Základom každej modernej domácnosti je výkonná mikrovlnná rúra s mnohými funkciami, niekoľkými programami a intuitívnym ovládaním. Ak vám doma jedna chýba alebo sa vám pokazila, výber novej je pomerne náročný a zdĺhavý. Na trhu totižto nájdete desiatky rôznych modelov.

Výber mikrovlnnej rúry je dnes pomerne komplikovaný. Na trhu sa nachádzajú mnohé modely, ktoré sa od seba odlišujú cenou, spracovaním, funkciami, dizajnom či výkonom. Každá mikrovlnka vám poskytuje niečo iné, a preto je pri výbere dôležité sledovať hlavné a základné parametre.

V prípade, že máte nákup a výber pred sebou, stavte na našu recenziu, v ktorej sme sa zamerali na jeden výrobok z portfólia značky Samsung.

Rýchly náhľad

Hľadáte kvalitný model mikrovlnnej rúry, ktorý by vám poskytoval štýlový dizajn, vysoký výkon a príjemnú spotrebu? V tom prípade ste na správnom mieste. Mikrovlnka Samsung ME83M/XEO patrí medzi tie najlepšie na trhu. Hneď po prvom použití sa stane vašim spoločníkom počas každodennej prípravy jedla.

Mikrovlnná rúra Samsung ME83M/XEO disponuje objemom 23 litrov, vďaka čomu sa radí medzi stredne veľké rúry vhodné do stredne veľkých až väčších rodín. Okrem skvelého objemu poskytuje aj jednoduchú obsluhu a ešte jednoduchšie umiestnenie do priestoru modernej kuchyne.

Zaujal aj vás tento model a chceli by ste si o ňom prečítať niečo viac? V tom prípade stavte na našu recenziu.

Dizajn

Mikrovlnka je spotrebičom, ktorý je v kuchyni vždy dobre vidieť. Môže byť voľne položená alebo zabudovaná. Jej dizajn by mal byť štýlový. Mal by ladiť s ostatnými spotrebičmi či inými kúskami v kuchyni. Nehovoriac o tom, že by nemala byť príliš masívna. Kompaktné rozmery potešia každú, dokonca aj väčšiu rodinu.

Model Samsung ME83M/XEO patrí medzi kompaktné a menšie mikrovlnky, ktoré zmestíte aj do menších bytov alebo domov. Jej dizajn je nadčasový. Hodí sa do moderných kuchýň, ktoré sú zariadené v minimalizme. Má nerezové prevedenie, ktorému dominujú dvierka bez rúčky.

Nerez býva často nepríjemným materiálom, ktorý sa ťažko čistí. Pri tejto mikrovlnke sa však nemusíte ničoho obávať. Výrobca na nečistoty myslel, a preto nerez potiahol špeciálnou vrstvou, na ktorej nezostávajú žiadne odtlačky prstov. Vďaka tomu je spotrebič neustále čistý.

Ak by ste mikrovlnku chytili špinavými rukami, nemusíte sa ničoho obávať. Stačí ju pretrieť len vlhkou handričkou alebo nejakým prípravkom na čistenie.

Pre mnohých môže byť nevýhodou fakt, že mikrovlnka nemá žiadnu rúčku. Musíte sa tak spoliehať len na spodný gombík, ktorým sa dvierka otvárajú.

Pri dizajne spomenieme aj samotné rozmery, ktoré sú dôležité pre mnohých zákazníkov. Model Samsung ME83M/XEO je na tom takto:

  • šírka: 48,9 cm
  • výška: 27,5 cm
  • hĺbka: 33,9 cm
  • hmotnosť: 11,5 kg

Mikrovlnka sa tak zmestí na úplne každú kuchynskú linku.

Výkon

Veľmi dôležitým parametrom, ktorý by ste pri kúpe mikrovlnky mali sledovať, je výkon. Ten vám dopredu napovie, či bude vaše jedlo ohriate rýchlo alebo pomaly. Od výkonu sa často odvíja aj spotreba energie.

Mikrovlnka značky Samsung patrí medzi vysokokvalitné a výkonné modely, ktoré majú až 10 úrovní výkonu. Čo to znamená? Pri ohrievaní jedla si môžete vybrať, aký výkon zvolíte a akým spôsobom bude vaše jedlo ohriate a pripravené.

Okrem toho, mikrovlnka dosahuje výkon neuveriteľných 1300 W pri najvyššej záťaži. Vyberajte si tak presne ten výkon, ktorý pre svoje jedlo potrebujete.

Je jedno, či ohrievate mäso, mlieko alebo len nejaké, už hotové jedlo. Pripravte si ho presne tak, ako ho máte radi aj pomocou mikrovlnky Samsung ME83M/XEO.

