Na to, aby ste si mohli kúpiť kvalitné kuchynské roboty, potrebujete mať aj správne a všetky informácie, ktoré vám pomôžu kúpiť si presne taký stroj, aký potrebujete. Mnohí ľudia idú do obchodu a zistia si informácie tam, priamo od predajcu, čo je jedna z tých správnych možností. Vzdelávať sa v tejto oblasti však môžete aj úplne sami. Na trhu nájdete bežné, jednoduchšie na šľahanie, ručné šľahače či ponorné mixéry. Aj to sú mixéry a kuchynské roboty, z ktorých môžete vybrať. Pravdupovediac, je to len zlomok toho, čo v skutočnosti na trhu nájdete. Kuchynský robot vám môže pri správnom výbere ušetriť čas a sily. Pri výbere tak dbajte na to, z akého materiálu výrobok je. Väčšina má komponenty z tvrdého plastu, ktorý síce nebudí práve najlepšie podozrenie, no je to kvalita, ktorá vám určite v mnohých smeroch. Príkon motora je tiež veľmi dôležitý a snáď najdôležitejší parameter. Nie každý typ motora sa hodí na mixovanie viacerých vecí, nie každý výrobok sa bude hodiť presne na to, čo potrebujete. Sledujte pri kúpe takisto aj spôsob pohonu. Jeden spôsob je spodný pohon, druhý za vrchný. Medzi ďalšie dôležité parametre, ktoré si musíte všímať, patrí napríklad rozšírená zostava, ktorá ponúka okrem šľahania a mixovania aj ďalšie zaujímavé funkcie. Takisto existujú aj zostavy pre náročných, ktoré majú ešte viac príslušenstva, ako tie predtým. Čím viac toho potrebujete, tým viac by ste si mali zakúpiť. Nezabúdajte ani na údržbu, ktorá by nemala byť príliš náročná, poistku proti prehriatu motora, pulzný spínač či poistka proti spusteniu.

V našich domácnostiach sa čoraz viac pečie a varí. Ľudia pochopili, že domáce jedlo, ktoré si pripravíte zo svojich surovín a presne tak, ako máte radi, je jedným z tých najchutnejších a najlepších, aké môžu jesť. Na prípravu dobrých pokrmov však potrebujete aj kvalitný stroj, ktorý vám s tým pomôže. Kuchynský robot je tak skvelým pomocníkom do každej domácnosti, v ktorej sa nielen pravidelne pečie, ale takisto aj varí. A ak náhodou patríte do domácnosti, v ktorej tak často napríklad počas týždňa nevaríte, nebojte sa! Kuchynský robot sa zíde vždy, a preto ho v určite veľmi radi oceníte v každom prípade.

Profesionálny stroj

Kuchynský robot ETA Gratus Kuliner 0038 90000 je len pre skutočných majstrov kuchyne a kulinárov, ktorí vedia, ako na to! Ak túžite po kvalitne spracovanom jedle, ktoré bude chutiť naozaj perfektne, mali by ste na tento prístroj s istotou staviť aj vy. Zamilujete si ho najmä vďaka krásnemu dizajnu, no takisto aj vďaka silnému výkonu motora a mnohým funkciám a nadstavcom, ktoré vám ponúka.

Extrémny výkon

Extrémny výkon motora je až 1500W, ktorý dokáže podrviť aj tie najtvrdšie orechy či iné pochutiny, ktoré necháte mixovať. Zvládne naozaj aj extrémne zaťaženie a každodennú prácu, pri ktorej sa vám tak jednoducho neopotrebuje. Je preto dôležité, aby bolo jeho telo odolné a stabilné. A tak aj v skutočnosti je! Kuchynský robot ETA Gratus Kuliner 0038 90000 má totižto celokovové prevedenie, ktoré si zamilujete hneď na prvý pohľad.

Práca s týmto strojom je naozaj veľmi jednoduchá. Môžete si totižto vybrať z plynulej regulácie otáčok alebo zvoliť funkciu PULSE, ktorá je na maximálne otáčky. Pre pohodlné a efektívne spracovanie surovín si sami môžete nastaviť aj výšku šľahacích metiel, nie je to vôbec žiaden problém. Obsah nádoby nemusí byť tak vždy úplne plný, aby ste mohli na stroji pracovať.

Najnovšie kuchynské roboty majú skvelý planetárny systém miešania, ktorý nechýba ani robotu ETA Gratus Kuliner 0038 90000. Tento spôsobom miesenia pracuje na veľmi jednoduchom, no za to praktickom štýle miesenia. Premysleným pohybom totižto umožňuje kvalitnejšie a dokonalejšie premiešanie všetkých ingrediencií. Inovatívny šľahací nadstavec s predĺženou pracovnou časťou zas zaistí efektívnejšie premiešanie surovín aj u stien misy.

Niekoľko nadstavcov

Keďže vám prístroj ETA Gratus Kuliner 0038 90000 ponúka niekoľko nadstavcov, jednoducho si ich môžete pri práci meniť. Jednoduchú výmenu vám umožní bezpečnostné výkyvné rameno, ktorému bezpečnostná poistka nedovolí samovoľne spustiť sa.

Výhodou stroja ETA Gratus Kuliner 0038 90000 je aj LCD displej, ktorý nie je bežnou súčasťou strojov. Tento displej vám ukáže aktuálnu rýchlosť a výkon, ale takisto aj čas, ktorý si môžete nastaviť až na 10 minút. Po uplynutí tohto časového limitu sa robot sám vypne. Nemusíte tak pri ňom neustále stáť a čakať.

