Príprava jedál môže niekedy zabrať omnoho viac času, ako by človek chcel. Okrem času však často vezme aj veľké množstvo energie. V prípade, že pravidelne varíte alebo pečiete, by vám doma nemal chýbať kvalitný kuchynský robot.

Výber kuchynských robotov sťažuje najmä široká ponuka rôznych modelov. Tie sa od seba odlišujú nielen dizajnom a rozmermi, ale taktiež funkciami, spotrebou a výkonom. Existujú desiatky parametrov, ktoré je potrebné pri výbere zohľadniť.

V dnešnej recenzií máme pre vás jeden kuchynský robot značky Kenwood, ktorý patrí k najobľúbenejším na trhu. 

Rýchly náhľad

Aj vy ste vždy túžili po kvalitnom a praktickom pomocníkovi, ktorý by vám jedlo vymiešal, rozmixoval alebo rozdrvil? V tom prípade ste na správnom mieste. Kuchynský robot KENWOOD Chef XL Titanium KVL8400S patrí medzi tie najlepšie na trhu. Okrem toho, že je štýlový, má taktiež vysoký výkon a desiatky funkcií.

Spotrebič značky Kenwood poteší všetkých náročných kuchárov, ktorí vyžadujú výkonný a všestranne flexibilný prístroj. Robot neposkytuje žiadne kompromisy. Sľubuje vám len dokonalú funkčnosť, výnimočnú variabilitu a najmä, dlhú životnosť.

Zaujal vás tento robot a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn 

Dizajn je jedným z dôležitých faktorov, ktoré ovplyvňujú kúpu spotrebiča. V prípade, že chcete, aby sa vám s robotom dobre pracovalo, mali by ste si vybrať štýlový, no pritom výkonný model. Množstvo značiek dnes na výzor spotrebičov dbá. Roboty sú tak odeté do zaujímavých farieb.

Značka Kenwood je známa tým, že svoje výrobky odieva to pekných a moderných dizajnov. Nič iné preto netreba očakávať ani pri modeli KENWOOD Chef XL Titanium KVL8400S. Ten je v štýlovom striebornosivom prevedení, ktoré pritiahne pozornosť úplne každého.

Jednotlivé detaily na tele sú ladené do kovového a strieborného prevedenia. Vďaka tomu si môžete byť istí, že celkový výzor robota je exkluzívny a elegantný.

Celý dizajn skvelo dolaďuje aj príslušenstvo v rovnakom farebnom prevedení. Kedykoľvek budete niečo robiť, prístroj vám poskytne nielen vysoký výkon, ale aj výnimočný dizajn doplňujúci celú kuchyňu.

Dokonca, pri dizajne je dobré spomenúť aj to, že tento robot získal špeciálne ocenenie na medzinárodnej súťaži iF Product Design Awards.

V rámci dizajnu spomenieme aj jednotlivé rozmery, ktoré sú v rámci takýchto prístrojov pomerne dôležité. Celokovové telo robota KENWOOD Chef XL Titanium KVL8400S je masívne a veľké. Zaberie preto omnoho viac miesta ako iné spotrebiče.

Jeho rozmery sú takéto:

  • šírka: 38 cm
  • výška: 35,6 cm
  • hĺbka: 28,5 cm
  • hmotnosť: 21 kg

Veľké rozmery by vás mali rozhodne potešiť. Masívnosť prístroja zaručuje jeho stabilitu aj pri tom najvyššom výkone.

Výkon

Ak chcete, aby vám robot poskytoval tie najlepšie výsledky, je potrebné, aby mal vysoký výkon. Tento parameter sa uvádza vo wattoch a spravila sa označuje ako príkon. Čím vyšší príkon je, tým je robot výkonnejší a často aj drahší.

Výkon prístroja KENWOOD Chef XL Titanium KVL8400S je doslova neuveriteľný. Motor totižto dosahuje 1700 W, ktorými sa približuje kvalitným a veľkým profesionálnym strojom.

Môžete si byť tak istí, že robot nebude mať problém ako s mixovaním, tak ani so šľahaním či hnietením kysnutého cesta.

Všetkému pomáha hlboká nerezová nádoba s objemom až 6,7 litra. Pre lepšiu predstavu, takýto objem poskytuje kapacitu pre 4,6 kg koláčového cesta, 2,4 kg tuhého cesta alebo 16 vyšľahaným vaječným bielkom.

Pripravte si tak presne to, čo potrebujete. Varte ako pre seba, tak aj pre svoju menšiu či väčšiu rodinu. Robot KENWOOD Chef XL Titanium KVL8400S je skvelou oporou v každej jednej situácií, nehľadiac na to, čo pripravujete.

Funkcie

Funkcie sú dôležitým bodom, ktorý je potrebné pri kupovaní robotov sledovať. Kým niektoré modely majú funkcií viac, iné menej. Tento fakt sa najčastejšie odvíja od ceny. Ako je na tom KENWOOD Chef XL Titanium KVL8400S?

