Mikrovlnka by nemala chýbať v žiadnej domácnosti. Ide o spotrebič, ktorý má veľké množstvo funkcií. Jednoducho sa používa a dokáže pomôcť pri ohrievaní či príprave akéhokoľvek jedla. Ak vám doma mikrovlnka chýba a hľadáte novú, ste na správnom mieste.

Výber mikrovlnnej rúry je dnes pomerne komplikovaný. Na trhu sa nachádzajú mnohé modely, ktoré sa od seba odlišujú cenou, spracovaním, funkciami, dizajnom či výkonom. Každá mikrovlnka vám poskytuje niečo iné, a preto je pri výbere dôležité sledovať hlavné a základné parametre. 

V prípade, že máte nákup a výber pred sebou, stavte na našu recenziu, v ktorej sme sa zamerali na jeden výrobok z portfólia značky ETA. 

Rýchly náhľad

Mikrovlnná rúra ETA 1208 90000 je klasickou rúrou, ktorú si možno pamätáte z detstva či z mladosti. Ide o jednoduchý model odetý do bielej farby. Celému telu dominuje čierne tónované sklo a veľká rúčka. Nechýbajú ani tlačidlá na ovládanie.

Každá mikrovlnka je iná a ETA 1208 90000 patrí ku klasikám. Zamiluje si ju najmä človek, ktorý netúži po ničom zložitom. Model poskytuje zopár funkcií a programov, no dopredu môžeme povedať, že ak hľadáte niečo zaujímavé, tu to nenájdete.

Dizajn 

Mikrovlnka je spotrebičom, ktorý je v kuchyni vždy dobre vidieť. Môže byť voľne položená alebo zabudovaná. Jej dizajn by mal byť štýlový. Mal by ladiť s ostatnými spotrebičmi či inými kúskami v kuchyni. Nehovoriac o tom, že by nemala byť príliš masívna. Kompaktné rozmery potešia každú, dokonca aj väčšiu rodinu.

Mikrovlnka ETA 1208 90000 je jednoduchá. Biely dizajn dopĺňa čierne tónované sklo a strieborná rúčka. Biela farba samôže zašpiniť rýchlejšie, no dá sa veľmi jednoducho umyť navlhčenou handričkou.

Na pravej strane nájdete otočný gombík a niekoľko tlačidiel. Nechýba ani malý displej, na ktorom je buď čas alebo časovač.

V rámci dizajnu je dobré spomenúť aj samotné rozmery spotrebiča. Tie sú pre mnohých ľudí veľmi dôležité. Výhodou je, že táto mikrovlnka je pomerne malá. Má len 20 litrov, takže je vhodná pre menšie domácnosti s maximálne 3 – 4 členmi.

Ako sú na tom jej rozmery?

  • šírka: 44 cm
  • výška: 26 cm
  • hĺbka: 35 cm
  • hmotnosť: 10,2 kg

Mikrovlnka sa tak zmestí na úplne každú kuchynskú linku.

Výkon

Veľmi dôležitým parametrom, ktorý by ste pri kúpe mikrovlnky mali sledovať, je výkon. Ten vám dopredu napovie, či bude vaše jedlo ohriate rýchlo alebo pomaly. Od výkonu sa často odvíja aj spotreba energie.

Spotrebič poskytuje výkon príjemných 700 W. Dôležité je však povedať, že mnohé iné mikrovlnky ho presahujú. Moderné a profesionálnejšie typy dosahujú aj cez 1000 W.

V rámci výkonu je dobré spomenúť aj počet úrovní. Model ETA 1208 90000 ich poskytuje 5.

V prípade, ak chcete v mikrovlnke jedlo len ohrievať, tento výkon vám bude úplne stačiť. Ak však budete jedlo rozmrazovať alebo plánujete používať iné programy, musíte počítať s dlhším čakaním.

Ovládanie 

Každá mikrovlnka by mala poskytovať jednoduché ovládanie, na ktoré si zvyknete už od prvého používania. Niektoré modely preto poskytujú nielen tlačidlové, ale aj dotykové spôsoby používania. Ako je na tom model ETA 1208 90000?

