Mobilné telefóny sú už bežnou súčasťou našich životov. Nevieme si bez nich predstaviť naše bežné fungovanie. Sú to naši pomocníci v práci, no taktiež v osobnom živote. Nájsť ten najlepší môže byť občas naozaj ťažké. Predsa len, na trhu, kde sa ich nachádza veľké množstvo, sa orientuje omnoho ťažšie. Preto, ak hľadáte nový mobil, no neviete, po ktorom by ste sa pozreli, máme pre vás jeden tip.

Telefóny dnes spĺňajú omnoho viac funkcií, ako sa vám na prvý pohľad môže zdať. Ich vymoženosti siahajú naozaj ďaleko a niet sa ani čomu čudovať. Technologický pokrok je nezastaviteľný a my napredujeme veľmi rýchlym tempom. Na trhu tak môžete nájsť obrovské mobily, ktorých displej vás určite nadchne, alebo menšie prevedenie mobilov, ktoré sa hodí ľuďom s menšími rukami, kabelkami či na situácie, kedy jednoducho veľký mobil pri sebe mať nemôžete. Výhodou mobilov v dnešnej dobe je najmä to, že vám ponúkajú kvalitné fotografie a vy sa tak môžete pochváliť naozaj perfektnými zábermi, ktoré vás určite očaria. Ak túžite po kvalitnom mobile stavte na mobilný telefón Huawei P40, ktorý práve teraz patrí medzi hviezdy na trhu.

Rýchly náhľad

Spoločnosť Huawei mala šesť mesiacov od odhalenia série Huawei P30 na to, aby nám ukázala ďalší model. A ten teraz prichádza vo forme telefónu Huawei P40.

Rad Huawei P40 obsahuje tri rôzne zariadenia; Huawei P40 Pro, Huawei P40 Pro a nový prírastok do zostavy na rok 2020, Huawei P40 Pro Plus.

Tieto tri telefóny obsahujú špičkové funkcie, ktoré rozhodne treba vyskúšať. Dokonca sú tak dobré, že vedia “bojovať” proti veľkým a známym značkám a modelom ako Samsung Galaxy S20, Google Pixel 4 a zariadeniam, ako je iPhone 11 a OnePlus 8. Nezabudnite však, že výber aplikácií spoločnosti Huawei v porovnaní s týmito alternatívami chýba.

Nižšie sme pre vás zhromaždili všetky informácie, ktoré mobilný telefón Huawei P40 poskytuje.

Dizajn

Rad telefónov Huawei P40 nevyzerá radikálne odlišne od svojich predchodcov. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že pole fotoaparátov je o niečo väčšie a všetky šošovky vzadu sú umiestnené v jednom spoločnom obdĺžniku.

Huawei P40 Pro má ďalšiu pomerne výraznú zmenu. Síce si zachováva zakrivené okraje, má taktiež zakrivenú hornú a dolnú časť. Toto zaoblenie je síce štýlové, no môže spôsobiť, že sa bude z rúk vyšmykovať.

Rad Huawei P40 je dodávaný so sklenenou zadnou časťou, s výnimkou modelu P40 Pro Plus, ktorý má keramickú zadnú časť. Tá je odolnejšia proti poškriabaniu a v ruke sa zdá byť omnoho masívnejšia.

Huawei P40 je odolný voči vode a prachu. Má totižto certifikát IP53. Modely P40 Pro a Pro Plus však majú certifikát IP68, vďaka čomu by mali prežiť aj v prípade nehody alebo ponorenia do vody.

Displej

Na žiadnom z týchto telefónov nenájdete na displeji veľký výrez. Kamery umiestnené vpredu sa nachádzajú vo výreze v tvare pilulky v ľavom hornom rohu displeja.

Obrazovka na Huawei P40 má 6,1 palca s rozlíšením 2340 x 1080, zatiaľ čo P40 Pro a Pro Plus majú 6,58 palca s rozlíšením 2640 x 1200. Všetky displeje telefónov majú obnovovacie frekvencie 90 Hz, čo je o krok vyššie ako P30, ale menej ako 120 Hz, ktoré má teraz niekoľko špičkových telefónov.

Jedno zlepšenie je tu však vo forme snímačov odtlačkov prstov. To sa nachádza na obrazovke, a je o 30% väčšie, takže sa ľahšie používa a je tiež o 30% rýchlejšie.

