Elektrický sporák je zariadenie, ktoré by vám doma určite nemalo chýbať. Pomocou neho totižto dokážete navariť úplne všetky pokrmy, prichystať si raňajky, obedy a aj večere a to bez zdĺhavého čakania. Dnes na trhu nájdete naozaj veľké množstvo zaujímavých druhov sporákov, ktoré sa vám určite budú hodiť do domácnosti a zamilujete si ich hneď na prvé vyskúšanie. Predsa len, každý by mal mať doma presne taký sporák, ktorý mu bude vyhovovať a perfektne sa mu bude na ňom pracovať.
Sporáky však dnes spĺňajú nielen tú praktickú stránku veci, ktorá je veľmi dôležitá, no spĺňajú aj tú dizajnovú, ktorá je pre človeka snáď o niečo dôležitejšia ako tá praktická. Snáď každý chce mať doma kvalitný spotrebič, s ktorým sa dá veľmi jednoducho a bezproblémovo variť alebo chystať jedlo. Novodobé sporáky vám ponúkajú omnoho viac, ako len možnosť varenia. Ich funkcie sú naozaj veľmi široké a všetky do jedného si zamilujete.
Okrem toho, nesmieme zabudnúť ešte na jednu výhodu, ktorou je jednoduché a intuitívne ovládanie. Aj napriek tomu, že sporáky ponúkajú vždy veľké množstvo funkcií, ponúkajú aj jednoduché ovládanie, vďaka čomu nebudete musieť držať v ruke manuál a neustále sa ním riadiť. Už od prvého použitia budete vedieť ovládať úplne všetko a to bez toho, aby ste sa jednotlivé kombinácie učili.
Užívajte si luxus, ktorý vám dnešné moderné sporáky ponúkajú a uvidíte, že nič iné nebudete ani chcieť. Niekedy je však ešte lepšie, keď máte rovno kombinovaný sporák, ktorý vám toho ponúka omnoho viac, ako si myslíte.

Vybrať si správny sporák je veľmi dôležité. Nie je to totižto spotrebič, ktorý budete mať len pár rokov a následne ho vymeníte. Práve z toho dôvodu sa mnohí ľudia výberu doslova až boja. Pri výbere sa netreba báť, treba k nemu však pristupovať zodpovedne a správne. Pri výbere treba poznať základné a zároveň veľmi dôležité parametre, podľa ktorých zistíte, či je daný spotrebič pre vás vhodný, alebo naopak, mali by ste sa popozerať po nejakom inom. Dnes vám poradíme, ako si vybrať ten najlepší sporák, ktorým je aj sklokeramický sporák Electrolux EKK54951OX.

Nízka spotreba

Keď si človek do domu vyberá nejaké spotrebiče, často sleduje spotrebu. Najlepšie je, ak sa spotrebič nachádza aspoň v kategórií A, vďaka ktorej nemá tak vysokú spotrebu. A práve sporák Electrolux EKK54951OX vám ponúka nízku spotrebu vďaka tomu, že sa zaraďuje do tejto kategórie.

Plynový sporák od značky Electrolux je okrem štandardných funkcií vybavený taktiež špeciálnymi programami pre prípravu pečeného a chrumkavého pečiva.

Jednoduchosť a bezpečnosť

Plynový sporák sa vyznačuje mnohým vecami, no najmä to, že jeho zapaľovanie je jednoduché a bezpečné. S gombíkom pre zapálenie varnej dosky sa jednoducho pracuje. Kedykoľvek sa môžete pustiť do varenia.

Funkcie

A aké funkcie vám sporák Electrolux EKK54951OX vlastne poskytuje? Rúra je vybavená teplovzdušným systémom, ktorý sa postará o to, aby vzduch cirkuloval rovnomerne a vo všetkých miestach rúry bola rovnaká teploty. Vďaka tomu môžete dosiahnuť pri pečení v rúre Electrolux EKK54951OX naozaj skvelé výsledky. Všetky vaše pokrmy budú rovnomerne upečené.

Pri pečení si môžete vybrať z niekoľkých nastavení. Rúra je vybavená spodným a vrchným ohrevom s možnosťou zapnutia ventilátoru.

Nechýba ani funkcia grilu alebo steambake. Funkcia sušenia pri 50 – 100 stupňoch Celzia umožňuje sušiť napríklad ovocie alebo zeleninu pri zachovaní štruktúry a maximálneho podielu cenných látok.

Pomocou funkcie Steam Bake dosiahnete pri pečení bezkonkurenčne profesionálne výsledky. Stačí len naliať na dno vo vnútri rúry 100 ml vody, zapnúť túto funkciu a následne sa môžete tešiť na dokonale vykysnuté cesto. Vďaka dosiahnutiu optimálnej vlhkosti v rúre je kôrka vždy dokonalo krehká a hladko vykysnutá.

Nechýba ani elektronický časovač, vďaka ktorému je pečenie ešte jednoduchšie. Stačí si nastaviť dobu pečenia a po jej uplynutí sa rúra automaticky sama vypne. Vy tak budete môcť venovať svoj čas iným povinnostiam a nebudete musieť myslieť na to, či sa vám váš pokrm spálil alebo nie. Využiť môžete aj funkciu odloženého štartu a začať s prípravou jedla presne vtedy, keď budete potrebovať.

Štýlový dizajn

Dizajn spotrebiča je veľmi dôležitý. Samotný výrobok totižto robí celú tvár danej miestnosti. Ak je spotrebič štýlový a pekný, kuchyňa má hneď iný nádych. Kombinovaný sporák značky Beko sa môže pýšiť štýlovým nerezovým dizajnom, ktorý kombinuje striebornú a čiernu farbu. Moderné prevedenie je vhodné ako do novozariadených, tak aj do starších kuchýň.

Tichý chod

Spotrebiče sú neustále tichšie a tichšie. Vďaka tomu sa používajú omnoho lepšie a jednoduchšie. Pomocou sporáku a jeho rúry môžete pripravovať pokrmy aj o polnoci. Model Electrolux EKK54951OX nezobudí ani spiaceho človeka a nebude vám vadiť ani pri konverzácií.

Všetko pre jednoduché pečenie

K sporáku získate čierny smaltovaný plech na zachytávanie mastnoty a dva koláčové smaltové plechy na pečenie. Samozrejmosťou je aj otočný chrómovaný rosť. Sporák sa jednoducho udržuje v čistote. Vďaka katalyckému samočistiacemu povrchu vo vnútri rúry je zabránené usadzovanie mastnoty a rúra tak ostáva neustále čistá.

O značke

Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče. Jej výrobky sú štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek či práčok. Všetky výrobky sú vyrobené s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov.