Hľadáte kvalitnú mikrovlnku do svojej domácnosti? Pripravte sa na to, že na trhu nájdete desiatky rôznych modelov. Odlišovať sa od seba budú nielen dizajnom, ale taktiež celkovým výkonom a spracovaním. Pred výberom si tak musíte dobre premyslieť, čo od spotrebiča očakávate.

Výber mikrovlnnej rúry je dnes pomerne komplikovaný. Na trhu sa nachádzajú mnohé modely, ktoré sa od seba odlišujú cenou, spracovaním, funkciami, dizajnom či výkonom. Každá mikrovlnka vám poskytuje niečo iné, a preto je pri výbere dôležité sledovať hlavné a základné parametre. 

V prípade, že máte nákup a výber pred sebou, stavte na našu recenziu, v ktorej sme sa zamerali na jeden výrobok z portfólia značky Samsung. 

Rýchly náhľad

Mikrovlnka je základným spotrebičom, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Často sa považuje aj za spotrebič, ktorý je najpoužívanejší. Niet sa ani čomu čudovať. Komfort, ktorý ponúka, je jednoducho na nezaplatenie. Jednou z veľmi obľúbených je aj Samsung MS23F301TAS/EO, ktorá má vysoký výkon, štýlový dizajn a jednoduché ovládanie.

Značka Samsung veľmi dobre vie, že okrem vysokého výkonu človek túži aj po štýlovom dizajne. Práve preto vybavil model Samsung MS23F301TAS/EO minimalistickým čiernym výzorom, ktorý poteší každého zákazníka. To však stále nie je všetko. Ak vás táto mikrovlnka zaujala, čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn 

Mikrovlnka je spotrebičom, ktorý je v kuchyni vždy dobre vidieť. Môže byť voľne položená alebo zabudovaná. Jej dizajn by mal byť štýlový. Mal by ladiť s ostatnými spotrebičmi či inými kúskami v kuchyni. Nehovoriac o tom, že by nemala byť príliš masívna. Kompaktné rozmery potešia každú, dokonca aj väčšiu rodinu.

Dizajn mikrovlnky Samsung MS23F301TAS/EO je minimalistický a nadčasový. Odetá je do čiernej farby, ktorej dominujú strieborné prvky. Hodí sa tak do každej jednej domácnosti nehľadiac na to, či máte kuchyňu zariadenú minimalisticky či vintage.

Celý dizajn mikrovlnky skvelo dopĺňa strieborná rukoväť, pomocou ktorej sa dajú dvierka jednoducho otvoriť. Na pravej časti sa nachádza ešte ovládací panel s veľkým otočím gombíkom.

Mikrovlnka je kompaktná a štýlová. Hodí sa do väčších aj menších kuchýň. Pokojne ju položte na kuchynskú linku. Nebude vám zavadzať. Práve naopak. Skvelo doplní celý vzhľad miestnosti.

A aké sú rozmery tohto pekného pomocníka? Mikrovlnka Samsung MS23F301TAS/EO je takáto veľká:

  • šírka: 55,8 cm
  • výška: 34,2 cm
  • hĺbka: 48,8 cm
  • hmotnosť: 13,5 kg

Kapacita predstavuje 23 litrov. To znamená, že je vhodná do stredne veľkých rodín, ktoré potrebujú ohriať viac potravín naraz.

Výkon

Veľmi dôležitým parametrom, ktorý by ste pri kúpe mikrovlnky mali sledovať, je výkon. Ten vám dopredu napovie, či bude vaše jedlo ohriate rýchlo alebo pomaly. Od výkonu sa často odvíja aj spotreba energie.

Výkon mikrovlnnej rúry Samsung MS23F301TAS/EO je viac ako dobrý. Dosahuje príjemných 800 W ako väčšina podobne veľkých mikrovlnných rúr. Vďaka tomuto výkonu vám vie veľmi rýchlo a jednoducho zohriať všetky potraviny a jedlo, ktoré budete potrebovať.

Ovládanie 

Každá mikrovlnka by mala poskytovať jednoduché ovládanie, na ktoré si zvyknete už od prvého používania. Niektoré modely preto poskytujú nielen tlačidlové, ale aj dotykové spôsoby používania. Ako je na tom model Samsung MS23F301TAS/EO?

Mikrovlnka Samsung MS23F301TAS/EO je presne tým modelom, ktorý v sebe kombinuje oba spôsoby. Ako tlačidlový, tak aj dotykový. Vďaka tomu si ju viete prispôsobiť presne podľa seba.

Na pomerne veľkom paneli nájdete všetky funkcie a programy, ktoré potrebujete. Pomocou veľkého otočného gombíka si zas vyberáte dĺžku programu a ďalšie podrobnosti.

Pri ohrievaní jedla sa nemusíte báť ťažkých kombinácií, ktoré by ste nevedeli zadať. Ovládanie je inutívne a veľmi jednoducho si naň zvyknete.

Interiér mikrovlnky 

Interiér mikrovlnky by mal byť odolný a jednoduchý na čistenie. Myslite na to, že v spotrebiči budete pravidelne jedlo ohrievať a pripravovať. Musíte byť pripravení aj na to, že vám v nej niečo vykypí alebo “vybuchne”. Množstvo mikrovlniek poskytuje kovové interiéry, ktoré sa dajú vyčistiť mokrou handričkou.

Interiér mikrovlnky Samsung MS23F301TAS/EO je nerezový. Vďaka tomu sa čistí veľmi jednoducho. Nepotrebujete naň žiadne špeciálne produkty. Stačí, aby ste ho len pretreli navlhčenou handričkou.

Spotreba 

Každý spotrebič má určitú spotrebu. Na základe nej si ho často aj vyberáme. Niektoré mikrovlnky spotrebujú energie viac. V takýchto prípadoch sú účty za elektrinu vyššie. Naopak, niektoré modely majú ekologickú prevádzku, ktorá šetrí ako životné prostredie, tak aj vašu peňaženku.

Výkon mikrovlnky je vysoký, no aj napriek tomu nespotrebuje príliš veľa energie. O všetko sa stará najmä ECO režim, ktorý šetrí všetky náklady. O tomto skvelom programe si povieme niečo viac nižšie.

Špeciálne technológie 

Každá mikrovlnka poskytuje iné funkcie a technológie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ako je na tom Samsung MS23F301TAS/EO?

Mikrovlnka má veľké množstvo zaujímavých funkcií, ktoré si zamilujete hneď na prvé použitie. Tým prvým je funkcia varenia. Prostredníctvom tohto spotrebiča totižto nemusíte potraviny len zohrievať. Môžete ich pokojne aj variť. Udržujte si zdravý životný štýl a varte len z čerstvých potravín.

Nebojte sa uvariť polievku, cestoviny či dokonca mäso. Model Samsung MS23F301TAS/EO si s tým poradí veľmi jednoducho.

A ako funguje spomínaný ECO režim? Po jeho zvolení vám špeciálna technológia zaistí najnižší výkon v pohotovostnom režime. Mnohí totižto zabúdajú, že mikrovlnka spotrebuje veľa energie nielen pri ohrievaní, ale aj pri svojej nečinnosti. Značka Samsung však na to myslí a snaží sa vám v tom pomôcť.

Spôsob ohrievania je taktiež rovnako dôležitý. Spotrebič poskytuje trojitú distribúciu mikrovĺn, vďaka čomu je ohrev presnejší a efektívnejší. Tento systém dostane horúci vzduch rovnomerne do celého priestoru, aby sa jedlo ohrievalo všade rovnako a neboli v ňom studené miesta, čo sa pri ohrievaní v mikrovlnkách často stáva.

Plus, priamo v mikrovlnnej rúre sú predprogramované a uložené rôzne recepty, ktoré vám celú prácu ešte uľahčia. Vyberte si tak presne to, na čo máte práve teraz chuť.

To, čo mnohí milujú na tejto mikrovlnke je najmä jej špeciálna funkcia pohlcovania pachov. Dokáže tak zamedziť tomu, aby sa po ohrievaní aróma z jedla dostávala von, do iných miestností.

Hlučnosť

Hlučnosť spotrebičov sa dnes pomaly ale isto znižuje. Výhodou je, že mikrovlnky sa používajú len na určitý, spravidla krátky čas. Aj napriek tomu by mali byť tiché, aby vám nevadili pri pozeraní filmu alebo počúvaní hudby.

Mikrovlnka Samsung MS23F301TAS/EO patrí k veľmi tichým spotrebičom, ktoré pri práci dosahujú len 40 dB. Nevyrušuje vás tak pri žiadnej práci.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.