Chladnička je potrebným spotrebičom, ktorý by vám doma nemal chýbať. Nemáte tú svoju ešte vybranú alebo sa vám pokazila vy by ste potrebovali niečo nové? Je na čase, aby ste začali uvažovať, na ktorú stavíte. Kúpa chladničky je dôležitou vecou, ktorú spravíte, a preto by ste sa mali rozhodnúť správne.

Mnohé chladničky ponúkajú zaujímavé úložné priestory, ktoré neprepúšťajú zápach, vďaka čomu si do tohto spotrebiču môžete uložiť úplne všetko, čo potrebujete. Dôležité pri výbere je aj to, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. Tento fakt je dôležitý v tom prípade, ak chcete ušetriť svoje financie. Na začiatok možno do spotrebiču zainvestujete, no rozhodne sa vám to vráti.
Výhodou mnohých modelov je to, že patria práve do vysokých energetických tried, vďaka čomu spotrebujú len veľmi málo energie a vy tak ušetríte.

Chladnička je základným pomocníkom, ktorý dokáže skvelo uchovávať všetky potraviny. Existuje niekoľko druhov chladničiek, z ktorých jeden je práve kombinácia chladničky a mrazničky. Chladnička Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook je skvelým výrobkom, na ktorý by ste mali staviť kvôli jeho skvelým funkciám.

Kvalitné prevedenie

Mať doma kvalitnú a dobrá chladničku je niekedy omnoho ťažšie, ako sa zdá. Na trhu existujú stovky rôznych druhov, a preto sme si dnes pripravili recenziu na kombinovanú chladničku s mrazničkou Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook, ktorá patrí medzi tie najlepšie a určite vás prekvapí svojimi funkciami!

Prečo si ju vybrať?

Na začiatok by bolo vhodné povedať, prečo by ste mali práve vy staviť na kombináciu chladničky s mrazničkou. Mnohí ľudia tento typ spotrebiča nechcú, pretože si myslia, že budú mať malú chladničku, do ktorej nič nezmestia alebo malú mrazničku, ktorá nebude postačujúca. Nie je to však pravda. Napríklad kombinácia chladničky s mrazničkou Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook, o ktorej dnes píšeme, má objem chladničky 267 litrov a objem mrazničky 98 litrov. Je to naozaj postačujúci objem a veľkosť pre stredne veľké rodiny, ktoré majú dosť veľa potravín.
Druhým dôvodom, prečo by ste mali staviť na kombináciu dvoch spotrebičov je úspora miesta. Mnohí ľudia, ktorí žijú v byte a potrebujú ušetriť miesto, siahajú práve po takomto spotrebiči.
Ďalšou výhodou je aj to, že máte všetky dôležité veci po ruke a nemusíte behať z miesta na miesto. Či už budete pracovať s chladenými alebo mrazenými potravinami, netreba chodiť z miestnosti, kde máte mrazničku do kuchyne, kde je chladnička a naopak.
Okrem týchto spomínaných výhod má kombinácia chladničky a mrazničky ďalších veľmi veľa výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť.

Veľkosť

Spotrebič Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook má celkový objem 365 litrov, čím sa radí medzi chladničky, ktoré sa hodia do stredne veľkých až veľkých rodín. Okrem jej skvelého objemu má aj skvelú spotrebu a radí sa do energetickej triedy A+++. Za svoje účty tak nebudete platiť nikdy príliš veľa.

Moderná chladnička Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook vám ponúka digitálnu inventorovú technológiu, vďaka ktorej má spotrebič veľmi nízku spotrebu energie a takisto aj nízku hlučnosť, ktorá dosahuje len 37 dB. Výrobca vám poskytuje aj predĺženú celkovú životnosť a desaťročnú záruku na kompresor.

Funkcie a technológie

Chladnička Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook je skvelá pre skladovanie akéhokoľvek jedla, ktoré doma máte. Dôvod je najmä ten, že má dvojitý chladiaci systém Twin Cooling Plus, čo znamená, že vzduch v mrazničke a chladničke je chladený zvlášť. Vďaka tomu je zaistená ideálna teplota aj vlhkosť vzduchu a vaše potraviny ostanú dlhšiu dobu čerstvé a bez toho, aby boli napáchnuté od inej potraviny alebo jedla. Zadná stena chladničky sa vám nikdy nenamrazí, pretože je vybavená technológiou Metal Cooling, čo znamená, že je tvorená kovom a poskytuje nielen rýchlejšie a účinnejšie chladenie, ale takisto vám zadná strana nebude namŕzať.

Pri mnohých chladničkách je problém ten, že aj keď sú veľké, nezmestíte do nich toľko potravín, koľko by ste chceli. Vnútorný priestor chladničky Samsung však môžete zorganizovať presne podľa vašich predstáv. Pomôžu vám na to štyri nastaviteľné dverné priehradky. Podľa veľkosti potravín si tak tieto priehradky môžete kedykoľvek meniť, posúvať a robiť si tak miesto presne na to, čo potrebujete. Napríklad na veľké fľaše alebo nejaké nádoby.
Chladnička vám takisto ponúka aj špeciálnu Fresh Zone priehradku, ktorá je ideálnym prostredím pre uskladnenie mäsa či rýb. V tejto zásuvke ostane mäso aj ryby omnoho dlhšie čerstvé a uchovajú si svoju delikátnu chuť.
Súčasťou chladničky je samozrejme aj držiak na víno, zásuvka na ovocie a zeleninu, priehradka na vajcia a mliečne výrobky.

Ako sme už vyššie spomínali, na odmrazovanie môžete zabudnúť. Okrem kovovej steny sa o to postará aj True No Frost technológia. Keďže sa v chladničke nebude námraza tvoriť, bude dokonalo udržiavaná mraziaca teplota a to v každom mieste v mrazničke či chladničke. Možno ste to nevedeli, no každý milimeter ľadu zvyšuje energetické náklady o 10%, čo je ku koncu naozaj veľmi vysoká spotreba. Rovnako však tento ľad znižuje životnosť chladiaceho systému a chladničky sa často kvôli tomuto problému kazia.

O aktuálnych informáciach, čo sa deje v mrazničke alebo v chladničke, vás bude informovať LED displej s ľadovo modrým podsvietením. Pri nesprávnom zatvorení dverí vás takisto upozorní aj zvuková signalizácia. Nechýba ani úsporné a jasné LED vnútorné osvetlenie.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.