Na to, aby ste si mohli kúpiť kvalitné kuchynské roboty, potrebujete mať aj správne a všetky informácie, ktoré vám pomôžu kúpiť si presne taký stroj, aký potrebujete. Mnohí ľudia idú do obchodu a zistia si informácie tam, priamo od predajcu, čo je jedna z tých správnych možností. Vzdelávať sa v tejto oblasti však môžete aj úplne sami. Na trhu nájdete bežné, jednoduchšie na šľahanie, ručné šľahače či ponorné mixéry. Aj to sú mixéry a kuchynské roboty, z ktorých môžete vybrať. Pravdupovediac, je to len zlomok toho, čo v skutočnosti na trhu nájdete. Kuchynský robot vám môže pri správnom výbere ušetriť čas a sily. Pri výbere tak dbajte na to, z akého materiálu výrobok je. Väčšina má komponenty z tvrdého plastu, ktorý síce nebudí práve najlepšie podozrenie, no je to kvalita, ktorá vám určite v mnohých smeroch. Príkon motora je tiež veľmi dôležitý a snáď najdôležitejší parameter. Nie každý typ motora sa hodí na mixovanie viacerých vecí, nie každý výrobok sa bude hodiť presne na to, čo potrebujete. Sledujte pri kúpe takisto aj spôsob pohonu. Jeden spôsob je spodný pohon, druhý za vrchný. Medzi ďalšie dôležité parametre, ktoré si musíte všímať, patrí napríklad rozšírená zostava, ktorá ponúka okrem šľahania a mixovania aj ďalšie zaujímavé funkcie. Takisto existujú aj zostavy pre náročných, ktoré majú ešte viac príslušenstva, ako tie predtým. Čím viac toho potrebujete, tým viac by ste si mali zakúpiť. Nezabúdajte ani na údržbu, ktorá by nemala byť príliš náročná, poistku proti prehriatu motora, pulzný spínač či poistka proti spusteniu.

V našich domácnostiach sa čoraz viac pečie a varí. Ľudia pochopili, že domáce jedlo, ktoré si pripravíte zo svojich surovín a presne tak, ako máte radi, je jedným z tých najchutnejších a najlepších, aké môžu jesť. Na prípravu dobrých pokrmov však potrebujete aj kvalitný stroj, ktorý vám s tým pomôže. Kuchynský robot je tak skvelým pomocníkom do každej domácnosti, v ktorej sa nielen pravidelne pečie, ale takisto aj varí. A ak náhodou patríte do domácnosti, v ktorej tak často napríklad počas týždňa nevaríte, nebojte sa! Kuchynský robot sa zíde vždy, a preto ho v určite veľmi radi oceníte v každom prípade.

Kuchynské roboty značky Bosch predstavujú kvalitu, spoľahlivosť a takisto aj 60 rokov skúseností nielen odborníkov v kuchyni, ale takisto aj ľudí, ktorí si do domácností zakupujú tieto spotrebiče a výrobky. Výhodou ich používania je jednoduchosť, vďaka ktorej sa dá spotrebič veľmi jednoducho používať a takisto aj bezpečnosť, vďaka ktorému sa nikdy pri práci s týmto spotrebičom nemusíte báť ničoho. Veľkou výhodou robotov značky Bosch je aj to, že ponúkajú širokú škálu príslušenstva, ktoré sa dá veľmi jednoducho dokúpiť. Stroj vám tak ponúka naozaj jednoduché a hlavne všestranné použitie.

Vysoký príkon

Poďme si teda o samotnom stroji niečo povedať. Na začiatok vám ponúka príkon 600 W, vďaka čomu je vhodný na šľahanie, hnietenie, krájanie, strúhanie a mnoho iného. Ponúka vám takisto štyri pracovné rýchlosti, vďaka ktorým si nájdete presne ú rýchlosť, ktorú preferujete a potrebujete.

