Na to, aby ste si mohli kúpiť kvalitné kuchynské roboty, potrebujete mať aj správne a všetky informácie, ktoré vám pomôžu kúpiť si presne taký stroj, aký potrebujete. Mnohí ľudia idú do obchodu a zistia si informácie tam, priamo od predajcu, čo je jedna z tých správnych možností. Vzdelávať sa v tejto oblasti však môžete aj úplne sami. Na trhu nájdete bežné, jednoduchšie na šľahanie, ručné šľahače či ponorné mixéry. Aj to sú mixéry a kuchynské roboty, z ktorých môžete vybrať. Pravdupovediac, je to len zlomok toho, čo v skutočnosti na trhu nájdete. Kuchynský robot vám môže pri správnom výbere ušetriť čas a sily. Pri výbere tak dbajte na to, z akého materiálu výrobok je. Väčšina má komponenty z tvrdého plastu, ktorý síce nebudí práve najlepšie podozrenie, no je to kvalita, ktorá vám určite v mnohých smeroch. Príkon motora je tiež veľmi dôležitý a snáď najdôležitejší parameter. Nie každý typ motora sa hodí na mixovanie viacerých vecí, nie každý výrobok sa bude hodiť presne na to, čo potrebujete. Sledujte pri kúpe takisto aj spôsob pohonu. Jeden spôsob je spodný pohon, druhý za vrchný. Medzi ďalšie dôležité parametre, ktoré si musíte všímať, patrí napríklad rozšírená zostava, ktorá ponúka okrem šľahania a mixovania aj ďalšie zaujímavé funkcie. Takisto existujú aj zostavy pre náročných, ktoré majú ešte viac príslušenstva, ako tie predtým. Čím viac toho potrebujete, tým viac by ste si mali zakúpiť. Nezabúdajte ani na údržbu, ktorá by nemala byť príliš náročná, poistku proti prehriatu motora, pulzný spínač či poistka proti spusteniu.

V našich domácnostiach sa čoraz viac pečie a varí. Ľudia pochopili, že domáce jedlo, ktoré si pripravíte zo svojich surovín a presne tak, ako máte radi, je jedným z tých najchutnejších a najlepších, aké môžu jesť. Na prípravu dobrých pokrmov však potrebujete aj kvalitný stroj, ktorý vám s tým pomôže. Kuchynský robot je tak skvelým pomocníkom do každej domácnosti, v ktorej sa nielen pravidelne pečie, ale takisto aj varí. A ak náhodou patríte do domácnosti, v ktorej tak často napríklad počas týždňa nevaríte, nebojte sa! Kuchynský robot sa zíde vždy, a preto ho v určite veľmi radi oceníte v každom prípade.

Špeciálne technológie

Kuchynský robot ETA Gratussino MAXO II 0023 90080 je robotom, ktorý patrí medzi kvalitné roboty so špeciálnymi technológiami. Osloví vás bohatou výbavou, s ktorou môžete šľahať, miešať a takisto aj vymiesiť cesto. Poradí si aj so strúhaním zeleniny či orechov, mletím mäsa, plnením údenín či tvorbou mäsových guľôčok. Pomocou tohto robota si môžete vyrobiť aj strojové pečivo alebo nejaké špeciality, ktoré si zamilujete.

Kuchynský robot ETA Gratussino MAXO II 0023 90080 patrí medzi kuchynské roboty, ktoré by ste mali mať rozhodne doma aj vy. Odvedie za vás veľmi veľa práce a zjednoduší vám každú jednu prácu. Hravo zvládne všetko, čo mu dáte urobiť a uspokojí vás so skvelým výsledkom. Jeho motor má výkon neuveriteľných 1000 W so soft štartom s plynulým nábehom. Nechýba ani stabilizátor, ktorý udržuje nastavené otáčky aj pri väčšom zaťažení. Celý stroj tak pracuje plynule a veľmi ticho, vďaka čomu vám nikdy nebude vadiť. Pri práci s robotom sa nemusíte, že by ste vyrušovali svoje okolie. Chod prístroja je tichý, vďaka čomu pri varení môžete pozerať televíziu alebo počúvať hudbu. Nič vás nebude vyrušovať.

