Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, ako by vyzeral váš život bez mobilného telefónu? Mnohí asi nie. Dôvod je najmä ten, že dnes máme v mobiloch všetko. Kalendár plný rôznych pripomienok na akcie, stretávky, meetingy či prácu a školu, aplikácie, ktoré nám pomáhajú organizovať si deň, aby sme so sebou nemuseli všade nosiť naše diáre, telefónne čísla na dôležitých ľudí a ľudí z rodiny a takisto aj dôležité správy či poznámky, o ktoré jednoducho nechceme prísť. Práve preto je aj dôležité mať na takéto veci kvalitný mobilný telefón, ktorý vám zaručí, že sa vám nepokazí v tú nesprávnu chvíľu. Mobil by mal mať aj istú výdrž batérie, ktorá vám zaistí bezproblémový chod. Mnohokrát je to však najväčším kameňom úrazu, pretože aj tie najlepšie mobily na trhu neposkytujú tak dobrý výkon a nevydržia celý deň.

Mobilné telefóny dnes spĺňajú omnoho viac funkcií, ako sa vám na prvý pohľad môže zdať. Ich vymoženosti siahajú naozaj ďaleko a niet sa ani čomu čudovať. Technologický pokrok je nezastaviteľný a my napredujeme veľmi rýchlym tempom. Na trhu tak môžete nájsť obrovské mobily, ktorých displej vás určite nadchne, alebo menšie prevedenie mobilov, ktoré sa hodí ľuďom s menšími rukami, kabelkami či na situácie, kedy jednoducho veľký mobil pri sebe mať nemôžete. Výhodou mobilov v dnešnej dobe je najmä to, že vám ponúkajú kvalitné fotografie a vy sa tak môžete pochváliť naozaj perfektnými zábermi, ktoré vás určite očaria. Ak túžite po kvalitnom mobile stavte na mobilný telefón Honor 9X, ktorý práve teraz patrí medzi hviezdy na trhu.

Rýchly náhľad

Mobilný telefón Honor 9X je jeden z cenovo dostupných mobilov. Nahradzuje starý model Honor 8X, ktorý si ľudia veľmi obľúbili.

Kamera, ktorú nájdete na mobilnom telefóne značky Honor 9X je omnoho lepšia ako modeli Honor 8X. Ponúka však celkovo lepší čip pre skvelý a plynulý výkon.

Dizajn a displej

Cenovo dostupný smartphone Honor 9X poskytuje veľkú obrazovku. Ide o 6,6-palcový displej, ktorý je pre smartfón trochu väčší, no veľmi dobre sa drží a používa. Ak nemáte dosť veľké ruky, možno budete musieť mobil ovládať dvomi rukami.

Rozlíšenie obrazovky je 1080 x 2340. Je to príjemné rozlíšenie, ktoré poskytuje ostrý displej. Problém je však s typom displeja. Je to LCD typ, ktorý by mohol niektorých ľudí odradiť. LCD obrazovky sa všeobecne považujú za menej kvalitné ako populárnejšie displeje založené na OLED, pretože majú relatívne zlú reprodukciu čiernej a ploššie vyzerajúce farby. Honor 9X má jednu z najkvalitnejších LCD obrazoviek. Poskytuje tak veľmi žiarivé a pekné farby. Maximálny jas však nie je príliš vysoký.

Výhodou je, že spoločnosť Honor našla spôsob, ako vyrobiť menší otvor pre predný fotoaparát, ktorý sa nachádza v strede obrazovky. Selfies teraz vyzerajú lepšie ako predtým.

Telefón má pomerne konvenčný dizajn – je dosť veľký, čo sme už spomenuli, a je tiež trochu ťažký. Má 197 g. Na prednom displeji nájdete sklo Gorilla Glass.

Na zadnej strane telefónu je pomerne vysoko umiestnený snímač odtlačkov prstov, ktorý však nájdete prstom dosť rýchlo a pohodlne. Samozrejme, všetko to záleží na veľkosti ruky, takže ak máte menšiu ruku, môže byť ťažšie.

