Elektrický sporák je zariadenie, ktoré by vám doma určite nemalo chýbať. Pomocou neho totižto dokážete navariť úplne všetky pokrmy, prichystať si raňajky, obedy a aj večere a to bez zdĺhavého čakania. Dnes na trhu nájdete naozaj veľké množstvo zaujímavých druhov sporákov, ktoré sa vám určite budú hodiť do domácnosti a zamilujete si ich hneď na prvé vyskúšanie. Predsa len, každý by mal mať doma presne taký sporák, ktorý mu bude vyhovovať a perfektne sa mu bude na ňom pracovať.
Sporáky však dnes spĺňajú nielen tú praktickú stránku veci, ktorá je veľmi dôležitá, no spĺňajú aj tú dizajnovú, ktorá je pre človeka snáď o niečo dôležitejšia ako tá praktická. Snáď každý chce mať doma kvalitný spotrebič, s ktorým sa dá veľmi jednoducho a bezproblémovo variť alebo chystať jedlo. Novodobé sporáky vám ponúkajú omnoho viac, ako len možnosť varenia. Ich funkcie sú naozaj veľmi široké a všetky do jedného si zamilujete.
Okrem toho, nesmieme zabudnúť ešte na jednu výhodu, ktorou je jednoduché a intuitívne ovládanie. Aj napriek tomu, že sporáky ponúkajú vždy veľké množstvo funkcií, ponúkajú aj jednoduché ovládanie, vďaka čomu nebudete musieť držať v ruke manuál a neustále sa ním riadiť. Už od prvého použitia budete vedieť ovládať úplne všetko a to bez toho, aby ste sa jednotlivé kombinácie učili.
Užívajte si luxus, ktorý vám dnešné moderné sporáky ponúkajú a uvidíte, že nič iné nebudete ani chcieť. Niekedy je však ešte lepšie, keď máte rovno kombinovaný sporák, ktorý vám toho ponúka omnoho viac, ako si myslíte.

Vybrať si správny sporák je veľmi dôležité. Nie je to totižto spotrebič, ktorý budete mať len pár rokov a následne ho vymeníte. Práve z toho dôvodu sa mnohí ľudia výberu doslova až boja. Pri výbere sa netreba báť, treba k nemu však pristupovať zodpovedne a správne. Pri výbere treba poznať základné a zároveň veľmi dôležité parametre, podľa ktorých zistíte, či je daný spotrebič pre vás vhodný, alebo naopak, mali by ste sa popozerať po nejakom inom. Dnes vám poradíme, ako si vybrať ten najlepší sporák, ktorým je aj sklokeramický sporák Beko FSM 62320 DXS.

Pre každého, kto miluje varenie a pečenie

Či už si zariaďujete novú kuchyňu, alebo len potrebujete nový spotrebič, rozhodne by ste mali staviť na sporák Beko FSM 62320 DXS. Tento model patrí medzi najuniverzálnejšie a najobľúbenejšie varianty kombinovaného sporáku plynu a elektriny.

Sporák značky Beko v sebe zlučuje výhody elektrických rúr a plynových platní. Moderný kombinovaný sporák v nerezovom dizajne disponuje rozmermi 90 x 60 x 60, vďaka čomu sa zmestí aj do menších kuchýň. Jeho komfort si užijete aj v menších bytoch.

Okrem toho sa zaraďuje do energetickej triedy A, čo je viac ako výberné, a poskytuje plynovú varnú dosku a multifunkčnú rúru s horúcim vzduchom a grilom.

Štýlový dizajn

Dizajn spotrebiča je veľmi dôležitý. Samotný výrobok totižto robí celú tvár danej miestnosti. Ak je spotrebič štýlový a pekný, kuchyňa má hneď iný nádych. Kombinovaný sporák značky Beko sa môže pýšiť štýlovým nerezovým dizajnom, ktorý kombinuje striebornú a čiernu farbu. Moderné prevedenie je vhodné ako do novozariadených, tak aj do starších kuchýň.

Rýchla a úsporná príprava

Hlavnou prednosťou celého kombinovaného sporáku Beko FSM 62320 DXS sú štyri veľké horáky. Tie vám zaisťujú okamžitý a veľmi intenzívny ohrev, ktorý naviac môžete sami ľubovolne regulovať. Účinnosť horákov je naozaj veľmi vysoká, no k úniku tepla nedochádza takmer vôbec alebo len v minimálnej miere. Takto si zaistíte úsporu energie.

