Premýšľate nad kúpou kuchynského robota? V tom prípade by ste sa mali pozrieť na ponuku značky ETA, ktorá je na našom trhu pomerne známa. Jej výrobky sú zárukou kvality, ktorú do kuchyne budete určite potrebovať.

Výber kuchynských robotov sťažuje najmä široká ponuka rôznych modelov. Tie sa od seba odlišujú nielen dizajnom a rozmermi, ale taktiež funkciami, spotrebou a výkonom. Existujú desiatky parametrov, ktoré je potrebné pri výbere zohľadniť.

V dnešnej recenzií máme pre vás jeden kuchynský robot značky ETA, ktorý patrí k najobľúbenejším na trhu. 

Rýchly náhľad

Hľadáte kvalitný kuchynský robot, ktorý má veľké množstvo funkcií, vysoký výkon a zaujímavý retro štýl? V tom prípade by ste mali staviť na model ETA Gratus STORIO 0028 90063, ktorý sa pýši výraznou sýtou červenou farbou a patrí do obľúbenej retro edície, ktorú značka ETA má vo svojom portfóliu.

Prístroj značky ETA bude krásnym doplnkom do každej jednej kuchyne. Červené vyhotovenie pritiahne pohľad a poteší. Dizajn však nie je jedinou výhodou. Robot poskytuje aj vysoký výkon, jednoduché ovládanie a množstvo príslušenstva.

Dizajn 

Dizajn je jedným z dôležitých faktorov, ktoré ovplyvňujú kúpu spotrebiča. V prípade, že chcete, aby sa vám s robotom dobre pracovalo, mali by ste si vybrať štýlový, no pritom výkonný model. Množstvo značiek dnes na výzor spotrebičov dbá. Roboty sú tak odeté do zaujímavých farieb.

ETA Gratus STORIO 0028 90063 je zaujímavý najmä vďaka svojmu retro červenému dizajnu, ktorý ho odlišuje od ostatných. Ako sme už vyššie spomenuli, prístroj patrí do retro rady, ktorú značka ETA má vo svojom portfóliu. Ak by ste si do podobného štýlu chceli zariadiť celú kuchyňu, k robotu skvelo skombinujete chladničku, hriankovač a rýchlovarnú kanvicu v rovnakom prevedení.

Poprípade, ak by ste o tento prístroj mali záujem, no nepáči sa vám červená, siahnite po béžovej alebo čiernej. Výber je široký.

Celý červený dizajn robota ETA Gratus STORIO 0028 90063 je doplnený o strieborné detaily ako napríklad hlavná misa alebo ovládacie tlačidlá. Celé telo je lesklé a vyzerá v kuchyni veľmi dobre.

V rámci dizajnu je dôležité spomenúť aj samotné rozmery, ktoré ovplyvňujú často to, či si prístroj kúpite alebo nie. Pri tomto modeli je však dobré vedieť, že ide o masívny typ, ktorý má celokovové telo.

Rozmery prístroja ETA Gratus STORIO 0028 90063 sú takéto: 

 • šírka: 39,0 cm
 • výška: 35,5 cm
 • hĺbka: 28,5 cm
 • hmotnosť: 14,8 kg

Výkon

Ak chcete, aby vám robot poskytoval tie najlepšie výsledky, je potrebné, aby mal vysoký výkon. Tento parameter sa uvádza vo wattoch a spravila sa označuje ako príkon. Čím vyšší príkon je, tým je robot výkonnejší a často aj drahší.

Prístroj ETA Gratus STORIO 0028 90063 sa pýši vysokým výkonom, ktorý si poradí s každým jedným typom jedla či potravín. Nemusíte sa báť mixovania, hnietenia, sekania, drvenia a množstva ďalších úkonov.

Srdcom celého kuchynského robota značky ETA je motor s výkonom 1200 W. Vďaka tomu vám vie pomôcť pri každom jednom úkone, nehľadiac na množstvo potravín alebo to, čo idete pripravovať.

Veľkým plusom je aj stabilizátor, ktorý dokáže udržať nastavené otáčky aj pri vysokom zaťažení.

Funkcie

Funkcie sú dôležitým bodom, ktorý je potrebné pri kupovaní robotov sledovať. Kým niektoré modely majú funkcií viac, iné menej. Tento fakt sa najčastejšie odvíja od ceny. Ako je na tom ETA Gratus STORIO 0028 90063?

