Elektrický sporák je zariadenie, ktoré by vám doma určite nemalo chýbať. Pomocou neho totižto dokážete navariť úplne všetky pokrmy, prichystať si raňajky, obedy a aj večere a to bez zdĺhavého čakania. Dnes na trhu nájdete naozaj veľké množstvo zaujímavých druhov sporákov, ktoré sa vám určite budú hodiť do domácnosti a zamilujete si ich hneď na prvé vyskúšanie. Predsa len, každý by mal mať doma presne taký sporák, ktorý mu bude vyhovovať a perfektne sa mu bude na ňom pracovať.
Sporáky však dnes spĺňajú nielen tú praktickú stránku veci, ktorá je veľmi dôležitá, no spĺňajú aj tú dizajnovú, ktorá je pre človeka snáď o niečo dôležitejšia ako tá praktická. Snáď každý chce mať doma kvalitný spotrebič, s ktorým sa dá veľmi jednoducho a bezproblémovo variť alebo chystať jedlo. Novodobé sporáky vám ponúkajú omnoho viac, ako len možnosť varenia. Ich funkcie sú naozaj veľmi široké a všetky do jedného si zamilujete.
Okrem toho, nesmieme zabudnúť ešte na jednu výhodu, ktorou je jednoduché a intuitívne ovládanie. Aj napriek tomu, že sporáky ponúkajú vždy veľké množstvo funkcií, ponúkajú aj jednoduché ovládanie, vďaka čomu nebudete musieť držať v ruke manuál a neustále sa ním riadiť. Už od prvého použitia budete vedieť ovládať úplne všetko a to bez toho, aby ste sa jednotlivé kombinácie učili.
Užívajte si luxus, ktorý vám dnešné moderné sporáky ponúkajú a uvidíte, že nič iné nebudete ani chcieť. Niekedy je však ešte lepšie, keď máte rovno kombinovaný sporák, ktorý vám toho ponúka omnoho viac, ako si myslíte.

Vybrať si správny sporák je veľmi dôležité. Nie je to totižto spotrebič, ktorý budete mať len pár rokov a následne ho vymeníte. Práve z toho dôvodu sa mnohí ľudia výberu doslova až boja. Pri výbere sa netreba báť, treba k nemu však pristupovať zodpovedne a správne. Pri výbere treba poznať základné a zároveň veľmi dôležité parametre, podľa ktorých zistíte, či je daný spotrebič pre vás vhodný, alebo naopak, mali by ste sa popozerať po nejakom inom. Dnes vám poradíme, ako si vybrať ten najlepší sporák, ktorým je aj sklokeramický sporák Gorenje K5352XF.

Nový spotrebič pre každého

Uvažujete nad tým, že by ste si zariadili novú kuchyňu? Rozhodne by ste mali premýšľať nad novým sporákom, vďaka ktorému spravíte dostatočne veľkú zmenu. Vybrať si však správny je niekedy omnoho ťažšie ako sa na prvý pohľad zdá. Táto podstatná časť kuchyne je totižto veľkým neznámym miestom pre väčšinu ľudí.

Elegantný nerezový sporák Gorenje K5352XF vám poskytuje eleganciu a štýlový dizajn v jednom. Kombinuje štyri plynové varné zóny rôznej veľkosti s komfortom elektrickej rúry. Pomocou elektronického zapaľovania máte taktiež zaistenú bezpečnosť. Nechýba ani prehľadný displej a poistky horákov.

Vnútro rúry je smaltované a taktiež vybavené veľkým množstvom funkcií, o ktorých si dnes niečo povieme.

Funkcie

Kombinovaný sporák Gorenje K5352XF vám ponúka jeden malý horák, jeden veľký horák a dva stredne veľké zadné horáky. Varná zóna je taktiež krytá dvomi kvalitnými liatinovými mriežkami, na ktoré jednoducho postavíte hrnce.

Ako sme už vyššie spomínali, na zapnutie platní stačí stlačiť gombík. Na displeji si môžete dokonca nastaviť funkciu minútky, ktorá vám bude sledovať dĺžku varenia alebo pečenia, zatiaľ čo sa v kuchyni budete venovať ďalším prípravám.

A čo rúra? Tá poskytuje taktiež mnoho ďalších funkcií. Cez trojité zasklenenie dverí s reflexnou vrstvou Cool Door si rúry krásne vidíte. Okrem toho, dvierka sú stále studené, vďaka čomu sa neopálite ako vy, tak ani vaše ratolesti. Zatváranie je taktiež jednoduché a tlmené vďaka technológií Gentle Close.

Plechy môžete čiastočne teleskopicky vysúvať, čo umožňuje ich manipuláciu. Elektrická rúra vám poskytuje dve telesá, horné a dolné, ventilátor, gril a mnoho funkcií, ktoré si rozhodne zamilujete.

Ugrilovať si môžete doma celé kura, rozmraziť si tortu alebo predohriať taniere. Čistenie rúry vám zas zjednoduší funkcia Aqua Clean, vďaka ktorej sa navlhčia všetky pripečené kúsky a dajú sa tak jednoduchšie čistiť.

Štýlový dizajn

Dizajn spotrebiča je veľmi dôležitý. Samotný výrobok totižto robí celú tvár danej miestnosti. Ak je spotrebič štýlový a pekný, kuchyňa má hneď iný nádych. Kombinovaný sporák značky Beko sa môže pýšiť štýlovým nerezovým dizajnom, ktorý kombinuje striebornú a čiernu farbu. Moderné prevedenie je vhodné ako do novozariadených, tak aj do starších kuchýň.

Tichý chod

Spotrebiče sú neustále tichšie a tichšie. Vďaka tomu sa používajú omnoho lepšie a jednoduchšie. Pomocou sporáku a jeho rúry môžete pripravovať pokrmy aj o polnoci. Model Gorenje K5352XF nezobudí ani spiaceho človeka a nebude vám vadiť ani pri konverzácií.

O značke

Skupina Gorenje patrí medzi vedúcich európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako šesťdesiatročnou tradíciou. Technologicky vyspelé spotrebiče s výnimočným dizajnom a šetrné k životnému prostrediu vytvárajú komfortný domov vo viac ako 90 krajinách sveta.