Výhodou je takisto multifunkčné rameno, ktorému môžete nastaviť rôzne pozície, vďaka čomu je výmena nástavcov veľmi jednoduchá a bezproblémová. Používať tak môžete napríklad hnietiaci hák, ktorý spracováva cestá tuhej konzistencie, ale takisto aj šlahací hák a miešacie metly pre spracovávanie redších zmesí a na šľahanie. Sada obsahuje aj kotúč na krájanie a strúhanie, vďaka čomu má stroj ešte širšie použitie.

Dynamický systém miesenia

Dynamický pohon je vďaka planetárnemu systému miesenia. Že ste o tomto miesení ešte nepočuli? Tak to by ste mali okamžite napraviť! Najnovšie kuchynské roboty majú skvelý planetárny systém miešania, ktorý nechýba ani robotu Bosch MUM48A1. Tento spôsobom miesenia pracuje na veľmi jednoduchom, no za to praktickom štýle miesenia. Premysleným pohybom totižto umožňuje kvalitnejšie a dokonalejšie premiešanie všetkých ingrediencií. Inovatívny šľahací nadstavec s predĺženou pracovnou časťou zas zaistí efektívnejšie premiešanie surovín aj u stien misy.
Tento model vám ponúka pohon Multi-motion-drive, vďaka čomu je samotný systém miesenia ešte podporený a vyššiu triedu. Všetky suroviny sú tak dokonalo premiešané.

Veľká nerezový misa

Kuchynský robot Bosch MUM48A1 je vybavený veľkou nerezovou misou s objemom až 3,9 litra, vďaka čomu sa hodí do všetkých rodín, najmä tých stredne veľkých. Všetky suroviny tak naraz veľmi jednoducho premiesite a nemusíte sa báť, že by ste museli niektoré veci miesiť ešte samostatne. Transparentné viečko, ktoré máte na vrchu misy, môžete použiť pri šľahaní nejakých vecí, ktoré majú tendenciu striekať. Misu môžete naplniť až jedným kilogramom múky a ďalšími prísadami. Maximálna hmotnosť je 2,7 kilogramu. S touto kapacitou a veľkosťou misy je pečenie či varenie veľmi pohodlné. Pripravte si doma koláče, bábovky, chleba a množstvo ďalšieho veľmi jednoducho a rýchlo.

Kvalitná sada dodávaného príslušenstva obsahuje takisto šľahacie metly, hnietiaci hák, kotúč s tromi výmennými kotúčmi na krájanie, stúrhanie a jemné strúhanie a takisto v balení nájdete aj interaktívne DVD s receptami, ktoré vám budú skvelou inšpiráciou pri každom jednom varení alebo pečení.

Príslušenstvo

Nesmieme zabudnúť ani na to, že si niektoré príslušenstvo môžete veľmi jednoducho zakúpiť podľa vašich potrieb a tak si z robota Bosch MUM48A1 urobiť všestranného pomocníka, ktorý bude v kuchyni vždy pre vás. Dokúpiť si môžete napríklad: plastový alebo sklenený mixér na chutné šťavy či smoothies, mlynček na mäso, mlynček na mak a iné semienka, odšťavňovač citrusových plodov, pasírovací nadstavec, strúhadlo na strúhanku, šľahač na zmrzlinu, nadstavec na prípravu striekaného pečiva a takisto nerezovú misu.

S mixérom si môžete pripraviť napríklad zdravé nápoje. V dnešnej dobe plnej zdravého životného štýlu a cvičenia nesmie takémuto skvelému stroju chýbať mixér na smoothies. Tie sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené a takisto aj zdravé, čo je dôvod, prečo ich majú ľudia tak radi.

Po tom, ako vám kuchynský robot Bosch MUM48A1 pomôže s prípravou všetkých pokrmov, veľmi jednoducho ho môžete očistiť. Vďaka hladkému povrchu a zaguľateným rohom na ňom neostávajú nečistoty a veľmi jednoducho sa používa. Väčšinu používaných častí môžete veľmi jednoducho umývať aj v umývačke.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.