Hľadáte nový sporák do svojej domácnosti? V tom prípade sa pripravte na pomerne dlhý proces, pri ktorom sa stretnete s desiatkami modelov. Niektoré sú vhodné pre menšie rodiny, iné pre väčšie. Tak či onak, pri výbere je potrebné sledovať jednotlivé dôležité parametre.

Ponuka sporákov je dnes široká. Na trhu sa stretnete s mnohými typmi a prevedeniami, ktoré sa od seba odlišujú spracovaním, cenou, značkou, výkonom či funkciami. Každý kúsok ponúka niečo iné, vďaka čomu si na svoje príde úplne každý.

V prípade, že vás čaká nákup sporáku, máme pre vás tip na jeden model od značky Electrolux, ktorý si zamilujte. 

Rýchly náhľad

Hľadáte kombinovaný sporák, ktorý by vám poskytoval nielen možnosť varenia, ale taktiež pečenia? V tom prípade by ste mali staviť na model Electrolux EKK54951OX, ktorý patrí medzi kombinované typy. Okrem toho sa môže pýšiť aj zaujímavým dizajnom, jednoduchým ovládaním a vysokým výkonom.

Sporák značky Electrolux poskytuje vysoký komfort každému používateľovi. Celé ovládanie je intuitívne a rýchle. Nechýba ani malý displej a množstvo funkcií.

Zaujal vás sporák Electrolux EKK54951OX? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn

Väčšina sporákov vyzerá na prvý pohľad podobne. Biele prevedenie doplnené o čierne alebo kovové detaily je klasické a neurazí, no ničím nenadchne. Ak túžite po štýlovom kúsku, budete musieť hľadať dlhšie. Ako je na tom po dizajnovej stránke sporák Electrolux EKK54951OX?

Electrolux EKK54951OX patrí medzi zaujímavé modely, ktoré svojim dizajnom rozhodne potešia. Jeho prevedenie sa od iných sporákov odlišuje najmä nerezovým povrchom. Ten ho povyšuje na úroveň moderných spotrebičov vhodných do každej modernej domácnosti. Varte a pečte pomocou štýlového pomocníka.

Nerez však často signalizuje problém v podobe náročného čistenia. Ničoho takéto sa však nemusíte báť, pretože značka Electrolux na to myslela. Spotrebič potiahla špeciálnou vrstvou, vďaka ktorej na ňom nezostávajú odtlačky. A v prípade, že by ste ho chytili zašpinenou rukou, ho stačí utrieť len mokrou handričkou.

Vrchný ovládací panel je odetý do bielej farby rovnako ako aj spodná časť. Stredná časť, dvierka od rúry, majú hrubšie čierne rámy a menšie číre sklo, cez ktoré vidíte dnu. Jednoducho tak sledujete celý priebeh pečenia. Vyhnite sa pripáleninám alebo zhoreninám.

Celému dizajnu napomáha sklenený príklop, ktorý vyzerá moderne a veľmi dobre v kombinácií s bielou farbou.

V rámci dizajnu spomenieme aj rozmery. Podľa nich zistíte, či sa vám sporák do kuchyne zmestí alebo nie.

Rozmery Electrolux EKK54951OX sú takéto: 

 • šírka: 50 cm
 • výška: 87,7 cm
 • hĺbka: 60 cm
 • hmotnosť: 44 kg

Výkon 

Výkon sporáku je najdôležitejším parametrom, na ktorý by ste sa mali pri kúpe zamerať. Čím vyšší výkon má, tým lepšie výsledky z varenia či prípravy jedla dostanete. Spolu s vysokým výkonom však čakajte aj vyššie výdavky.

Celkový príkon spotrebiča Electrolux EKK54951OX je 2.5068 kW, vďaka čomu dosahuje skvelý výkon. Rúra aj varné dosky sa veľmi jednoducho zahrievajú. Nemusíte tak čakať príliš dlho. Varte obed či večeru pre svoju celú rodinu nehľadiac na to, aká je veľká.

Varné zóny 

Základom každého sporáku sú varné zóny. Vďaka nim na ňom môžete pohodlne pripravovať každý jeden pokrm. Vo väčšine prípadov majú sporáky rôzne veľké varné plochy.

