Kvalitné kuchynské roboty dokážu odviesť skvelú prácu. Vedia vám pomôcť pri mixovaní, miesení, hnietení či dokonca, strúhaní. Ich dizajn je spravidla elegantný a profesionálny, no mnohokrát sa môžete stretnúť aj so zaujímavými farebnými prevedeniami. Pri nákupe tohto spotrebiča je potrebné všetko si poriadne premyslieť.

Výber kuchynských robotov sťažuje najmä široká ponuka rôznych modelov. Tie sa od seba odlišujú nielen dizajnom a rozmermi, ale taktiež funkciami, spotrebou a výkonom. Existujú desiatky parametrov, ktoré je potrebné pri výbere zohľadniť.

V dnešnej recenzií máme pre vás jeden kuchynský robot značky ETA, ktorý patrí k najobľúbenejším na trhu. 

Rýchly náhľad

Kuchynské roboty sú základnými kúskami, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kuchyni. Ak vám doma chýba, vyskúšajte model ETA Gratus Kalibro 0038 90010, ktorý sa stane vašim najobľúbenejším pomocníkom. Dokáže totižto šľahať, mixovať, miešať, strúhať, miesiť, mlieť mäso, plniť údeniny, vytvoriť mäsové guľôčky, vytvoriť strojové cukrovinky, sekať a drviť. A to nie je ani zďaleka všetko.

Okrem skvelých funkcií vám ä robot značky ETA ponúka široké príslušenstvo, kvalitné prevedenie, vysoký výkon a množstvo ďalšieho. Poďte sa s nami pomocou recenzie pozrieť na tento kúsok, ktorý patrí k tým najobľúbenejším na trhu.

Dizajn 

Dizajn je jedným z dôležitých faktorov, ktoré ovplyvňujú kúpu spotrebiča. V prípade, že chcete, aby sa vám s robotom dobre pracovalo, mali by ste si vybrať štýlový, no pritom výkonný model. Množstvo značiek dnes na výzor spotrebičov dbá. Roboty sú tak odeté do zaujímavých farieb.

Kuchynský robot ETA Gratus Kalibro 0038 90010 sa môže pochváliť štýlovým minimalistickým bielym dizajnom, ktorý je doplnený o strieborné prvky. Celé telo prístroja je odeté v lesklej bielej farbe, ktorá kombinuje strieborné ovládacie časti. Pri nakupovaní tohto prístroja si môžete byť istí, že si domov kupujete štýlový doplnok.

Celý dizajn je doplnený o strieborné číslo 1500 W, ktoré označuje výkon, a logo značky. Nožičky nachádzajúce sa na spodnej časti sú potiahnuté čiernou gumou. Na prekvapenie, tento farebný odtieň nijako nekontrastuje s jemnou bielou. Práve naopak, skvelo sa do celého výzoru hodí.

V rámci dizajnu je dôležité spomenúť aj samotné rozmery prístroja. Tie sú totižto veľmi dôležité. Pri tomto modeli musíte očakávať, že je masívny a veľký. Ide totižto o vysoko výkonného pomocníka, ktorý si poradí aj s hustejším cestom.

Rozmery prístroja ETA Gratus Kalibro 0038 90010 sú takéto: 

 • šírka: 41,0 cm
 • výška: 38,0 cm
 • hĺbka: 29,5 cm
 • hmotnosť: 19,7 kg

Výkon

Ak chcete, aby vám robot poskytoval tie najlepšie výsledky, je potrebné, aby mal vysoký výkon. Tento parameter sa uvádza vo wattoch a spravila sa označuje ako príkon. Čím vyšší príkon je, tým je robot výkonnejší a často aj drahší.

Kuchynský robot ETA Gratus Kalibro 0038 90010 má vysoký príkon 1500 W, vďaka ktorému si môžete byť istí, že si poradí ako s vaječnými bielkami, tak aj hustejším, kysnutým cestom.

Príkon 1500 W sľubuje rýchle a efektívne výsledky. Motor je vybavený stabilizátorom, ktorý udrží nastavené otáčky aj pri veľkom zaťažení. Celokovové vyhotovenie je zárukou dlhej životnosti a stability pri manipulácii. Prístroj vám tak vydrží roky pravidelného používania.

Funkcie

Funkcie sú dôležitým bodom, ktorý je potrebné pri kupovaní robotov sledovať. Kým niektoré modely majú funkcií viac, iné menej. Tento fakt sa najčastejšie odvíja od ceny. Ako je na tom ETA Gratus Kalibro 0038 90010?

Prístroj značky ETA sa môže pochváliť množstvom funkcií. Tú prvú sme už spomenuli vyššie. Ide o stabilizátor, ktorý nedovolí prístroju vypnúť alebo znížiť otáčky aj pri vyššej záťaži. Pokojne tak mieste hutné a ťažké cestá. Tam, kde by iné prístroje skončili, ETA Gratus Kalibro 0038 90010 pokračuje ďalej.

Veľmi praktickou funkciou je optimálne nastavenie výšky nadstavcov. Pomocou nej dosiahnete tie najlepšie výsledky pri každom používaní prístroja. Nehľadiac na to, koľko ingrediencií v mise máte, pokojne ho spustite a nechajte, aby prácu urobil za vás.

Nerezová misa, ktorú dostanete v balení, je síce veľká a hlboká, no netreba sa báť. Pokojne ju použite aj na menší objem potravín. S nastavením výšky sa nadstavce prispôsobia.

Samozrejmosťou je aj planetárny systém miesenia. Ten funguje na veľmi jednoduchom princípe. Jednotlivé metličky, ktoré používate, dosiahnu až na spodok, vďaka čomu sa nikdy nestane, že by ste po vytiahnutí cesta z misy našli na spodku múku alebo iné ingrediencie.

Dokonalému spracovaniu surovín pomáha aj možnosť regulácie rýchlosti. Na výber máte osem stupňov, z ktorých si môžete sami vyberať.

Samozrejmosťou je pulzná funkcia, ktorá okamžite spustí prístroj na plné otáčky. Za pár sekúnd tak môžete dosiahnuť tie najlepšie výsledky.

LCD displej zaisťuje jednoduché ovládanie a praktický výber funkcií. Zobrazuje sa na ňom úplne všetko – rýchlosť, výkon aj čas.

V prípade, že by ste si potrebovali od robota odskočiť, využite desaťminútový časovač, ktorý prístroj po tejto dobe vypne. Na vypnutie budete upozornení zvukovou signalizáciou.

Zvuková signalizácia vás bude taktiež informovať o dosiahnutí maximálneho príkonu. Pri práci s robotom ETA Gratus Kalibro 0038 90010 ste o všetkom informovaní.

Široké príslušenstvo 

Čím viac príslušenstva k robotu dostanete, tým lepšie. To, čo všetko však v balení nájdete, sa odvíja ako od samotného modelu, tak aj od značky či cenovej kategórie.

Súčasťou robota ETA Gratus Kalibro 0038 90010 je široké príslušenstvo, v ktorom si nájde to svoje úplne každý. Čo kupujete spolu s týmto prístrojom?

 • miesiaci hák
 • hák na bezlepkové cesto
 • šľahaciu metlu
 • miešaciu metlu
 • flexi metlu
 • 6 diskových strúhadiel
 • mlynček na mäso so 4 hrubosťami mletia
 • nadstavec na výrobu údenín
 • nadstavec na výrobu Kebbe (vhodný na mäsové guľôčky)
 • formu na cukrovinky
 • sekáčik na potraviny
 • plastovú nádobu s objemom 420 ml
 • sklenený mixér s objemom 1,4 l

Ak by vám toto všetko nestačilo, pokojne stavte na ďalšie, dokupiteľné príslušenstvo, ako:

 • krájač na rezance
 • nadstavec na váľanie cesta
 • citrusovač
 • lis na ovocie
 • mlynček na mak
 • zmrzlinovač

Vyberajte si zo širokej ponuky, ktorú vám prístroj poskytuje a užite si tie najlepšie výsledky z práce.

Ovládanie 

Ovládanie dnešných kuchynských robotov je intuitívne a jednoduché. Na začiatok často nepotrebujete ani manuál. Niektoré modely majú zopár tlačidiel, iné viacero. Ako je na tom ETA Gratus Kalibro 0038 90010?

Výhodou prístroja značky ETA je najmä jeho jednoduché ovládanie. Na to, aby ste ho zapli, vám stačí stlačiť jedno tlačidlo. Následne, pri výbere úrovní rýchlostí používate otočné tlačidlo nachádzajúce sa na bočnej strane.

Celé ovládanie zjednodušuje LCD displej, ktorý ukazuje čas, rýchlosť a výkon. Všetko tak máte pod drobnohľadom.

Bezpečnosť 

Základom každej práce s kuchynským robotom je bezpečnosť. Tá sa dá dosiahnuť napríklad bezpečnostnými poistkami či jednoduchým ovládaním.

Bezpečnosť prístroja zaisťuje bezpečnostná tepelná poistka, ktorá chráni motor pred preťažením a následným zničením. Samozrejmosťou sú aj protišmykové nožičky pre vyššiu stabilitu na pracovnej ploche.

Poskladanie robota je veľmi jednoduché. V prípade, že by ste nejaké časti poskladali zle, prístroj sa nezapne. Nijakým spôsobom vás neohrozí.

Plus, údržba prístroja je rovnako jednoduchá ako jeho skladanie. Nekovové veci môžete vložiť do umývačky riadu.  

O značke 

ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj ľudia zo zahraničia. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.