Mikrovlnné rúry sú dnes veľmi dôležitým spotrebičom, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. S postupom nových technológií a s príchodom novej doby sa dostali na trh aj nové výrobky, ktoré si ľudia neustále kupujú. Vďaka novým technológiám prichádzajú aj nové výrobky, ktoré nám uľahčujú prácu a pomáhajú nám pri každodenných a klasických úkonoch, ktoré by sme museli my sami zvládať.
Mikrovlnky sú neoddeliteľnou súčasťou každej jednej domácnosti. Okrem toho, že vám mikrovlnné rúry ponúkajú veľmi veľa zaujímavých funkcií, takisto vám dotvárajú celý obraz kuchyne.
Mikrovlnky sú dnes nielen voľne stojace, ale takisto aj zabudovaný doplnok, ktorý sa vám bude určite do kuchyne hodiť.
Moderné mikrovlnné rúry však nespĺňajú len ohrievaciu funkciu, ale takisto aj funkciu pečenia, rozmrazovania alebo napríklad aj grilovania. Mnohí ľudia si pripravujú doma jedlá, pretože sú zdravšie, ako jedlá v reštauráciách. Keď prídete domov, jedlo si na tanieri dáte ohriať, počkáte len pár minút či sekúnd a môžete konzumovať. Problém vás nečaká naozaj nikde a vy si s pokojom môžete užiť príjemný deň.

Mikrovlnky sú spotrebičmi, ktoré sú na trhu už veľmi dlho. Za tento čas si našli veľké množstvo priaznivcov, no taktiež tých, ktorí sú proti nim. Určite ste aj vy počuli zopár negatívnych názorov ohľadom nebezpečných mikro vĺn, na ktorých mikrovlnka pracuje. Tie najnovšie spotrebiče však nebezpečné rozhodne nie sú. Technológie, ktoré pracujú na ohreve vášho jedla sú špičkové a poskytujú to najlepšie pre každého z nás. Nebezpečenstvo tak nečaká na nikoho z nás. Ak chcete mať aj vy kvalitne zohriate jedlo, stačí ak stavíte na výkonnú mikrovlnku.

Mikrovlnka pre každého

V dnešnej modernej dobe plnej technológií si len ťažko vieme predstaviť, ako by mohol vyzerať život bez mikrovlnnej rúry. Predstavovať si to však naozaj nemusíme, pretože mikrovlnky, ktoré sú na trhu, poskytujú stále lepšie a lepšie funkcie, výkon a vybavenie. Práve mikrovlnka Gorenje BM 300 X vás poteší nielen vysokým výkonom, ale taktiež faktom, že má aj gril. Stane sa tak vaším užitočným pomocníkom a vďaka špičkovému moderného dizajnu a nerezovému prevedeniu sa stane doplnkom každej modernej domácnosti.

Veľké množstvo funkcií

Mikrovlnka Gorenje BM 300 X vám poskytuje veľké množstvo rôznych funkcií. Môžete v nej rozmrazovať, grilovať alebo piecť rovnako ako v teplovzdušnej rúre. Všetky tieto režimy môžete dokonca aj kombinovať a zaistiť tak plynulú prípravu pokrmu od rozmrazenia po tepelné spracovanie.

Programy ovládate jednoducho, na tele mikrovlnky. Tie fungujú automaticky podľa pokrmu, ktorý pripravujete.

Pri rozmrazovaní je najlepšie, ak mikrovlnke zadáte hmotnosť daného pokrmu. Jednoduchšie tak všetko rozmrazí.

Výkon mikrovlnky je 800 W, pričom výkon grilu dosahuje úroveň 1000 W.

Vnútorný priestor rúry je z nerezovej ocele pričom ponúka 20 litrov. Mikrovlnka značky Gorenje je tak vhodná pre malé a stredne veľké rodiny. Vo vnútri mikrovlnky nechýba ani otočný tanier s priemerom 24,5 cm. Do rúry tak pohodlne umiestnite aj väčšiu nádobu.

Mikrovlnka Gorenje BM 300 X je vybavená elektronickým ovládaním a taktiež detskou poistkou. Na dobre čitateľnom LED displeji sa zobrazujú všetky dôležité informácie, ktoré potrebujete alebo hodiny.

Štýlový dizajn

Dizajn mikrovlnnej rúry je veľmi dôležitý hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je osobný. Každý z nás chce mať doma pekný spotrebič, ktorý bude vyzerať skvelo. A práve mikrovlnná rúra Gorenje BM 300 X tak aj vyzerá. Druhý dôvod je, že sa vám vďaka štýlovému a peknému dizajnu bude hodiť do vašej kuchyne a skvelo dotvorí celok. To znamená, že mikrovlnka nebude len obyčajným spotrebičom, ktorý je v kuchyni len z praktického hľadiska.

Aj napriek tomu, že mikrovlnka Gorenje BM 300 X neposkytuje žiadnu rukoväť, otvára sa veľmi pohodlne a jednoducho. Tlačidlom na spodnej strane si dvere otvoríte.

Tichý chod

Tak ako väčšina spotrebičov v dnešnej dobe, ak mikrovlnky sa pomaly, no s istotou každým novým modelom stišujú. Model Gorenje BM 300 X sa môže pýšiť naozaj tichým chodom, ktorý nebude rušiť nikoho. Či už si ohrievate jedlo počas dňa alebo večera, na mikrovlnku sa môžet spoľahnúť vždy.

Jej ohrev je taký tichý, že nevyruší spiaceho človeka, konverzáciu ľudí, ktorí sú blízko nej alebo nejaký film, ktorý práve sledujete.

Možnosť zabudovania

Veľkou výhodou mikrovlnnej rúry Gorenje BM 300 X je to, že poskytuje možnosť zabudovania. Množstvo ľudí si dnes mikrovlnky necháva zabudovať. Ušetria tak priestor a zjednotia si celú kuchyňu do jedného celku. Mikrovlnka sa hodí do každého typu nábytku. Jej dizajn je zaujímavý, no pritom univerzálny.

Dvierka spotrebiča sú bez zárezov a hrán čo znamená, že sa v nich neukladajú žiadne nečistoty. Vnútorný sklenený panel je snímateľný, a preto nie je žiaden problém pri čistení. Táto konštrukcia umožňuje udržovať dvierka v čistote len jednoduchý utretím.

Výbava

Mikrovlnka Gorenje BM 300 X je vybavená pripojovacím káblom s dĺžkou jeden meter. Dostanete ju tak aj do najvzdialenejšej zásuvky a nebudete pri tom potrebovať predlžovacie káble.

Rozmery výrobku sú: výška – 378 mm x šírka – 463 mm x hrúbka – 345 mm.

O značke

Skupina Gorenje patrí medzi vedúcich európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako šesťdesiatročnou tradíciou. Technologicky vyspelé spotrebiče s výnimočným dizajnom a šetrné k životnému prostrediu vytvárajú komfortný domov vo viac ako 90 krajinách sveta.