Chladničky sú spotrebiče, ktoré patria medzi staršie vynálezy techniky, na ktoré by ste mali určite staviť. Dokážu vám totižto skvelo zachladiť nápoje vo veľmi teplom počasí. Rovnako vám ponúka aj skladovanie potravín. Asi len málokto si vie predstaviť život bez chladničiek. Mnohí nakupujú aj na niekoľko dní, týždňov, a práve to je dôvod, prečo potrebujú kvalitnú chladničku, ktorá sa dokáže postarať o potraviny, ovocie, zeleninu alebo nejaké nápoje. Kvalitná chladnička sa dneska nachádza na trhu veľmi ťažko, pretože ich je naozaj veľmi veľa a takisto vám všetky ponúkajú nejaké funkcie, no nie každá je presne to, čo by ste očakávali a chceli.
Mnohé chladničky ponúkajú zaujímavé úložné priestory, ktoré neprepúšťajú zápach, vďaka čomu si do tohto spotrebiču môžete uložiť úplne všetko, čo potrebujete. Dôležité pri výbere chladničky je aj to, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. To je veľmi dôležité, pretože ak chcete ušetriť nejaké financie, treba do chladničky na začiatku možno trochu investovať, aby sa vám financie neskôr mohli bez problémov vrátiť. Výhodou mnohých chladničiek je to, že patria práve do vysokých energetických tried, vďaka čomu spotrebujú len veľmi málo energie a vy tak ušetríte.
Sami si však musíte nastaviť podmienky, ktoré potrebujete a sami by ste si dať podmienky, ktoré by vaša chladnička mala mať, aby vám vyhovovala úplne najviac a najlepšie, ako sa dá.

Chladnička je potrebným spotrebičom, ktorý by vám doma nemal chýbať. Nemáte tú svoju ešte vybranú alebo sa vám pokazila vy by ste potrebovali niečo nové? Je na čase, aby ste začali uvažovať, na ktorú stavíte. Kúpa chladničky je dôležitou vecou, ktorú spravíte, a preto by ste sa mali rozhodnúť správne. My dnes máme pre vás recenziu, v ktorej vám ukážeme jednu kombináciu chladničky s mrazničkou, presnejšie Whirlpool ART 6501/A+.

Doslúžila vám vaša stará chladnička alebo mraznička a potrebujete niečo nové? Určite by ste mali staviť na kombináciu chladničky a mrazničky Whirlpool ART 6501/A+, ktorá patrí medzi tie najlepšie. Okrem toho, že je jedným z najnovších typov, takisto je aj úsporným spotrebičom, ktorý je štýlový a perfektne pracuje. Vstavaný spotrebič patrí do energetickej triedy A+ a ponúka vám systém odmrazovania Less Frost. Takisto nesmieme zabudnúť ani na hlučnosť, ktorá činí len 35 dB. Vďaka tomuto vám nikdy nebude vadiť a rušiť vás pri práci.

Prečo si vybrať kombináciu?

Na začiatok by bolo vhodné povedať, prečo by ste mali práve vy staviť na kombináciu chladničky s mrazničkou. Mnohí ľudia tento typ spotrebiča nechcú, pretože si myslia, že budú mať malú chladničku, do ktorej nič nezmestia alebo malú mrazničku, ktorá nebude postačujúca. Nie je to však pravda. Napríklad kombinácia chladničky s mrazničkou Whirlpool ART 6501/A+, o ktorej dnes píšeme, má objem chladničky 202 litrov a objem mrazničky 75 litrov. Je to naozaj postačujúci objem a veľkosť pre stredne veľké rodiny, ktoré majú dosť veľa potravín.
Druhým dôvodom, prečo by ste mali staviť na kombináciu dvoch spotrebičov je úspora miesta. Mnohí ľudia, ktorí žijú v byte a potrebujú ušetriť miesto, siahajú práve po takomto spotrebiči.
Ďalšou výhodou je aj to, že máte všetky dôležité veci po ruke a nemusíte behať z miesta na miesto. Či už budete pracovať s chladenými alebo mrazenými potravinami, netreba chodiť z miestnosti, kde máte mrazničku do kuchyne, kde je chladnička a naopak.
Okrem týchto spomínaných výhod má kombinácia chladničky a mrazničky ďalších veľmi veľa výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť.