Veľká nerezová misa

Poďme si povedať niečo o nerezovej mise. Pri mnohých kuchynských robotoch alebo mixéroch je vždy veľkým problémom ich veľkosť alebo objem nerezovej pracovnej misy, ktorú pri kúpe stroja k nemu automaticky získate. Väčšie rodiny potrebujú vždy väčšiu misu na zmiešanie všetkých surovín. Kuchynský robot ETA Gratus Kuliner 0038 90000 je však naozaj vhodný aj pre väčšie rodiny, pretože ponúka až 6,7 litrovú misu, v ktorej pripravíte naozaj obrovské množstvo rôznych surovín.

Ako sme spomínali už vyššie, robot má takisto niekoľko metiel, ktoré môžete pohodlne vymieňať. Medzi tieto metly sa radí hnetiaci hák, miešacia a šľahacia metla a špeciálna flexi metla, ktorá je vhodná na najrôznejšie druhy koláčov, kysnutých ciest, poliev, náplní či krémov. Tieto všetky produkty sú jemné, bez hrudiek a veľmi chutné.

Smoothies

V dnešnej dobe plnej zdravého životného štýlu a cvičenia nesmie takémuto skvelému stroju chýbať mixér na smoothies. Tie sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené a takisto aj zdravé, čo je dôvod, prečo ich majú ľudia tak radi.
Kuchynský robot značky ETA vám tak ponúka sklenený mixér s objemom 1,4 litra, ktorý nepohlcuje žiadne pachy a ani farby mixovaných potravín. Nechýba ani plastová tyč, ktorou môžete pokojne tlačiť suroviny, vďaka čomu sa lepšie mixujú a dobre spracujú.

Musíme spomenúť aj strúhadlo, ktoré je až šesťdiskové. Vďaka tomuto strúhadlu veľmi rýchlo spracujete zeleninu do šalátov, orechy alebo čokoládu. Mnohí na tomto strúhadle pripravujú aj strúhanku. Ďalšou a veľmi skvelou funkciou, ktorú vám ponúka kuchynský robot ETA Gratus Kuliner 0038 90000, je mletie mäsa. Mlynček na mäso a vždy vítaným príslušenstvom, ktoré poteší mnohých ľudí. Mlynček vám ponúka štyri veľkosti doštičiek na mletie, nadstavce pre výrobu údenín a taktiež tvorítko na cukrovinky.

Vhodný na šťavy

Štavy sú dnes tak obľúbené ako smoothies, a preto v tomto prístroji nechýba ani lis na osovie, bobuľoviny a zeleninu, vďaka ktorému si môžete pripraviť džús z ríbezlí, ručoriedok, malín alebo uhoriek a paradajok, ktoré sú bohaté na rôzne vitamíny, ktoré telo potrebuje v každom ročnom období.
Na džúsy z citrusových plodov, ako sú pomaranče, citróny alebo grepy, je špeciálne určený citrusovať. Nechýba ani 0,8 litrová nádoba na šťavu a čistiaca kefka.
Smoothies alebo iné nápoje, ktoré si v stroji pripravíte, si môžete so sebou rovno aj vziať. To všetko vďaka dvom športovým fľašiam na pitie z tritanu, ktoré sú súčasťou výbavy robota ETA Gratus Kuliner 0038 90000. Fľaše sa tak zmestia aj do držiaka nápojov v aute a majú praktický neoprénový termo-obal, ktorý pomáha udržovať teplotu nápoja veľmi jednoducho a dobre.

Domáce cestoviny

Kto by nemiloval taliansku kuchyňu a s ňou spojené veľmi chutné cestoviny? Vďaka nadstavcu na cestoviny si môžete vytvoriť aj vy doma domáce cestoviny ako lasagne, penne, rigatoni, ditaloni rigat, macheroni, papperdelle, srelline, anellini, lisce či ditalini. Toto všetko zvládnete s piatimi vykrajovačmi na cestoviny, ktoré sú súčasťou mlynčeka na mäso.

S kuchynským robotom ETA Gratus Kuliner 0038 90000 si taktiež veľmi jednoducho pomeliete mak, obilniny, strukoviny či dokonca ryžu.
Aby sme povedali niečo bližšie o danom mlynčeku, ten je vytvorený pravými mlecími kameňmi a tým pádom si poradí aj so pšenicou, žitom, ovsom, nelúpaným jačmeňom, prosom, pohánkou, šošovicou, hrachom, fazuľou či kukuricou a pritom v nich zachová úplne všetky enzými, oleje, vitamíny a nasýtené mastné kyseliny, ktoré sú pre človeka a jeho zdravie veľmi dôležité.
Na kuchynskom robotovi značky ETA si tak môžete úplne sami namlieť klasickú lepkovú či bezlepkovú múku, čo ocenia úplne všetci ľudia od bežných konzumentov až po ľudí, ktorí majú problémy s lepkom.

Bezpečnosť

Pre vašu bezpečnosť a jednoduchú prácu, obsahuje robot aj iekoľko poistiek, ktoré bránia preťaženiu motora či nechcenému spusteniu prístroja v odklopenej polohe. Väčšinu súčastí, ktoré nie sú kovové, môžete umyť v umývačke na riad, čím sa znižuje aj náročnosť čistenia tohto skvelého stroja.

O značke

Na záver si už len povedzme niečo o značke ETA. ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj ľudia zo zahraničia. Kvalitné výrobky si môžu tak dovoliť úplne všetci zákazníci, ktorí potrebujú kvalitné elektrospotrebiče do domácnosti. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.