Mikrovlnné rúry sú skvelými pomocníkmi v mnohých smeroch. Dokážu nám ohriať, rozmraziť či dokonca pripraviť jedlo v zlomku sekundy. Mnohé z nich sú štýlové a okrem praktickej funkcie majú aj tú dizajnovú. Výber tej najlepšej však nie je až tak jednoduchý.

Výber mikrovlnnej rúry je dnes pomerne komplikovaný. Na trhu sa nachádzajú mnohé modely, ktoré sa od seba odlišujú cenou, spracovaním, funkciami, dizajnom či výkonom. Každá mikrovlnka vám poskytuje niečo iné, a preto je pri výbere dôležité sledovať hlavné a základné parametre. 

V prípade, že máte nákup a výber pred sebou, stavte na našu recenziu, v ktorej sme sa zamerali na jeden výrobok z portfólia značky Electrolux. 

Rýchly náhľad

Mikrovlnná rúra Electrolux EMS 21400 W je spojenie veľmi príjemnej ceny a skvelých funkcií. Je tak obľúbeným modelom, na ktorý sa obracia čoraz viac zákazníkov. Ak aj vy túžite po kvalite, no pritom nechcete utratiť desiatky až stovky eur, ste na správnom mieste.

S maximálnym výkonom 800 W, objemom 18,5 litra a otočným tanierom s priemerom 27 cm predstavuje mikrovlnka značky Electrolux zlatú strednú cestu, ktorá poteší každého. So svojím objemom sa hodí skôr do menších domácností, no v prípade, že ju nepotrebujete na ohrievanie desiatok tanierov, bude sa vám hodiť aj v prípade piatich členov.

Zaujal vás model Electrolux EMS 21400 W a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? V tom prípade čítajte našu recenziu.

Dizajn 

Mikrovlnka je spotrebičom, ktorý je v kuchyni vždy dobre vidieť. Môže byť voľne položená alebo zabudovaná. Jej dizajn by mal byť štýlový. Mal by ladiť s ostatnými spotrebičmi či inými kúskami v kuchyni. Nehovoriac o tom, že by nemala byť príliš masívna. Kompaktné rozmery potešia každú, dokonca aj väčšiu rodinu.

Dizajn mikrovlnnej rúry Electrolux EMS 21400 W je jednoduchý. Na prvý pohľad sa môže zdať mierne zastaralý. Jednotlivé detaily bielej a čiernej farby s ovládacími prvkami však z mikrovlnky robia štýlový kúsok do každej jednej kuchyne bez rozdielu na štýl zariadenia.

Veľké dvierka sú doplnené o pomerne veľké tmavé sklo, cez ktoré je do spotrebiča dobre vidieť. To, čo by mnohým mohlo chýbať, je rukoväť. Tá je v mnohých prípadoch praktická, pretože sa nemusíte spoliehať na gombík, ktorý dvierka otvára.

Na pravej časti nájdete dve tlačidlá na ovládanie a menší displej. Na tom sa objavuje v čase nečinnosti mikrovlnky čas. V prípade, že používate jeden z programov sa na displeji zobrazuje časovač.

V rámci dizajnu je potrebné spomenúť aj samotné rozmery mikrovlnky. Spotrebič by mal byť kompaktný. Nemal by zaberať príliš veľa miesta a mal by sa zmestiť na kuchynskú linku. Ako je na tom mikrovlnka značky Electrolux?

Jeho rozmery sú takéto: 

  • šírka: 48,5 cm
  • výška: 28,7 cm
  • hĺbka: 42,2 cm
  • hmotnosť: 13,5 kg

Výkon

Veľmi dôležitým parametrom, ktorý by ste pri kúpe mikrovlnky mali sledovať, je výkon. Ten vám dopredu napovie, či bude vaše jedlo ohriate rýchlo alebo pomaly. Od výkonu sa často odvíja aj spotreba energie.

Mikrovlnka sa radí medzi stredne výkonné modely. Jej najvyšší výkon pri ohrievaní je 800 W. Pri funkcií grilovania vám však dokáže poskytnúť príjemných 1000 W.

Zaujímavosťou tejto mikrovlnky je najmä fakt, že kým množstvo iných modelov má päť alebo osem výkonných stupňov, Electrolux EMS 21400 W má až 11 stupňov plus jeden stupeň na gril.

Pripravte si akékoľvek jedlo presne podľa seba. Je jedno, či budete ohrievať polievku, rozmrazovať zamrazené potraviny alebo grilovať ryby či mäso.

Ovládanie 

Každá mikrovlnka by mala poskytovať jednoduché ovládanie, na ktoré si zvyknete už od prvého používania. Niektoré modely preto poskytujú nielen tlačidlové, ale aj dotykové spôsoby používania. Ako je na tom model Electrolux EMS 21400 W?

Mikrovlnka značky Electrolux neposkytuje dotykový displej či ovládací panel. Na druhej strane má dve veľké otočné tlačidlá, s ktorými si vyberáte dĺžku celého programu a samotný program.

Ovládanie je jednoduché. Netreba sa ho báť. V prípade, že by ste niečo nevedeli, stačí nazrieť na podrobne spracovaný návod, ktorý dostanete v balení.

Interiér mikrovlnky 

Interiér mikrovlnky by mal byť odolný a jednoduchý na čistenie. Myslite na to, že v spotrebiči budete pravidelne jedlo ohrievať a pripravovať. Musíte byť pripravení aj na to, že vám v nej niečo vykypí alebo “vybuchne”. Množstvo mikrovlniek poskytuje kovové interiéry, ktoré sa dajú vyčistiť mokrou handričkou.

Materiál interiéru mikrovlnky Electrolux EMS 21400 W je lakovaný. Vďaka tomu sa veľmi jednoducho čistí. Po znečistení vám stačí vziať navlhčenú handričku a povrch prejsť. Nepotrebujete žiadne špeciálne produkty.

V rámci interiéru je dobré spomenúť aj celkový objem. Ten činí len 18,5 litra. Spotrebič je tak vhodný do menších domácností. Nemusel by vystačiť viacerým členom v rodine.

Spotreba 

Každý spotrebič má určitú spotrebu. Na základe nej si ho často aj vyberáme. Niektoré mikrovlnky spotrebujú energie viac. V takýchto prípadoch sú účty za elektrinu vyššie. Naopak, niektoré modely majú ekologickú prevádzku, ktorá šetrí ako životné prostredie, tak aj vašu peňaženku.

Spotreba mikrovlnky Electrolux EMS 21400 W nie je príliš vysoká. Poskytuje taktiež viacero programov, z ktorých sú úplne všetky šetrné ako k životnému prostriediu, tak aj k vašej peňaženke.

Pokojne si tak ohrievajte všetko, čo potrebujete, pravidelne, každý jeden deň.

Špeciálne technológie 

Každá mikrovlnka poskytuje iné funkcie a technológie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ako je na tom Electrolux EMS 21400 W?

Tak ako každá mikrovlnka, aj tento model má detskú poistku, ktorá vás chráni pred tým, aby dieťa nepreplo nejaký program, ktorý ste si práve vybrali.

Okrem toho je pomerne klasikou aj osvetlenie, ktoré sa stará o to, aby ste do mikrovlnky videli. Svieti vždy počas ohrevu a po otvorení dvierok.

Mnohých určite poteší zvuková signalizácia na konci programu. Vďaka nej nebudete musieť stáť pred spotrebičom a čakať, kým dokončí program. Pokojne si choďte robiť niečo iné. Mikrovlnka vás ohlási.

Mikrovlnka má automatické programy napríklad na ohrievanie alebo rozmrazovanie. Stačí si jeden z nich vybrať a spustiť ho.

Rozmrazovanie v modeli Electrolux EMS 21400 W je veľmi presné, vďaka tomu, že si ho nastavujete podľa váhy. Prispôsobí sa tak presnej veľkosti jednotlivých potravín alebo jedál.

Hlučnosť

Hlučnosť spotrebičov sa dnes pomaly ale isto znižuje. Výhodou je, že mikrovlnky sa používajú len na určitý, spravidla krátky čas. Aj napriek tomu by mali byť tiché, aby vám nevadili pri pozeraní filmu alebo počúvaní hudby.

Mikrovlnka Electrolux EMS 21400 W je tichá. Pri ohrievaní dosahuje len 60 dB. Ide o priemernú hlučnosť, ktorú dosahuje väčšina modelov.

O značke 

Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče. Jej výrobky sú štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek či práčok. Všetky výrobky sú vyrobené s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov.