Chladničky sú spotrebiče, ktoré patria medzi staršie vynálezy techniky, na ktoré by ste mali určite staviť. Dokážu vám totižto skvelo zachladiť nápoje vo veľmi teplom počasí. Rovnako vám ponúka aj skladovanie potravín. Asi len málokto si vie predstaviť život bez chladničiek. Mnohí nakupujú aj na niekoľko dní, týždňov, a práve to je dôvod, prečo potrebujú kvalitnú chladničku, ktorá sa dokáže postarať o potraviny, ovocie, zeleninu alebo nejaké nápoje. Kvalitná chladnička sa dneska nachádza na trhu veľmi ťažko, pretože ich je naozaj veľmi veľa a takisto vám všetky ponúkajú nejaké funkcie, no nie každá je presne to, čo by ste očakávali a chceli.
Mnohé chladničky ponúkajú zaujímavé úložné priestory, ktoré neprepúšťajú zápach, vďaka čomu si do tohto spotrebiču môžete uložiť úplne všetko, čo potrebujete. Dôležité pri výbere chladničky je aj to, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. To je veľmi dôležité, pretože ak chcete ušetriť nejaké financie, treba do chladničky na začiatku možno trochu investovať, aby sa vám financie neskôr mohli bez problémov vrátiť. Výhodou mnohých chladničiek je to, že patria práve do vysokých energetických tried, vďaka čomu spotrebujú len veľmi málo energie a vy tak ušetríte.
Sami si však musíte nastaviť podmienky, ktoré potrebujete a sami by ste si dať podmienky, ktoré by vaša chladnička mala mať, aby vám vyhovovala úplne najviac a najlepšie, ako sa dá.

Chladnička je potrebným spotrebičom, ktorý by vám doma nemal chýbať. Nemáte tú svoju ešte vybranú alebo sa vám pokazila vy by ste potrebovali niečo nové? Je na čase, aby ste začali uvažovať, na ktorú stavíte. Kúpa chladničky je dôležitou vecou, ktorú spravíte, a preto by ste sa mali rozhodnúť správne. My dnes máme pre vás recenziu, v ktorej vám ukážeme jednu kombináciu chladničky s mrazničkou, presnejšie Whirlpool ART 9811/A++SF.

Ak si zariaďujete novú kuchyňu alebo si len kupujete nový spotrebič do svojej kuchyne, určite by ste mali začať premýšľať nad kvalitnou kombináciou chladničky a mrazničky, ktorá perfektne ušetrí miesto a všetky potraviny máte na jednom mieste. Medzi takýto spotrebič patrí aj kombinácia mrazničky a chladničky Whirlpool ART 9811/A++SF, ktorú si zamilujete hneď na prvý pohľad. Na ten druhý zistíte, že udrží veľmi dobre a dlho čerstvosť každej jednej potraviny, ponúka nízku spotrebu energie, antibakteriálne riešenie a vyniká aj výnimočne tichou prevádzkou. Na toto všetko sa v dnešnej recenzií môžete tešiť!

Prečo kombináciu dvoch spotrebičov?

Na začiatok by bolo vhodné povedať, prečo by ste mali práve vy staviť na kombináciu chladničky s mrazničkou. Mnohí ľudia tento typ spotrebiča nechcú, pretože si myslia, že budú mať malú chladničku, do ktorej nič nezmestia alebo malú mrazničku, ktorá nebude postačujúca. Nie je to však pravda. Napríklad kombinácia chladničky s mrazničkou Whirlpool ART 9811/A++SF, o ktorej dnes píšeme, má objem chladničky 202 litrov a objem mrazničky 75 litrov. Je to naozaj postačujúci objem a veľkosť pre stredne veľké rodiny, ktoré majú dosť veľa potravín.
Druhým dôvodom, prečo by ste mali staviť na kombináciu dvoch spotrebičov je úspora miesta. Mnohí ľudia, ktorí žijú v byte a potrebujú ušetriť miesto, siahajú práve po takomto spotrebiči.
Ďalšou výhodou je aj to, že máte všetky dôležité veci po ruke a nemusíte behať z miesta na miesto. Či už budete pracovať s chladenými alebo mrazenými potravinami, netreba chodiť z miestnosti, kde máte mrazničku do kuchyne, kde je chladnička a naopak.
Okrem týchto spomínaných výhod má kombinácia chladničky a mrazničky ďalších veľmi veľa výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť.

Veľký objem

Poďme si teda povedať niečo o tejto samotnej chladničke a mrazničke. Spotrebič  Whirlpool ART 9811/A++SF má celkový využiteľný objem až 308 litrov, vďaka čomu sa hodí do stredne veľkých a veľkých rodín. Tento objem sa rozdeľuje na dve časti a to na chladiacu a mraziacu. Chladnička má objem 228 litrov a mraznička 80.
Okrem veľkého objemu sa vám určite bude páčiť aj energetická trieda, do ktorej je tejto spotrebič zaradený. Je ňou trieda A++, ktorá zaručuje nízku spotrebu elektrickej energie. Za rok spotrebuje 247 kWh, čo je naozaj veľmi nízka hodnota.

Tak ako sme zvyknutí aj pri iných spotrebičoch, tak aj chladnička s mrazničkou Whirlpool ART 9811/A++SF vyniká unikátnou senzorovou technológiou 6. zmysel Fresh Control, ktorá sa postará presne o to, aby ste mali dlhodobo čerstvé potraviny. Táto funkcia totižto aktívne kontroluje vnútornú vlhkosť a udržuje ideálnu teplotu. V porovnaní s klasickou chladničkou udrží potraviny až štyrikrát dlhšie čerstvé a ideálnu teplotu obnoví až päťkrát rýchlejšie.
Rovnako je to aj so vzduchom, ktorý je v chladničke rovnomerne distribuovaný pomocou ventilátorov a vďaka senzorom je neustále udržovaná ideálna teplota a takisto aj vlhkosť. Spotrebič dokáže výrazne rýchlejšie zvýšiť výkon, napríklad pri otváraní dvierok, a zaručiť tak vysokú úroveň ochrany potravín pred ich zbytočným pokazením.

Do chladničky sa nedostanú žiadne baktérie

Nesmieme však zabudnúť ani na spomínanú anti-bacterial technológiu, ktorá používa špeciálny filter, ktorý vytvára v priestore chladničky hygienickejšie prostredie. Prechádza ním všetok vzduch obsiahnutý vo vnútornom priestore, zachytí baktérie aj chemické či mechanické nečistoty obsiahnuté vo vzduchu a zamedzí tak skazeniu potravín, vzniku nepríjemných pachov alebo rôznych iných nepríjemných problémov, ktoré by viedli k chorobám.

Chladiaci priestor vám ponúka 228 litrov priestoru, ktorý je rozdelený medzi päť sklenených políc, z ktorých si môžete štyri výškovo nastaviť, jednu zásuvku, ktorá je vhodná pre uchovávanie čerstvosti zeleniny a ovocia a štyri odkladacie priehradky vo dverách. Nechýba ai Supercool funkcia, ktorá je riadená elektronickým senzorom. Tá zabezpečuje mimoriadne rýchle chladenie potravín práve vložených do chladničky. Chladnička je vybavená automatickým odmrazovaním v pravidelných intervaloch.

Žiadna námraza vás trápiť nebude

Viete, čo je nočnou morou každého, kto má doma chladničku? Námraza. Možno ste to nevedeli, no každý milimeter ľadu zvyšuje energetické náklady o 10%, čo je ku koncu naozaj veľmi vysoká spotreba. Rovnako však tento ľad znižuje životnosť chladiaceho systému a chladničky sa často kvôli tomuto problému kazia. Práve preto vám chladnička Whirlpool ART 9811/A++SF ponúka technológiu True No Frost, ktorá zaistí rýchlu a pohodlnú údržbu bez odstraňovania vytvorenej námrazy. Špeciálna technológia takisto umožňuje rovnomerné chladenie, pri ktorom sa námraza a ani zbytočný ľad netvoria. Tak budete mať obe časti, chladničku aj mrazničku, bez námrazy navždy.

Poďme si povedať ešte niečo o mraziacom priestore, ktorý má 80 litrov. Ten je umiestnený v spodnej časti a disponuje mraziacim výkonom 3,5 kg za 24 hodín. Má aj odolnosť proti výpadku prúdu, čo znamená, že zachová potraviny v plnom mrazenom čase, a počas 19 hodín. Stop Frost systém zas kumuluje námrazu na špeciálnom mieste, čím zabraňuje vytváraniu námrazy po vnútorných stenách alebo na potravinách.

Nízka hlučnosť

K veľkým prednostiam aj nízka hlučnosť. Hlučnosť spotrebiču nie je vôbec vysoká a môžete ho mať pokojne aj blízko spáľne alebo obývačky. Hlučnosť dosahuje úroveň len 35 dB, vďaka čomu vám spotrebič nebude naozaj vôbec vadiť. Výhodou je aj LED osvetlenie, ktoré neotepľuje vzduch a nekazí tak potraviny.

O značke

Na koniec si povedzme ešte niečo o značke Whirlpool. Značka Whirlpool patrí medzi kvalitné a veľmi známe značky, ktoré ponúkajú spotrebiče do všetkých kuchýň a kúpeľní. Okrem toho je aj  jednou z najlepších značiek na trhu, ktoré ponúkajú kvalitné výrobky. Po celom svete existuje viac ako desaťtisíce spokojných zákazníkov, ktorí by výrobky od značky Whirlpool nevymenili. Ste medzi nimi aj vy? Ak nie, môžete byť! Na trhu nájdete pod touto značkou mnohé spotrebiče, ktoré majú za úlohu pomôcť vám v každodennom živote a urýchliť si tak prácu, ktorú by ste inak robili veľmi dlho. Rovnako si môžete pomôcť a pri niektorých prácach nechať robiť len spotrebič.