Povedzme si úprimne, výber sporáku je trochu ťažšia vec, ako napríklad výber mobilného telefónu alebo nejakej maličkosti. Predsa len, sporák si vyberáte len párkrát za život, keďže ide o spravidla výrobky, ktoré majú dlhú životnosť a doma ich máme desiatky rokov. Pri výbere sporáka je potrebné na začiatku definovať, či chcete sporák vstavaný, čiže integrovaný v kuchynskej linke alebo samostatne stojaci spotrebič. Rozhodujte sa podľa toho, aká je vaša kuchyňa a čo by do nej išlo lepšie. Dôležitý je aj výber správneho typu sporáka. Ak máte k dispozícií len elektrickú energiu, vybrať si môžete len medzi sklokeramickým a indukčným sporákom, ktoré sú v dnešnej dobe najmodernejšie a radia sa medzi tie najlepšie. Nezabúdajte však, že indukčná doska si vyžaduje aj vhodný riad, ktorý funguje v spojení s ňou. Ak však máte k dispozícií aj plyn, výber sa vám môže rozšíriť o ďalšie sporáky ako napríklad plynová varná doska. Jej nevýhodou je ťažšia údržba. Pri výbere sporáka si všimnite aj varné zóny, ktoré môžu byť jemne odlišné, pretože každý sporák je trochu inak spravený. Ak máte odpovedané na tieto otázky, mali by ste vedieť o základných parametroch, medzi ktoré patrí to, či bude sporák voľne stojaci alebo zabudovaný. Dôležité sú aj rozmery, podľa ktorých zistíte, či sa bude sporák do vašej kuchyne hodiť. Ako sme vyššie spomínali, treba sa rozhodnúť aj pre správny prívod energií. Nie každý má možnosť plynu, a tak by sa mal pozerať len po elektrických sporákoch. Existuje aj niekoľko typov varných dosiek ako napríklad plynová varná doska, sklokeramická doska, ktorá je dnes jednou z najobľúbenejších a nakoniec indukčná, na ktorej môžete používať len špeciálny riad. Je najmodernejšou varnou doskou, ktorú na trhu nájdete. Ostatné funkcie a varných dosiek by mali byť napríklad detská poistka, pamäťové funkcie, časovač, upozornenie alebo varný senzor.

Elektrický sporák je zariadenie, ktoré by vám doma určite nemalo chýbať. Pomocou neho totižto dokážete navariť úplne všetky pokrmy, prichystať si raňajky, obedy a aj večere a to bez zdĺhavého čakania. Dnes na trhu nájdeme naozaj veľké množstvo zaujímavých druhov sporákov, ktoré sa vám určite budú hodiť do domácnosti a zamilujete si ich hneď na prvé vyskúšanie. Predsa len, každý by mal mať doma presne taký sporák, ktorý mu bude vyhovovať a perfektne sa mu bude na ňom pracovať. Ak by ste totižto so svojím výberom spokojní neboli, nemuselo by to tak mrzieť len vás, ale aj vašich členov rodiny. Sporáky však dnes spĺňajú nielen tú praktickú stránku veci, ktorá je veľmi dôležitá, no spĺňajú aj tú dizajnovú, ktorá je pre človeka snáď o niečo dôležitejšia ako tá praktická. Snáď každý chce mať doma kvalitný spotrebič, s ktorým sa dá veľmi jednoducho a bezproblémovo variť alebo chystať jedlo. Novodobé sporáky vám ponúkajú omnoho viac, ako len možnosť varenia. Ich funkcie sú naozaj veľmi široké a všetky do jedného si zamilujete. Okrem toho nesmieme zabudnúť ešte na jednu výhodu, ktorou je jednoduché a intuitívne ovládanie. Aj napriek tomu, že sporáky ponúkajú vždy veľké množstvo funkcií, ponúkajú aj jednoduché ovládanie, vďaka čomu nebudete musieť držať v ruke manuál a neustále sa ním riadiť. Už od prvého použitia budete vedieť ovládať úplne všetko a to bez toho, aby ste sa jednotlivé kombinácie učili. Užívajte si luxus, ktorý vám dnešné moderné sporáky ponúkajú a uvidíte, že nič iné nebudete ani chcieť.

