Hľadáte do domácnosti kvalitnú chladničku, ktorá by vám poskytla nielen chladenie, ale taktiež mrazenie? Najlepším variantom pre vás bude spotrebič kombinujúci tieto dva elementy. Takéto chladničky sú často väčšie a masívnejšie. Hodia sa skôr do väčších rodín. Ako si ich vybrať?

Na trhu sa dnes stretnete s dvomi základnými typmi chladničiek. Tým prvým sú klasické. Sú spravidla menšie a vhodné do stredne veľkých rodín. Druhým typom sú americké chladničky. Tento typ je väčší, poskytuje veľké množstvo priestoru a je vhodný najmä do veľkých domácností. Výber je čisto na vás. 

V dnešnej recenzii vám prinášame tip na jednu kombináciu chladničky a mrazničky od značky ETA, ktorá patrí medzi veľmi obľúbené. 

Rýchly náhľad

Kombinácia chladničky a mrazničky je skvelým kúskom do domácností, ktoré nemajú dostatok miesta na samotnú mrazničku, no pritom mraziaci priestor potrebujú. Ak s týmto problémom bojujete aj vy a hľadáte spotrebič, ktorý by sa vám postaral ako o chladenie, tak aj o mrazenie, máme pre vás chladničku s mrazničkou ETA Storio retro 253090040.

Značka ETA má vo svojom portfóliu niekoľko línií. Jednou z nich je aj retro edícia, ktorú si zamilovalo veľké množstvo ľudí. Vintage spotrebiče sa skvelo hodia ako do minimalistických, tak aj do rustikálnych či inak zariadených kuchýň. V prípade, že by ste v takomto štýle chceli chladničku, stavte na model ETA Storio retro 253090040.

Zaujala vás chladnička ETA Storio retro 253090040? Čítajte našu recenziu ďalej!

Dizajn 

Dizajn spotrebičov, ktoré sa nachádzajú na očiach vo frekventovaných miestnostiach, musí byť štýlový. Jedným z takýcho spotrebičov je aj chladnička. Tú si všimne každý hneď po tom, ako vojde do kuchyne. Ide totižto o dominantný prvok. Práve preto musí spolu s ostatným zariadením ladiť. Nemala by byť v inom štýle či farebnom prevedení.

Chladnička ETA Storio retro 253090040 vyčnieva z davu mnohými svojimi funkciami, no to, čo je na nej asi najzaujímavejšie, je retro dizajn. Oblé tvary, krémová farba a zaujímavé držadlá vám budú pripomínať 50. – 60. roky minulého storočia.

Svojim dizajnom sa tento model chladničky hodí nielen do štandardných kuchýň, ale aj do rustikálneho alebo minimalistického štýlu. Skombinujte ju s doplnkami a ďalšími spotrebičmi, ktoré máte doma.

Netreba zabudnúť ani na to, že retro edícia od značky ETA obsahuje tiež ďalšie kúsky ako hriankovač, kuchynský robot či rýchlovarná kanvica. Celá kuchyňa tak môže skvelo ladiť.

Chladničku, a ďalšie spomínané spotrebiče, nájdete v ďalších dvoch farebných prevedeniach. Ak sa vám nepáči krémový odtieň, stavte na sýtu červenú alebo tmavú čiernu. Výber je na vás.

Kombinácie chladničiek a mrazničiek bývajú spravidla veľké a masívne. Ako je na tom chladnička ETA Storio retro 253090040?

Rozmery tohto modelu sú príjemné. Vhodná je do stredne veľkých a veľkých rodín. Ak by vás zaujímali presné čísla, sú takéto:

  • šírka: 59,9 cm
  • výška: 192,0 cm
  • hĺbka: 62,8 cm
  • hmotnosť: 67 kg

Spotreba 

Spotreba je dôležitým parametrom, ktorý by ste pri nakupovaní mali sledovať ako prvý. Dopredu vám napovie, na aké výdavky sa musíte pripraviť. To, akú má výrobok spotrebu, najlepšie zistíte podľa energetickej triedy. Tá sa označuje písmenom a znakom plus. Najlepšou triedou je A+++. Spotrebič, ktorý má triedu nižšiu ako A by ste kupovať nemali.

Chladnička s mrazničkou značky ETA je dominantným spotrebičom, ktorý síce pôsobí mohutne, no jej dizajn nijakým spôsobom neovplyvňuje spotrebu. Práve naopak. Výrobok je zaradený do úspornej energetickej triedy A++, čo znamená, že náklady na energie nebudú príliš vysoké. Práve naopak. Ušetríte desiatky až stovky eur.

Odhadované náklady chladenia za 1 rok sú 44 €, za 5 rokov 218 € a za 10 rokov 437 €. To znamená, že aj po dlhšom čase používania sa nemusíte báť vysokých účtov za elektrinu.

Objem chladničky 

Podľa objemu chladničky viete veľmi jednoducho zistiť, či je pre vás dostatočne veľká alebo by ste mali hľadať ďalej. Tento parameter sa uvádza v litroch.

Ako sme už spomenuli, chladnička sa hodí najmä do stredne veľkých, poprípade do väčších rodín. Ponúka vám veľký objem, ktorý činí 300 litrov. Chladiaca časť má 216 litrov a mraziaca 84 litrov.

Na to, aby ste celý objem mohli dobre a prakticky využiť, potrebujete správne rozdelenie interiéru. Chladiaca časť je rozdelená na:

  • 4 sklenené police
  • police na fľaše
  • priestranný box na ovocie a zeleninu
  • 3 police na dverách

Potraviny uložíte tak, aby ste vedeli, kde sa čo nachádza. Nehovoriac o tom, že pri vyberaní potravín nebudete do chladničky pozerať príliš dlho. Tým sa ovplyvňuje aj spotreba. Spotrebič nebude musieť príliš dlho vyrovnávať vnútornú teplotu.

Mraziaca časť

Mraziaca časť vám poskytuje tri mraziace boxy. Do tých prehľadne uložíte úplne všetky potraviny. Nikdy sa nestane, že by ste v nej hľadali niečo príliš dlho.

Police sú hlboké. Zmestí sa do nich úplne všetko. Je jedno či mrazíte zmrzlinu, nanuky alebo mäso.

Mraziaci výkon je na takú malú mrazničku viac ako dobrý. Za 24 hodín dokáže zamraziť až 4 kilogramy potravín. Pokojne tak mrazte všetko, čo potrebujete. Nebojte sa ani väčších nákupov. Chladnička s mrazničkou sa vám vedia prispôsobiť.

Funkcie 

Funkcie chladničiek sa menia model od modelu. Niektoré ich majú viac, iné menej. Čím viac ich však chladnička má, tým lepšie. Dokáže vám totižto poskytnúť vyšší komfort. Ako je na tom model ETA Storio retro 253090040?

Chladnička značky ETA má niekoľko moderných technológií, ktoré potešia každého užívateľa. Tou prvou je No Frost, ktorá sa stará o to, aby sa spotrebič sám odmrazoval.

Zabudnite na zdĺhavé čistenie stien. Model ETA Storio retro 253090040 sa o seba vie postarať úplne sám.

Box na ovocie a zeleninu je nielen priestranný, ale má aj špeciálnu funkciu, vďaka ktorej udržuje potraviny čerstvé omnoho dlhšiu dobu. Čo to znamená? Ovocie aj zelenina budú chutné a plné vitamínov aj niekoľko dní po kúpe.

V prípade poruchy vám vie chladnička udržať potraviny v chlade až 21 hodín.

ETA vám ponúka prémiové služby. Tie zahŕňajú záruku päť rokov na kompresor a zrýchlený servis. Nechýba ani zákaznícka linka, ktorá je vám k dispozícií 7 dní v týždni.

Osvetlenie

Chladnička ETA Storio retro 253090040 má kvalitné a dobré LED osvetlenie. To je výhodné nielen vďaka tomu, že je silné a dokáže osvetliť úplne každý jeden kút v spotrebiči, ale aj vďaka tomu, že sa nezohrieva tak ako iné typy svetiel. 

Nijakým spôsobom tak neovplyvňuje teplotu vo vnútri. Dokonca ani vtedy, keď je zapnuté dlhší čas.

Hlučnosť 

Hlučnosť spotrebiča nachádzajúceho sa vo vnútri by mala byť nízka. Nemala by vám vadiť pri pozeraní televízie, počúvaní hudby alebo bežnej konverzácii. 

Chladnička s mrazničkou ETA Storio retro 253090040 dosahuje hlučnosť len 42 dB. Nebude vám vadiť ani vtedy, keď budete pri nej pracovať či variť. Stavte na tento model aj vy.

O značke

ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj ľudia zo zahraničia. Kvalitné výrobky si môžu tak dovoliť úplne všetci zákazníci, ktorí potrebujú kvalitné elektrospotrebiče do domácnosti. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.