Ovládanie mikrovlnky je jednoduché. Neposkytuje dotykové možnosti. Na ľavej strane nájdete panel s niekoľkými tlačidlami a otočným gombíkom.

Pomocou tlačidiel si vyberáte jednotlivé funkcie a programy. Otočný gombík funguje na nastavenie času ohrievania.

Ako môžete tušiť, ovládanie je jednoduché a intuitívne. Mnohí sú naň zvyknutí.

Ovládaniu napomáha aj malý displej, na ktorom sa v čase nečinnosti objavuje čas a v čase používania časovač programu.

Interiér mikrovlnky 

Interiér mikrovlnky by mal byť odolný a jednoduchý na čistenie. Myslite na to, že v spotrebiči budete pravidelne jedlo ohrievať a pripravovať. Musíte byť pripravení aj na to, že vám v nej niečo vykypí alebo “vybuchne”. Množstvo mikrovlniek poskytuje kovové interiéry, ktoré sa dajú vyčistiť mokrou handričkou.

Materiál vnútra rúry je lakovaný, vďaka čomu sa veľmi jednoducho čistí. V prípade, že by vám jedlo interiér zašpinilo, stačí vziať do rúk mokrú handričku a vyčistiť ho. Nepotrebujete žiadne špeciálne prostriedky.

Špeciálne technológie 

Každá mikrovlnka poskytuje iné funkcie a technológie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ako je na tom ETA 1208 90000?

ETA pri tejto mikrovlnke zvolila bežné programy, ktoré dnes nechýbajú v takmer žiadnom modeli. Základom je program na odmrazovanie, ktorý sa postará o to, aby bolo jedlo odmrazené rovnomerne.

Musíte však počítať s tým, že rozmrazovanie bude trvať trochu dlhšie, pretože mikrovlnka nemá tak vysoký výkon.

Model ďalej disponuje ôsmimi voliteľnými programami, medzi ktoré sa radia programy ako Zelenina, Ryby, Mäso, Cestoviny a podobne. Všetky sa dajú automaticky nastaviť podľa dĺžky varenia alebo podľa výkonu.

Detská poistka poteší každého rodiča, ktorý sa bojí, že by dieťa program počas ohrievania alebo varenia preplo. Ovládací panel sa na čas, počas ktorého mikrovlnka pracuje, zamkne.

ETA 1208 90000 funguje na princípe systému rovnomerného šírenia vĺn. Vďaka tomu sa nikdy nestane, že by bolo jedlo na jednej strane studené a na druhej teplé.

Časovač, ktorý mikrovlnka poskytuje, sa dá nastaviť až do 95 minút. Jednoducho si tak ohrejte všetko, čo potrebujete.

Každý používateľ ocení zvukovú signalizáciu po ukončení ohrevu a otváranie dvierok pomocou držadla.

Mikrovlnka ETA 1208 90000 dokáže nielen ohrievať, ale taktiež rozmrazovať presne podľa váhy a času, a variť. Dajte jej akékoľvek jedlo a nechajte ju, nech vám ho pripraví.

Hlučnosť

Hlučnosť spotrebičov sa dnes pomaly ale isto znižuje. Výhodou je, že mikrovlnky sa používajú len na určitý, spravidla krátky čas. Aj napriek tomu by mali byť tiché, aby vám nevadili pri pozeraní filmu alebo počúvaní hudby.

ETA 1208 90000 je pri ohrievaní veľmi tichá. Dosahuje len 59 dB, vďaka čomu vás nikdy neruší.

Predĺžená záruka

ETA svojim výrobkom verí, a preto poskytuje predĺženú záruku. Inak na tom nie je ani mikrovlnka ETA 1208 90000. Tá dostala predĺženú záruku 5 rokov na magnetron. Po kúpe spotrebiča ho stačí zaregistrovať na stránke a užiť si predĺženú starostlivosť.

O značke

ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj zákazníci z celého sveta. Spotrebiče sú spravidla za príjemné ceny, vďaka čomu si ich môže dovoliť takmer každý. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.