Elektrický sporák je zariadenie, ktoré by vám doma určite nemalo chýbať. Pomocou neho totižto dokážete navariť úplne všetky pokrmy, prichystať si raňajky, obedy a aj večere a to bez zdĺhavého čakania. Dnes na trhu nájdete naozaj veľké množstvo zaujímavých druhov sporákov, ktoré sa vám určite budú hodiť do domácnosti a zamilujete si ich hneď na prvé vyskúšanie. Predsa len, každý by mal mať doma presne taký sporák, ktorý mu bude vyhovovať a perfektne sa mu bude na ňom pracovať.
Sporáky však dnes spĺňajú nielen tú praktickú stránku veci, ktorá je veľmi dôležitá, no spĺňajú aj tú dizajnovú, ktorá je pre človeka snáď o niečo dôležitejšia ako tá praktická. Snáď každý chce mať doma kvalitný spotrebič, s ktorým sa dá veľmi jednoducho a bezproblémovo variť alebo chystať jedlo. Novodobé sporáky vám ponúkajú omnoho viac, ako len možnosť varenia. Ich funkcie sú naozaj veľmi široké a všetky do jedného si zamilujete.
Okrem toho, nesmieme zabudnúť ešte na jednu výhodu, ktorou je jednoduché a intuitívne ovládanie. Aj napriek tomu, že sporáky ponúkajú vždy veľké množstvo funkcií, ponúkajú aj jednoduché ovládanie, vďaka čomu nebudete musieť držať v ruke manuál a neustále sa ním riadiť. Už od prvého použitia budete vedieť ovládať úplne všetko a to bez toho, aby ste sa jednotlivé kombinácie učili.
Užívajte si luxus, ktorý vám dnešné moderné sporáky ponúkajú a uvidíte, že nič iné nebudete ani chcieť. Niekedy je však ešte lepšie, keď máte rovno kombinovaný sporák, ktorý vám toho ponúka omnoho viac, ako si myslíte.

Vybrať si správny sporák je veľmi dôležité. Nie je to totižto spotrebič, ktorý budete mať len pár rokov a následne ho vymeníte. Práve z toho dôvodu sa mnohí ľudia výberu doslova až boja. Pri výbere sa netreba báť, treba k nemu však pristupovať zodpovedne a správne. Pri výbere treba poznať základné a zároveň veľmi dôležité parametre, podľa ktorých zistíte, či je daný spotrebič pre vás vhodný, alebo naopak, mali by ste sa popozerať po nejakom inom. Dnes vám poradíme, ako si vybrať ten najlepší sporák, ktorým je aj sklokeramický sporák Gorenje K5352XF.

Nový sporák do každej kuchyne

Zariaďujete si novú kuchyňu alebo len potrebujete nový sporák? Pri výbere zohľadnite aj model Gorenje K5352XF. Ten sa pýši mnohými zaujímavými funkciami a výhodami.

Elegantný nerezový sporák kombinuje štyri plynové varné zóny rôznych veľkostí s komfortom elektrickej rúry. S pomocou elektrického zapaľovania, integrovaného v gombíku, prehľadným displejom a poistkami horákov, vám pôjde varenie naozaj skvelo a od ruky.

Smaltované vnútro rúry je vybavené grilom s elektrickým pohonom, masívnou liatinovou nosnou mriežkou a dvomi plechmi.

Varte a pečte jednoduchšie

Kombinovaný sporák značky Gorenje vám poskytuje spomínané štyri horáky. Dva sú menšie a dva naopak, väčšie. Varná zóna je krytá dvomi kvalitnými liatinovými mriežkami, na ktoré postavíte hrnce zodpovedajúce veľkosti.

Výhodou je, že na zapnutie týchto varných dosiek vám stačí len gombík. Nemusíte zbytočne zapaľovať zápalky alebo zapaľovač. Taktiež sa veľmi rýchlo pripravia a ušetria vám tak čas.

Okrem klasického varenia však môžete aj piecť. Sporák vám poskytuje kvalitnú a výkonnú rúru. Tá poskytuje kvalitné trojité sklo, vďaka ktorému sa nikdy pri dotyku nepopálite. Do rúry pomocou tohto skla aj veľmi dobre vidíte.

Nesmieme zabudnúť ani na špeciálnu funkciu Gentle Close, ktorá sa postará o to, aby sa dvierka zatvárali tlmene a potichu.

Plechy z rúry môžete pokojne jednoducho vyťahovať, čo len zjednoduší manipuláciu. Môžete zabudnúť na nepríjemné popáleniny alebo ťažké plechy, s ktorými ste doteraz mali problémy.

Rúra vám poskytuje dve tepelné telesá (horné a dolné), ventilátor a gril. Nechýba ani veľké množstvo funkcií, s ktorými sa stane z pečenia radosť. Doma si môžete pokojne ugrilovať celé kura, rozmraziť tortu alebo predhriať taniere.

Sporák sa radí do energetickej triedy A. Pri jeho používaní tak neušetríte len na čase, ale aj na peniazoch za energie.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie je taktiež veľmi jednoduché. Na displeji si môžete dokonca nastaviť funkciu minútky, ktorá sa postará o dĺžku pečenia a varenia, zatiaľ čo sa v kuchyni budete venovať ďalším prípravám. Dizajn sporáku je zaujímavý aj vďaka efektívnemu sklenenému veku.

Sporák sa ovláda naozaj veľmi jednoducho, a to štyrmi otočnými gombíkmi pre plynové horáky varnej dosky. Každý gombík funguje na jeden horák samostatne. Ďalej nechýbajú ani dva otočné gombíky, ktorými si volíte funkcie rúry a reguláciu teploty.

Pri ovládaní sa ničoho nemusíte báť. Na prehľadnom displeji uvidíte úplne všetko, čo si práve zadáte. Vidieť tak je aj detský zámok a nastavenie jasu.

Štýlový dizajn

Dizajn spotrebiča je veľmi dôležitý. Samotný výrobok totižto robí celú tvár danej miestnosti. Ak je spotrebič štýlový a pekný, kuchyňa má hneď iný nádych. Kombinovaný sporák značky Gorenje sa môže pýšiť štýlovým nerezovým dizajnom, ktorý kombinuje striebornú a čiernu farbu. Moderné prevedenie je vhodné ako do novozariadených, tak aj do starších kuchýň.

Tichý chod

Spotrebiče sú neustále tichšie a tichšie. Vďaka tomu sa používajú omnoho lepšie a jednoduchšie. Pomocou sporáku a jeho rúry môžete pripravovať pokrmy aj o polnoci. Model Gorenje K5352XF nezobudí ani spiaceho človeka a nebude vám vadiť ani pri konverzácií.

Jednoduché čistenie

A ako na čistenie celej rúry? Je to jednoduchšie, ako to vyzerá. Funkcia Aqua Clean sa postará o to, aby sa rúra zvlčila. Vďaka tomu jednoducho a rýchlo odstránite všetky pripečené kúsky zo smaltovaných stien.

Ušetrite čas aj vy. Zdĺhavému čisteniu odzvonilo a vy si tak môžete užiť čas napríklad so svojou rodinou.

O značke

Skupina Gorenje patrí medzi vedúcich európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako šesťdesiatročnou tradíciou. Technologicky vyspelé spotrebiče s výnimočným dizajnom a šetrné k životnému prostrediu vytvárajú komfortný domov vo viac ako 90 krajinách sveta.