Chladničky sú dnes výrobkami, ktoré potrebuje úplne každý. Či už v nej potrebujete skladovať šunku, syry, ovocie, zeleninu alebo nejaké jedlo, ktoré ostalo z predchádzajúceho dňa, vždy je dôležité mať miesto, kam kúpenú vec môžete uložiť. Medzi najčastejšie a najobľúbenejšie výrobky patria práve chladničky, ktoré majú v sebe nielen maličký výparník, ale takisto aj mrazničku. Takáto kombinácia často pomáha v mnohých smeroch a je to niečo, čo by ste mali mať aj vy doma, ak máte malý byt alebo potrebujete ušetriť miesto v nejakej miestnosti. Načo si kupovať veľkú mrazničku, na ktorej utratíte ďalšie stovky, niekedy tisícky eur a následne utratíte aj na jej prevádzke. Chladničky sú spotrebiče, ktoré patria medzi staršie vynálezy techniky, na ktoré by ste mali určite staviť. Dokážu vám totižto skvelo zachladiť nápoje vo veľmi teplom počasí. Rovnako vám ponúka aj skladovanie potravín. Asi len málokto si vie predstaviť život bez chladničiek. Mnohí nakupujú aj na niekoľko dní, týždňov, a práve to je dôvod, prečo potrebujú kvalitnú chladničku, ktorá sa dokáže postarať o potraviny, ovocie, zeleninu alebo nejaké nápoje. V teplých mesiacoch je niekedy chladnička to najdôležitejšie, čo potrebujete, pretože vám ochráni potraviny pred pokazením. Práve preto je dôležité nájsť na trhu presne takú, ktorá vám bude vyhovovať, ktorá sa vám bude páčiť a vydrží vám v domácnosti niekoľko desiatok rokov. Chladničky totižto nie sú spotrebiče, ktoré si človek kupuje len na pár mesiacov či rokov. Sú to výrobky, ktoré by nám mali vydržať naozaj veľmi dlho.

Nájsť tú správnu chladničku môže byť niekedy pre niekoho veľkým a ťažkým orieškom. Je to totižto veľký spotrebič, ktorý by nám mal vydržať dlho a bez toho, aby sme neustále rozmýšľali nad jeho opravou. Spotrebič ako chladnička používame každý deň a je to jeden zo základných výrobkov, ktorý by pri zariaďovaní kuchyne nemal nikomu chýbať. Často si však ľudia nedávajú pozor na to, čo si objednávajú alebo kupujú a až po niekoľkých mesiacoch či dokonca rokoch zistia, že si nekúpili tak dobrý spotrebič, ako si najprv mysleli. Vysoká spotreba sa totižto odzrkadlí na našich účtoch až po nejakej dobe, kedy zistíme, že nám z účtu odchádza viac peňazí, ako sa nám páči. Pri výbere drahších výrobkov a spotrebičov by ste sa tak mali rozhodovať pomocou recenzií, rád svojich blízkych či dokonca aj odborníkov.  Možno ste o tom počuli a možno nie, na trhu sa dnes nachádzajú aj také výrobky ako napríklad kombinácie rôznych dvoch výrobkov. Medzi dve veľmi známe kombinácie patrí kombinácia chladničky a mrazničky. Takáto kombinácia je výhodná najmä pre ľudí, ktorí potrebujú ušetriť miesto alebo ho toľko nemajú. Nie je to však výhodná voľba len pre nich. Tieto kombinácie si vyberajú často aj ľudia, ktorí chcú mať všetky potraviny a úplne všetko, čo sa v týchto spotrebičoch nachádza, na jednom mieste a neustále pri sebe. Výparníky totižto nie sú dnes dostačujúcim mraziacim miestom a mnohí často potrebujú niečo väčšie. Niečo väčšie však neznamená hneď to, aby ste si kupovali veľkú mrazničku. Stačí, ak si jednoducho len kúpite spotrebič, ktorý už niečo, ako menšiu mrazničku v sebe má.

Značka Gorenje patrí medzi značky, ktoré určite poznáte a možno od nej máte aj nejaké výrobky. S jej výrobkami sú spokojní zákazníci po celom svete najmä vďaka tomu, že sú kvalitne spracované, kvalitné a dá sa s nimi žiť aj niekoľko rokov. Nepokazia sa už po prvom roku a nepatria medzi spotrebiče s vysokou spotrebou. Vďaka chladničkám či mrazničkám, ktoré značka Gorenje ponúka si tak všetky potraviny uchováte čerstvé, kvalitné a dobré. Práve chladničky a mrazničky patria medzi najsilnejšie produkty, ktoré Gorenje ponúka. Sú to také spotrebiče, ktoré svojou cenou a kvalitou predbiehajú iné. Nedajte sa zmiasť. Síce Gorenje ponúka kvalitné výrobky, často ich môžete nájsť za omnoho nižšiu cenu, ako ste očakávali. Jedna z kombinácií mrazničky a chladničky, ktorá práve teraz boduje na trhu je aj Gorenje RK62AX4, ktorú si zamilujete hneď na prvý pohľad alebo vyskúšanie.

