Chladničky sú dnes výrobkami, ktoré potrebuje úplne každý bez ohľadu na to, akú veľkú má svoju rodinu alebo svoj príbytok. Či už v nej potrebujete skladovať šunku, syry, ovocie, zeleninu alebo nejaké jedlo, ktoré ostalo z predchádzajúceho dňa, vždy je dôležité mať miesto, kam kúpenú alebo urobenú vec môžete uložiť, aby ste ju ochránili od pokazením. Medzi najčastejšie a najobľúbenejšie výrobky patria práve chladničky, ktoré majú v sebe nielen maličký výparník, ale takisto aj mrazničku. Takáto kombinácia často pomáha v mnohých smeroch a je to niečo, čo by ste mali mať aj vy doma, ak máte malý byt alebo potrebujete ušetriť miesto v nejakej miestnosti. Načo si kupovať veľkú mrazničku, na ktorej utratíte ďalšie stovky, niekedy tisícky eur a následne utratíte aj na jej prevádzke. Aj napriek tomu, že sú chladničky spotrebiče, ktoré patria medzi staršie vynálezy techniky, každým jedným rokom prichádzajú na trh stále lepšie a vynovenejšie typy, ktoré sa vám určite zapáčia. Takéto spotrebiče vám totižto dokážu skvelo zachladiť nápoje vo veľmi teplom počasí a ochrániť ostatné potraviny. Rovnako vám ponúkajú aj skladovanie potravín. Asi len málokto si vie predstaviť život bez chladničiek. Mnohí nakupujú aj na niekoľko dní, týždňov, a práve to je dôvod, prečo potrebujú kvalitnú chladničku, ktorá sa dokáže postarať o potraviny, ovocie, zeleninu alebo nejaké nápoje. V teplých mesiacoch je niekedy chladnička to najdôležitejšie, čo potrebujete, pretože vám ochráni potraviny pred pokazením. Práve preto je dôležité nájsť na trhu presne takú, ktorá vám bude vyhovovať, ktorá sa vám bude páčiť a vydrží vám v domácnosti niekoľko desiatok rokov. Chladničky totižto nie sú spotrebiče, ktoré si človek kupuje len na pár mesiacov či rokov. Sú to výrobky, ktoré by nám mali vydržať naozaj veľmi dlho.

Výber chladničky je niekedy naozaj veľmi ťažký. Akú si vlastne vybrať? Táto otázka je tou najťažšou, ktorú môžu dostať ľudia, ktorí sa v elektrospotrebičoch alebo v podobných moderných výdobytkoch technológie vôbec neorientujú. Ak aj vy patríte do takejto skupiny, mali by ste vedieť, že výber chladničky nepozostáva len z návštevy obchodu, následného vybratia tej najkrajšej chladničky za dobrú cenu a kúpy. Nákupu by mali predchádzať ďalšie, veľmi dôležité body, ako napríklad zistenie správnych rozmerov chladničky, ktoré budú korešpondovať s miestom, kde chcete spotrebič umiestniť. Takisto je dôležité zistiť si, za akú približnú cenu sa chladničky predávajú a akú majú energetickú spotrebu. Toto všetko a omnoho viac je veľmi dôležitým faktorom, ktorý by ste mali ovládať. Niekedy sa totižto môže stať, že si kúpite chladničku, ktorá vám nemusí vôbec sedieť. Výhodou dnešnej doby je najmä to, že si môžete všetky ceny porovnať, a preto sa nestane, že by ste kúpili spotrebič o niekoľko stoviek eur drahšie v nejakom obchode. Jednoducho si totižto môžete porovnať všetky sumy, ktoré figurujú na internete a v daných kamenných predajniach alebo e-shopoch. Pri výbere chladničky musíte mať jednoducho dostatok trpezlivosti a ak si neviete dať rady, poraďte sa s odborníkom.

Značka Gorenje patrí medzi značky, ktoré určite poznáte a možno od nej máte aj nejaké výrobky. S jej výrobkami sú spokojní zákazníci po celom svete najmä vďaka tomu, že sú kvalitne spracované, kvalitné a dá sa s nimi žiť aj niekoľko rokov. Nepokazia sa už po prvom roku a nepatria medzi spotrebiče s vysokou spotrebou. Vďaka chladničkám, ktoré značka Gorenje ponúka si tak všetky potraviny uchováte čerstvé, kvalitné a dobré. Práve chladničky patria medzi najsilnejšie produkty, ktoré Gorenje ponúka. Sú to také chladničky, ktoré svojou cenou a kvalitou predbiehajú iné. Nedajte sa zmiasť. Síce Gorenje ponúka kvalitné výrobky, často ich môžete nájsť za omnoho nižšiu cenu, ako ste očakávali. Jedna z chladničiek, ktorá práve teraz boduje na trhu je aj chladnička Gorenje Retro ORK192C-L, ktorú si zamilujete hneď na prvý pohľad alebo vyskúšanie.