ETA Gratus STORIO 0028 90063 sa môže pochváliť množstvo funkcií. Medzi ne sa radí napríklad pulzný spínač, ktorý sa postará o to, aby prístroj po určitú dobu pracoval na plné obrátky.

Samozrejmosťou je aj planetárny systém miesenia. Ten funguje na veľmi jednoduchom princípe. Jednotlivé metličky, ktoré používate, dosiahnu až na spodok, vďaka čomu sa nikdy nestane, že by ste po vytiahnutí cesta z misy našli na spodku múku alebo iné ingrediencie.

S robotom značky ETA bude celá práca omnoho jednoduchšia ako kedykoľvek predtým. Základná výbava je široká a môžete pomocou nej miesiť, šľahať, mixovať, miešať, strúhať, mlieť mäso, plniť údeniny, tvoriť mäsové guľôčky Kebbe a pretláčať strojové cukrovinky.

V prípade, že ste dostali chuť na domácu zmrzlinu, ľadový krém alebo mrazený jogurt, neobmedzujte sa a pripravte si ho pomocou robota ETA Gratus STORIO 0028 90063.

Plus, netreba zabúdať ani na nízku hlučnosť. Aj pri tých najvyšších otáčkach je ETA Gratus STORIO 0028 90063 tichý a dosahuje len 82 dB.

Starostlivosť o kuchynský robot je jednoduchá. Nekovové časti môžete dať pokojne do umývačky riadu a zbaviť sa tak práce s dlhým čistením.

Široké príslušenstvo 

Čím viac príslušenstva k robotu dostanete, tým lepšie. To, čo všetko však v balení nájdete, sa odvíja ako od samotného modelu, tak aj od značky či cenovej kategórie.

ETA Gratus STORIO 0028 90063 je kvalitný prístroj, ktorý má veľké množstvo bezplatného príslušenstva. To vám pomôže mixovať, šľahať, drviť a robiť množstvo ďalších úkonov. K štandardnému vybaveniu sa radí:

 • nerezová misa s objemom 5,5 litra (zvládne spracovať až 2,5 kilogramu cesta)
 • priehľadný kryt s otvorom umožňujúcim pridávanie surovín priamo za chodu
 • hnetací hák vhodný na kysnuté cestá
 • šľahacia metla na šľahanie bielkov, šľahačky či krémov
 • miešacia metla
 • flexi metla vhodná na krémy a ľahké cestá
 • sklenený mixér s objemom 1,4 litra, ktorý je vhodný na prípravu polievok, nátierok, výživ alebo smoothies. Nepohlcuje pachy ani farby.
 • nadstavec na strúhanie s tromi diskovými strúhadlami vhodný na spracovanie zeleniny, orechov alebo syrov
 • mlynček na mäso s priemerom 62 mm, ktorý vám pripraví chutné karbonátky alebo fašírky
 • nadstavec na výrobu údenín
 • nadstavec na výrobu tradičného pokrmu Kebbe
 • forma na cukrovinky
 • nadstavec na výrobu domácej zmrzliny, ľadového krému a mrazeného jogurtu
 • multifunkčný sekáčik s pracovnou nádobou s objemom 420 ml a štvorramenným nerezovým nožom vhodným na bylinky, korenie, orechy, syry, kávu, zeleninu a ovocie

Ovládanie 

Ovládanie dnešných kuchynských robotov je intuitívne a jednoduché. Na začiatok často nepotrebujete ani manuál. Niektoré modely majú zopár tlačidiel, iné viacero. Ako je na tom ETA Gratus STORIO 0028 90063?

Ovládanie je jednoduché a intuitívne. Na všetko používate len jedno tlačidlo, ktorým si môžete plynulo regulovať otáčky. Sami si tak vyberáte akú rýchlosť pri miešaní, sekaní alebo hnietení zvolíte.

Bezpečnosť 

Základom každej práce s kuchynským robotom je bezpečnosť. Tá sa dá dosiahnuť napríklad bezpečnostnými poistkami či jednoduchým ovládaním.

Kuchynský robot ETA Gratus STORIO 0028 90063 má pogumované nožičky, vďaka ktorým si môžete byť istí, že aj pri tých najvyšších otáčkach bude stáť na svojom mieste.

V prípade, že by ste nejaké príslušenstvo zle nasadili, sa prístroj nezapne. Nijakým spôsobom vás tak neohrozí.

Robot je taktiež vybavený tepelnou poistkou, ktorá sa automaticky aktivuje pri preťažení. Nemusíte sa tak báť, že by sa motor prehrial a zničil

O značke 

ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj ľudia zo zahraničia. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.