Mikrovlnné rúry sú dnes veľmi dôležitým spotrebičom, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. S postupom nových technológií a s príchodom novej doby sa dostali na trh aj nové výrobky, ktoré si ľudia neustále kupujú. Vďaka novým technológiám prichádzajú aj nové výrobky, ktoré nám uľahčujú prácu a pomáhajú nám pri každodenných a klasických úkonoch, ktoré by sme museli my sami zvládať.
Mikrovlnky sú neoddeliteľnou súčasťou každej jednej domácnosti. Okrem toho, že vám mikrovlnné rúry ponúkajú veľmi veľa zaujímavých funkcií, takisto vám dotvárajú celý obraz kuchyne.
Mikrovlnky sú dnes nielen voľne stojace, ale takisto aj zabudovaný doplnok, ktorý sa vám bude určite do kuchyne hodiť.
Moderné mikrovlnné rúry však nespĺňajú len ohrievaciu funkciu, ale takisto aj funkciu pečenia, rozmrazovania alebo napríklad aj grilovania. Mnohí ľudia si pripravujú doma jedlá, pretože sú zdravšie, ako jedlá v reštauráciách. Keď prídete domov, jedlo si na tanieri dáte ohriať, počkáte len pár minút či sekúnd a môžete konzumovať. Problém vás nečaká naozaj nikde a vy si s pokojom môžete užiť príjemný deň.

Mikrovlnky sú spotrebičmi, ktoré sú na trhu už veľmi dlho. Za tento čas si našli veľké množstvo priaznivcov, no taktiež tých, ktorí sú proti nim. Určite ste aj vy počuli zopár negatívnych názorov ohľadom nebezpečných mikro vĺn, na ktorých mikrovlnka pracuje. Tie najnovšie spotrebiče však nebezpečné rozhodne nie sú. Technológie, ktoré pracujú na ohreve vášho jedla sú špičkové a poskytujú to najlepšie pre každého z nás. Nebezpečenstvo tak nečaká na nikoho z nás. Ak chcete mať aj vy kvalitne zohriate jedlo, stačí ak stavíte na výkonnú mikrovlnku.

Vysoký výkon

Voľne stojaca mikrovlnka AEG MFC3026S-M vám poskytuje výkon 900 W. To však nie je všetko. Jej výkon s grilom sa vyšplhal až na 1100 W, čo znamená, že jedlo je pripravené rýchlejšie a jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Tento model mikrovlnnej rúry má kapacitu bežnej rúry, a preto v nej môžete ohrievať alebo tepelne upravovať aj väčšie porcie. Hodí sa tak najmä do stredne veľkých a veľkých rodín, ktoré bojujú s ohrievaním po jednom.

Štýlový dizajn

Dizajn mikrovlnnej rúry je veľmi dôležitý hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je osobný. Každý z nás chce mať doma pekný spotrebič, ktorý bude vyzerať skvelo. A práve mikrovlnná rúra AEG MFC3026S-M tak aj vyzerá. Druhý dôvod je, že sa vám vďaka štýlovému a peknému dizajnu bude hodiť do vašej kuchyne a skvelo dotvorí celok. To znamená, že mikrovlnka nebude len obyčajným spotrebičom, ktorý je v kuchyni len z praktického hľadiska.

Mikrovlnná rúra AEG MFC3026S-M má bočné otváranie dverí. Na boku, kde sa otvára, nájdete rukoväť, za ktorú ju môžete chytiť. Rukoväť vyzerá veľmi štýlovo a má skvelú praktickú stránku. Mikrovlnka nie je tak rýchlo zašpinená, pretože rukami chytáte najmä rukoväť.

Štýlový, no taktiež veľmi praktický, je vnútorný nerezový priestor, ktorý sa nielen veľmi jednoducho udržuje čistí, ale taktiež pomáha k zlepšovaniu výsledkov pri varení jednotlivých pokrmov.

Vo vnútri nechýba ani osvetlenie, vďaka ktorému vidíte na svoje pokrmy veľmi jasne a dobre.

Na vonkajšej strane zas nechýbajú elektronické hodiny, ktoré merajú čas a informujú o dĺžke prípravy. Všetku prípravu tak máte na očiach.

Veľké množstvo funkcií

Mikrovlnka AEG MFC3026S-M vám poskytuje veľké množstvo rôznych funkcií. Môžete v nej rozmrazovať, grilovať alebo piecť rovnako ako v teplovzdušnej rúre. Všetky tieto režimy môžete dokonca aj kombinovať a zaistiť tak plynulú prípravu pokrmu od rozmrazenia po tepelné spracovanie.

Programy ovládate jednoducho, na tele mikrovlnky. Tie fungujú automaticky podľa pokrmu, ktorý pripravujete.

Výkon mikrovlnky môžete nastavovať podľa otočného gombíka do desiatich úrovní a všetko regulujete podľa potreby.

Vďaka vysokému výkonu, ktorým mikrovlnná rúra AEG MFC3026S-M disponuje, sa pokrmy veľmi jednoducho pripravujú. Na ohrev dlho čakať nemusíte. Už do pár sekúnd je jedlo teplé. Pri inej príprave ako je rozmrazovanie či grilovanie si síce počkáte o niečo dlhšie, no v porovnaní so staršími modelmi mikrovlniek to je rozhodne kratší čas.

Tichý chod

Tak ako väčšina spotrebičov v dnešnej dobe, ak mikrovlnky sa pomaly, no s istotou každým novým modelom stišujú. Model AEG MFC3026S-M sa môže pýšiť naozaj tichým chodom, ktorý nebude rušiť nikoho. Či už si ohrievate jedlo počas dňa alebo večera, na mikrovlnku sa môžet spoľahnúť vždy.

Jej ohrev je taký tichý, že nevyruší spiaceho človeka, konverzáciu ľudí, ktorí sú blízko nej alebo nejaký film, ktorý práve sledujete.

Možnosť zabudovania

Veľkou výhodou mikrovlnnej rúry AEG MFC3026S-M je to, že poskytuje možnosť zabudovania. Množstvo ľudí si dnes mikrovlnky necháva zabudovať. Ušetria tak priestor a zjednotia si celú kuchyňu do jedného celku. Mikrovlnka sa hodí do každého typu nábytku. Jej dizajn je zaujímavý, no pritom univerzálny.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.