Chladnička s mrazničkou Gorenje RK62AX4 v krásnom šedom prevedení je voľne stojaci, kombinovaný spotrebič, ktorý si zamilujete okamžite. Je to aj vďaka tomu, že jeho objem je naozaj veľký a vhodný je teda pre stredne veľké až veľké rodiny. Presne tak, aj takto veľké rodiny si môžu dovoliť kombinovaný spotrebič a neprídu takmer o nič. Kombinovaný spotrebič Gorenje RK62AX4 vám ponúka moderný vzhľad a takisto aj skvelé vybavenie. Keď k tomu pripočítate ešte aj zariadenie do úspornej energetickej triedy, ktorá sa rovná triede A++, môžete si byť istí, že ušetríte naozaj dostatok energií a nikdy s platením účtov problém mať nebudete. Tento zaujímavý výrobok vám ponúka naozaj krásny dizajn a v kuchyni tak nebudete mať len obyčajný a základný spotrebič, ale takisto aj šperk, ktorý vám bude závidieť nejeden hosť.

Keď už sme spomínali ten perfektný objem, chladnička vám ponúka celkový objem až 324 litrov, pričom objem chladničky je 229 litrov a objem mrazničky zas 95 litrov. Aj tieto rozmery vám môžu napovedať, že do oboch spotrebičov vložíte úplne všetko, čo potrebujete a nebudete mať problém s ničím. Spotrebič je vybavený jedným kompresorom a ovláda sa mechanicky. Vo vnútri chladničky sa nachádzajú štyri poličky z kvalitného tvrdeného skla, praktický držiak na fľaše a veľká zásuvka Crisp Zone s reguláciou vlhkosti Humidity Control, ktorý je vhodná na uskladnenie čerstvej zeleniny a ovocia. Vďaka regulácií vlhkosti potraviny vydržia dlhšie čerstvé a takisto aj plné živín a vitamínov. S istotou vám môžeme povedať, že sa v chladničke nikdy nezamotáte a nebudete v nej príliš dlho stáť, pretože všetky potraviny do nej dáte prehľadne a jednoducho.

Kombinácia chladničky a mrazničky Gorenje RK62AX4 má naozaj efektívne využitie priestoru. V spotrebiči vám nechýba dokonca ani zásobník na vajcia. Vo dvierkach nájdete okrem dvoch výškovo nastaviteľných Simple Slide poličiek takisto aj poličku na fľašky s objemom 2,5 litra. Táto polička je vybavená takisto aj bezpečnostným systémom, ktorý drží fľaše pevne a zabraňuje aj ich pádu. Nikdy sa tak nestane, že by ste otvorili chladničku a fľaše by vám vypadli alebo sa nebodaj rozbili. Dokonalý prehľad nad uloženými potravinami vám umožňuje LED osvetlenie zo stropu, ktoré je úsporní a vydrží po celú dobu životnosti spotrebiča. Môžete si byť istí, že ho meniť určite nebudete.

Pozrime sa však aj na mrazničku. V mraziacej časti sa nachádzajú tri zásuvky, zásobník na ľad a XXL Space Box, ktorý je určený na uskladnenie väčších kusov potravín. Tie by mohli totižto zlomiť alebo podrviť nejaké menšie. Špeciálna technológia Frost Less vám zaistí menšiu tvorbu námrazy v mrazničke až o 50%, čím umožňuje rýchlejšiu a jednoduchšiu údržbu. Mraziaci výkon činí 4,5 kilogramov za 24 hodín, takže ak sa náhodou stane, že máte väčší nákup, nemusíte sa báť, že by ste ho nemohli do mrazničky uložiť. Vypadol prúd alebo sa pokazila mraznička? Nemusíte sa báť! Skladovacia doba je pri tejto mrazničke Gorenje RK62AX4 až po dobu 30 hodín. Nechýba ani možnosť zmeny otvárania dvierok, čo zjednoduší inštaláciu a celkovo vloženie do kuchyne.

Bojíte sa, že tento dizajn kombinácie chladničky a mrazničky Gorenje RK62AX4 by vám mohol náhodou robiť problémy pri odtlačkoch prstov? Nerobte si s tým starosti! Aj napriek tomu, že je dizajn z nerezového materiálu je takisto ochránený špeciálnou úpravou proti zanechaniu odtlačkov prstov. Výrobok je zaradený do klimatickej triedy SN, N, ST, T, čo znamená, že bude správne pracovať v rozmedzí vonkajších teplôt od 10 do 43 stupňov. Poteší vás takisto aj tichý chod, ktorý činí len 40 dB. Takýto zvuk vás nebude pri ničom vyrušovať.