Mikrovlnné rúry sú elektrospotrebiče, ktoré by ste mali mať vždy doma. Či už si radi ohrievate jedlo, rozmrazujete ho alebo potrebujete mikrovlnku na iné činnosti, zíde sa vám. V 21. storočí nájdete na trhu viac než dosť druhov mikrovlnných rúr, z ktorých môžete byť zmätení. My vám však veľmi radi pri výbere pomôžeme!

Pri výbere ten správnej mikrovlnnej rúry by ste mali dodržiavať niekoľko pravidiel. Mala by byť v rovnakom dizajne, ako ostatok kuchyne, mala by byť dostatočne veľká, no nie príliš a mala by mať dobrú energetickú triedu. Vďaka tomu vám nezožerie príliš veľa energie a vy nebudete musieť platiť veľmi veľa. Toto však nie je úplne všetko, čo by mikrovlnka mala mať.

Značka Whirpool patrí medzi najlepšie značky elektrospotrebičov, na ktoré by ste mohli staviť. Ak neviete, akej značky si kúpiť výrobok, mali by ste sa obrátiť na ňu. Všetky základné veci, ktoré by jednotlivé výrobky mali mať, aj majú.

Voľne stojaca mikrovlnná rúra Whirlpool Jet Cuisine JQ 280 SL vám okrem ohrievania jedla mikrovlnami ponúka ešte niekoľko praktických funkcií ako je gril, crisp, horúci vzduch alebo parný režim. Tieto funkcie spolu s funkciou šiesteho zmyslu vás očaria okamžite. Veľký vnútorný objem 30 litrov z nej robí všestranného pomocníka vo vašej kuchyni, ktorý vám za každú cenu bude chcieť pomôcť.

Z nastavených režimov, ktorých je viac než dosť, si podľa seba vyberiete ten, ktorý potrebujete. V ponuke máte napríklad program Jet start, ktorý slúži k ohrevu jedál s vysokým podielom vody. Vhodný je tak na polievky alebo nápoje. Funkcia ohrev so šiestym zmslom je zas vhodná na ohrievanie hotových mrazených alebo chladených jedál. Klasický ohrev mikrovlnami slúži k bežnej tepelnej úprave a ohrievaniu zeleniny, zemiakov, mäsa alebo rýb. Práve od toho, aký pokrm si idete dať, si vyberiete aj svoj program, ktorý sa bude hodiť. Pomocou týchto špeciálnych režimov je výkon rúry presne prispôsobený druhu jedla a zaistí tak jeho primerané prehriatie a skvelú chuť. Nikdy sa tak nestane, že by ste si ohriali jedlo a jedna časť by bola studená a druhá horúca. Nechýba ani novinka – 3D distribúcia mikrovĺn, kedy sa pokrm vďaka rovnomernému ohrievaniu nikdy nestane vriacim.

Potrebujete si rozmraziť svoj pokrm rýchlo, ale šetrne? Mikrovlnka je vhodná aj na rozmrazovanie chleba, zeleniny, mäsa či dokonca rýb. Program s názvom Jet defrost – rýchle odmrazovanie sa postará o to, aby ste mali vždy jedlo dokonale roztopené.K dispozícií však máte aj manuálne rozmrazovanie, ktoré je vhodné na rozmrazovanie potravín, u ktorých hmotnosť nepoznáte. Jednoducho vložíte do mikrovlnky to, čo potrebujete rozmraziť a hotovo.

Grilovanie bez tuku? To sa určite bude páčiť najmä ľuďom, ktorí sa snažia o zdravú stravu. Ku grilovaniu má mikrovlnka Whirlpool Jet Cuisine JQ 280 SL hneď niekoľko režimov. Funkcia s názvom Gril slúži k rýchlemu vytvoreniu zlatej kôrky, ktorá bude chrumkať a vy si tak užijete každé jedno jedlo. Ak chcete pripraviť zapekané jedlá ako napríklad cestoviny či lasagne, stavte na kombinovaný gril. Ten sa postará o to, aby sa váš syr perfektne ťahal. V prípade, že potrebujete ohriať pokrmy z cesta, ako je napríklad pizza, no nechcete, aby chutila ako z druhého dňa, máte k dispozícií režim Crisp, ktorý dokáže vysmažiť aj vajce alebo slaninu na raňajky. Nemusíte si tak svoje raňajky pripravovať na panvici s veľkým množstvom oleja. Stačí, aby ste všetky ingrediencie dali do mikrovlnky a začali pracovať. Vaše jedlo bude vždy príjemne chrumkavé.

Mikrovlnka Whirlpool Jet Cuisine JQ 280 SL však toho zvládne omnoho viac, ako si myslíte! Môžete v nej piecť klasické koláče, nákypy alebo iné pochutiny, ktoré by ste inak museli vložiť do rúry. Najvhodnejším režimom je na toto funkcia horúci vzduch alebo kombinovaný horúci vzduch. Súčasťou programu mikrovlnnej rúry Whirlpool Jet Cuisine JQ 280 SL je aj funkcia varenie v pare, vďaka čomu si môžete spariť hocijakú zeleninu alebo iný druh jedla.

Máte v mrazničke nejaké zmrazené pečivo alebo chlieb? Mnohokrát sa stáva, že chlieb nebýva práve najchrumkavejší, keď ho vytiahnete a necháte len tak rozmraziť. Stavte na mikrovlnnú rúru Whirlpool Jet Cuisine JQ 280 SL, ktorá má funkciu Bread Defrost. Tá sa o váš chlieb skvelo postará a vaše pečivo bude čerstvé ako keby ste ho práve upiekli.

K mikrovlnnej rúre dostanete aj otočný tanier s priemerom 32 cm na ohrievanie jedál. Takisto nechýba ani špeciálny Crisp tanier na používanie Crisp režimu a takisto aj držiak na Crisp taniere. Súčasťou je aj nádoba na varenie v pare a nechýba ani grilovacia mriežka.