Na to, aby ste si mohli kúpiť kvalitné kuchynské roboty, potrebujete mať aj správne a všetky informácie, ktoré vám pomôžu kúpiť si presne taký stroj, aký potrebujete. Mnohí ľudia idú do obchodu a zistia si informácie tam, priamo od predajcu, čo je jedna z tých správnych možností. Vzdelávať sa v tejto oblasti však môžete aj úplne sami. Na trhu nájdete bežné, jednoduchšie na šľahanie, ručné šľahače či ponorné mixéry. Aj to sú mixéry a kuchynské roboty, z ktorých môžete vybrať. Pravdupovediac, je to len zlomok toho, čo v skutočnosti na trhu nájdete. Kuchynský robot vám môže pri správnom výbere ušetriť čas a sily. Pri výbere tak dbajte na to, z akého materiálu výrobok je. Väčšina má komponenty z tvrdého plastu, ktorý síce nebudí práve najlepšie podozrenie, no je to kvalita, ktorá vám určite v mnohých smeroch. Príkon motora je tiež veľmi dôležitý a snáď najdôležitejší parameter. Nie každý typ motora sa hodí na mixovanie viacerých vecí, nie každý výrobok sa bude hodiť presne na to, čo potrebujete. Sledujte pri kúpe takisto aj spôsob pohonu. Jeden spôsob je spodný pohon, druhý za vrchný. Medzi ďalšie dôležité parametre, ktoré si musíte všímať, patrí napríklad rozšírená zostava, ktorá ponúka okrem šľahania a mixovania aj ďalšie zaujímavé funkcie. Takisto existujú aj zostavy pre náročných, ktoré majú ešte viac príslušenstva, ako tie predtým. Čím viac toho potrebujete, tým viac by ste si mali zakúpiť. Nezabúdajte ani na údržbu, ktorá by nemala byť príliš náročná, poistku proti prehriatu motora, pulzný spínač či poistka proti spusteniu.

V našich domácnostiach sa čoraz viac pečie a varí. Ľudia pochopili, že domáce jedlo, ktoré si pripravíte zo svojich surovín a presne tak, ako máte radi, je jedným z tých najchutnejších a najlepších, aké môžu jesť. Na prípravu dobrých pokrmov však potrebujete aj kvalitný stroj, ktorý vám s tým pomôže. Kuchynský robot je tak skvelým pomocníkom do každej domácnosti, v ktorej sa nielen pravidelne pečie, ale takisto aj varí. A ak náhodou patríte do domácnosti, v ktorej tak často napríklad počas týždňa nevaríte, nebojte sa! Kuchynský robot sa zíde vždy, a preto ho v určite veľmi radi oceníte v každom prípade.

Moderná gastronómia si dnes vyžaduje omnoho viac pomôcok, ako to bolo v minulosti. Zdravý životný štýl, malé deti či iné podmienky, v ktorých práve ste, sa často neobídu bez kvalitných pomocníkov vo vašej kuchyni. Ak chcete a potrebujete variť a pripravovať jedlo rýchlo, zdravo, efektívne, ekonomicky a hlavne ekologicky, mali by ste si nájsť toho správneho pomocníka, ktorý vám v každom ohľade pomôcť. Tým správnym pomocníkom je kuchynský robot Electrolux Assistent EKM4000, ktorý si zamilujete okamžite. Celokovové telo a výkon 1000 W je niečo, čo vás jednoducho presvedčí, že by vám takýto stroj doma chýbať rozhodne nemal.

Celokovové robustné telo robota Electrolux Assistent EKM4000 vám poskytuje stabilitu aj pri vyššom výkone. Motor, ktorý tvorí srdce tohto stroja, má výkon 1000 W. Okrem toho k stroju dostanete dve misy z nerezovej ocele s objemom 4,8 litra a 2,9 litra a tri nadstavce na hnietenie, miešanie a šľahanie. Veľké misy, ktoré získate pri kúpe, sa hodia do všetkých rodín, najmä tých stredne veľkých. Všetky suroviny tak naraz veľmi jednoducho premiesite a nemusíte sa báť, že by ste museli niektoré veci miesiť ešte samostatne. V každom prípade získate dokonalý výsledok.

Cestá na koláče budú dokonale nadýchané, omáčky precízne premiešané a šľahačka neodolateľne pevná. Výnimočné výsledky pri príprave overených aj nových receptov sú tak zaručené vždy.

V kuchyni je robot Electrolux Assistent EKM4000 naozaj neoceniteľnou pomôckou, ktorá hnieti, šľahá, mixuje a pomáha s mnohými ďalšími prácami, na ktoré niekedy dve ruky nestačia. Varenie pre rodinné oslavy, priateľov alebo víkendové varenie sa pre vás stane radosťou vďaka kuchynskému robotu Electrolux Assistent EKM4000.

Dynamický pohon je vďaka planetárnemu systému miesenia. Že ste o tomto miesení ešte nepočuli? Tak to by ste mali okamžite napraviť! Najnovšie kuchynské roboty majú skvelý planetárny systém miešania, ktorý nechýba ani robotu Electrolux Assistent EKM4000. Tento spôsobom miesenia pracuje na veľmi jednoduchom, no za to praktickom štýle miesenia. Premysleným pohybom totižto umožňuje kvalitnejšie a dokonalejšie premiešanie všetkých ingrediencií.

Intenzita výkonu je pri receptoch veľmi dôležitá. Vďaka elektronickej regulácií vám ponúka stroj Electrolux Assistent EKM4000 až 10 stupňov intenzity výkonu na modro podsvietenom regulátore rýchlostí. So strojom sa tak skvelo pracuje aj počas večera, kedy je všade tma. Pracovať s ním je radosť a práca s ním je veľmi jednoduchá, rýchla a dokonca aj zábavná.

Po tom, ako vám kuchynský robot Electrolux Assistent EKM4000 pomôže s prípravou všetkých pokrmov, veľmi jednoducho ho môžete očistiť. Vďaka hladkému povrchu a zaguľateným rohom na ňom neostávajú nečistoty a veľmi jednoducho sa používa. Väčšinu používaných častí môžete veľmi jednoducho umývať aj v umývačke.

Dôležitý je takisto aj dizajn. Pri tomto stroji sa nemusíte ničoho báť, pretože dizajn je niečo, na čo výrobcovia dávali pozor. Červené prevedenie vysokokvalitného a najmä celokovového stroja si zamiluje snáď každý. Hodí sa tak do úplne každej rodiny, ktorá hľadá spoľahlivého pomocníka.

Na koniec by sme vám radi predstavili značku Electrolux. Táto značka je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče a nie je asi človek, ktorý by ju nepoznal alebo na našom trhu ešte nevidel. Jej výrobky sú kvalitné, štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek alebo aj práčok. Všetky tieto výrobky vyrába švédska značka Electrolux s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov a niet sa ani čomu čudovať. Spotrebiče, ktoré vyrába, a ktoré si zákazníci veľmi radi kupujú, vydržia veľmi dlho a ich výkon je viac ako uspokojivý.