V dnešnej dobe sú moderné spotrebiče niečo, čo mať musíte. Medzi ne patrí aj kombinácia chladničky a mrazničky Gorenje Retro ORK192C-L, ktorej dizajn vás dostane. Na prvý pohľad vyzerá dizajn chladničky jemne zastaralo a mohli by ste povedať, že sa hodí do vintage štýlu, no po chvíľke hneď zistíte, že sa hodí do každej jednej modernej kuchyne. Najlepšie ju skombinujete ak je vaša kuchyňa ladená do tmavších farieb, pretože aj chladnička má teplý, krémový odtieň. Výhodou chladničky od značky Gorenje je najmä to, že je priestorná. Aj napriek tomu, že časť z nej je mraznička, ponúka neuveriteľných 227 litrov. Dokážete v nej tak uskladniť naozaj veľké množstvo potravín a skvelo sa tak hodí aj veľkým rodinám, ktoré majú toho viac. Nechýba ani spomínaná mraznička, ktorá má takisto dostatočný objem a to 95 litrov. Určite vás poteší energetická trieda, do ktorej tento spotrebič zapadá. Je to energetická trieda A++.

Počuli ste už o technológií Ion Air? Ak nie, nič si z toho nerobte, radi vám vysvetlíme jej fungovanie. Technológia Ion Air vám ponúka optimálnu mikroklímu vo vnútri chladničky, vďaka čomu sa nestane, že by ste mali vo vnútri príliš teplo. Táto technológia sa takisto podieľa aj na neustálej tvorbe záporne nabitých iónov, ktoré čistia vzduch chladničky, dokáže napomáhať likvidácií baktérií, ktoré eliminujú nežiaduce zápachy a zaisťuje optimálnu vlhkosť vo vnútri. Všetko toto naznačuje, že v chladničke nielenže nebude teplo, ale takisto v nej nebude ani zápach. Zaujímavosťou je aj to, že záporné ióny sa vyskytujú aj po daždi, čo len potvrdzuje fakt, že vzduch bude prečistený prirodzene. Tvorbou takéhoto mikrovlákna sa významne predlžuje aj životnosť a čerstvosť potravín.

Stála teplota v chladničke je veľmi dôležitá pre životnosť všetkých potravín a všetkého, čo máte vo vnútri. Často sa však stáva, že táto teplota býva narušená z dôvodu neustáleho otvárania dverí. Vzduch vo vnútri chladničky sa oteplí, čo znamená, že aj vaše potraviny sú teplejšie a môžu sa pokaziť. Technológia AdaptTech dokáže však sledovať konkrétne dni a časy, kedy najčastejšie otvárate chladničku a prispôsobiť tomu aj svoju prevádzku tak, aby sa predošlo teplotný výkyvom a bola zaistená maximálne čerstvosť potravín. V praxi to znamená, že ak otvárate chladničku o dvanástej hodine, čiže na obed, spotrebič pracuje omnoho silnejšie a chladí viac, ako v iné hodiny. Údaj o otváraní chladničky sa zaznamenávajú každý deň a po týždni sa neustále aktualizujú.

Výhodou chladničky je aj jej veľká priestorná zásuvka na uskladnenie zeleniny. Pomocou funkcie HUmidity Control je možné regulovať vlhkosť vo vnútri zásuvky CripZone. Ovocie a zelenina tak zostanú omnoho dlhše čerstvé a šťavnaté. Uchovajú si takisto aj všetky svoje vitamíny a vy budete mať tak vitamínovú bombu, ktorú potrebujete.

Viete, aké bývajú problémy s veľkými chladničkami? Je v nich chaos. A práve to je aj dôvod, prečo by ste mali staviť na chladničku s mrazničkou Gorenje Retro ORK192C-L, ktorá má prepracovaný systém poličiek a zásuviek. V hlavnom priestore sa nachádzajú až štyri sklenené police. Ďalšia polica na dverách je navrhnutá tak, aby dokázala uskladniť fľaše až do objemu 2,5 litra a bezpečnostný systém zaisťuje, že fľaša pevne drží v polici a pri manipulácií s dverami nikdy nevypadne. Ak sa vám niekedy stalo, že fľaše vypadli a rozbili sa, teraz sa toho naozaj nemusíte báť. Okrem toho zásuvka Fresh Zone udržuje potraviny pri teplote 3 stupne Celzia a predlžuje tak ich čerstvosť. Jedlo a všetky potraviny, ktoré ste kúpili tak budú chutiť omnoho lepšie. Nesmieme zabudnúť ani na veľké miesto na zeleninu s Humidity Control, ktoré umožňuje regulovať vlhkosť. Dobrý prehľad o skladovaných potravinách umožňuje LED osvetlenie zo stropu.

Poďme sa však v rýchlosti pozrieť aj na to, ako vyzerá mraznička zvnútra. Vnútorný priestor v mrazničke je vyplnený štyrmi zásuvkami na uschovanie mrazených potravín. V XXL Space Boxe si môžete jednoducho uchovávať mrazené aj tie najväčšie kusy potravín. Vďaka technológií Frost Less je obmedzená tvorba ľadu až o 50%, a preto sa nebudete musieť báť veľkej roboty. Vo výsledku tak nebudete mať prácu s odmrazovaním a ešte aj ušetríte, pretože mraznička bude spotrebovávať menej energie.