Na to, aby ste si mohli kúpiť kvalitné kuchynské roboty, potrebujete mať aj správne a všetky informácie, ktoré vám pomôžu kúpiť si presne taký stroj, aký potrebujete. Mnohí ľudia idú do obchodu a zistia si informácie tam, priamo od predajcu, čo je jedna z tých správnych možností. Vzdelávať sa v tejto oblasti však môžete aj úplne sami. Na trhu nájdete bežné, jednoduchšie na šľahanie, ručné šľahače či ponorné mixéry. Aj to sú mixéry a kuchynské roboty, z ktorých môžete vybrať. Pravdupovediac, je to len zlomok toho, čo v skutočnosti na trhu nájdete. Kuchynský robot vám môže pri správnom výbere ušetriť čas a sily. Pri výbere tak dbajte na to, z akého materiálu výrobok je. Väčšina má komponenty z tvrdého plastu, ktorý síce nebudí práve najlepšie podozrenie, no je to kvalita, ktorá vám určite v mnohých smeroch. Príkon motora je tiež veľmi dôležitý a snáď najdôležitejší parameter. Nie každý typ motora sa hodí na mixovanie viacerých vecí, nie každý výrobok sa bude hodiť presne na to, čo potrebujete. Sledujte pri kúpe takisto aj spôsob pohonu. Jeden spôsob je spodný pohon, druhý za vrchný. Medzi ďalšie dôležité parametre, ktoré si musíte všímať, patrí napríklad rozšírená zostava, ktorá ponúka okrem šľahania a mixovania aj ďalšie zaujímavé funkcie. Takisto existujú aj zostavy pre náročných, ktoré majú ešte viac príslušenstva, ako tie predtým. Čím viac toho potrebujete, tým viac by ste si mali zakúpiť. Nezabúdajte ani na údržbu, ktorá by nemala byť príliš náročná, poistku proti prehriatu motora, pulzný spínač či poistka proti spusteniu.

V našich domácnostiach sa čoraz viac pečie a varí. Ľudia pochopili, že domáce jedlo, ktoré si pripravíte zo svojich surovín a presne tak, ako máte radi, je jedným z tých najchutnejších a najlepších, aké môžu jesť. Na prípravu dobrých pokrmov však potrebujete aj kvalitný stroj, ktorý vám s tým pomôže. Kuchynský robot je tak skvelým pomocníkom do každej domácnosti, v ktorej sa nielen pravidelne pečie, ale takisto aj varí. A ak náhodou patríte do domácnosti, v ktorej tak často napríklad počas týždňa nevaríte, nebojte sa! Kuchynský robot sa zíde vždy, a preto ho v určite veľmi radi oceníte v každom prípade.

Viete, čo všetko dokáže kuchynský robot Bosch MUM 4655? Že nie? Tak my vám to veľmi radi povieme. Okrem toho, že dokáže byť skvelým pomocníkom, vie krájať, hnietiť, strúhať, sľahať, mlieť a takisto mixovať. Mnohí totižto majú len jeden výrobok, ktorý dokáže spraviť len jednu z týchto vecí. Takýmto výrobkom však už dávno odzvonilo. Tentokrát sa všetci zameriavajú na výrobky, ktoré dokážu spraviť naozaj veľké množstvo práce naraz. Veľmi ľahko ovládateľný a takisto štýlový je práve stroj Bosch MUM 4655, ktorý si zamilujete hneď na prvé použitie!

Ľahká a vynímateľná misa

Jedna z tých najpraktickejších a najlepších vecí, ktoré vám môže robot značky Bosch ponúknuť je to, že ponúka veľmi veľkú a ľahko vynímateľnú misu, ktorú k nemu už rovno dostanete. Táto misa vám ponúka 3,9 litra a spracujú sa v nej až neuveriteľné dva kilogramy cesta. Práve vďaka tomu sa kuchynský robot Bosch MUM 4655 radí medzi tie najlepšie vo svojej triede.
Riedke piškótové cestá, ktoré sa však v takýchto strojoch často pripravujú majú jednu nevýhodou, ktorou je najmä to, že veľmi rady striekajú von. Práve vďaka tomu vám robot Bosch MUM 4655 ponúka modrý priehľadný kryt misy, vďaka ktorému nebudete ani vy a takisto ani vaše okolie špinavé. Na pridanie ďalších ingrediencií máte na tomto vrchnáku otvor, vďaka tomu môžete šľahať bez zbytočného zdržovania.

Planetárny systém miesenia

Najnovšie kuchynské roboty majú skvelý planetárny systém miešania, ktorý nechýba ani robotu Bosch MUM 4655. Tento spôsobom miesenia pracuje na veľmi jednoduchom, no za to praktickom štýle miesenia. Premysleným pohybom totižto umožňuje kvalitnejšie a dokonalejšie premiešanie všetkých ingrediencií. Inovatívny šľahací nadstavec s predĺženou pracovnou časťou zas zaistí efektívnejšie premiešanie surovín aj u stien misy.
Tento stroj vám však ponúka ešte niečo navyše a tým je 3D planetárny systém miesenia, vďaka ktorému stroj pracuje v troch smeroch súčasne.

Vysoký príkon

Kuchynský robot Bosch MUM 4655 vám ponúka príkon 550 W, vďaka čomu sa radí do strednej triedy týchto výrobkov. Pre lepšiu stabilitu je vybavený aj prísavnými nožičkami. Vysoká bezpečnosť je takisto zaistená aj poistkou proti preťaženiu a ochranným krytom pre ďalšie dva pohony. Varenie s ním je tak jedna radosť.

Multifunkčné rameno

Výhodou je takisto multifunkčné rameno, ktorému môžete nastaviť rôzne pozície, vďaka čomu je výmena nástavcov veľmi jednoduchá a bezproblémová. Používať tak môžete napríklad hnietiaci hák, ktorý spracováva cestá tuhej konzistencie, ale takisto aj šlahací hák a miešacie metly pre spracovávanie redších zmesí a na šľahanie. Sada obsahuje aj kotúč na krájanie a strúhanie, vďaka čomu má stroj ešte širšie použitie. K bohatému príslušenstvu patrí takisto aj mäsový mlynček s nerezovým nožom a dierovaným kotúčom. Samozrejmosťou je aj nádobka na zomleté mäso a tyč na posúvanie jednotlivých surovín.

Zdravý životný štýl

V dnešnej dobe plnej zdravého životného štýlu a cvičenia nesmie takémuto skvelému stroju chýbať mixér na smoothies. Tie sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené a takisto aj zdravé, čo je dôvod, prečo ich majú ľudia tak radi.
Kuchynský robot značky Bosch vám tak ponúka plastový mixér s objemom 1,4 litra so zvýraznenu mierkou a tesniacim viečkom, ktorý nepohlcuje žiadne pachy a ani farby mixovaných potravín. Nechýba ani plastová tyč, ktorou môžete pokojne tlačiť suroviny, vďaka čomu sa lepšie mixujú a dobre spracujú.
Tento stroj dokáže rozmixovať nielen mäkké ovocie, ale takisto aj orechy, kocky ľadu alebo strúhanku. Pripraviť si v ňom môžete aj omáčku alebo dokonca polievku.

Ďalšie príslušenstvo

Kuchynský robot Bosch MUM 4655 si môžete veľmi jednoducho rozšíriť o ďalšie príslušenstvo, napríklad o nadstavec na pasírovanie, nadstavec na výrobu pečiva, mlynček na mak alebo olejové semená, lis na citrusy, zmrzlinovač a mnoho ďalšieho. Tento robot je tak všestranne využiteľný.

Po tom, ako vám kuchynský robot Bosch MUM 4655 pomôže s prípravou všetkých pokrmov, veľmi jednoducho ho môžete očistiť. Vďaka hladkému povrchu a zaguľateným rohom na ňom neostávajú nečistoty a veľmi jednoducho sa používa. Väčšinu používaných častí môžete veľmi jednoducho umývať aj v umývačke.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.