Na to, aby ste si mohli kúpiť kvalitné kuchynské roboty, potrebujete mať aj správne a všetky informácie, ktoré vám pomôžu kúpiť si presne taký stroj, aký potrebujete. Mnohí ľudia idú do obchodu a zistia si informácie tam, priamo od predajcu, čo je jedna z tých správnych možností. Vzdelávať sa v tejto oblasti však môžete aj úplne sami. Na trhu nájdete bežné, jednoduchšie na šľahanie, ručné šľahače či ponorné mixéry. Aj to sú mixéry a kuchynské roboty, z ktorých môžete vybrať. Pravdupovediac, je to len zlomok toho, čo v skutočnosti na trhu nájdete. Kuchynský robot vám môže pri správnom výbere ušetriť čas a sily. Pri výbere tak dbajte na to, z akého materiálu výrobok je. Väčšina má komponenty z tvrdého plastu, ktorý síce nebudí práve najlepšie podozrenie, no je to kvalita, ktorá vám určite v mnohých smeroch. Príkon motora je tiež veľmi dôležitý a snáď najdôležitejší parameter. Nie každý typ motora sa hodí na mixovanie viacerých vecí, nie každý výrobok sa bude hodiť presne na to, čo potrebujete. Sledujte pri kúpe takisto aj spôsob pohonu. Jeden spôsob je spodný pohon, druhý za vrchný. Medzi ďalšie dôležité parametre, ktoré si musíte všímať, patrí napríklad rozšírená zostava, ktorá ponúka okrem šľahania a mixovania aj ďalšie zaujímavé funkcie. Takisto existujú aj zostavy pre náročných, ktoré majú ešte viac príslušenstva, ako tie predtým. Čím viac toho potrebujete, tým viac by ste si mali zakúpiť. Nezabúdajte ani na údržbu, ktorá by nemala byť príliš náročná, poistku proti prehriatu motora, pulzný spínač či poistka proti spusteniu.

V našich domácnostiach sa čoraz viac pečie a varí. Ľudia pochopili, že domáce jedlo, ktoré si pripravíte zo svojich surovín a presne tak, ako máte radi, je jedným z tých najchutnejších a najlepších, aké môžu jesť. Na prípravu dobrých pokrmov však potrebujete aj kvalitný stroj, ktorý vám s tým pomôže. Kuchynský robot je tak skvelým pomocníkom do každej domácnosti, v ktorej sa nielen pravidelne pečie, ale takisto aj varí. A ak náhodou patríte do domácnosti, v ktorej tak často napríklad počas týždňa nevaríte, nebojte sa! Kuchynský robot sa zíde vždy, a preto ho v určite veľmi radi oceníte v každom prípade.

Určite mnohí z nás vedia, že kupovaná strava často obsahuje konzervanty a látky, ktoré pre naše telo nie sú najvhodnejšie. To je aj dôvod, prečo väčšina vždy veľmi rada staví na kvalitnú domácu stravu, ktorú si doma sami uvaria. Na to, aby ste však mohli variť a piecť úplne bez problémov, potrebujete aj dobrého kuchynského pomocníka, ktorým je kuchynský robot. Všetku namáhavú prácu, pri ktorej by ste strávili až zbytočne veľa času, za vás urobí tento pomocník, ktorý dokáže šľahať, hnietiť, mixovať, strúhať, lisovať a mlieť. Má takisto krásny moderný dizajn a je odetý v luxusnom bielom nerezovom prevedení. O kom to vlastne hovoríme? O kuchynskom robotovi ETA Gratus Vital 0028 90091!

Veľká pracovná misa

Pri mnohých kuchynských robotoch alebo mixéroch je vždy veľkým problémom ich veľkosť alebo objem nerezovej pracovnej misy, ktorú pri kúpe stroja k nemu automaticky získate. Väčšie rodiny potrebujú vždy väčšiu misu na zmiešanie všetkých surovín. Kuchynský robot ETA Gratus Vital 0028 90091 je však naozaj vhodný aj pre väčšie rodiny, pretože ponúka až 5,5 litrovú nerezovú pracovnú misu, v ktorej pripravíte úplne všetko, čo potrebujete bez toho, aby ste museli prácu deliť na dve či tri časti.

Planetárny systém miesenia

Najnovšie kuchynské roboty majú skvelý planetárny systém miešania, ktorý nechýba ani robotu ETA Gratus Vital 0028 90091. Tento spôsobom miesenia pracuje na veľmi jednoduchom, no za to praktickom štýle miesenia. Premysleným pohybom totižto umožňuje kvalitnejšie a dokonalejšie premiešanie všetkých ingrediencií. Inovatívny šľahací nadstavec s predĺženou pracovnou časťou zas zaistí efektívnejšie premiešanie surovín aj u stien misy.
Ak teda pripravujete aj menšie množstvo surovín, môžete si nadstavce nastaviť výškovo tak, ako potrebujete.
A veľkou výhodou je takisto aj to, že pre každý druh krému alebo cesta môžete použiť ten najvhodnejší nadstavec – šľahaciu metlu, miešaciu metlu, flexi metlu alebo hák na hnietenie.