Ako sme už vyššie spomínali, robot značky Kenwood má veľké množstvo rôznych funkcií. Dokáže šľahať, miesiť, hnietiť či dokonca strúhať. Nerobí mu problém pripraviť vám presne to, po čom túžite.

Všetkému napomáha najmä široké príslušenstvo, ktoré si spomenieme už o chvíľku.

Veľmi efektívnou funkciou je aj osvetlenie misy. Ide o niečo, čo len tak pri iných robotoch nenájdete. LED osvetlenie vám otvára ďalšie možnosti pri tvorení jedál. Je úplne jedno, či pečiete alebo varíte.

LED osvetlenie vám príde vhod napríklad pri príprave zložitejších ciest, kedy je potrebné v priebehu procesu pridávať ďalšie ingrediencie. Majte tak vždy prehľad o tom, čo sa deje vo vnútri misy.

Veľkou výhodou kuchynského robota je najmä planetárny spôsob miešania. Vďaka nemu je cesto dokonale spracované aj v tej najhlbšej, 6,7 litrovej mise.

Planetárny spôsob miešania funguje na veľmi jednoduchom princípe. Jednotlivé metličky, ktoré používate, dosiahnu až na spodok, vďaka čomu sa nikdy nestane, že by ste po vytiahnutí cesta z misy našli na spodku múku alebo iné ingrediencie.

Nechýba ani možnosť plynulého regulovania otáčok. Prispôsobte si chod robota presne podľa seba. Poprípade nechajte celý proces naň.

Pulzná rýchlosť je niečo, čo ocení snáď každý šéfkuchár. V prípade, že na určitý čas potrebujete plný výkon prístroja, stlačte a podržte tlačidlo “Pulse”.

Široké príslušenstvo 

Čím viac príslušenstva k robotu dostanete, tým lepšie. To, čo všetko však v balení nájdete, sa odvíja ako od samotného modelu, tak aj od značky či cenovej kategórie.

Prvým kúskom, ktorý dostávate úplne zadarmo s kúpou prístroja KENWOOD Chef XL Titanium KVL8400S je jedinečne tvarovaná metla. Tá využíva inovatívny koncept vnútorného rozloženia tvaru písmena K, čo má za následok zrýchlenie vykonávaných procesov a zvýšenie celkovej efektivity prístroja.

Jednotlivé diely sú priestranné a veľmi ľahké na umývanie, čo vám šetrí prácu aj po tom, ako skončíte s varením alebo pečením.

Kuchynský robot značky Kenwood je kompatibilný s desiatkami druhov rôzneho príslušenstva. Ako je to možné? O všetko sa stará systém uchytenia Twist Fit, ktorý je kompatibilný s paletou rozličného príslušenstva pre strúhanie, miesenie, mletie, drvenie, mixovanie a množstvo ďalších činností.

V balení dostanete, okrem spomenutej špeciálne tvarovanej metly, aj ďalších osem špecializovaných nástavcov. Ďalšie si môžete kedykoľvek dokúpiť.

K bezplatnému štandardnému vybaveniu sa radí aj:

  • sklenený ThermoResist mixér s objemom 1,6 litra
  • food procesor so sekacími nožmi a 6 strúhacími diskami
  • kovový mlynček na mäso s 3 diskami na mletie a nadstavcom na domáce údeniny

Ovládanie 

Ovládanie dnešných kuchynských robotov je intuitívne a jednoduché. Na začiatok často nepotrebujete ani manuál. Niektoré modely majú zopár tlačidiel, iné viacero. Ako je na tom KENWOOD Chef XL Titanium KVL8400S?

Ovládanie prístroja značky Kenwood je jednoduché a intuitívne. Poradí si s ním úplne každý jeden užívateľ. Na všetko využívate hlavné otočné tlačidlo, ktoré sa nachádza na jednej strane mixéra.

Bezpečnosť 

Základom každej práce s kuchynským robotom je bezpečnosť. Tá sa dá dosiahnuť napríklad bezpečnostnými poistkami či jednoduchým ovládaním.

Robot KENWOOD Chef XL Titanium KVL8400S má pogumované nožičky, vďaka ktorým stojí na jednom mieste aj pri použití najvyššieho výkonu.

Samozrejmosťou je aj bezpečnostná poistka, ktorá zamedzuje spusteniu robota v prípade, že je príslušenstvo zle umiestnené.

O značke

Kenwood je výrobca kuchynských spotrebičov, ktorý pôsobí v 44 krajinách sveta. Značka má britské korene a je vlastnená skupinou De’Longhi. Kenwood okrem toho, že svoje spotrebiče predáva, ich taktiež navrhuje. V jeho portfóliu nájdete výrobky ako kuchynské roboty, mixéry, food procesory, kanvice a toastovače.