Na to, aby ste si mohli kúpiť kvalitné kuchynské roboty, potrebujete mať aj správne a všetky informácie, ktoré vám pomôžu kúpiť si presne taký stroj, aký potrebujete. Mnohí ľudia idú do obchodu a zistia si informácie tam, priamo od predajcu, čo je jedna z tých správnych možností. Vzdelávať sa v tejto oblasti však môžete aj úplne sami. Na trhu nájdete bežné, jednoduchšie na šľahanie, ručné šľahače či ponorné mixéry. Aj to sú mixéry a kuchynské roboty, z ktorých môžete vybrať. Pravdupovediac, je to len zlomok toho, čo v skutočnosti na trhu nájdete. Kuchynský robot vám môže pri správnom výbere ušetriť čas a sily. Pri výbere tak dbajte na to, z akého materiálu výrobok je. Väčšina má komponenty z tvrdého plastu, ktorý síce nebudí práve najlepšie podozrenie, no je to kvalita, ktorá vám určite v mnohých smeroch. Príkon motora je tiež veľmi dôležitý a snáď najdôležitejší parameter. Nie každý typ motora sa hodí na mixovanie viacerých vecí, nie každý výrobok sa bude hodiť presne na to, čo potrebujete. Sledujte pri kúpe takisto aj spôsob pohonu. Jeden spôsob je spodný pohon, druhý za vrchný. Medzi ďalšie dôležité parametre, ktoré si musíte všímať, patrí napríklad rozšírená zostava, ktorá ponúka okrem šľahania a mixovania aj ďalšie zaujímavé funkcie. Takisto existujú aj zostavy pre náročných, ktoré majú ešte viac príslušenstva, ako tie predtým. Čím viac toho potrebujete, tým viac by ste si mali zakúpiť. Nezabúdajte ani na údržbu, ktorá by nemala byť príliš náročná, poistku proti prehriatu motora, pulzný spínač či poistka proti spusteniu.

V našich domácnostiach sa čoraz viac pečie a varí. Ľudia pochopili, že domáce jedlo, ktoré si pripravíte zo svojich surovín a presne tak, ako máte radi, je jedným z tých najchutnejších a najlepších, aké môžu jesť. Na prípravu dobrých pokrmov však potrebujete aj kvalitný stroj, ktorý vám s tým pomôže. Kuchynský robot je tak skvelým pomocníkom do každej domácnosti, v ktorej sa nielen pravidelne pečie, ale takisto aj varí. A ak náhodou patríte do domácnosti, v ktorej tak často napríklad počas týždňa nevaríte, nebojte sa! Kuchynský robot sa zíde vždy, a preto ho v určite veľmi radi oceníte v každom prípade.

Mať doma pomocníka, ktorý zvládne takmer všetko je naozaj na nezaplatenie. S profesionálnym strojom totižto dokážete krájať, hnietiť, strúhať, sľahať, mlieť a takisto mixovať. Mnohí totižto majú len jeden výrobok, ktorý dokáže spraviť len jednu z týchto vecí. Takýmto výrobkom však už dávno odzvonilo. Tentokrát sa všetci zameriavajú na výrobky, ktoré dokážu spraviť naozaj veľké množstvo práce naraz. Veľmi ľahko ovládateľný a takisto štýlový je práve stroj Bosch MUM4405, ktorý si zamilujete hneď na prvé použitie!

Veľká nerezový misa

Uľahčite si svoju prácu a kúpte si aj vy robot značky Bosch. Univerzálny prístroj je tým najlepším, čo by ste mohli používať. Poslaním tohto stroja je najmä to, aby žiadne cesto nebolo pre vás prekážkou. Či už potrebujete hnietiť, šľahať či miešať, tento prostriedok sa veľmi rád zapojí a pomôže vám. Jedna z tých najpraktickejších a najlepších vecí, ktoré vám môže robot značky Bosch ponúknuť je to, že ponúka veľmi veľkú a ľahko vynímateľnú misu, ktorú k nemu už rovno dostanete. Táto misa vám ponúka 4 litre a dokáže spracovať až dva kilogramy cesta.

Planetárny systém miesenia

Najnovšie kuchynské roboty majú skvelý planetárny systém miešania, ktorý nechýba ani robotu Bosch MUM4405. Tento spôsobom miesenia pracuje na veľmi jednoduchom, no za to praktickom štýle miesenia. Premysleným pohybom totižto umožňuje kvalitnejšie a dokonalejšie premiešanie všetkých ingrediencií. Inovatívny šľahací nadstavec s predĺženou pracovnou časťou zas zaistí efektívnejšie premiešanie surovín aj u stien misy.
Tento stroj vám však ponúka ešte niečo navyše a tým je 3D planetárny systém miesenia, vďaka ktorému stroj pracuje v troch smeroch súčasne. Nechýbajú ani štyri rýchlostné stupne, z ktorých si môžete vybrať všetko, čo potrebujete.

Výrobca Bosch tradične dbá na bezpečnosť svojich výrobkov. Tento robot nie je výnimkou. Misa je opatrená krytom, vďaka čomu sa aj pri miesení alebo šľahaní nedostane nič von. Určite oceníte takéto veci najmä vtedy, keď pracujete na svojich cukrárenských skvostoch. Nemusíte tak celý deň byť pri dreze a umývať všetko okolo seba. Väčšinu príslušenstva môžete vložiť aj do umývačky.

Nesmieme zabudnúť ani na to, že si niektoré príslušenstvo môžete veľmi jednoducho zakúpiť podľa vašich potrieb a tak si z robota Bosch MUM48A1 urobiť všestranného pomocníka, ktorý bude v kuchyni vždy pre vás. Dokúpiť si môžete napríklad: plastový alebo sklenený mixér na chutné šťavy či smoothies, mlynček na mäso, mlynček na mak a iné semienka, odšťavňovač citrusových plodov, pasírovací nadstavec, strúhadlo na strúhanku, šľahač na zmrzlinu, nadstavec na prípravu striekaného pečiva a takisto nerezovú misu.

Dizajn

Dizajn tohto spotrebiča je veľmi jednoduchý a štýlový, vďaka čomu sa hodí do každej jednej domácnosti. Každý takýto stroj určite doma ocení každý z nás. Výhodou je takisto multifunkčné rameno, ktorému môžete nastaviť rôzne pozície, vďaka čomu je výmena nástavcov veľmi jednoduchá a bezproblémová. Používať tak môžete napríklad hnietiaci hák, ktorý spracováva cestá tuhej konzistencie, ale takisto aj šlahací hák a miešacie metly pre spracovávanie redších zmesí a na šľahanie. Sada obsahuje aj kotúč na krájanie a strúhanie, vďaka čomu má stroj ešte širšie použitie.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.