Nadstavce na rýchlu prípravu jedál

Nadstavce, ktorými môžete pripravovať jedlá, môžete veľmi jednoducho nasadiť a takisto aj ovládať. Všetko je jednoduché a najmä plynulé pomocou regulačného kolieska. Ľahko sa udržiava, pretože väčšinu príslušenstva môžete vložiť do umývačky a nechať očistiť. Dôležitá je aj bezpečnosť. Výkyvné rameno je zaistené bezpečnostným systémom, nespustí sa, ak je rameno v odklopenej polohe. Nemusíte sa tak báť, že by ste sa nejako zranili. Nechýba ani bezpečnostná tepelná poistka proti prehriatiu motora a svetelná signalizácia prevádzky.

Hlavná nádoba

Hlavná nádoba má objem 4,5 litrov a je vytvorená tak, aby sa dobre prenášala z miesta na miesto. Veľkú misu, ktorú získate pri kúpe, sa hodí do všetkých rodín, najmä tých stredne veľkých. Všetky suroviny tak naraz veľmi jednoducho premiesite a nemusíte sa báť, že by ste museli niektoré veci miesiť ešte samostatne. V každom prípade získate dokonalý výsledok. Skvelou správou je však aj to, že robot je skvelý aj pre ľudí, ktorí majú radi zdravé smoothies alebo nápoje. Neváhajte pri tom použiť výkonný sklenený mixér s objemom 1,5 litra. Môžete si v ňom pripraviť aj skvelé polievky, hladké omáčky či spomínané osviežujúce koktejly alebo ovocné pyré. Pracnú pohodu a čisté prostredie vám pritom zaručí transparentný kryt nádoby proti rozstriekavaní. Ingrediencie môžete pridávať aj behom mixovania okienkom na viečku.

Ďalej nájdete v balení dva mlynčeky, jeden na mäso s priemerom 54 mm s dvomi veľkosťami mlecích doštičiek a druhý mlynček na mak. K mlynčeku na mäso nájdete aj nadstavec na plnenie údenárskych produktov, ako sú napríklad domáce klobásky a jaternice. Ďalšou súčasťou je nadstavec so štyrmi strúhadlami na šaláty, orechy a strúhanku či iné. K príslušenstvu patrí aj plastová násypka, vtláčadlo ,priehľadný kryt na miešaciu misu a uvoľňovacie kľúče. Ku kuchynskému robotu si môžete takisto dokúpiť aj ďalšie príslušenstvo.

Planetárny systém miesenia

Dynamický pohon je vďaka planetárnemu systému miesenia. Že ste o tomto miesení ešte nepočuli? Tak to by ste mali okamžite napraviť! Najnovšie kuchynské roboty majú skvelý planetárny systém miešania, ktorý nechýba ani robotu ETA Gratussino MAXO II 0023 90080.  Tento spôsobom miesenia pracuje na veľmi jednoduchom, no za to praktickom štýle miesenia. Premysleným pohybom totižto umožňuje kvalitnejšie a dokonalejšie premiešanie všetkých ingrediencií.

Na tomto prístroji budete milovať úplne všetko. Jeho dizajn, jeho kovové prevedenie, jeho regulátory rýchlostí a takisto aj jeho výkonný motor, vďaka ktorému si pripravíte úplne všetko a mnoho ďalšieho. Celokovové prevedenie je skvelé aj vďaka vysokému výkonu. Stroj sa tak nikdy neposunie a bude na svojom mieste.

O značke

Na záver si už len povedzme niečo o značke ETA. ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj ľudia zo zahraničia. Kvalitné výrobky si môžu tak dovoliť úplne všetci zákazníci, ktorí potrebujú kvalitné elektrospotrebiče do domácnosti. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.