Chýba vám v domácnosti kvalitná mikrovlnná rúra? V tom prípade by ste mali staviť na jednu od značky AEG. Tá poskytuje všetko, čo si od spotrebiča môžete priať. Okrem vysokého výkonu má aj štýlový dizajn. Pri výbere je však potrebné sledovať aj ďalšie dôležité parametre.

Výber mikrovlnnej rúry je dnes pomerne komplikovaný. Na trhu sa nachádzajú mnohé modely, ktoré sa od seba odlišujú cenou, spracovaním, funkciami, dizajnom či výkonom. Každá mikrovlnka vám poskytuje niečo iné, a preto je pri výbere dôležité sledovať hlavné a základné parametre. 

V prípade, že máte nákup a výber pred sebou, stavte na našu recenziu, v ktorej sme sa zamerali na jeden výrobok z portfólia značky AEG. 

Rýchly náhľad

Hľadáte kvalitnú mikrovlnnú rúru, ktorá bude mať desiatky funkcií a štýlový dizajn? V tom prípade by ste mali staviť na model AEG MFD2025S-M, ktorý dokáže svojim výkonom často nahradiť aj klasickú rúru. Vo svojej ponuke má totižto nielen možnosť ohrevu, ale taktiež grilu. Obe možnosti je pritom možné používať naraz.

V rámci príslušenstva dostanete k tomuto spotrebiču aj grilovací stojan, na ktorom si môžete pripraviť chutné pokrmy všetkého druhu. To však stále nie je všetko. Výkon mikrovlnnej rúry AEG MFD2025S-M je až 1000 W. To znamená, že si pri jej používaní príde na svoje naozaj úplne každý.

Zaujal vás model AEG MFD2025S-M a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? Čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn 

Mikrovlnka je spotrebičom, ktorý je v kuchyni vždy dobre vidieť. Môže byť voľne položená alebo zabudovaná. Jej dizajn by mal byť štýlový. Mal by ladiť s ostatnými spotrebičmi či inými kúskami v kuchyni. Nehovoriac o tom, že by nemala byť príliš masívna. Kompaktné rozmery potešia každú, dokonca aj väčšiu rodinu.

Mikrovlnka AEG MFD2025S-M patrí medzi štýlové kúsky, ktoré sa hodia do každej jednej rodiny. Je úplne jedno, či máte kuchyňu zariadenú do minimalistického alebo rustikálneho štýlu. Základom celej mikrovlnky sú strieborné rámy, ktoré sú následne doplnené o čierne detaily.

AEG MFD2025S-M disponuje veľkými dvierkami, ktoré majú menšie sklo, cez ktoré je vidieť dovnútra spotrebiču. Nechýba ani rukoväť, prostredníctvom ktorej viete mikrovlnku otvárať. Následne, na pravej strane nájdete ovládacie tlačidlá a veľký ovládací gombík. Nechýba ani LED displej, na ktorom uvidíte všetky nastavenia a čas. V prípade zapnutého programu sa vám na displeji zobrazuje zostávajúci čas programu.

V rámci dizajnu je dobré spomenúť aj rozmery, ktoré by nemali byť príliš veľké. Spotrebič sa vám totižto musí zmestiť na kuchynskú linku. Ako je na tom model AEG MFD2025S-M?

Jeho rozmery sú takéto:

  • šírka: 46,1 cm
  • výška: 28,9 cm
  • hĺbka: 37,5 cm
  • hmotnosť: 12,5 kg

Výkon

Veľmi dôležitým parametrom, ktorý by ste pri kúpe mikrovlnky mali sledovať, je výkon. Ten vám dopredu napovie, či bude vaše jedlo ohriate rýchlo alebo pomaly. Od výkonu sa často odvíja aj spotreba energie.

Ako sme už vyššie spomenuli, mikrovlnná rúra dokáže dosiahnuť výkon neuveriteľných 100 W. Tento výkon však používa najčastejšie pri grilovaní.

Pri ohrievaní spotrebič dosahuje príjemných 800 W. Tento výkon je rozložený do ôsmich výkonných stupňov. Veľmi jednoducho si tak môžete sami vybrať presný postup, ako chcete ohrievať svoje jedlo.

Mikrovlnná rúra značky AEG vám veľmi rada pomôže pri tvorení jednotlivých jedál a potravín. Nechýbajú jej ani tri programovateľné funkcie.