Hneď vedľa senzora odtlačkov prstov sa nachádza pole troch šošoviek. Sú umiestnené v jemne vysunutej časti. Netreba sa však báť, že by ste kameru nejako škrtli alebo zničili. Z obalu tak príliš nevytŕča.

Na pravej strane Honor 9X nájdete prepínač hlasitosti a vypínač. Spodná časť obsahuje port USB-C. Tento typ portu je priemyselným štandardom, ale niektoré lacné telefóny stále používajú porty micro USB, takže prítomnosť rozhrania USB-C je tu dosť prekvapivé. Nabíjanie je oveľa rýchlejšie. K dispozícii je tiež 3,5 mm konektor pre slúchadlá. Tento port sa objavuje v neustále menšom počte telefónov, takže ak chcete používať káblové slúchadlá, je to jeden z mála posledných telefónov.

Batéria

Honor 9X má 4 000 mAh batériu. Je to skvelý výkon, vďaka ktorému vám pri bežnom používaní mobil vydrží celý deň.

Ak nie je nevýhodou veľká kapacita batérie, je to rýchlosť nabíjania. Mobil Honor 9X poskytuje rýchle nabíjanie, no v balení na to nabíjačku nenájdete. Budete si ju musieť dokúpiť.

Kamera

Pretože Honor je dcérskou spoločnosťou spoločnosti Huawei, obvykle nájdeme zariadenia od spoločnosti, ktoré majú celkom slušné fotoaparáty. To je aj prípad mobilného telefónu Honor 9X. Fotoaparát poskytuje výrazné zlepšenie od predchádzajúceho modelu.

Hlavná zadná kamerou poskytuje 48 MPx. Ten je spojený so snímačom 8 MPx s ultraširokouhlým objektívom a asistenčnou kamerou s hĺbkou 2 MPx pre vylepšenie portrétnych záberov.

Hlavný fotoaparát poskytuje veľmi pekné výsledné snímky. Detaily sú jasné a zachytené veľmi dobre. Automatické zaostrovanie je veľmi rýchle pri fotografovaní zblízka.

Výkon

Honor 9X používa systém Android 9, ktorý nie je najnovšou verziou operačného systému Google, ale väčšina smartfónov sa dá aktualizovať. Preto to môžete urobiť aj vy. Systém Android skvelo dopĺňa systém EMUI, vlastné používateľské rozhranie spoločnosti Huawei, ktoré má svoje dobré a zlé stránky.

Farby sú v EMUI vyznačené tučným písmom s ikonami, ktoré majú rôzne žiarivé farby. Predvolené pozadie je jemné modré, na rozdiel od modelu Huawei P30 (ktorý má tiež EMUI). Výsledkom je, že telefón vyzerá skvelo hneď na prvý pohľad.

Spravidla sa Honor 9X používa dobre a nemali by ste mať žiadne problémy s uskutočňovaním alebo prijímaním hovorov, pripojením na internet alebo prístupom k mobilným dátam. GPS je presné a Bluetooth občas vypadáva, ale žiadny z týchto problémov nebýva tak častý na to, aby ste ho považovali za hlavný problém so zariadením.

Sledovanie videí

Zážitok zo sledovania na smartfóne je vždy prepojený s kvalitou obrazovky. Pomocou LCD obrazovky poskytuje Honor 9X veľmi dobrý zážitok zo sledovania filmov a televíznych programov. Vysoké rozlíšenie poskytuje skvelú kvalitu obrazu Farby sú trochu fádnejšie, no na prvý pohľad vyzerajú veľmi dobre. Nie všetky smartphony za túto cenu však majú takú veľkú obrazovku ako 9X. A to je veľké plus

O značke

Okrem známych značiek ako napríklad Apple, Samsung či Huawei prišla na slovenský trh nedávno značka Honor, ktorá si okamžite vyslúžila veľkú dávku chvály. Niet sa ani čomu čudovať. Jej mobilné telefóny sú kvalitné a moderné. Rozhodne sa nedajte oklamať nižšími cenami. Práve skvelá cena vám ponúka komfort v nakupovaní a pri používaní.