Kúpa nového mobilného telefónu je dnes omnoho ťažšia, ako si môže človek myslieť. Vybrať si ten najlepší mobil, ktorý bude mať všetky funkcie a bude stíhať robiť všetku prácu za vás, no takisto bude aj za skvelú cenu, je veľkým orieškom pre mnohých, pretože na trhu nájdete nespočetné množstvo mnohých výrobkov. V minulosti to bolo ľahšie, keďže ste na trhu našli jeden, možno dva mobily, z ktorých ste si jednoducho vybrať nejako nemohli. Mobil ste tak mali, no funkcií veľa na to, aby vám uľahčil nejako život nemal.  To je aj dôvod, prečo by ste si pred kúpou mali vy sami určiť podmienky, vďaka ktorým sa vyhnete kúpe mobilu, ktorý je pre vás zbytočný, nevhodný alebo príliš drahý. Myslite na to, čo sa nachádza vo vnútri mobilu a čo ho vlastne poháňa, ako výzor mobilného telefónu, štýl či mnoho iného, čo vám môže mobil ponúknuť. Samozrejme, aj dizajn je dôležitý, no ten prichádza až po tom, ako mobil splní úplne všetko, čo ste od neho očakávali dovtedy. Ak totižto chcete kvalitnú elektroniku, je dôležité vyberať dlhšie ako len pár minút alebo jeden deň. Musíte si spraviť na to čas a všetky mobilné telefóny poriadne porovnať. Vyberajte si presne taký mobil, ktorý vám váš život uľahčí, zjednoduší a bude sa vám s výrobkom veľmi dobre pracovať, pretože práve komfort pri používaní je niečo dôležité, čo by vám chýbať určite nemalo.

Niektorí hovoria, že sa im viac páčil svet vtedy, keď nás toľko technológie a nové výdobytky tejto doby “neobťažovali”, iní zas tvrdia, že mobilné telefóny, notebooky, počítače a mnohé iné výrobky nám práve naopak, pomáhajú zvládať každodenné situácie. Každý z tejto skupiny má v niečom pravdu, no práve skupina, ktorá elektroniku preferuje aj vyhráva. Dôvod je najmä ten, že ľudia sú dnes online neustále a to nielen vo svojom voľnom čase, kedy komunikujú so svojimi priateľmi, ale takisto aj počas pracovnej doby, kedy musia komunikovať so svojimi nadriadenými či podriadenými, vybavovať maily a telefonáty a robiť naozaj mnoho vecí, ktoré sú s online svetom a so svetom technológií spojené. Nemôžeme sa preto čudovať, že ľudia si neustále vyberajú stále drahšie a drahšie mobilné telefóny a preferujú rýchle procesory, veľké pamäte a mnoho ďalšieho, vďaka čomu sú vo svojej práci rýchlejší, precíznejší a lepší. Nájsť však dobrý mobil, ktorý bude spĺňať úplne všetko je mnohokrát ťažšie, ako si človek môže myslieť, pretože na trhu nájdete naozaj nespočetné množstvo rôznych výrobkov, ktoré sa javia ako dobré, no vám vyhovovať nemusia. Pri výbere by ste sa mali riadiť najmä recenziami, radami odborníkov alebo ľuďmi, ktorí už skúsenosti s rovnakým modelom mobilného telefónu, ktorý chcete vy, už majú. Najlepšie je však, keď si vyberiete len pár modelov, ktoré medzi sebou omnoho jednoduchšie porovnáte.

Okrem známych značiek ako napríklad Apple, Samsung či Huawei prišla na slovenský trh nedávno značka Honor, ktorá si okamžite vyslúžila veľkú dávku chvály. Niet sa ani čomu čudovať. Jej mobilné telefóny, ktoré ponúka, sú kvalitné, moderné a vyzerajú omnoho lepšie, ako sa na prvý pohľad či cenu zdajú. Nedajte sa oklamať nižšími cenami, za ktoré sa mobilné telefóny predávajú. Práve skvelá cena vám ponúka komfort v nakupovaní a následný komfort v užívaní mobilného telefónu. Tisícky spokojných zákazníkov sa na túto značku spoliehajú aj vďaka vysokému výkonu a jednoduchému ovládaniu, ktorým každý mobilný telefón disponuje. Stále ste sa nepresvedčili o tom, aby ste na mobilné telefóny tejto značky stavili? Ak nie, máme pre vás recenziu na mobilný telefón Honor 10, ktorý vás presvedčí, že na túto značku jednoducho musíte staviť.

Mnohí ľudia dnes sledujú trendy elektroniky, ktorá práve prichádza na trh. Spolu s novými modelmi mobilných telefónov prichádza tak vždy aj nový trend a ľudia jednoducho túžia po novom smartfóne, ktorý bude nielen dobre pracovať, ale takisto sa im bude vynímať krásne v ruke. Práve to je dôvod, prečo výrobcovia mobilných telefónov dnes stavia nielen na kvalitné vnútro ako počet jadier, procesor, pamäť, ale takisto aj na dizajn. Ten je mnohokrát tým najhlavnejším faktorom, prečo sa ľudia pre nejaký mobil rozhodnú. Medzi jeden takýto skvost, ktorý prišiel len nedávno na svet je aj mobil Honor 10, ktorý si určite užijete plnými dúškami. Okrem toho, že je vybavený umelou inteligenciou, ktorá sa prejaví napríklad pri detekcií objektov pri fotografovaní, dostávate pri kúpe takisto úžasný dizajn, ktorý pritiahne zrak každého človeka. Kvalita IPS displeja je na rovnako vysokej úrovni a surfovanie na internete či streamovanie filmov je sprevádzané pôsobivou kvalitou, vďaka čomu vám nič neunikne a nič sa vám ani nestratí.

Pozrime sa teraz dovnútra mobilu. Model Honor 10 v sebe ukrýva osemjadrový procesor s názvom Kirin 970 a Cortex A73, ktorý je na ceste za vašou spokojnosťou doprevádzaný aj 4GB RAM pamäťou, vďaka ktorej budete vždy perfektne zohratí. Okrem bežných činností, ako je vyhľadávanie informácií na internete, prehrávanie vašich obľúbených skladieb, prezeranie fotografií, obrázkov alebo prehrávanie filmov a videa vám procesor bude stačiť aj na hranie nových a graficky veľmi náročných hrách. Vďaka perfektne plynulému chodu sa tak posilní úplne celý zážitok a vy nikdy nebudete musieť čakať na ďalší pohyb. Toto všetko vám ponúka mobilný telefón Honor 10 v kombinácií s OS Android 8.1.

Značka Honor sa rozhodla, podobne ako Apple, že odstráni zbytočné “rámčeky” okolo displeja. Načo zbytočne pohlcovať miesto ničím, keď tam môžete mať displej? Tento model vám ponúka 5,84 palcovú Full View obrazovku s rozlíšením Full HD+ (čo značí 2280 x 1080 bodov). Obrazovka vám takisto ponúka možnosť zachytiť až 16,7 miliónov farebných odtieňov. Či už sledujete film o prírode, akčnú prestrelku alebo len statické fotografie, vierohodnosť zobrazenia doslova berie dych. O komfortnú manipuláciu s telefónom sa zas postará sada praktických senzorov.

Viete, čo je veľmi dôležité pri mobiloch? Fotoaparát! A presne tento, v mobilnom telefóne Honor 10 je naozaj špičkový. Ak milujete fotografovanie, no neplánujete kúpu zrkadlovky, nemusíte. Duálny fotoaparát pri vynikajúcej svetelnosti f/1,8 poskytuje rozlíšenie neuveriteľných 24 Mpx prednou kamerou a krásnych 16 Mpx zadnou kamerou. Univerzalita fotoaparátu je takisto perfektná. Fotoaparát totižto dokáže rozpoznať až 500 scén v reálnom čase a v 22 kategóriách. Tešiť sa takisto môžete na dokonale nasvietené selfies v každom jednom počasí.

Ak však chcete veľa fotiť či nakrúcať, je dôležité mať aj dostatočnú pamäť. Okrem internet pamäte s kapacitou 64GB si môžete pomocou WiFi pripojenia užívať aj online cloud alebo alternatívy k zdieľaniu v podobe Bluetooth alebo NFC. Veľkosť 64 GB je však dostatočne veľká. Okrem toho sa vám o plynulý chod postará aj výkonný batéria, ktorá má 3400 mAh a k tomu aj rýchlonabíjačku Super charge. Dlhému čakaniu na nabitie mobilu odzvonilo, pretože už za 25 minút máte nabitých 50% batérie. A to je naozaj výkon!