Varná doska je taktiež vybavená veľmi jednoduchým a pohodlným zapaľovaním horákov. Má zabudované integrované elektrické zapaľovanie priamo v gombíku. Stačí ho tak len stlačiť, otočiť a zapáliť horák bez použitia zápaliek alebo zapaľovača. Rozhodne oceníte aj sklenený príklop sporáku.

Jednoduché ovládanie

Sporák sa ovláda naozaj veľmi jednoducho, a to štyrmi otočnými gombíkmi pre plynové horáky varnej dosky. Každý gombík funguje na jeden horák samostatne. Ďalej nechýbajú ani dva otočné gombíky, ktorými si volíte funkcie rúry a reguláciu teploty.

Pri ovládaní sa ničoho nemusíte báť. Na prehľadnom displeji uvidíte úplne všetko, čo si práve zadáte. Vidieť tak je aj detský zámok a nastavenie jasu.

Tichý chod

Spotrebiče sú neustále tichšie a tichšie. Vďaka tomu sa používajú omnoho lepšie a jednoduchšie. Pomocou sporáku a jeho rúry môžete pripravovať pokrmy aj o polnoci. Model Beko FSM 62320 DXS nezobudí ani spiaceho človeka a nebude vám vadiť ani pri konverzácií.

Rýchlejšie a rovnomerné pečenie

Rúra má objem 72 litrov a je vybavená spodným a horným tepelným telesom, zadným kruhovým ohrievačom a ochladzovacím ventilátorom. Nechýba ani praktické osvetlenie, vďaka ktorému máte prehľad o tom, čo sa v rúre počas pečenia deje.

Rúre nechýbajú závesné bočné lišty pre jednoduché vsunutie roštu alebo plechu. Vnútro rúry je vyrobené z kvalitného hladkého smaltu, ktorý sa sám o sebe jednoducho čistí.

Ako príslušenstvo k rúre získavate grilovací rošt, dva kusy plechov na pečenie a hlboký plech vhodný k pečeniu mäsa. Plechy môžete ukladať do zásuvky pod rúrou.

Okrem tradičného ohrevu, ktorý s rúrou kúpite, máte možnosť využívať aj funkciu rozmrazovania. Tá za niekoľko minút dokáže veľmi príjemne rozmraziť jedlo bez toho, aby ho uvarila alebo nejak spiekla.

Funkcia grilu zas dodá pečeným dobrotám tú správnu chrumkavú chuť a vôňu.

Určite oceníte aj novú generáciu pečenia vo funkcií 3D pečenie, ktoré sa aktivuje tak, že všetky telesá v spojení s ventilátorom zaisťujú viacrozmernú distribúciu tepla v celej rúre. Pri využití teplovzdušného pečenia zas kruhové teleso a ventilátor rozháňajú horúci vzduch, ktorá koluje vo vnútri rúry a vďaka čomu je na všetkých miestach rovnaká teplota.

Ak budete napríklad piecť vianočné koláčiky, môžete dať dnu až tri plechy naraz. Tie budú hotové v rovnakú dobu. Môžete taktiež piecť tri rôzne pokrmy naraz, bez toho, aby sa navzájom miešali chute a vône jednotlivých potravín. Táto funkcia výrazne skracuje dobu pečenia a šetrí nielen váš čas, ale aj peniaze.

Bezpečnosť nadovšetko

Tento moderný sporák Beko FSM 62320 DXS je vybavená niekoľkými bezpečnostnými poistkami, ktoré zaisťujú nielen vašu bezpečnosť, ale taktiež bezpečnosť vašej rodiny. Okrem detskej bezpečnostnej poistky má model aj samostatnú bezpečnostnú poistku, čo znamená, že v prípade zhasnutia plameňa  zastaví prívod plynu do varnej dosky a zamedzí tak jeho úniku.

Určite oceníte aj celosklenené dvierka, ktoré majú tri vrstvy skla a chránia tak pred popáleninami. Sklo dokáže izolovať a je vhodné proti úniku tepla.