Elektrický sporák Electrolux EKK54951OX disponuje:

 • ľavá predná varná zóna: veľký horák, 3 000 W/102 mm
 • ľavá zadná varná zóna: malý horák, 1 000 W/55 mm
 • pravá predná varná zóna: stredný horák, 2 000 W/71 mm
 • pravá zadná varná zóna: stredný horák, 2 000 W/71 mm

Rúra 

Väčšina sporákov poskytuje taktiež rúry. Tie sú dôležitou časťou, vďaka ktorej môžete okrem varenia taktiež piecť. Rúry bývajú spravidla menšie, no dokážu upiecť aj väčší objem pokrmov.

Rúra sporáku Electrolux EKK54951OX má objem 58 litrov. Na jedenkrát dokážete piecť až dva plechy. Pokojne tak pripravuje jedlo pre stredne veľkú aj väčšiu rodinu.

Samozrejmosťou je jednoduché čistenie vďaka katalytickému povrchu. Po skončení pečenia a vychladnutí interiéru stačí rúru len utrieť vlhkou handričkou.

Rúra vám dáva možnosť aj energetickej úspory vďaka triede A. Na trhu sa síce stretnete aj s úspornejšími triedami rúr, no trieda A je v kombinovanom spotrebiči viac ako skvelá.

Teleskopické výsuvy vám umožňujú jednoduchšiu a bezpečnejšiu manipuláciu. Nikdy sa nestane, že by vám plech padol alebo by ste sa popálili.

Funkcie 

Každý sporák má nejaké funkcie. Drahšie a kvalitnejšie modely ich majú viac, lacnejšie zas menej. Výber je čisto na vás. Čím viac funkcií však spotrebič má, tým vyšší komfort vám poskytuje.

Rovnomerné prepečenie poteší každého milovníka pečenia. Rúra v sporáku vám poskytuje vysoký výkon a rovnomernú distribúciu tepla. Interiér sa ohreje rýchlejšie, jedlo je pripravené za zlomok sekundy a vy sa vyhnete nepríjemnému spáleniu po bokoch.

Patríte k ľuďom, ktorí radi sušia ovocie alebo zeleninu? Rúra Electrolux EKK54951OX vás rozhodne poteší. Pripravte si chutné sušené ovocie plné vitamínov pomocou funkcie sušenia. Tá dosahuje teplotu od 50 do 100 stupňov Celzia.

Spotrebič Electrolux EKK54951OX má taktiež bezpečnostné poistky, ako napríklad ukazovateľ zvyškového tepla. Vyhnite sa popáleniu jednoduchým spôsobom. V rámci bezpečnosti môžeme spomenúť aj poistku plynových horákov.

Nechýba ani možnosť prípravy jedla v pare. Tento spôsob je v porovnaní s iným zdravší. Plus, zachováva všetky živiny v potravinách.

V prípade, že by ste si chceli odložiť svoje plechy, stačí, aby ste ich vložili do zásuvky nachádzajúcej sa v spodnej časti sporáku.

Medzi ďalšie funkcie rúry sa radia:

 • spodný ohrev
 • ventilátor
 • ventilátor + horný ohrev
 • fan + top (100 Celzia)
 • gril + horný ohrev + ventilátor
 • svetlo
 • kruhové teleso + SteamBake + ventilátor
 • kruhové teleso + ventilátor
 • horný + spodný ohrev
 • horný + spodný ohrev+ ventilátor

Ovládanie 

Ovládanie sporákov by malo byť jednoduché. Prípravu jedla by vám nemali komplikovať. Výhodou je, že väčšina modelov má klasické, mechanické ovládanie prostredníctvom tlačidiel. Ako je na tom Electrolux EKK54951OX?

Sporák aj rúra Electrolux EKK54951OX sa ovládajú jednoducho, prostredníctvom tlačidiel, ktoré nájdete vo vrchnom, ovládacom paneli. Prostredníctvom nich si vyberáte nielen funkcie, ale aj teplotu. Celému ovládaniu veľmi dobre pomáha malý displej. Na tom sa počas nečinnosti objavuje čas.

Ovládanie spotrebiča zvládne úplne každý. Nebojte sa dlhého študovania manuálu. Na všetko si zvyknete už po prvom použití.

Príslušenstvo 

Na rozdiel od iných modelov, k rúre Electrolux EKK54951OX nedostávate široké príslušenstvo. V balení nájdete len jeden rošt.

O značke 

Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče. Jej výrobky sú štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek či práčok. Všetky výrobky sú vyrobené s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov.