Ak si zariaďujete novú kuchyňu alebo si len kupujete nový spotrebič do svojej kuchyne, určite by ste mali začať premýšľať nad kvalitnou kombináciou chladničky a mrazničky, ktorá perfektne ušetrí miesto a všetky potraviny máte na jednom mieste. Medzi takýto spotrebič patrí aj kombinácia mrazničky a chladničky Whirlpool ART 9811/A++SF, ktorú si zamilujete hneď na prvý pohľad. Na ten druhý zistíte, že udrží veľmi dobre a dlho čerstvosť každej jednej potraviny, ponúka nízku spotrebu energie, antibakteriálne riešenie a vyniká aj výnimočne tichou prevádzkou. Na toto všetko sa v dnešnej recenzií môžete tešiť!

Mnohé chladničky ponúkajú zaujímavé úložné priestory, ktoré neprepúšťajú zápach, vďaka čomu si do tohto spotrebiču môžete uložiť úplne všetko, čo potrebujete. Dôležité pri výbere je aj to, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. Tento fakt je dôležitý v tom prípade, ak chcete ušetriť svoje financie. Na začiatok možno do spotrebiču zainvestujete, no rozhodne sa vám to vráti.
Výhodou mnohých modelov je to, že patria práve do vysokých energetických tried, vďaka čomu spotrebujú len veľmi málo energie a vy tak ušetríte.

Chladnička je základným pomocníkom, ktorý dokáže skvelo uchovávať všetky potraviny. Existuje niekoľko druhov chladničiek, z ktorých jeden je práve kombinácia chladničky a mrazničky. Kombinácia Whirlpool ART 9811/A++SF je skvelým výrobkom, na ktorý by ste mali staviť kvôli jeho skvelým funkciám.

Prečo kombináciu dvoch spotrebičov?

Na začiatok by bolo vhodné povedať, prečo by ste mali práve vy staviť na kombináciu chladničky s mrazničkou. Mnohí ľudia tento typ spotrebiča nechcú, pretože si myslia, že budú mať malú chladničku, do ktorej nič nezmestia alebo malú mrazničku, ktorá nebude postačujúca. Nie je to však pravda. Napríklad kombinácia chladničky s mrazničkou Whirlpool ART 9811/A++SF, o ktorej dnes píšeme, má objem chladničky 202 litrov a objem mrazničky 75 litrov. Je to naozaj postačujúci objem a veľkosť pre stredne veľké rodiny, ktoré majú dosť veľa potravín.
Druhým dôvodom, prečo by ste mali staviť na kombináciu dvoch spotrebičov je úspora miesta. Mnohí ľudia, ktorí žijú v byte a potrebujú ušetriť miesto, siahajú práve po takomto spotrebiči.
Ďalšou výhodou je aj to, že máte všetky dôležité veci po ruke a nemusíte behať z miesta na miesto. Či už budete pracovať s chladenými alebo mrazenými potravinami, netreba chodiť z miestnosti, kde máte mrazničku do kuchyne, kde je chladnička a naopak.
Okrem týchto spomínaných výhod má kombinácia chladničky a mrazničky ďalších veľmi veľa výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť.

Veľký objem

Poďme si teda povedať niečo o tejto samotnej chladničke a mrazničke. Spotrebič  Whirlpool ART 9811/A++SF má celkový využiteľný objem až 308 litrov, vďaka čomu sa hodí do stredne veľkých a veľkých rodín. Tento objem sa rozdeľuje na dve časti a to na chladiacu a mraziacu. Chladnička má objem 228 litrov a mraznička 80.
Okrem veľkého objemu sa vám určite bude páčiť aj energetická trieda, do ktorej je tejto spotrebič zaradený. Je ňou trieda A++, ktorá zaručuje nízku spotrebu elektrickej energie. Za rok spotrebuje 247 kWh, čo je naozaj veľmi nízka hodnota.

Tak ako sme zvyknutí aj pri iných spotrebičoch, tak aj chladnička s mrazničkou Whirlpool ART 9811/A++SF vyniká unikátnou senzorovou technológiou 6. zmysel Fresh Control, ktorá sa postará presne o to, aby ste mali dlhodobo čerstvé potraviny. Táto funkcia totižto aktívne kontroluje vnútornú vlhkosť a udržuje ideálnu teplotu. V porovnaní s klasickou chladničkou udrží potraviny až štyrikrát dlhšie čerstvé a ideálnu teplotu obnoví až päťkrát rýchlejšie.
Rovnako je to aj so vzduchom, ktorý je v chladničke rovnomerne distribuovaný pomocou ventilátorov a vďaka senzorom je neustále udržovaná ideálna teplota a takisto aj vlhkosť. Spotrebič dokáže výrazne rýchlejšie zvýšiť výkon, napríklad pri otváraní dvierok, a zaručiť tak vysokú úroveň ochrany potravín pred ich zbytočným pokazením.

Do chladničky sa nedostanú žiadne baktérie

Nesmieme však zabudnúť ani na spomínanú anti-bacterial technológiu, ktorá používa špeciálny filter, ktorý vytvára v priestore chladničky hygienickejšie prostredie. Prechádza ním všetok vzduch obsiahnutý vo vnútornom priestore, zachytí baktérie aj chemické či mechanické nečistoty obsiahnuté vo vzduchu a zamedzí tak skazeniu potravín, vzniku nepríjemných pachov alebo rôznych iných nepríjemných problémov, ktoré by viedli k chorobám.

Chladiaci priestor vám ponúka 228 litrov priestoru, ktorý je rozdelený medzi päť sklenených políc, z ktorých si môžete štyri výškovo nastaviť, jednu zásuvku, ktorá je vhodná pre uchovávanie čerstvosti zeleniny a ovocia a štyri odkladacie priehradky vo dverách. Nechýba ai Supercool funkcia, ktorá je riadená elektronickým senzorom. Tá zabezpečuje mimoriadne rýchle chladenie potravín práve vložených do chladničky. Chladnička je vybavená automatickým odmrazovaním v pravidelných intervaloch.

Žiadna námraza vás trápiť nebude

Viete, čo je nočnou morou každého, kto má doma chladničku? Námraza. Možno ste to nevedeli, no každý milimeter ľadu zvyšuje energetické náklady o 10%, čo je ku koncu naozaj veľmi vysoká spotreba. Rovnako však tento ľad znižuje životnosť chladiaceho systému a chladničky sa často kvôli tomuto problému kazia. Práve preto vám chladnička Whirlpool ART 9811/A++SF ponúka technológiu True No Frost, ktorá zaistí rýchlu a pohodlnú údržbu bez odstraňovania vytvorenej námrazy. Špeciálna technológia takisto umožňuje rovnomerné chladenie, pri ktorom sa námraza a ani zbytočný ľad netvoria. Tak budete mať obe časti, chladničku aj mrazničku, bez námrazy navždy.

Poďme si povedať ešte niečo o mraziacom priestore, ktorý má 80 litrov. Ten je umiestnený v spodnej časti a disponuje mraziacim výkonom 3,5 kg za 24 hodín. Má aj odolnosť proti výpadku prúdu, čo znamená, že zachová potraviny v plnom mrazenom čase, a počas 19 hodín. Stop Frost systém zas kumuluje námrazu na špeciálnom mieste, čím zabraňuje vytváraniu námrazy po vnútorných stenách alebo na potravinách.

Nízka hlučnosť

K veľkým prednostiam aj nízka hlučnosť. Hlučnosť spotrebiču nie je vôbec vysoká a môžete ho mať pokojne aj blízko spáľne alebo obývačky. Hlučnosť dosahuje úroveň len 35 dB, vďaka čomu vám spotrebič nebude naozaj vôbec vadiť. Výhodou je aj LED osvetlenie, ktoré neotepľuje vzduch a nekazí tak potraviny.

O značke

Značka Whirlpool patrí medzi kvalitné a veľmi známe značky, ktoré ponúkajú spotrebiče do všetkých kuchýň a kúpeľní. Značka vznikla v roku 1911, no na Slovensko sa dostala až v roku 1991, kedy bola podpísaná zmluva o založení budúceho spoločného podniku na výrobu práčok v Poprade pod názvom Whirlpool Tatramat medzi bývalým československým podnikom Tatramat a celosvetovou korporáciou Whirlpool. Od začiatku pôsobenia získala spoločnosť Whirlpool viacero ocenení, ako „Best in Europe“ v súťaži Trade Partners Satisfaction, titul „Najlepší exportér“, „Zamestnávateľ ústretový k rodine v kategórii Rovnosť príležitostí žien a mužov“, „Firma roku“, „Via Bona“, „Dodávateľ roka“ udeľované obchodným združením Euronics.