Smoothies a zdravý životný štýl

V dnešnej dobe plnej zdravého životného štýlu a cvičenia nesmie takémuto skvelému stroju chýbať mixér na smoothies. Tie sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené a takisto aj zdravé, čo je dôvod, prečo ich majú ľudia tak radi.
Kuchynský robot značky ETA vám tak ponúka sklenený mixér s objemom 1,4 litra, ktorý nepohlcuje žiadne pachy a ani farby mixovaných potravín. Nechýba ani plastová tyč, ktorou môžete pokojne tlačiť suroviny, vďaka čomu sa lepšie mixujú a dobre spracujú.
Vďaka veľmi výkonnému 1200 W motoru so stabilizátorom, dokáže robot udržať vysoké otáčky aj pri vyššom zaťažení, ktoré môže vzniknúť napríklad vtedy, keď mixujete nejaké tvrdšie ovocie alebo dokonca aj ľad. Jednoducho si tak môžete pripraviť omáčky, smoothies, kokteily alebo detské pyré. Všetky výrobky budú hladké a bez zbytočných hrudiek.
Smoothies alebo iné nápoje, ktoré si v stroji pripravíte, si môžete so sebou rovno aj vziať. To všetko vďaka dvom športovým fľašiam na pitie z tritanu, ktoré sú súčasťou výbavy robota ETA Gratus Vital 0028 90091. Fľaše sa tak zmestia aj do držiaka nápojov v aute a majú praktický neoprénový termo-obal, ktorý pomáha udržovať teplotu nápoja veľmi jednoducho a dobre.

Strúhanie či odšťavovanie?

Keď sme už spomenuli smoothies a spolu s ním aj nejaké to ovocie, musíme spomenúť aj ďalšiu funkciu, pri ktorom sa ovocie spomína a čo všetko dokáže robot ETA Gratus Vital 0028 90091 spraviť.
Okrem mixovania vám robot ponúka aj nadstavec na strúhanie so šiestimi diskovými strúhadlami a prevodovkou pre optimálne otáčky. Takto vám umožní strúhanie zeleniny, ovocia, zemiakov, syru a množstvo iného. Pripraviť si môžete takisto aj šťavy, ktoré sú o niečo redšie, ako spomínané smoothies, no takisto sú plné vitamínom a minerálnych látok. Ak by vám táto bohatá výbava nepostačovala, do robota si môžete kúpiť aj iné rôzne nadstavce, medzi ktoré patrí napríklad aj nadstavec pre výrobu domácich cestovín.

Ďalšou a veľmi skvelou funkciou, ktorú vám ponúka kuchynský robot ETA Gratus Vital 0028 90091, je mletie mäsa. Mlynček na mäso a vždy vítaným príslušenstvom, ktoré poteší mnohých ľudí. Mlynček vám ponúka štyri veľkosti doštičiek na mletie, nadstavce pre výrobu údenín a taktiež tvorítko na cukrovinky. S kuchynským robotom ETA Gratus Vital 0028 90091 si taktiež veľmi jednoducho pomeliete mak, obilniny, strukoviny či dokonca ryžu.
Aby sme povedali niečo bližšie o danom mlynčeku, ten je vytvorený pravými mlecími kameňmi a tým pádom si poradí aj so pšenicou, žitom, ovsom, nelúpaným jačmeňom, prosom, pohánkou, šošovicou, hrachom, fazuľou či kukuricou a pritom v nich zachová úplne všetky enzými, oleje, vitamíny a nasýtené mastné kyseliny, ktoré sú pre človeka a jeho zdravie veľmi dôležité.
Na kuchynskom robotovi značky ETA si tak môžete úplne sami namlieť klasickú lepkovú či bezlepkovú múku, čo ocenia úplne všetci ľudia od bežných konzumentov až po ľudí, ktorí majú problémy s lepkom.

Poďme si ku koncu recenzie ešte spomenúť dizajn tohto krásneho robota. Kuchynský robot ETA Gratus Vital 0028 90091 má kvalitné a veľmi štýlové prevedenie, ktoré sa radí skôr do masívnejších prevedení. Celokovové telo už naznačuje, že stroj si dokáže poradiť so všeličím, vďaka čomu sa naň môžete spoľahnúť pri každom jednom varení či pečení. Nechýba ani plynulá regulácia otáčok, ktorá vým umožní použiť optimálnu rýchlosť a intenzitu pre spracovanie daných surovín.
Ak potrebujete maximálne otáčky, stačí použiť funkciu Pulse. Pre vašu bezpečnosť a jednoduchú prácu, obsahuje robot aj iekoľko poistiek, ktoré bránia preťaženiu motora či nechcenému spusteniu prístroja v odklopenej polohe. Väčšinu súčastí, ktoré nie sú kovové, môžete umyť v umývačke na riad, čím sa znižuje aj náročnosť čistenia tohto skvelého stroja.

O značke

Na záver si už len povedzme niečo o značke ETA. Značka ETA patrí medzi kvalitné značky, na ktoré by ste mali určite staviť aj vy. Je to česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Češi, ale takisto aj ľudia zo zahraničia. Kvalitné výrobky si môžu tak dovoliť úplne všetci zákazníci, ktorí potrebujú kvalitné elektrosotrebiče do domácnosti. Značka ETA takisto ponúka aj spomínané žehličky na vlasy či vysávače, ktoré vydržia naozaj veľmi dlho, majú veľmi vysoký výkon a dá sa s nimi veľmi jednoducho pracovať. Okrem tohto všetkého ponúka skvelé ceny, ktoré sú v rovnováhe s výkonom. Ak aj vy túžite po tých najlepších elektrospotrebičoch, stavte aj vy na značku ETA.