Teploty sa v našich podnebných oblastiach každým rokom zvyšujú. To znamená, že ľudia počas najteplejších dní v roku trávia čas najčastejšie vo vnútri a snažia sa vyhýbať ostrému a priamemu slnku. Slnko a jeho lúče však nie sú jediným problémom, ktorý nám môže zasiahnuť do zdravia. 

Príliš vysoké teploty náš organizmus neznáša práve najlepšie. Môže sa prehriať a tým spôsobiť rôzne zdravotné problémy. Proti prehriatiu organizmu a nepríjemnému pocitu počas leta je dôležité určitým spôsobom bojovať. Jedným z tých najefektívnejších je klimatizácia. 

Klimatizácie neboli v minulosti príliš obľúbené. Mnohí ich považovali za škodcov kvôli ich nepriaznivým účinkom pre zdravie. V minulosti síce určitým spôsobom do zdravia zasahovať mohli, no je to už úplne inak. Kvalitné a profesionálne stroje sú vytvorené tak, aby vám pri chladení nijak zdravie neovplyvňovali, práve naopak. Pomáhali vám zdravotným problémom predchádzať. 

Máte záujem o nejakú kvalitnú a profesionálnu mobilnú klimatizáciu? V tom prípade by ste mali staviť na Electrolux EXP26U558CW, ktorá patrí k tým najlepším na trhu. 

Rýchly náhľad

Každé leto si hovoríte, že si kúpite novú klimatizáciu, no nikdy sa vám to nedarí a vždy zabudnete? Teraz prišiel ten čas, aby ste si vybrali tú najlepšiu, ktorá vám pomôže prežiť aj to najhorúcejšie leto. Jednou z tých najlepších klimatizácií je Electrolux EXP26U558CW, ktorá má okrem chladenia aj možnosť ventilátoru a ohrievania.

Využite kvalitnú a štýlový klimatizáciu Electrolux EXP26U558CW vo svoje prospech. Poskytuje možnosť udržiavania stabilnej teploty v priestoroch do 90 m3. Ak teda potrebujete pomocníka do väčších miestností, práve ste ho našli. Zaujala vás klimatizácia Electrolux EXP26U558CW? V tom prípade by ste mali čítať ďalej!

Výkon

Výkon je parameter, ktorý by ste mali sledovať na každom spotrebiči. Rovnako je to aj pri klimatizáciách. Od ich výkonu sa odvíja nielen to, ako rýchlo vychladia miestnosť, ale taktiež akú veľkú. Čím výkonnejší prístroj si kúpite, tým lepšiu prácu vám dokáže poskytnúť.

Výkon modelu Electrolux EXP26U558CW je viac ako dobrý. Dokáže totižto udržiavať stabilnú teplotu až do 90 m3. Poskytuje príkon 2600 W a radí sa do energetickej triedy A+. Aj napriek vysokému výkonu tak nezaplatíte desiatky eur za jej používanie.

Vyšší výkon však často znamená nielen viac platenia za energie, ale taktiež vyššiu hlučnosť. Predsa len, motor je silnejší a pracuje na vyšších obrátkach. Toho sa však pri tomto modeli rozhodne nemusíte báť. Jeho hlučnosť je len 61 dB, čo znamená, že vám nebude vadiť pri sledovaní televízie, konverzácií s priateľmi alebo večer pri spánku.

Dizajn

Dizajn klimatizácie je rozhodujúci. Ide o prvok, ktorý bude na očiach a bude ho vidno po celý čas používania. Nemôžete ju len tak dať do skrinky alebo niekam za sedačku. Práve preto si vyberajte minimalistický a štýlový typ, ktorý ľahko skombinujete do každej miestnosti. Myslite na to, že mobilná klimatizácia sa dá prenášať, a preto ju budete využívať aj inde ako len v spálni alebo v obývačke. Mala by sa hodiť všade.

Model Electrolux EXP26U558CW je jednoduchý, minimalistický a elegantný. Hodí sa do každej jednej miestnosti. Jeho prevedenie je v čistom bielom dizajne. Bude sa vám páčiť ako v obývačke, tak aj v spálni, v detskej izbe alebo v kuchyni. Umiestnite klimatizáciu tam, kam potrebujete.

Jej rozmery sú taktiež veľmi príjemné: 79,6 x 49,3 x 42,0 cm (v x š x h). Vďaka nim sa zmestí do každej jednej miestnosti. Dokonca je vhodná aj do menších bytov alebo miestností, kde nie je príliš veľa miesta.

Ovládanie

Ovládanie klimatizácie by malo byť jednoduché a rýchle. Len tak si vyberiete presne tú teplotu, ktorú potrebujete.

Ovládanie klimatizácie Electrolux EXP26U558CW je veľmi jednoduché a to aj vďaka tomu, že všetko nájdete na vrchnej časti. Nechýba ani LED displej, na ktorom nájdete všetky informácie a dôležité parametre.

Nechýba ani možnosť ovládania klimatizácie prostredníctvom ovládača. Ak teda ležíte v posteli alebo sedíte na pohovke, môžete ju ovládať aj zo vzdialenosti niekoľkých metrov.

Funkcie 

Každá klimatizácia spravidla poskytuje niekoľko funkcií. Okrem chladenia napríklad odvlhčovanie alebo počas zimy ohrievanie. Ako je na tom model Electrolux EXP26U558CW? 

Prvou skvelou funkciou je možnosť ohrevu. To znamená, že výrobok môžete používať nielen počas leta, ale taktiež počas zimy. Vie vám miestnosť veľmi rýchlo a efektívne vyhriať ma príjemnú teplotu.

Druhou funkciou je praktický časovač. Ten vám pomôže nastaviť si chladenie na určitý čas. Nemusíte ho teda sami vypínať. Poprípade, keď prichádzate z práce, môžete prísť do už vychladenej miestnosti.

Režim spánku dokáže chod klimatizácie upraviť tak, aby ste mohli počas noci pokojne spať, pričom bude výrobok pracovať ďalej. Ani v noci tak nemusíte byť vystavení nepríjemným horúcim teplotám.

Klimatizácia Electrolux EXP26U558CW má aj mnoho príslušenstva. K tomu základnému sa radí diaľkové ovládanie, pomocou ktorého model ovládate aj na väčšiu vzdialenosť. Následne ide o nastaviteľnú súpravu s výfukovou hadicou. Pomocou nej môžete klimatizáciu využívať kdekoľvek potrebujete. A posledným je praktický súprava skrutiek.

Presun klimatizácie z miesta na miesto je veľmi jednoduchý a to najmä vďaka kolieskam. Vďaka nim môžete model presúvať z miesta na miesto bez toho, aby ste sa s ňou trápili a nadvihovali ju.

Hlučnosť

Hlučnosť spotrebičov je dnes veľmi diskutovanou témou. Dôvodom je najmä to, že ich používame na pravidelnej báze a nemôžu nás svojím chodom vyrušovať. Preto pri kúpe klimatizácie hlučnosť rozhodne sledujte. Mohla by vám prekážať a následne by ste ju nemohli používať alebo by ste ju museli meniť.

Model Electrolux EXP26U558CW je veľmi tichý a jeho hlučnosť dosahuje len 61 dB. Nehovoriac o nočnom režime, ktorý stačí zapnúť, keď idete spať a jeho hlučnosť sa zníži o niekoľko decibelov.

O značke 

Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče. Jej výrobky sú štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek či práčok. Všetky výrobky sú vyrobené s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov.