Na to, aby ste si mohli kúpiť kvalitné kuchynské roboty, potrebujete mať aj správne a všetky informácie, ktoré vám pomôžu kúpiť si presne taký stroj, aký potrebujete. Mnohí ľudia idú do obchodu a zistia si informácie tam, priamo od predajcu, čo je jedna z tých správnych možností. Vzdelávať sa v tejto oblasti však môžete aj úplne sami. Na trhu nájdete bežné, jednoduchšie na šľahanie, ručné šľahače či ponorné mixéry. Aj to sú mixéry a kuchynské roboty, z ktorých môžete vybrať. Pravdupovediac, je to len zlomok toho, čo v skutočnosti na trhu nájdete. Kuchynský robot vám môže pri správnom výbere ušetriť čas a sily. Pri výbere tak dbajte na to, z akého materiálu výrobok je. Väčšina má komponenty z tvrdého plastu, ktorý síce nebudí práve najlepšie podozrenie, no je to kvalita, ktorá vám určite v mnohých smeroch. Príkon motora je tiež veľmi dôležitý a snáď najdôležitejší parameter. Nie každý typ motora sa hodí na mixovanie viacerých vecí, nie každý výrobok sa bude hodiť presne na to, čo potrebujete. Sledujte pri kúpe takisto aj spôsob pohonu. Jeden spôsob je spodný pohon, druhý za vrchný. Medzi ďalšie dôležité parametre, ktoré si musíte všímať, patrí napríklad rozšírená zostava, ktorá ponúka okrem šľahania a mixovania aj ďalšie zaujímavé funkcie. Takisto existujú aj zostavy pre náročných, ktoré majú ešte viac príslušenstva, ako tie predtým. Čím viac toho potrebujete, tým viac by ste si mali zakúpiť. Nezabúdajte ani na údržbu, ktorá by nemala byť príliš náročná, poistku proti prehriatu motora, pulzný spínač či poistka proti spusteniu.

V našich domácnostiach sa čoraz viac pečie a varí. Ľudia pochopili, že domáce jedlo, ktoré si pripravíte zo svojich surovín a presne tak, ako máte radi, je jedným z tých najchutnejších a najlepších, aké môžu jesť. Na prípravu dobrých pokrmov však potrebujete aj kvalitný stroj, ktorý vám s tým pomôže. Kuchynský robot je tak skvelým pomocníkom do každej domácnosti, v ktorej sa nielen pravidelne pečie, ale takisto aj varí. A ak náhodou patríte do domácnosti, v ktorej tak často napríklad počas týždňa nevaríte, nebojte sa! Kuchynský robot sa zíde vždy, a preto ho v určite veľmi radi oceníte v každom prípade.

Moderné vymoženosti

Moderná gastronómia si dnes vyžaduje omnoho viac pomôcok, ako to bolo v minulosti. Zdravý životný štýl, malé deti či iné podmienky, v ktorých práve ste, sa často neobídu bez kvalitných pomocníkov vo vašej kuchyni. Ak chcete a potrebujete variť a pripravovať jedlo rýchlo, zdravo, efektívne, ekonomicky a hlavne ekologicky, mali by ste si nájsť toho správneho pomocníka, ktorý vám v každom ohľade pomôcť. Tým správnym pomocníkom je kuchynský robot Electrolux Assistent EKM5540, ktorý si zamilujete okamžite. Celokovové telo a výkon 1000 W je niečo, čo vás jednoducho presvedčí, že by vám takýto stroj doma chýbať rozhodne nemal.

Kuchynský robot Electrolux Assistent EKM5540 patrí medzi tie najlepšie, ktoré môžete mať doma aj vy. Svoje využitie si nájde v každej jednej domácnosti. Či už v tej, v ktorej sa pravidelne pečie a varí alebo v inej, v ktorej sa tak často v kuchyni človek neobracia. Spoločnosť Electrolux patrí medzi popredných predajcov domácich spotrebičov, ktorí si spravili miesto v našich domácnostiach. Robustný robot Electrolux Assistent EKM5540 sa stane pravou rukou každého, kto potrebuje pomocníka. Prístroj disponuje širokou škálou príslušenstva, jednoducho sa ovláda a prináša mimoriadne kvalitné výsledky, ktoré sú rýchlo a jednoducho vytvorené.

Funkcie a vlastnosti

Tento vynikajúci prístroj používa technológiu Soft Edge Beater. Špeciálne tvarované špachtle zaisťujú optimálne zmiešanie surovín v celom objeme misy, aby vzniknuté cesto bolo vláčne a chutné. Vyberte si z ponuky desiatich rôznych rýchlostí alebo si len aktivujte pulzné tlačidlo s LED podsvietením pre ešte hladšie rozmiešanie. Podľa toho, aké veľké množstvo jedla pripravujete, si vyberte 2,9 litrovú alebo 4,8 litrovú misu, ktorú samozrejme, získate v balení. V balení nechýba ani špeciálne viečko Perfect Rise Lid zaisťujúce ideálne podmienky pre kysnutie cesta, drôtenú metličku na šľahanie a hnietiaci hák. Veľké misy, ktoré získate pri kúpe, sa hodia do všetkých rodín, najmä tých stredne veľkých. Všetky suroviny tak naraz veľmi jednoducho premiesite a nemusíte sa báť, že by ste museli niektoré veci miesiť ešte samostatne. V každom prípade získate dokonalý výsledok.

Výkon

Kuchynský robot Electrolux Assistent EKM5540 vám poskytuje výkonný 1200 W motor, ktorý vám pomôže pri mixovaní úplne všetkých surovín, dokonca aj tých tuhších. Pri pracovaní s týmto robotom sa vám bude pracovať dobre, plynule a hlavne príjemne. Pri práci s robotom Electrolux Assistent EKM5540 sa nemusíte, že by ste vyrušovali svoje okolie. Chod prístroja je tichý, vďaka čomu pri varení môžete pozerať televíziu alebo počúvať hudbu. Nič vás nebude vyrušovať.

Prístroj Electrolux Assistent EKM5540 má naozaj všestranné príslušenstvo, s ktorým sa dá veľmi jednoducho pracovať a pripravíte si tak úplne všetky druhy jedál, ktoré potrebujete. Samozrejme, nechýba ani LED osvetlenie, ktoré vám pomôže aj pri práci v tme alebo za horšieho osvetlenia. Manipulácia je jednoduchá a prístroj je stabilný, takže aj pri vyššom výkone sa nebude posúvať.

Intenzita výkonu je pri receptoch veľmi dôležitá. Vďaka elektronickej regulácií vám ponúka stroj Electrolux Assistent EKM5540 až 10 stupňov intenzity výkonu na modro podsvietenom regulátore rýchlostí.

Planetárny systém

Dynamický pohon je vďaka planetárnemu systému miesenia. Že ste o tomto miesení ešte nepočuli? Tak to by ste mali okamžite napraviť! Najnovšie kuchynské roboty majú skvelý planetárny systém miešania, ktorý nechýba ani robotu Electrolux Assistent EKM5540. Tento spôsobom miesenia pracuje na veľmi jednoduchom, no za to praktickom štýle miesenia. Premysleným pohybom totižto umožňuje kvalitnejšie a dokonalejšie premiešanie všetkých ingrediencií.

Dôležitý je takisto aj dizajn. Pri tomto stroji sa nemusíte ničoho báť, pretože dizajn je niečo, na čo výrobcovia dávali pozor. Sivé prevedenie vysokokvalitného a najmä celokovového stroja si zamiluje snáď každý. Hodí sa tak do úplne každej rodiny, ktorá hľadá spoľahlivého pomocníka.

O značke

Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče. Jej výrobky sú štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek či práčok. Všetky výrobky sú vyrobené s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov.