SIM, kde môžete používať obe SIM-karty naraz. Doba hovoru na plne nabitý akumulátor je impozantná a to až 1920 minút. V pohotovostnom režime vydrží mobil 322 hodín.