Kamera

Všetky tieto tri zariadenia sú nastavené tak, aby ponúkali špičkový zážitok z kamery. Najlepší model z celej série, Huawei P40 Pro Plus, je však nastavený tak, aby mal čo najlepšie výsledky.

Model Huawei P40 je dodávaný s 16MP ultra širokouhlým fotoaparátom, f / 2,2, 50 MP fotoaparátom RYYB f / 1,9 a teleobjektívom s rozlíšením 8 MP.

Tento teleobjektív poskytuje až 3-násobný optický zoom. S digitálnym zoomom však dokáže zachytiť omnoho viac.

Model Huawei P40 Pro má oveľa výkonnejšie nastavenie fotoaparátu ako ďalšie modely. Je vybavený hlavným 50MP fotoaparátom, 40 MP ultraširokým snapperom a 12 MP „teleobjektívom so super zoomom“. K dispozícii je tiež snímač času letu (ToF).

Fotoaparát so „super-zoomom“ umožňuje 10x optický zoom, ktorý je veľmi pôsobivý. Svojím výkonom dokonca dokáže konkurovať modelu Samsung Galaxy S20 Ultra.

Každý z telefónov má 32-MP prednú kameru a Huawei P40 Pro a Pro Plus majú taktiež spomínané TOF senzory na prednej strane.

Zatiaľ čo obrázky nasnímané na telefónoch by mali byť skvelé, spoločnosť Huawei sa zamerala aj na nové a vylepšené režimy snímania videa. K nim patrí 4K časozberné snímanie, ultravysoká rýchlosť zvuku 7680 snímok za sekundu a maximálne 4K 60 snímok za sekundu.

Výkon

V každom z troch telefónov Huawei P40 je čipová súprava Kirin 990 5G. Ide o dokonalý čipový set, ktorý ste mohli vidieť napríklad v telefóne Mate 30. Táto čipová sada je taktiež kompatibilná s 5G pripojením.

Pokiaľ ide o pamäť RAM, vo všetkých modeloch sa nachádza 8 GB spolu v kombinácií so 128 GB úložného priestoru v Huawei P40, 256 GB v P40 Pro a 512 GB v P40 Pro Plus.

Tieto tri telefóny sú vybavené softvérom EMUI 10.1 od spoločnosti Huawei a nezahŕňajú populárne aplikácie pre Android, ako sú Obchod Google Play, YouTube alebo Google Chrome.

To môže spôsobiť používateľom veľa problémov, pretože to znamená, že nebudete môcť sťahovať najobľúbenejšie aplikácie tak ľahko ako pri iných modeloch. Spoločnosť Huawei však namiesto toho ponúka svoje vlastné alternatívy prostredníctvom galérie aplikácií Huawei.

V tomto obchode je k dispozícii množstvo aplikácií. Nedá sa to však porovnať s množstvom, ktoré je k dispozícii v systéme iOS alebo iných zariadeniach s Androidom. Spoločnosť Huawei sa snaží v budúcnosti zahrnúť viac aplikácií, ale v súčasnosti tento výber chýba.

K dispozícii je tiež funkcia viacerých okien na multitasking a aplikácia na videohovory s názvom MeeTime.

Batéria

Čo sa týka batérií, v modeli Huawei P40 je 3 800 mAh a v zariadeniach P40 Pro a Pro Plus 4 200 mAh. To znamená, že ide o bežné batérie, ktoré by mali vydržať celý deň aj pri vyššej záťaži.

Model Huawei P40 má nabíjanie 22,5 W. A jediný spôsob ako ho nabiť je prostredníctvom káblu. Neexistuje tu bezdrôtové nabíjanie. Na modeloch P40 Pro a Pro Plus však môžete používať nabíjanie 40 W, káblové aj bezdrôtové.

O značke

Huawei, celým názvom Huawei Technologies Co. Ltd., je čínska nadnárodná telekomunikačná a hardvérová spoločnosť, dodávateľ informačných a komunikačných riešení, so sídlom v Šen-čene. V roku 2015 predala vyše 100 miliónov smartfónov, čím sa stala jednotkou v Číne. Huawei je však obľúbený po celom svete. Výnimkou nie je ani slovenský trh.