Doslúžila vám vaša stará chladnička a potrebovali by ste novú? V tom prípade si pozrite ponuku značky Samsung, ktorá má široké portfólio rôznych spotrebičov. K nim sa radia aj kvalitné a vynikajúce modely chladničiek. Práve chladničky sú potrebným spotrebičom, ktorý by vám doma nemal chýbať. Kúpa chladničky je dôležitou vecou, ktorú spravíte, a preto by ste sa mali rozhodnúť správne.

Mnohé chladničky ponúkajú zaujímavé úložné priestory, ktoré neprepúšťajú zápach, vďaka čomu si do tohto spotrebiču môžete uložiť úplne všetko, čo potrebujete. Dôležité pri výbere je aj to, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. Tento fakt je dôležitý v tom prípade, ak chcete ušetriť svoje financie. Na začiatok možno do spotrebiču zainvestujete, no rozhodne sa vám to vráti.
Výhodou mnohých modelov je to, že patria práve do vysokých energetických tried, vďaka čomu spotrebujú len veľmi málo energie a vy tak ušetríte.

Chladnička je základným pomocníkom, ktorý dokáže skvelo uchovávať všetky potraviny. Existuje niekoľko druhov chladničiek, z ktorých jeden je práve kombinácia chladničky a mrazničky. Americká chladnička Samsung je skvelým výrobkom, na ktorý by ste mali staviť kvôli jeho skvelým funkciám.

Americký štýl

Máte aj vy radi chladničky na americký štýl, ktoré majú dvoje dvere a ponúkajú vám tak veľké množstvo priestoru? Presne takouto chladničkou je chladnička Samsung RS67N8211B1/EF, ktorú si zamilujete už len z fotografie alebo obrázku. Táto voľne stojaca chladnička side by side bude nielen vaším pomocníkom, ale takisto aj moderným a štýlovým doplnkom vo vašej kuchyni, ktorý je naviac doplnený skvelou výbavou a funkciami chladničky. Okrem toho, táto chladnička nie je len chladničkou, pretože je to kombinovaný spotrebič, ktorý si zamilujete aj vďaka tomu, že vám okrem chladiacej funkcie poskytuje aj tú mraziacu.
Veľkým plusom chladničky Samsung RS67N8211B1/EF je aj to, že je zaradená do energetickej triedy A++.

Prečo kúpiť kombináciu?

Na začiatok by bolo vhodné povedať, prečo by ste mali práve vy staviť na kombináciu chladničky s mrazničkou. Mnohí ľudia tento typ spotrebiča nechcú, pretože si myslia, že budú mať malú chladničku, do ktorej nič nezmestia alebo malú mrazničku, ktorá nebude postačujúca. Nie je to však pravda. Napríklad kombinácia chladničky s mrazničkou Samsung RS67N8211B1/EF, o ktorej dnes píšeme, má objem chladničky 267 litrov a objem mrazničky 98 litrov. Je to naozaj postačujúci objem a veľkosť pre stredne veľké rodiny, ktoré majú dosť veľa potravín.
Druhým dôvodom, prečo by ste mali staviť na kombináciu dvoch spotrebičov je úspora miesta. Mnohí ľudia, ktorí žijú v byte a potrebujú ušetriť miesto, siahajú práve po takomto spotrebiči.
Ďalšou výhodou je aj to, že máte všetky dôležité veci po ruke a nemusíte behať z miesta na miesto. Či už budete pracovať s chladenými alebo mrazenými potravinami, netreba chodiť z miestnosti, kde máte mrazničku do kuchyne, kde je chladnička a naopak.
Okrem týchto spomínaných výhod má kombinácia chladničky a mrazničky ďalších veľmi veľa výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť.

Veľký objem

Poďme si pozrieť celkový objem chladničky Samsung RS67N8211B1/EF, ktorá patrí medzi tie najlepšie. Jej celkový úžitkový objem je 609 litrov. Ten je rozdelený na spomínané dve časti – chladiacu a mraziacu. Objem chladničky je tak 407 litrov a objem mrazničky 202 litrov. Chladnička je takisto vybavená invertorovým motorom, ktorý pracuje v tichosti, nepresiahne 39 dB a tým vám ponúka nerušené sledovanie televízie, pracovanie alebo spanie. V porovnaní s inými značkami je takýto motor omnoho výkonnejší a značka vám naň poskytuje predĺženú, 10 ročnú, záruku.

Žiadna námraza

Viete, čo je nočnou morou každého, kto má doma chladničku? Námraza. Možno ste to nevedeli, no každý milimeter ľadu zvyšuje energetické náklady o 10%, čo je ku koncu naozaj veľmi vysoká spotreba. Rovnako však tento ľad znižuje životnosť chladiaceho systému a chladničky sa často kvôli tomuto problému kazia. Práve preto vám chladnička Samsung RS67N8211B1/EF ponúka technológiu True No Frost, ktorá zaistí rýchlu a pohodlnú údržbu bez odstraňovania vytvorenej námrazy. Špeciálna technológia takisto umožňuje rovnomerné chladenie, pri ktorom sa námraza a ani zbytočný ľad netvoria. Tak budete mať obe časti, chladničku aj mrazničku, bez námrazy vždy.
Chladnička a mraznička sú chladené oddelene, a to vďaka dvojitému chladiacemu systému Twin Cooling Plus TM. Nezávislý chladiaci systém zaisťuje optimálnu vlhkosť, nedochádza k miešaniu pachov a potraviny vydržia omnoho dlhšie čerstvé a plné živín. Vďaka antibakteriálnej ochrane takisto dochádza k zabráneniu usadení baktérií a plesní.

Prehľadnosť

Pri chladničkách a takisto aj mrazničkách je veľmi dôležitá prehľadnosť, aby ste náhodou na nejaké potraviny nezabudli. V chladničke Samsung RS67N8211B1/EF nájdete na pravej strane štyri police  z kvalitného tvrdeného skla s ochranou proti pretečeniu, dve zásuvky na ovocie a zeleninu a vo dverách nájdete štyri priehradky. Nechýbajú ani priehradky na vajcia a mliečne výrobky. S vnútorným LED osvetlením budete mať dokonalý prehľad nad uloženými potravinami a určite takisto oceníte aj pohlcovač pachu.

Mraziaci priestor je takisto veľmi priehľadný. Obsahuje štyri sklenené police, dve priehľadné plastové zásuvky a vo dvierkach nájdete tri praktické poličky, ktoré môžete využiť napríklad pre uskladnenie zmrzliny. Nechýba ani LED osvetlenie.
Vo dverách mrazničky sa nachádza zabudovaný výrobník ľadu s dávkovačom vody, ktorý oceníte nielen v lete. Vychladenú vodu priamo z nápojového automatu si môžete vychutnať kedykoľvek bez dlhšieho čakania. Súčasťou je aj modro podsvietený LED displej.

Dizajn

Nesmieme však zabudnúť ani na krásny a štýlový dizajn. Chladnička je inšpirovaná americkým štýlom chladničiek. Vďaka tmavému a elegantnému štýlu sa vám určite zapáči a zamilujete si ju tak, ako väčšina ľudí. Do domácnosti je to tak ten najlepší pomocník!

Vďaka prehľadnosti v chladničke a takisto aj v mrazničke, nikdy nenecháte nejaké jedlo príliš dlho bez toho, aby ste o ňom vedeli. Potraviny sa tak nekazia a vy tak vždy viete, čo v chladničke vlastne máte.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.