Elektrický sporák je zariadenie, ktoré by vám doma určite nemalo chýbať. Pomocou neho totižto dokážete navariť úplne všetky pokrmy, prichystať si raňajky, obedy a aj večere a to bez zdĺhavého čakania. Dnes na trhu nájdete naozaj veľké množstvo zaujímavých druhov sporákov, ktoré sa vám určite budú hodiť do domácnosti a zamilujete si ich hneď na prvé vyskúšanie. Predsa len, každý by mal mať doma presne taký sporák, ktorý mu bude vyhovovať a perfektne sa mu bude na ňom pracovať.
Sporáky však dnes spĺňajú nielen tú praktickú stránku veci, ktorá je veľmi dôležitá, no spĺňajú aj tú dizajnovú, ktorá je pre človeka snáď o niečo dôležitejšia ako tá praktická. Snáď každý chce mať doma kvalitný spotrebič, s ktorým sa dá veľmi jednoducho a bezproblémovo variť alebo chystať jedlo. Novodobé sporáky vám ponúkajú omnoho viac, ako len možnosť varenia. Ich funkcie sú naozaj veľmi široké a všetky do jedného si zamilujete.
Okrem toho, nesmieme zabudnúť ešte na jednu výhodu, ktorou je jednoduché a intuitívne ovládanie. Aj napriek tomu, že sporáky ponúkajú vždy veľké množstvo funkcií, ponúkajú aj jednoduché ovládanie, vďaka čomu nebudete musieť držať v ruke manuál a neustále sa ním riadiť. Už od prvého použitia budete vedieť ovládať úplne všetko a to bez toho, aby ste sa jednotlivé kombinácie učili.
Užívajte si luxus, ktorý vám dnešné moderné sporáky ponúkajú a uvidíte, že nič iné nebudete ani chcieť. Niekedy je však ešte lepšie, keď máte rovno kombinovaný sporák, ktorý vám toho ponúka omnoho viac, ako si myslíte.

Vybrať si správny sporák je veľmi dôležité. Nie je to totižto spotrebič, ktorý budete mať len pár rokov a následne ho vymeníte. Práve z toho dôvodu sa mnohí ľudia výberu doslova až boja. Pri výbere sa netreba báť, treba k nemu však pristupovať zodpovedne a správne. Pri výbere treba poznať základné a zároveň veľmi dôležité parametre, podľa ktorých zistíte, či je daný spotrebič pre vás vhodný, alebo naopak, mali by ste sa popozerať po nejakom inom. Dnes vám poradíme, ako si vybrať ten najlepší sporák, ktorým je aj sklokeramický sporák Gorenje K5352WF.

Jednoduché pečenie a varenie

Chcete uvariť niečo dobré a chutné? Pomocou sporáku Gorenje K5352WF vykúzlite perfektný obed pre celú svoju rodinu. Tento pomocník by nemal chýbať v žiadnej rodine, kde sa pravidelne pečie a varí. Poskytuje totižto štyri výkonné horáky, vďaka ktorým pripravíte naraz veľké a bohaté menu. Pripravte aj veľký obed jednoducho a rýchlo.

Nesmieme zabudnúť ani na energetickú triedu. Sporák Gorenje K5352WF sa radí do energetickej triedy A. Vďaka tomu ušetríte omnoho viac energie ako sa na prvý pohľad zdá. Sporák tak šetrí nielen váš čas, ale taktiež vaše energie. Pomôžte si aj vy a ušetrite!

Jednoduché ovládanie

Ovládanie každého spotrebiča, ktorý používate pravidelne, by malo byť jednoduché. A to vám sporák Gorenje K5352WF naozaj poskytuje. K dispozícií máte štyri plynové horáky na jednoručné zapaľovanie. Vďaka trom rôznym rozmerom horákov budete môcť využívať akékoľvek veľké hrnce a panvice. Varenie si tak jednoducho prispôsobíte presne podľa seba.

Ovládací panel ponúka okrem otočných gombíkov aj dotykové programovacie hodiny Icon Led a gombíky pre nastavenie teploty a typu pečenia.

K jednoduchému ovládaniu sa radí aj príjemná manipulácia s rúrou. Pri pečení uvítate uzatvárateľné dvierka s technológiou Gentle Close. Stačí naozaj len jemný dotyk a dvierka sa samé hladko a ticho zatvoria.

Sporák Gorenje K5352WF disponuje aj prehľadným displejom. Pomocou neho sa budete omnoho jednoduchšie orientovať. Nechýbajú ani hodiny, ktoré na ňom budete vidieť.

Súčasťou tohto sporáku je smaltový plech, druhý hlboký smaltový plech a rošť pomocou ktorého sa vám bude dobre piecť.

Veľký priestor

Kombinovaný sporák Gorenje K5352WF ponúka veľký priestor rúry, zatiaľ čo vnútorné rozmery ostávajú rovnaké. Môžete tak pripravovať viacero pokrmov súčasne a to pri využití piatich úrovní bez toho, aby to nejako ovplyvnilo výsledky pečenia.

Rúra tiež disponuje optimalizovaným prúdením vzduchu, ktorý cirkuluje celým priestorom veľmi efektívne. Teplo sa tak dostane do úplne každého kúta rúry a rovnomerne upečie úplne všetko.

Vďaka rúre naozaj získate tie najlepšie výsledky. Dôvodom je umiestnenie ohrievačov. To zaistí ideálne rozloženie tepla. Všetky jedlá tak budú upečené rovnomerne, s chrumkavou kôrkou na povrchu a mäkkým, šťavnatým vnútrom.

Štýlový dizajn

Dizajn spotrebiča je veľmi dôležitý. Samotný výrobok totižto robí celú tvár danej miestnosti. Ak je spotrebič štýlový a pekný, kuchyňa má hneď iný nádych. Kombinovaný sporák značky Gorenje sa môže pýšiť štýlovým nerezovým dizajnom, ktorý kombinuje striebornú a čiernu farbu. Moderné prevedenie je vhodné ako do novozariadených, tak aj do starších kuchýň.

Tichý chod

Spotrebiče sú neustále tichšie a tichšie. Vďaka tomu sa používajú omnoho lepšie a jednoduchšie. Pomocou sporáku a jeho rúry môžete pripravovať pokrmy aj o polnoci. Model Gorenje K5352WF nezobudí ani spiaceho človeka a nebude vám vadiť ani pri konverzácií.

Jednoduché čistenie

Čistenie rúry je snáď to najhoršie, čo môže byť. Pri rúre Gorenje K5352WF to však tak rozhodne nie je. Sporák a celkovo aj jeho rúra boli vylepšení o funkciu Aqua Clean, ktorá sa o znečistené steny postará veľmi jednoducho a rýchlo. Stačí, že vy len vložíte pekáč s vodou dovnútra rúry a zapnete funkciu Aqua Clean. Za 30 minút len zotriete nečistoty. Para začne škvrny uvoľňovať a čistiť.

O značke

Skupina Gorenje patrí medzi vedúcich európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako šesťdesiatročnou tradíciou. Technologicky vyspelé spotrebiče s výnimočným dizajnom a šetrné k životnému prostrediu vytvárajú komfortný domov vo viac ako 90 krajinách sveta.