O značke

Značka Mora patrí medzi veľmi obľúbené značky mnohých slovenských spotrebiteľov. V jej portfóliu nájdete sporáky, rúry, chladničky či mikrovlnky. Všetky výrobky sú vytvorené s dôrazom na funkčnosť a štýlovosť.

Kvalitné prevedenie

Keď sa pozrieme na dnešné sporáky, musíme uznať, že prešli určitým a naozaj viditeľným rozdielom. Namiesto toho, aby to boli len klasické spotrebiče, ktoré si robia svoju prácu, sú dnes sporáky ozdobou domácnosti a ponúkajú určitý luxus a štandard. Značka Mora predáva a ponúka sporáky už celé desaťročia. Prispôsobuje sa najnovším trendom, niektoré dokonca sama diktuje a ponúka vám tak tie najlepšie výrobky, ktoré môžete mať aj vy doma. Medzi takéto patrí aj sporák Mora Premium K 667 , ktorý patrí do rady kombinovaných, ponúka vám multifunkčnú rúru MF8 a takisto aj osem programov, z ktorých si určite vyberiete presne ten, ktorý vám bude vyhovovať. Spotrebič pracuje vo veľmi úspornej triede A, vďaka čomu vám ušetrí náklady na domácnosť.

Kompaktné rozmery

Výhodou sporáku Mora Premium K 667 AW je najmä to, že aj napriek svojim kompaktným rozmerom ponúka dostatočnú veľkosť a to takú, ktorá sa hodí do stredne veľkej až veľkej rodiny. Rúra poskytuje objem sedemdesiat litrov, ponúka vám možnosť programovania doby pečenia, komfortné zatváranie dvierok, funkciu ECO Clean, poistku Stop Gas, integrované zapaľovanie horákov a mriežka varnej dosky Stabil Plus vám spríjemní varenie a nikdy sa nestane, že by vám hrnce na sporáku nedržali.

Rúra v sporáku Mora Premium K 667 AW vám ponúka naozaj veľký komfort v pečení a to hneď z viacerých dôvodov. Tým prvým je časový spínač a hodiny, kde si môžete veľmi jednoducho naprogramovať dobu pečenia. Chladné dvierka rúry majú pri pečení bezpečnú teplotu, a preto, ak sa náhodou stane, že sa ich dotknete vy, malé dieťa alebo domáci maznáčik, nič sa nestane. Špeciálne závesy Komfort prinášajú príjemnú obsluhu. Dvierka sa samé zatvoria a postarajú sa o tiché a šetrné zatváranie a utesnenie rúry. Teplo vám tak zo spotrebiča nikam neunikne. Jednoduché vkladanie a vykladanie plechov je zabezpečené výsuvným teleskopickým roštom. Pod rúrou nechýba ani praktická zásuvka na plechy.

Výhody sporáka

Výhodou rúry v sporáku Mora Premium K 667 AW je to, že vám ponúka naozaj široký výber funkcií, ako napríklad rozmrazovanie, ohrievanie tanierov alebo Eco Clean pre jednoduchú údržbu čistoty v rúre. Nechýbajú ani klasické programy, na ktoré ste zvyknutí a vybrať si môžete v rozmedzí teplôt od 50 do 275 stupňov Celzia.

Nový tvar mriežky Stabil Plus vám ponúka maximálnu stabilitu hrncov a všetkého, čo na sporák položíte. Mriežka vám tak umožňuje bezproblémový pohyb všetkého vo všetkých smeroch a po celej ploche. Vďaka tejto schopnosti môžete veľmi jednoducho umiestniť na sporák aj veľmi malý hrniec. Mriežka je takisto rozdelená do dvoch praktických samostatných dielov pre jednoduché umytie v umývačke riadu.

Varná doska

Vráťme sa však ešte k samotnej varnej doske. Táto plynová varná doska je vybavená štyrmi horákmi, ktorým nechýba ani poistka plameňa Stop Gas. Tá zaisťuje vašu maximálnu bezpečnosť pri varení na plyne. Čidlá sú integrované do horákov, automaticky uzatvoria prívod plynu do tridsiatich sekúnd a vy ste tak v bezpečí. Horáky zapálite pomocou integrovaného zapaľovania, takže s tým problém mať určite nebudete.