Na začiatok si povedzme niečo o energetickej triede A+. Táto energetická trieda vám ponúka ročnú spotrebu len 299 kWh, vďaka čomu ušetrí veľmi veľa energie a zároveň aj ušetríte peniaze.

Veľký vnútorný priestor, ktorý vám kombinácia chladničky a mrazničky ponúka, vám poskytuje dostatok miesta na uloženie všetkých potravín. Využiteľný objem chladničky je 195 litrov, čo klasicky postačí veľkej rodine.

Veľký priestor, ktorý je skvelo rozdelený

Chladiaci priestor je rozdelený medzi päť sklenených políc z tvrdeného materiálu, z ktorých si môžete štyri výškovo nastaviť, jednu zásuvku, ktorá je vhodná pre uchovávanie čerstvosti zeleniny a ovocia a štyri odkladacie priehradky vo dverách. Nechýba ani Supercool funkcia, ktorá je riadená elektronickým senzorom. Tá zabezpečuje mimoriadne rýchle chladenie potravín práve vložených do chladničky. Chladnička je vybavená automatickým odmrazovaním v pravidelných intervaloch.
V chladničke nájdete aj úložné miesto pre rôzne typy fliaš ako napríklad pred fľaše na minerálne vody, víno, pivo, džúsy a mnohé ďalšie. Vybrať si môžete z troch rôznych priehradiek. Chladnička spadá aj spolu s mrazničkou do klimatickej triedy SN-T.

Poďme si povedať ešte niečo o mraziacom priestore, ktorý má 80 litrov. Ten je umiestnený v spodnej časti a disponuje mraziacim výkonom 3,5 kg za 24 hodín. Má aj odolnosť proti výpadku prúdu, čo znamená, že zachová potraviny v plnom mrazenom čase, a počas 19 hodín. Stop Frost systém zas kumuluje námrazu na špeciálnom mieste, čím zabraňuje vytváraniu námrazy po vnútorných stenách alebo na potravinách.
Vo vnútri tohto priestoru nájdete tri úložné priestory, kde môžete uložiť všetky druhy mäsa, rýb, zeleniny, zmrzlinu a iné potraviny, ktoré doma mrazíte. Súčasťou je aj miska na ľadové kocky, ktorými môžete schladiť vaše miešané nápoje, ľadový čaj alebo iné nápoje, ktoré počas leta pojete. Trieda mrazenia je 4*.

Žiadna námraza

Viete, čo je nočnou morou každého, kto má doma chladničku? Námraza. Možno ste to nevedeli, no každý milimeter ľadu zvyšuje energetické náklady o 10%, čo je ku koncu naozaj veľmi vysoká spotreba. Rovnako však tento ľad znižuje životnosť chladiaceho systému a chladničky sa často kvôli tomuto problému kazia. Práve preto vám chladnička Whirlpool ART 6501/A+ ponúka technológiu True No Frost, ktorá zaistí rýchlu a pohodlnú údržbu bez odstraňovania vytvorenej námrazy. Špeciálna technológia takisto umožňuje rovnomerné chladenie, pri ktorom sa námraza a ani zbytočný ľad netvoria. Tak budete mať obe časti, chladničku aj mrazničku, bez námrazy navždy.

Tichý chod

K veľkým prednostiam aj nízka hlučnosť. Hlučnosť spotrebiču nie je vôbec vysoká a môžete ho mať pokojne aj blízko spáľne alebo obývačky. Hlučnosť dosahuje úroveň len 35 dB, vďaka čomu vám spotrebič nebude naozaj vôbec vadiť. Výhodou je aj LED osvetlenie, ktoré neotepľuje vzduch a nekazí tak potraviny.

O značke

Na koniec si povedzme ešte niečo o značke Whirlpool. Značka Whirlpool patrí medzi kvalitné a veľmi známe značky, ktoré ponúkajú spotrebiče do všetkých kuchýň a kúpeľní. Okrem toho je aj  jednou z najlepších značiek na trhu, ktoré ponúkajú kvalitné výrobky. Po celom svete existuje viac ako desaťtisíce spokojných zákazníkov, ktorí by výrobky od značky Whirlpool nevymenili. Ste medzi nimi aj vy? Ak nie, môžete byť! Na trhu nájdete pod touto značkou mnohé spotrebiče, ktoré majú za úlohu pomôcť vám v každodennom živote a urýchliť si tak prácu, ktorú by ste inak robili veľmi dlho. Rovnako si môžete pomôcť a pri niektorých prácach nechať robiť len spotrebič.