Ovládanie

Každá mikrovlnka by mala poskytovať jednoduché ovládanie, na ktoré si zvyknete už od prvého používania. Niektoré modely preto poskytujú nielen tlačidlové, ale aj dotykové možnosti. Ako je na tom model Samsung ME83M/XEO?

Mikrovlnka značky Samsung poskytuje kombináciu klasického a dotykového ovládania. Pre mnohých sa to môže zdať ako náročný spôsob nastavenia, no opak je pravdou. Mikrovlnke porozumiete už na prvé použitie. Vždy budete vedieť, čo si vybrať.

Na ovládacom paneli nájdete všetky tlačidlá dobre popísané. Nechýba ani podrobný manuál, v ktorom máte rozpísané všetky skratky a programy.

Na mikrovlnke nájdete taktiež automatické tlačidlo s prednastavenými receptami. Vďaka nemu môžete ohrievať a taktiež variť s nízkou spotrebou veľmi rýchlo a jednoducho.

Celému ovládaniu pomáha aj pomerne veľký LED displej, na ktorom nájdete všetky nastavenia a zostávajúci čas do skončenia programu.

Interiér mikrovlnky

Interiér mikrovlnky by mal byť odolný a jednoduchý na čistenie. Myslite na to, že v spotrebiči budete pravidelne jedlo ohrievať a pripravovať. Musíte byť pripravení aj na to, že vám v nej niečo vykypí alebo “vybuchne”. Množstvo mikrovlniek poskytuje kovové interiéry, ktoré sa dajú vyčistiť mokrou handričkou.

Model Samsung ME83M/XEO poskytuje keramický vnútorný povrch. Ten je hladký, vďaka čomu sa z neho dajú veľmi jednoducho odstrániť oleje, tuky aj ďalšie nečistoty.

Netreba však zabudnúť ani na to, že keramický smaltovaný povrch je odolný voči rôznym nepriaznivým podmienkam. Mikrovlnka tak vydrží roky bez toho, aby ste ju museli nechať opraviť.

Spotreba

Každý spotrebič má určitú spotrebu. Na základe nej si ho často aj vyberáme. Niektoré mikrovlnky spotrebujú energie viac. V takýchto prípadoch sú účty za elektrinu vyššie. Naopak, niektoré modely majú ekologickú prevádzku, ktorá šetrí ako životné prostredie, tak aj vašu peňaženku.

Výhodou mikrovlnky značky Samsung je najmä to, že poskytuje ekologickú prevádzku, ktorá je mimoriadne úsporná. Oproti ostatným spotrebičom z rovnakej kategórie dokáže ušetriť viac ako 40 % energie.

Dokonca, mikrovlnka patrí k najúspornejším na trhu v rámci spotreby v pohotovostnom režime. Mnohí totižto ani nevedia, že v čase, keď spotrebič nepoužívate, využíva tiež určitú energiu.

Špeciálne technológie

Každá mikrovlnka poskytuje iné funkcie a technológie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ako je na tom Samsung ME83M/XEO?

Mikrovlnka poskytuje špeciálnu technológiu TDS, ktorá zaisťuje špeciálny systém distribúcie mikrovĺn. Pokrmy sú vďaka tomu ohrievané rovnomerne a zo všetkých strán za veľmi krátku dobu.

Nechýba ani funkcia rýchleho rozmrazovania, ktorá sa stará o to, aby boli mrazené potraviny rozmrazené rovnomere. Bez toho, aby došlo k ich “uvareniu”.

Spomínané automatické tlačidlo vám ponúka možnosť využiť predinštalované recepty. Vyberte si pokrmy, na ktoré máte práve chuť a pripravte si ich pomocou mikrovlnky Samsung ME83M/XEO.

Nechýba ani funkcia rozmrazovania alebo prispôsobenie podľa hmotnosti alebo veľkosti porcie. Vyberte si správny program aj za pomoci samotného spotrebiča. Nechajte si poradiť a uvidíte, že výsledky budú perfektné.

V rámci technológií musíme spomenúť detskú poistku, ktorá sa veľmi jednoducho postará o to, aby vám dieťa nepreplo program. Tlačidlá sa automaticky zablokujú.

Hlučnosť

Hlučnosť spotrebičov sa dnes pomaly ale isto znižuje. Výhodou je, že mikrovlnky sa používajú len na určitý, spravidla krátky čas. Aj napriek tomu by mali byť tiché, aby vám nevadili pri pozeraní filmu alebo počúvaní hudby.

Mikrovlnka značky Samsung dosahuje pri ohrievaní hlučnosť 69 dB, čo je pomerne dobré číslo. Na trhu sa, samozrejme, stretnete aj s tichšími modelmi, no taktiež existujú aj hlučnejšie.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.