Ovládanie 

Každá mikrovlnka by mala poskytovať jednoduché ovládanie, na ktoré si zvyknete už od prvého používania. Niektoré modely preto poskytujú nielen tlačidlové, ale aj dotykové spôsoby používania. Ako je na tom model AEG MFD2025S-M?

Mikrovlnka značky AEG neposkytuje dotykový displej. Napriek tomu má v ovládacej časti desiatky programov a funkcií, z ktorých si môžete vyberať. Po vybratí si pomocou veľkého otočného gombíka nastavíte čas a necháte spotrebič robiť svoju prácu.

Na malom displeji sa vám zobrazí čas prípravy jedál, poprípade iné dôležité informácie. Po skončení programu sa displej vráti späť k svojej pôvodnej úlohe – ukazovateľ času.

Ak by ste sa ovládania báli, nemusíte. Spotrebič síce poskytuje desiatky funkcií, no všetky si vyberiete veľmi intuitívne a jednoducho.

Interiér mikrovlnky 

Interiér mikrovlnky by mal byť odolný a jednoduchý na čistenie. Myslite na to, že v spotrebiči budete pravidelne jedlo ohrievať a pripravovať. Musíte byť pripravení aj na to, že vám v nej niečo vykypí alebo “vybuchne”. Množstvo mikrovlniek poskytuje kovové interiéry, ktoré sa dajú vyčistiť mokrou handričkou.

Interiér mikrovlnky je odolný voči poškriabaniu či inému zničeniu. V prípade, že by vám nejaké jedlo vyšplechlo alebo “vybuchlo” stačí ho utrieť len vlhkou handričkou. Nič iné nepotrebujete.

V rámci interiéru je dobré spomenúť aj objem. Mikrovlnka má vnútorný objem 20,31 litrov. To znamená, že je vhodná do skôr menších a stredne veľkých rodín.

Spotreba 

Každý spotrebič má určitú spotrebu. Na základe nej si ho často aj vyberáme. Niektoré mikrovlnky spotrebujú energie viac. V takýchto prípadoch sú účty za elektrinu vyššie. Naopak, niektoré modely majú ekologickú prevádzku, ktorá šetrí ako životné prostredie, tak aj vašu peňaženku.

Mikrovlnka má niekoľko režimov, z ktorých sú všetky úsporné a šetria nielen prírodu, ale taktiež vašu peňaženku. Kúpou tejto mikrovlnky si môžete byť istí, že máte toho najlepšieho pomocníka do domácnosti.

Špeciálne technológie 

Každá mikrovlnka poskytuje iné funkcie a technológie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ako je na tom AEG MFD2025S-M?

Základnou funkciou mikrovlnky je zvuková signalizácia, ktorá vás bude informovať o tom, že program už skončil. Nikdy sa tak nestane, že by ste na jedlo čakali príliš dlho.

K funkciám, ktoré mikrovlnka poskytuje, sa radia napríklad gril, ktorý vám pripraví chutné grilované špeciality.

Rozmrazovanie je dnes funkcia, ktorá nechýba v takmer žiadne mikrovlnke. Rovnako je to aj pri modeli AEG MFD2025S-M, ktorý má kvalitný rozmrazovací systém. Pomocou neho jednoducho rozmrazíte každú mrazenú vec bez toho, aby ste ju uvarili alebo inak zničili.

Zaujímavosťou sú programovateľné funkcie, ktoré si nastavíte presne podľa seba. Vždy sa vám tak vedia skvelo prispôsobiť.

Detská poistka vás zachráni pred tým, aby vaše dieťa nepreplo program alebo nezaplo mikrovlnku. Vyhnete sa tak rôznym problémom či nebezpečenstvám.

Samozrejmosťou je aj vnútorné osvetlenie, ktoré vám posvieti na každé jedno jedlo. Svieti vždy po otvorení mikrovlnky a pri ohrievaní pokrmu.

Hlučnosť

Hlučnosť spotrebičov sa dnes pomaly ale isto znižuje. Výhodou je, že mikrovlnky sa používajú len na určitý, spravidla krátky čas. Aj napriek tomu by mali byť tiché, aby vám nevadili pri pozeraní filmu alebo počúvaní hudby.

Model AEG MFD2025S-M nie je príliš hlučný. Práve naopak. Pri ohrievaní jedla dosahuje len 60 dB. Ide o priemernú hlučnosť, ktorú dosahujú aj iné mikrovlnky.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.