Na to, aby ste si mohli kúpiť kvalitné kuchynské roboty, potrebujete mať aj správne a všetky informácie, ktoré vám pomôžu kúpiť si presne taký stroj, aký potrebujete. Mnohí ľudia idú do obchodu a zistia si informácie tam, priamo od predajcu, čo je jedna z tých správnych možností. Vzdelávať sa v tejto oblasti však môžete aj úplne sami. Na trhu nájdete bežné, jednoduchšie na šľahanie, ručné šľahače či ponorné mixéry. Aj to sú mixéry a kuchynské roboty, z ktorých môžete vybrať. Pravdupovediac, je to len zlomok toho, čo v skutočnosti na trhu nájdete. Kuchynský robot vám môže pri správnom výbere ušetriť čas a sily. Pri výbere tak dbajte na to, z akého materiálu výrobok je. Väčšina má komponenty z tvrdého plastu, ktorý síce nebudí práve najlepšie podozrenie, no je to kvalita, ktorá vám určite v mnohých smeroch. Príkon motora je tiež veľmi dôležitý a snáď najdôležitejší parameter. Nie každý typ motora sa hodí na mixovanie viacerých vecí, nie každý výrobok sa bude hodiť presne na to, čo potrebujete. Sledujte pri kúpe takisto aj spôsob pohonu. Jeden spôsob je spodný pohon, druhý za vrchný. Medzi ďalšie dôležité parametre, ktoré si musíte všímať, patrí napríklad rozšírená zostava, ktorá ponúka okrem šľahania a mixovania aj ďalšie zaujímavé funkcie. Takisto existujú aj zostavy pre náročných, ktoré majú ešte viac príslušenstva, ako tie predtým. Čím viac toho potrebujete, tým viac by ste si mali zakúpiť. Nezabúdajte ani na údržbu, ktorá by nemala byť príliš náročná, poistku proti prehriatu motora, pulzný spínač či poistka proti spusteniu.

V našich domácnostiach sa čoraz viac pečie a varí. Ľudia pochopili, že domáce jedlo, ktoré si pripravíte zo svojich surovín a presne tak, ako máte radi, je jedným z tých najchutnejších a najlepších, aké môžu jesť. Na prípravu dobrých pokrmov však potrebujete aj kvalitný stroj, ktorý vám s tým pomôže. Kuchynský robot je tak skvelým pomocníkom do každej domácnosti, v ktorej sa nielen pravidelne pečie, ale takisto aj varí. A ak náhodou patríte do domácnosti, v ktorej tak často napríklad počas týždňa nevaríte, nebojte sa! Kuchynský robot sa zíde vždy, a preto ho v určite veľmi radi oceníte v každom prípade.

Vhodný na úplne všetko

Určite mnohí z nás vedia, že kupovaná strava často obsahuje konzervanty a látky, ktoré pre naše telo nie sú najvhodnejšie. To je aj dôvod, prečo väčšina vždy veľmi rada staví na kvalitnú domácu stravu, ktorú si doma sami uvaria. Na to, aby ste však mohli variť a piecť úplne bez problémov, potrebujete aj dobrého kuchynského pomocníka, ktorým je kuchynský robot. Všetku namáhavú prácu, pri ktorej by ste strávili až zbytočne veľa času, za vás urobí tento pomocník, ktorý dokáže šľahať, hnietiť, mixovať, strúhať, lisovať a mlieť. Má takisto krásny moderný dizajn a je odetý v luxusnom bielom nerezovom prevedení. O kom to vlastne hovoríme? O kuchynskom robotovi Bosch CreationLine MUM58720!

Vysoký výkon

Kuchynský robot Bosch CreationLine MUM58720 je výkonným kuchynským robotom, ktorý sa stane vašou pravou rukou pri každom varení alebo pečení. Poskytuje vám totižto perfektný výkon, ktorý je až 1000 W a dokáže tak bez problémov spracovať veľké množstvo surovín. Pri zapnutí stroja nabieha motor do chodu pozvoľne a pomaly sa tak pripravuje na prácu. Vďaka takémuto výkonu môžete na jedenkrát pripraviť až jeden kilogram múky a ďalších prísad, ktoré potrebujete!

Pri mnohých kuchynských robotoch alebo mixéroch je vždy veľkým problémom ich veľkosť alebo objem nerezovej leštenej brúsenej oceľovej pracovnej misy, ktorú pri kúpe stroja k nemu automaticky získate. Väčšie rodiny potrebujú vždy väčšiu misu na zmiešanie všetkých surovín. To je dôvod, prečo má kuchynský robot Bosch CreationLine MUM58720 dostatočne veľkú nerezovú misu, ktorú k nemu dostanete. Tá má totižto až 3,9 litra a poskytuje tak dostatočne veľa miesta pre úplne všetky väčšie rodiny, ktoré potrebujú na jedenkrát pripraviť nejaké jedlo. Prácu si tak nemusíte zbytočne rozdeľovať na niekoľko častí.

Planetárny systém miesenia

Najnovšie kuchynské roboty majú skvelý planetárny systém miešania, ktorý nechýba ani robotu ETA Gratus Vital 0028 90091. Tento spôsobom miesenia pracuje na veľmi jednoduchom, no za to praktickom štýle miesenia. Premysleným pohybom totižto umožňuje kvalitnejšie a dokonalejšie premiešanie všetkých ingrediencií. Tento stroj vám však ponúka ešte niečo navyše a tým je 3D planetárny systém miesenia, vďaka ktorému stroj pracuje v troch smeroch súčasne. Môžete tak veľmi jednoducho a hlavne perfektne premiešať až 2,7 kilogramov piškótového cesta alebo 1,9 kilogramu kysnutého cesta. Všetko je len na vás.

Plnenie misy je naozaj veľmi jednoduché a to všetko vďaka funkcií s názvom Easy Arm Lifta, čo je automatická parkovacia pozícia. Takto vám stroj zaisťuje jednoduchú manipuláciu s trojzónovým multifunkčným ramenom. Všetko ovládate len stlačením jedného tlačidla.

Nastaviteľné stupne

Kuchynský robot Bosch CreationLine MUM58720 vám ponúka až sedem nastaviteľných stupňov a k tomu momentový stupeň. Možné je takisto elektronické riadenie počtov otáčok. V rukách tak máte úplne celé riadenie vy sami. Podľa potreby alebo konzistencie cesta si jednoducho nastavíte a zvolíte celý proces. Na spodnej strane robota sa nachádzajú praktické gumové nožičky, vďaka ktorým je zaistená bezpečnosť a stabilita.

Využitie tohto robota je naozaj veľmi široké a hodí sa na každú prácu, ktorú budete v kuchyni robiť. Súčasťou Bosch CreationLine MUM58720 je napríklad hnietiaci hák, ktorý spracováva cestá tuhej konzistencie, ale takisto aj šlahací hák a miešacie metly pre spracovávanie redších zmesí a na šľahanie. Sada obsahuje aj kotúč na krájanie a strúhanie, vďaka čomu má stroj ešte širšie použitie. K robotovi si môžete kúpiť aj ďalšie príslušenstvo. V balíčku nájdete aj DVD s receptami.

Výhodou, ktorú vám stroj Bosch CreationLine MUM58720 ponúka, je najmä to, že všetko príslušenstvo si môžete veľmi jednoducho prakticky zbaliť do púzdra. V dobe nepoužívania prístroja tak môžete všetko odložiť na jedno miesto, kde vám nebude nič zavadzať. Všetky materiály, ktoré prichádzajú do styku s potravinami sú úplne bezpečné a vhodné.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.