Na to, aby ste si mohli kúpiť kvalitné kuchynské roboty, potrebujete mať aj správne a všetky informácie, ktoré vám pomôžu kúpiť si presne taký stroj, aký potrebujete. Mnohí ľudia idú do obchodu a zistia si informácie tam, priamo od predajcu, čo je jedna z tých správnych možností. Vzdelávať sa v tejto oblasti však môžete aj úplne sami. Na trhu nájdete bežné, jednoduchšie na šľahanie, ručné šľahače či ponorné mixéry. Aj to sú mixéry a kuchynské roboty, z ktorých môžete vybrať. Pravdupovediac, je to len zlomok toho, čo v skutočnosti na trhu nájdete. Kuchynský robot vám môže pri správnom výbere ušetriť čas a sily. Pri výbere tak dbajte na to, z akého materiálu výrobok je. Väčšina má komponenty z tvrdého plastu, ktorý síce nebudí práve najlepšie podozrenie, no je to kvalita, ktorá vám určite v mnohých smeroch. Príkon motora je tiež veľmi dôležitý a snáď najdôležitejší parameter. Nie každý typ motora sa hodí na mixovanie viacerých vecí, nie každý výrobok sa bude hodiť presne na to, čo potrebujete. Sledujte pri kúpe takisto aj spôsob pohonu. Jeden spôsob je spodný pohon, druhý za vrchný. Medzi ďalšie dôležité parametre, ktoré si musíte všímať, patrí napríklad rozšírená zostava, ktorá ponúka okrem šľahania a mixovania aj ďalšie zaujímavé funkcie. Takisto existujú aj zostavy pre náročných, ktoré majú ešte viac príslušenstva, ako tie predtým. Čím viac toho potrebujete, tým viac by ste si mali zakúpiť. Nezabúdajte ani na údržbu, ktorá by nemala byť príliš náročná, poistku proti prehriatu motora, pulzný spínač či poistka proti spusteniu.

V našich domácnostiach sa čoraz viac pečie a varí. Ľudia pochopili, že domáce jedlo, ktoré si pripravíte zo svojich surovín a presne tak, ako máte radi, je jedným z tých najchutnejších a najlepších, aké môžu jesť. Na prípravu dobrých pokrmov však potrebujete aj kvalitný stroj, ktorý vám s tým pomôže. Kuchynský robot je tak skvelým pomocníkom do každej domácnosti, v ktorej sa nielen pravidelne pečie, ale takisto aj varí. A ak náhodou patríte do domácnosti, v ktorej tak často napríklad počas týždňa nevaríte, nebojte sa! Kuchynský robot sa zíde vždy, a preto ho v určite veľmi radi oceníte v každom prípade.

Kuchynský robot Electrolux Assistent EKM4200 vám vyrazí dych hneď vo viacerých smeroch. Okrem toho, že je výkonný, má naozaj veľmi zaujímavý dizajn, ktorý si rozhodne zamilujete. Pri príprave večere, či už pre dvoch alebo pre viacerých si môžete byť istí, že pomocou neho zvládnete úplne všetko. Svojou výbavou zvládne naozaj každé výzvy. Všetko mu stačí len zadať.

Vysoký a profesionálny výkon

V dnešných domácnostiach, ktoré pripravujú stále náročnejšie a náročnejšie jedlá je úplnou samozrejmosťou to, že potrebujete kvalitný stroj, ktorý sa postará o úplne všetko. Jeho celokovové telo je poháňané vysokovýkonným motorom, ktorý má príkon neuveriteľných 1000 W. Preveríte to všetko v zaťažkávajúcimi skúškami, ktorým stroj vystavíte. Samozrejmosťou je to, že ich všetky zvládne. Pri varení je veľmi jednoduché používať aj misy, ktoré získate pri nákupe. Misy sú z nerezovej ocele a ponúkajú vám 4,8 litrov a 2,9 litrov. Nechýba ani super pevný nadstavec na hnietenie, vďaka ktorému pripravíte aj hustejšie cestá. V balení nechýba ani špeciálne viečko Perfect Rise Lid zaisťujúce ideálne podmienky pre kysnutie cesta, drôtenú metličku na šľahanie a hnietiaci hák. Veľké misy, ktoré získate pri kúpe, sa hodia do všetkých rodín, najmä tých stredne veľkých. Všetky suroviny tak naraz veľmi jednoducho premiesite a nemusíte sa báť, že by ste museli niektoré veci miesiť ešte samostatne. V každom prípade získate dokonalý výsledok.

Dynamický pohon

Dynamický pohon je vďaka planetárnemu systému miesenia. Že ste o tomto miesení ešte nepočuli? Tak to by ste mali okamžite napraviť! Najnovšie kuchynské roboty majú skvelý planetárny systém miešania, ktorý nechýba ani robotu Electrolux Assistent EKM4200. Tento spôsobom miesenia pracuje na veľmi jednoduchom, no za to praktickom štýle miesenia. Premysleným pohybom totižto umožňuje kvalitnejšie a dokonalejšie premiešanie všetkých ingrediencií.

Každý má veľmi rád čerstvé pečivo. Pre prístroj ako je robot Electrolux Assistent EKM4200 neexistuje žiadna prekážka. Použite nadstavec napríklad na mletie mäsa, aby ste si pripravili mäso, ktoré bude namleté jemne a správne. Alebo využite planetárny systém miesenia, ktorý vám pripraví správne kysnuté cesto, ktoré si rozhodne zamilujete.

V príprave jedla pre celú rodinu vám pomôžu rôzne nadstavce ako napríklad nadstavce na strúhanie, krájanie, hnietič cesta, plochý hnietič alebo šľahacia metla. Pri spracovávaní surovín vám takisto môže pomôcť aj desať rýchlostných stupňov. Prehľad o rýchlosti uvidíte na modro podsvietenom regulátore rýchlostí. Celú jeho prácu môžete jednoducho kontrolovať aj vďaka bielej LED dióde. Tá osvetľuje priestor v mise a vy tak vidíte na úplne všetko.

Kuchynský robot Electrolux Assistent EKM4200 je spoľahlivým spotrebičom, ktorý by vo vašej kuchyni rozhodne nemal chýbať. Podporuje vás pri všetkých kuchárskych experimentoch a takisto aj pri bežných činnostiach. Hnieti, krája, melie, šľahá a mnoho ďalších procesov. Výsledkom jeho práce bude vynikajúci a najmä chutný pokrm.

Pri práci s robotom Electrolux Assistent EKM5540 sa nemusíte, že by ste vyrušovali svoje okolie. Chod prístroja je tichý, vďaka čomu pri varení môžete pozerať televíziu alebo počúvať hudbu. Nič vás nebude vyrušovať.

Dizajn

Dôležitý je takisto aj dizajn. Pri tomto stroji sa nemusíte ničoho báť, pretože dizajn je niečo, na čo výrobcovia dávali pozor. Čierne prevedenie vysokokvalitného a najmä celokovového stroja si zamiluje snáď každý. Hodí sa tak do úplne každej rodiny, ktorá hľadá spoľahlivého pomocníka.

Na tomto prístroji budete milovať úplne všetko. Jeho dizajn, jeho kovové prevedenie, jeho regulátory rýchlostí a takisto aj jeho výkonný motor, vďaka ktorému si pripravíte úplne všetko a mnoho ďalšieho. Celokovové prevedenie je skvelé aj vďaka vysokému výkonu. Stroj sa tak nikdy neposunie a bude na svojom mieste.

O značke

Na koniec by sme vám radi predstavili značku Electrolux. Táto značka je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče a nie je asi človek, ktorý by ju nepoznal alebo na našom trhu ešte nevidel. Jej výrobky sú kvalitné, štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek alebo aj práčok. Všetky tieto výrobky vyrába švédska značka Electrolux s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov a niet sa ani čomu čudovať. Spotrebiče, ktoré vyrába, a ktoré si zákazníci veľmi radi kupujú, vydržia veľmi dlho a ich výkon je viac ako uspokojivý.